Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 62 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: bu yıl vizeye girenler

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı kaya0133 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    daha dur ya ben gecen sene 15 hafta bekledım bu sene yıne kaldım soruşturmaya maleseff ve hala korkuyorum 2 kez olmasına rahmen yetişmicek diye
    Seninki en kötü Haziran ayında belli olur ve alırsın yine vizeyi.Eğer işe başlangıç tarihinde sıkıntı yoksa korkacak bişey yok..Self mi gidiyodun?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seninki en kötü Haziran ayında belli olur ve alırsın yine vizeyi.Eğer işe başlangıç tarihinde sıkıntı yoksa korkacak bişey yok..Self mi gidiyodun?
    evt self gidiyorum 10 hazıranda orda olman gerıkıyo

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Benim ds formuna 1 numaralı kutucuk: not subject to the two year residence requirement işaretlendi memur tarafından. Anlamı nedir 2 yıl kuralı falan da tam anlamını çözemedim

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

bu sene bende giricem ama ds formu hala gelmedi ortalamamda 2.40 hayırlısı olur inşallah.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı gordias Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim ds formuna 1 numaralı kutucuk: not subject to the two year residence requirement işaretlendi memur tarafından. Anlamı nedir 2 yıl kuralı falan da tam anlamını çözemedim
    bende 2 ve b yı işaretlemıstı senınkı neden bır acaba

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hmm tamam teşekkür ederim

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar vize görüşmlerinizde red alan varmıydı ya?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben vizeyı aldım ama pasaportta issue date 12.03.2013 expiration date 01.01.2013 yazıyor bı yazım hatası mı var...bılgısı olan var mı acaba..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende 2 ve b yı işaretlemıstı senınkı neden bır acaba
    Valla bilmem ki arkada yazıyor açıklama olarak ama resmi belge ingilizcesi sıkıntılı dil çözemiyorsun ki karmakarışık.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben 28 Şubatta girdim vize görüşmesine 3 Mart da aldım postaneden pasaportumu. İngilizcem advance minus, ortalamam 2.13.. Beni çok zorladı ortalamadan dolayı. Gideceğim şehrin haritadaki yerinden tutun şehir hakkında bilgi ver gibi beklemediğim sorular geldi. Ve herşeyi sordu. Yaklaşık 25 civarında soru sordu.Diyeceğim o ki ortalaması 2 ye yakın olanlar yada düşük olanları ing konusunda çok zorluyolar. Gireceklere başarılar...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar merhaba ben ayın 15ine vizeye girmiştim kusura bakmayın biraz geç oldu yazmam vizeyi aldım,pasaport süresi konusunda endişelerim vardı ama hiçbir problem yaşamadım süresine bakmadılar bile

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

İsmimden dolayı çok yüksek ihtimal isim soruşturmasına kalacağım. Çok fazla gecikme yaşamadan gitmek için Nisan başında vize mülakatına girmem yeterli olur mu? Çok ekstrem durumlar harici tabii.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı busraco Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba ben ayın 15ine vizeye girmiştim kusura bakmayın biraz geç oldu yazmam vizeyi aldım,pasaport süresi konusunda endişelerim vardı ama hiçbir problem yaşamadım süresine bakmadılar bile
    Kaç ortalama ile girdin red alan var mıydı sen girdiğin zaman

