Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 79 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 27 ocak 2011 vize görüşmesi

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

eğer belgelerimi tamamlayamazsam vize tarihini kaç gün öncesinden değiştirmemiz gerekiyor onunla ilgili bi bilgi var mı tekrardan aynı pin numarası üzerindenmi alıcam öyle bi durum olduğunda vize görüşmesini

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

[QUOTE=makroklima;128428][B]
    İlk senense. Kesinlikle ilk dönem transkriptin olmak zorunda eğer vize tarihine kadar alamazsan vize tarihini ileriye attır.

makroklima sen watta tecrübelisin ya sence amerikan kültürü ve edebiyatı okumak bir artımıdır? bnm not ortalamam büyük ihtimal 2 nin altında olcak 1.sınıfım ne diosun sence şansım nedir?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    '11 Vize Gorusmeleri adinda alt forum actim.

Bundan sonra vize gorusme tarihi konularini ilgili yerlere aciniz.

Saygilar.

PS: Insallah vizeni alirsin hocam rahatlikla.
    Konuyu tasidim.

eyw. hocam sağol iyi dileklerin için

BannedUser
    Guest

[QUOTE=ronesans;128431]
    Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    [B]
    İlk senense. Kesinlikle ilk dönem transkriptin olmak zorunda eğer vize tarihine kadar alamazsan vize tarihini ileriye attır.

makroklima sen watta tecrübelisin ya sence amerikan kültürü ve edebiyatı okumak bir artımıdır? bnm not ortalamam büyük ihtimal 2 nin altında olcak 1.sınıfım ne diosun sence şansım nedir?
    Kardeşim tabi ki bu sana avantaj sağlayabilir. Vizede amacım zaten bölümümden dolayı Amerikan Kültürünü yerinde görmek incelemek orada göreceklerim zaten döndüğümde umuyorum notlarımın yükselmesine yardımcı olacak falan dersin ortalama 1.7-1.8 falansa sorun değil yeter ki geri geleceğine inansınlar.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Lost35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    27 ocakta 2011 saat 08:00 da vize görüşmesine giricem gitmeden önce son taktikleri alıyım deneyimli arkadaşlardan esas evrakları ve destekleyici evrakları sıralayabilirmisiniz ve nelere dikkat etmem gerekiyor görüşme öncesinde görüşme sırasında ve sonrasında ??

ve istanbul otogardan veya taksimden nasıl ulaşırım istanbul ABD başkonsolosluğuna tam adresi nedir ??
    hayırlısı olur umarım ben de geçen sene sabah 8 de vize görüşmeye gıtmıstım sana bi önerim var cunku ben de gecen sene ıstanbulu hıc bılmeden gıtmıstım eğer otobüsle gidiceksen bazı şirketlerin direk amerikan konsoloslugunun oraya servisleri var biletini ona göre alırsın seni goturuyorlar oraya kadar.sabah sabah sıkıntı cekmezsın.bı cay ıcersın laz kahvelerınde sonra da gırersın ıcerı

BannedUser
    Guest

Alıntı nis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlısı olur umarım ben de geçen sene sabah 8 de vize görüşmeye gıtmıstım sana bi önerim var cunku ben de gecen sene ıstanbulu hıc bılmeden gıtmıstım eğer otobüsle gidiceksen bazı şirketlerin direk amerikan konsoloslugunun oraya servisleri var biletini ona göre alırsın seni goturuyorlar oraya kadar.sabah sabah sıkıntı cekmezsın.bı cay ıcersın laz kahvelerınde sonra da gırersın ıcerı
    bende anlattım da bilmediğinden riske atmak istemiyor. gerekli bütün detayları verdim. o da haklı istanbul bilmeyen trafiğe bir yakalanırsa 10 dakikalık yeri 1 saatte gider. sen genede serviscilere sor Lost sarıyer servisi var mı.istinye gideceğim de

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı nis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende anlattım da bilmediğinden riske atmak istemiyor. gerekli bütün detayları verdim. o da haklı istanbul bilmeyen trafiğe bir yakalanırsa 10 dakikalık yeri 1 saatte gider. sen genede serviscilere sor Lost sarıyer servisi var mı.istinye gideceğim de

perşembe günü saat 8 de ki randevu için çarşamba akşamı 10 da izmir istanbul otobüsüne atlasam uygunmudur ilk defa geçen yıl gittim arkadaşların üniversteyle 11 saatte ulaştık istanbul a her benzin istasyonunda duruyoduk tam ulaşım saatinide bilmiyorum o yüzden nis sen geçen yıl nekadar sürdü izmir istanbul arası yolculuk

evet makro geçen yılda taksim in oralarda bi sokağa girdik 1 saatte 100 metre ilerledik az çok gördüm istanbul trafiğini servis olayını araştırıcam en garanti biraz fazla para alırım yanıma acil bi durum olursa b planı olarak taksiye atlarım

hocam bide ulaşım için istanbul içinde akbil diye bişe varmış onu nerden bulabilirim bizim kentkart vardı ne güzel niye böyle farklı bişey çıkarmışlar istanbul da

