Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 54 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 54 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 20 Nisan Vize Görüşmesi (İstanbul)

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

benim görüşmemde yarın 9:30'da umarım sorunsuz atlatırım. evraklarda vs.'de sorun yok ama insan yine bir tedirgin oluyor.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

tedirginlik bende de var insallah güzel geçer görüşme ve pasaportu doldurur eleman

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı atakanerdeger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tedirginlik bende de var insallah güzel geçer görüşme ve pasaportu doldurur eleman
    inşallah vizeli gelir pasaportun da kutlarız bunu atak

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Evet arkadaşlar vizeyi almış bulunmaktayım cidden hiç kasmaya gerek yokmuşBenim salonda olduğum zaman içerisinde 40 kişi içerisinden 1 veya 2 kişi alamadı vizeyi.Vize görüşmeme gelecek olursakB:Ben K:Konsolos

B:Merhaba nasılsınız?
    K:Teşekkürler sen nasılsın?
    B:Bende iyiyim
    K:Hangi okulda okuyorsun?
    B:Çukurova üni.
    K:Hangi bölümdesin?
    B:Çevre müh.(Bu sırada transkripti açmaya başladı bende heyecan tavan yaptı)
    K:Hangi dersleri görüyorsun?(Bu sırada transkripte bakıyor)
    B:Aklıma matematik fizik su kaynakları gibi dersler geldi onları söyledim
    K:Amerikada ne iş yapacaksın?
    B:Kasiyer olacağım
    K:Haklarımız yazan kağıdı göstererek bunu okudun mu?
    B:Evet Amerikadaki haklarımdan bahsediyor.
    K:Vizen onaylandı.(Beyaz bir sticker veriyor).Bunu ups masasına götür.
    B:Teşekkürler iyi günler
    K:Teşekkürler.

görüşmem bu şekilde geçti arkadaşlar benden sonra girecekler benim kadar stres olmasınlar çok kötü ingilizce konuşanlara bile verdiler.
    NOT:Öncelikle @sniff17 arkadaşıma verdiği destekten dolayı ve emeği geçen diğer arkadaşlara sonsuz teşekkür ediyorum.Çok az zamanım olduğu için hızlı yazıyorum yanlış bir yer varsa kusura bakmayın
    Konu trail tarafından (20-04-2012 Saat 01:21 PM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

forumda okudugm kadr zor bir iş degil arkadaslar dun geceden beri stresliydim forumdaki birkaç yorumdan dolayı sadece nereye gidiyorsun dedi sora onayı verdi bu kadr gırecek olan arkdaslara bol şanslar

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Benim diyalogumu da paylaşmak isterim=)
    B: Hi!
    K: Hi. How're you?
    B: I'm fine. And you?
    K: Thanks. I'm great. Can you open your transcript?
    B: Okey.
    K: Did you read these rights?(Kitapçığı göstererek..)
    B: Yeah!
    K: Sağ baş parmağını şekilde gösterildiği gibi cihaza dokundurabilir misin?(Telesekreter Türkçesi gibi bir sesle..)
    B: Peki=)
    ...bir bakışma evresinden sonra...
    K: Vizeniz onaylandı. Amerika'da iyi vakit geçirmeniz dileğiyle.(Aynı ses tonuyla..)
    B: Teşekkürler=)(Burada dişimin arasına kaçan eti dilimle çıkarmış kadar çok sevindim.Ayrıca çok tatlı 40'lı yaşlarda bir teyzeydi.)

Kolay gelsin herkese..
    Konu uykusuz123 tarafından (22-04-2012 Saat 01:18 PM ) değiştirilmiştir.

"Some people feel the rain. Others just get wet"

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı uykusuz123 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    K: Sağ baş parmağını şekilde gösterildiği gibi cihaza dokurdurabilir misin?(Telesekreter Türkçesi gibi bir sesle..)
    K: Vizeniz onaylandı. Amerika'da iyi vakit geçirmeniz dileğiyle.(Aynı ses tonuyla..)
    B: Teşekkürler=)(Burada dişimin arasına kaçan eti dilimle çıkarmış kadar çok sevindim.Ayrıca çok tatlı 40'lı yaşlarda bir teyzeydi.)

Kolay gelsin herkese..