BannedUser
    Guest

Akbil senin işine yaramaz alamazsın cunku akraban varsa onunkini al.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Akbil senin işine yaramaz alamazsın cunku akraban varsa onunkini al.

akraba da yok ya nasıl gidicem istiklal e izmir deki gibi ücretsiz alışverişmerkezlerinin servisleri olmuyomu otobüs te birini bulup para veririz artık bizim yerimize akbilini kullansın zaten vizeyi vermezlerse ben koşarak istiklal e giderim hayıırrrrrrrrrr olamazzzzzz abimm filmindeki oyuncu gibi

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ulaşım için bi kart başvurusu yapılıyomuş çok uğraştırıcı bişey elektronik kart var mış qaliba 5 binişlik ondan alırım artık 12 tl yazıo o kartlardan nerede bulabilirim

BannedUser
    Guest

akraba da yok ya nasıl gidicem istiklal e izmir deki gibi ücretsiz alışverişmerkezlerinin servisleri olmuyomu otobüs te birini bulup para veririz artık bizim yerimize akbilini kullansın zaten vizeyi vermezlerse ben koşarak istiklal e giderim hayıırrrrrrrrrr olamazzzzzz abimm filmindeki oyuncu gibi
    Para geciyor otobuste İstiklalde ne işin var yok alırsın inşallah ya. ya benım bildiğim manisa-ist 8 saat oradan da izmir 30 dakika deme bence en fazla 9 saat surmesi lazım senın yolculuk ama 10 otobüsü sakat olabilir varsa 8 otobusune bın sabahın korunde ınersın saat 5 gibi alibeyköyden 100 de 100 besıktas meydana servıs vardır şirketin dandik değilse. meydandan her türlü gidersin 20*25 dakıkada git orada bekle ne olacak sanki. eşeğini sağlam kazıga bagla.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

8 saat yazıyodu bi otobüs firmasının internet sitesinde akşam 8 otobüsüne çok erken olur ya en iyisi 9 otobüsüne atlarım rahat tvli koltuk varmış tam o saatte 5 lira daha fazla diğer saatlere göre şansa bak

BannedUser
    Guest

adamım artık hepsinde tv var en fazla 30*35 liradır izmir

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

adamım artık hepsinde tv var en fazla 30*35 liradır izmir

araştırdım normal fiyat internet fiyatı diye iki fiyat var bir firmanın 50 lira diğerinin 45 lira biri 40 lira oda internet fiyatı diyo fiyatlar bu yönde uçak bileti herşey dahil 50 lira ama oda sabiha gokcen e gidiyo ve bileti en geç bir hafta önce almak gerekiyomuş artık çok geç

BannedUser
    Guest

araştırdım normal fiyat internet fiyatı diye iki fiyat var bir firmanın 50 lira diğerinin 45 lira biri 40 lira oda internet fiyatı diyo fiyatlar bu yönde uçak bileti herşey dahil 50 lira ama oda sabiha gokcen e gidiyo ve bileti en geç bir hafta önce almak gerekiyomuş artık çok geç
    Oha desem ayıp olur mu bu ne ya Antalya-İstanbul 12 saat ve 40 lira. Ya artık TV siz otobus yok ki anlamadım. Neyse takma 5*10 liraya al gitsin. çok dandikten alma cok durur yetişemezsin falan.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

gidiş geliş ucak bulursun 100 lıraya benım tavsıyem ucak herzaman

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

arkadaşlar önceki sayfaları okumadım ama hazır vize görüşmesi hakkında güncel bi konu varken bi kaç soru soriyim dedimbenim işim yeni belli oldu danışmanım da ds için yeni başvurcağını söyledi gelmesi zaman alır falan dedi.benim işimin fuarı geç bi tarihte.o fuara katılmadan vizeye girebilme ihtimalim var mı?ds ne kadar zamanda gelir?

BannedUser
    Guest

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Oha desem ayıp olur mu bu ne ya Antalya-İstanbul 12 saat ve 40 lira. Ya artık TV siz otobus yok ki anlamadım. Neyse takma 5*10 liraya al gitsin. çok dandikten alma cok durur yetişemezsin falan.
    Alıntı reyes_19 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gidiş geliş ucak bulursun 100 lıraya benım tavsıyem ucak herzaman

yok bu rahat tvli olanlarda teklik koltuk var bir sıra sol taraf tekli koltuk değişik bişey aynen bodrum istanbul 40 lira izmir istanbul 45-50 lira anlamadım ben bu durumu

gidiş geliş buldum zaten uçak 100 liraya ama o en geç bir hafta öncesinden almam lazımmış biletleri ve uçak sabiha gokcene gidiyo ordanda ulaşım zaman alır

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Bugün girenlerin nasıl geçit? yok mu kimse?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

evet bugün girdim vize görüşmesine baya kalabalıktı ve kısa sürdü sanırım aldım vizeyi görüşme sonunda ups kağıdı verdiler en baştan anlatayım sabah 8 deki vize randevusu için 7:45 te sıraya girdim ilk başta ismimi listede bulup işaretlediler sonra tekrar bi güvenlik kontrolü pasaportunu çıkart falan dedi sonra ilk kapalı alana giriş orda çanta kemer mont atkı ve kağıt para dahil cepte ne varsa çıkarttık sonra kapıdan geçtik asansörün yanındaki eleman başvuru evraklarını kontrol etti iş profilini çıkarttı evrakların arasında gerek yok dedi sonra asansöre binip va' ya çıkmam gerektiğini söyledi çıktı sora düz devam ettik yürümeye en uzun yürüyüş burdaydı heralde sonra yine bi kapalı alan ve esas yere geldik girişte sıra numarası alıp sıram geldiinde ilk önce başvuru belgelerini aldılar sonrakinde parmak izi alındı en sonunda da vize görüşmesi gerçekleşti ne için gidiyosun ilk soru oldu bütün sorular kısa cevap verdim daha sonra nerede okuduğumu sordu sonraki soru nerede çalışacaksın ne iş yapacaksın hepsi bu bide sonunda what are u going to do this weekend diye sordu ben sesi derinlerden geldiği için anlayamadım soruyu tam net duyamadım yani geçmiş zamanda cevapladım soruyu i went to cinema and watched film this weekend tarzında bişe söledim herif bir iki saniye kaldı tabi aynen bende kaldım going falan dedi gelecek zaman derken görüşme orda bitti approved have nice holiday dedi yada o an ben onu duymak istedim sesi hep derinlerden geldi olay bu transkripti zarftan benim çıkarmamı istedi çıkarttım verdim gördü ortalama üçün üzerinde fazla zorlamayım ben bunu dedi heralde sanırım hâlâ gelecek zamanlı soruya geçmiş zamanla cvp vermemi düşünüyodur kesin uykusunda bile aklına ben gelirim onun ''ulen bi çocuk vardı bugün hızlı hızlı soruları cvpladı sonunda ilkokul seviyesinde ingilizce sorusunu yanlş cvpladı diye ) sesi çok derinlerden geliyo bazen iyi gelio bazen kesik geliyo ses bi acaip yani çoğunluk vize aldı diyebilirim bi kişi dışında görmedim vize alamayan

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Arkadaslar vize gorusmelerinizi ilgili konunun altina yaziniz.

Link: 2011 Vize Görüşmeleri - Work and Travel
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

BannedUser
    Guest

Lost ben son iki senedir kapalı zarfta alıyorum ama ilk sene sanırsam açıktı ya. Ben mi yanlış hatırlıyorum bide zarfı kim açıyordu vize görevlisi mi asansörün yanında ki adam mı

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Lost ben son iki senedir kapalı zarfta alıyorum ama ilk sene sanırsam açıktı ya. Ben mi yanlış hatırlıyorum bide zarfı kim açıyordu vize görevlisi mi asansörün yanında ki adam mı

vize görevlisi bana transkripti verdi sen aç dedi heralde şimdi yırtarım notları göremem suçlu ben olurum dedi içinden açtım hemen alttan uzattım transkripti okadar o asansörün yanındaki eleman bildiğin gibi sadece esas başvuru evraklarını kontrol edip gereksiz bi belge varsa çıkarmanı söylüyo

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bir de bu yerleşim yeri belgesi olayı nedir ilk başta wat şirketinden bana sen yaptın kaydını dediler gerek yok bu belgeye dün aradılar yerleşim yeri belgen (eski adıyla ikametgah) eksik diye

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

vay be hayırlı olsun. Cok sevindim senin adına stresli bir iş. Şubatta bizde giricez inşallah alırız vizeyi.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Biray09 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vay be hayırlı olsun. Cok sevindim senin adına stresli bir iş. Şubatta bizde giricez inşallah alırız vizeyi.

inşallah alırsınız vizeyi uzaktan gelecekseniz otobüsle falan gitmeyin aynı paraya uçak var sabiha gökçen e gidiyo ama olsun pişman oldum otobüsle gittiğime 24 saatte 16 saat yolculukla geçti

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

lost35 sen normal evrakların dışnda tapu ,hesap cüzdanı filanda götürdün mü destekleyici belge olarak.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı tet35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    lost35 sen normal evrakların dışnda tapu ,hesap cüzdanı filanda götürdün mü destekleyici belge olarak.

evet destekleyici belge olarak tapu fotokopileri hesap cüzdanı öğrenci belgesi daha önce girdiğim bi ingilizce sınavından aldığım sonuç anne babamın emekli belgelerinin fotokopileri'ni yanıma aldım fakat hiç birini istemediler direk görüşme başladı nerde okuyosun kaçıncı sınıf bölümün neden gidiyosun amerikaya nerede çalışcaksın ne iş yapacaksın daha önce yurtdışına çıktınmı bu hafta sonu ne yapacaksın diye sordu ve vizeyi onaylayıp ups kağıdı verdi ups kağıdında barkod un üstüne adımı yazdım herkez gibi ups masasına teslim edip 12 tl ödedim oldu bitti sonra çıkmadan önce telefonumu aldım unutanlar oluyo onuda söyleyim dedim

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

saol hayrlısı olsnn darısı bizlern başına

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)