Ortalaman Kaçtı baba...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı yasings Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ortalaman Kaçtı baba...
    2.16 ortalamaya sahibim..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

2.16 ortalamaya sahibim..
    O bayan banada transkript sordu bende yok dedim kargo ile göder dedi ortalam 1.52 bu arada ben WAT için değil dil okulu için gideceğim.Vize verir mi acaba?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

O bayan banada transkript sordu bende yok dedim kargo ile göder dedi ortalam 1.52 bu arada ben WAT için değil dil okulu için gideceğim.Vize verir mi acaba?
    Dil okulu için ortalama hakkında pek bilgiye sahip değilim. Ama saçma uygulamalar olduğunu biliyorum. Danışmanlık şirketinden bir öğrenci Türkiye'deki dil okullarından önce Amerika'ya gitmeyi tercih ettiği için alamadı vizeyi. İlk önce Türkiye'dekilere gitmelisin demişler. Fakat bunu dil durumuna mı bakarak dedi yoksa herkese mi aynı şekilde yapıyorlar bir fikrim yok.
    Sen gönder transkripti bakalım.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Benim dil okulu sertifikamda vardı bakmadı bile

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Benim dil okulu sertifikamda vardı bakmadı bile
    Danışman şirketin ne diyor bu duruma. Sana herhangi bir rehberlikte bulunmadılar mı? Ya da her ihtimale hazırla kendini gibi bir durum bu söz konusuydu?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

K: Sağ baş parmağını şekilde gösterildiği gibi cihaza dokurdurabilir misin?(Telesekreter Türkçesi gibi bir sesle..)
    ...bir bakışma evresinden sonra...

Kolay gelsin herkese..
    Birşey dikkatimi çektide sorma ihtiyacı hissettim.Bu baş parmağını şekildeki gibi cihaza dokundurabilirmisin tam olarak ne oluyor? Parmak izini önceden almıyorlarmı? Yoksa senlik bir durummuydu? Şimdiden Teşekkürler...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı TheDante Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birşey dikkatimi çektide sorma ihtiyacı hissettim.Bu baş parmağını şekildeki gibi cihaza dokundurabilirmisin tam olarak ne oluyor? Parmak izini önceden almıyorlarmı? Yoksa senlik bir durummuydu? Şimdiden Teşekkürler...
    Vize salonuna girdiğinde sıra almak için masaya yöneliyorsun. Daha sonra sıran geliyor ve evraklarını teslim ediyorsun. Sonra elinde sıra numaranla bekliyorsun. Daha sonra parmak izi için sıran geliyor ve bütün parmaklarının izini alıyorlar ve evraklarını alıyorsun. Daha sonra görüşme için beklemeye koyuluyorsun. Görüşme sırasında bende tekrar istedi parmak izi. Anladığım kadarıyla o an küçük bir kimlik kontrolü. Herkese yapmadılar benim gittiğimde.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bugün 7:30 daki görüşmem için saat 6:45 gibi oradaydım. Oradaki kafedelerden birisinde oturayım dedim. 2 çay 2 tost'a 11.5 TL ödeyerek kazığı yedim. Diğer kafeleri bilmiyorum ama 1 çay 1.5 tl haberiniz olsun sonra içinize oturmasın.

Ardından 7:20 ye doğru güvenlik gelebilirsiniz dedi. İlk güvenlikte isim kontrolüne giriyorsunuz ardından X-ray cihazından geçmek için sıraya giriyorsunuz ardından belgeleri düzenleyen adamın yanına gidip VA tuşuna basıp üst kata çıkıyorsunuz. Tekrar uzun koridoru geçtikten sonra görüşme odasına giriyorsunuz. Bildiğiniz banka şubesi gibi.

İlk numara yandığında belgeler düzenlendi. İkincisinde parmak izi alındı. Ardından da görüşme yapıldı.

Vize görüşmesi şöyle geçti. (B: Ben K: Konsolos)

K: (Tebessümle) Good morning
    B: Good morning

Belgeleri inceledi. ingilizce Transkriptini açarmısın dedi. 1 saniye bile bakmadan yanına koydu. Sadece 2 soru sordu: Nerede çalışıcaksın ve ne yapıcaksın? Cevap verdim. Pasaportumu ve diğer bütün belgeleri alıp sadece Ds 2019 belgeme tarih, imzasını, mührünü atıp geri verdi. Baş parmak izi aldı. Hemen ardından Visa is approved dedi. Ups' ye yönlendirdi. Bu kadar.

Sürekli tebessümle cevap verdim. Bazen gideceğim yer hakkında yorum yaptı. Orada gülüşmeler oldu. Benim görüştüğüm konsolos, diğerleri gibi çok sempatikti. Hiç bu kadarını beklemiyordum. Görüşme 1 dakika sürmemiştir.

Heyecan hiç gerek yok. Not ortalamasını kafaya takmaya hiç gerek yok. Tebessümle konuşmak önemli kanımca. Ve sorduğu soruya hemen cevap vermeye çalışın. Umarım herkes alır.

2 saat öncede telefonuma mesaj geldi Ups'den. Şu şekilde '' Gönderiniz konsolosluktan teslim alınmıştır. Gönderinin teslimatı 21.04.2012 tarihinde yapılıcaktır. '' İnşallah vize basılmıştır.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

aldn mı vizeyi brde ne ggibi şeyler sordular

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

bugün aldım bende vizeyi büyütülecek bir durum yokmuş. 9:30'daki randevuya 8:30'da gittim. hemen işlemler halloldu. görüşmede kısa sürdü. karşılıklı hal hatır sorduk amerika'da ne iş yapacaksın dedi. kasiyer dedim. nerede dedi mcdonald's dedim. sever misin dedi severim yoksa siz sevmiyor musunuz dedim sıradan bence dedi gülüştük. teşekkür etti onayladı.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Methgan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün 7:30 daki görüşmem için saat 6:45 gibi oradaydım. Oradaki kafedelerden birisinde oturayım dedim. 2 çay 2 tost'a 11.5 TL ödeyerek kazığı yedim. Diğer kafeleri bilmiyorum ama 1 çay 1.5 tl haberiniz olsun sonra içinize oturmasın.

Ardından 7:20 ye doğru güvenlik gelebilirsiniz dedi. İlk güvenlikte isim kontrolüne giriyorsunuz ardından X-ray cihazından geçmek için sıraya giriyorsunuz ardından belgeleri düzenleyen adamın yanına gidip VA tuşuna basıp üst kata çıkıyorsunuz. Tekrar uzun koridoru geçtikten sonra görüşme odasına giriyorsunuz. Bildiğiniz banka şubesi gibi.

İlk numara yandığında belgeler düzenlendi. İkincisinde parmak izi alındı. Ardından da görüşme yapıldı.

Vize görüşmesi şöyle geçti. (B: Ben K: Konsolos)

K: (Tebessümle) Good morning
    B: Good morning

Belgeleri inceledi. ingilizce Transkriptini açarmısın dedi. 1 saniye bile bakmadan yanına koydu. Sadece 2 soru sordu: Nerede çalışıcaksın ve ne yapıcaksın? Cevap verdim. Pasaportumu ve diğer bütün belgeleri alıp sadece Ds 2019 belgeme tarih, imzasını, mührünü atıp geri verdi. Baş parmak izi aldı. Hemen ardından Visa is approved dedi. Ups' ye yönlendirdi. Bu kadar.

Sürekli tebessümle cevap verdim. Bazen gideceğim yer hakkında yorum yaptı. Orada gülüşmeler oldu. Benim görüştüğüm konsolos, diğerleri gibi çok sempatikti. Hiç bu kadarını beklemiyordum. Görüşme 1 dakika sürmemiştir.

Heyecan hiç gerek yok. Not ortalamasını kafaya takmaya hiç gerek yok. Tebessümle konuşmak önemli kanımca. Ve sorduğu soruya hemen cevap vermeye çalışın. Umarım herkes alır.

2 saat öncede telefonuma mesaj geldi Ups'den. Şu şekilde '' Gönderiniz konsolosluktan teslim alınmıştır. Gönderinin teslimatı 21.04.2012 tarihinde yapılıcaktır. '' İnşallah vize basılmıştır.
    sanırım en baştaki veznede bulunan adam ile yaptın bana da iki soru sordu nerde okuyosun nereye gidiyosun insan transkripti acarken bari bisey sorar 20 sn konusma ve yaklasık 1dkda transkripti acmasıyla birlikte 1bucuk dakikalık gorusme yaptık

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bana sizden başka sorduğu tek şey burger seviyor musun oldu oda çalışıcağım yer burger cı olduğu için galiba
    vizelerini alan herkesi tebrik ediyor..henüz görüşmeye girmeyenler içinse korkmayın rahatlıkla alırsınız vizeyi diyorum

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

@Methgan

Hayirlisi olsun kardes...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı scorpion4920 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sanırım en baştaki veznede bulunan adam ile yaptın bana da iki soru sordu nerde okuyosun nereye gidiyosun insan transkripti acarken bari bisey sorar 20 sn konusma ve yaklasık 1dkda transkripti acmasıyla birlikte 1bucuk dakikalık gorusme yaptık
    Ben ilk girenlerdendim. Evet ilk baştaki adam da dahil, hepsine dikkat ettim genellikle 1 - 2 sürüyordu. Genel olarak en az süren görüşmeleri ise benimde görüşmemi yaptığım 12 numaradaki kızıl saçlı bayan yapıyordu. Benim orada en çok güldüğüm olay vizeyi alanların 23 nisandaki çocuklar gibi sevindirik bir şekilde ups ye gitmeleriydi Herkes pis pis sırıtmaya başladı bir anda mekanda

Alıntı captain89 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Methgan

Hayirlisi olsun kardes...
    Çok saol Captain. Bugün cep telefonuma Ups' den mesaj geldi gönderiniz teslim edildi diye. Hemen şirketi aradım, gelmiş pasaportum vize basılmış şekilde. Senin de geldi mi?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Methgan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Çok saol Captain. Bugün cep telefonuna Ups' den mesaj geldi gönderiniz teslim edildi diye. Hemen şirketi aradım, gelmiş pasaportum vize basılmış şekilde. Senin de geldi mi?
    Ben ben 6 nisanda aldim vizeyi ama pasaportu daha cuma gunu teslim aldim. Sinav haftam olmasi dolayisiyla...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben de aldım vizeyi arkadaşlaar Ama en komiği en sondaki adamın herkese istakoz sever misin sorusuydu..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)