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba arkadaşlar ben 19unda vize görüşmemi yaptım. görüşmeye kardeşleri beraber alıyorlarmış orada öğrendik. ortalamam 2.66 kardeşimin de 3.04 pek zorlamadılar açıkçası bizi.
    sorular; nerede okuyorsun bölümün ne, nerede çalışacaksın, ride nedir, 911 nedir, seninle birlikte olan arkadaş grubun var mı, onlar da bugün vize görüşmesine geldi mi, daha önce yurt dışına çıktın mı.
    sanırım ilk dikkat ettikleri şey ortalama yes no ile soruları geçiştirip vize alanlar var ama 1.80 civarı ortalama ile red alanlar da oldu.
    şuan beni tedirgin eden tek şey 4. sınıf olmam. türkiye'ye dönünce işe başlayacağıma dair herhangi bir belge götürmedim. görüşme sırasında da hiç bir bahsi geçmedi. danışmanım tarafında da istenmedi ama bu konu belirsiz şuan.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı Birdesen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar ben 19unda vize görüşmemi yaptım. görüşmeye kardeşleri beraber alıyorlarmış orada öğrendik. ortalamam 2.66 kardeşimin de 3.04 pek zorlamadılar açıkçası bizi.
    sorular; nerede okuyorsun bölümün ne, nerede çalışacaksın, ride nedir, 911 nedir, seninle birlikte olan arkadaş grubun var mı, onlar da bugün vize görüşmesine geldi mi, daha önce yurt dışına çıktın mı.
    sanırım ilk dikkat ettikleri şey ortalama yes no ile soruları geçiştirip vize alanlar var ama 1.80 civarı ortalama ile red alanlar da oldu.
    şuan beni tedirgin eden tek şey 4. sınıf olmam. türkiye'ye dönünce işe başlayacağıma dair herhangi bir belge götürmedim. görüşme sırasında da hiç bir bahsi geçmedi. danışmanım tarafında da istenmedi ama bu konu belirsiz şuan.
    Çok red alan oldu mu ya ortalama yüzünden :/

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Thumbs up

Alıntı AnakinSkywalker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen bakma redlere alcaksın sen merak etme

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

sen bakma redlere alcaksın sen merak etme
    Allah söyletti dimi Ya o kadar emek vermişim son adımda kalmak istemiyorum ya :/

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Allah söyletti dimi Ya o kadar emek vermişim son adımda kalmak istemiyorum ya :/
    alırsın cıdden takma bende cok emek verdım gecen yıldan berii ama herşey kısmet hayırlısı ise olsunn

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

alırsın cıdden takma bende cok emek verdım gecen yıldan berii ama herşey kısmet hayırlısı ise olsunn
    Aynen kardeşim..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Aynen krdesm bendede ayni durum var aliriz ins

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yok ben 1 tane gördüm ortalaman kaç bilmiyorum ama kiminle görüştüğün de önemli sanırım kimisi alıyomuş 1.80le öyle diyolar
    benim görüştüğüm bayan en çok zorlayandı 911 nedir, ride nedir diye daha spesifik sorular sordu mesela. herkes erkekle görüşmek için dua ediyodu o gün

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yok ben 1 tane gördüm ortalaman kaç bilmiyorum ama kiminle görüştüğün de önemli sanırım kimisi alıyomuş 1.80le öyle diyolar
    benim görüştüğüm bayan en çok zorlayandı 911 nedir, ride nedir diye daha spesifik sorular sordu mesela. herkes erkekle görüşmek için dua ediyodu o gün
    Sen 11 numarada gorusmeye girmissin heralde,aralarinda vize icin en cok zorlayan 11deki bayan,13 numaradaki erkek gorevli zorlamiyor pek,hatta bazen transkripti acmadan bile vize verdigi olmus,buarada 1.30 ve 1.42 ile vize alanlar olmus,not ortalamanin dusuklugunu iyi bir sekilde aciklarsan pek sorun cikarmiyorlarmis,ayrica muhendislik ogrencilerine de not konusunda biraz daha esnek davraniyorlar

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ride ne demek 911 polisin numarası sanırım birde görüşme ortalam kaç dk sürüyor ? şimdiden teşekkürler

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart 25/3/2013 Vize Görüşmesi Ankara

bugün Ankara'da vize görüşmesine girdim Randevum 8'de idi. 10'da işim bitmişti. Not ortalamam 2,77. 4. sınıfım , hatta uzatma yılım 4 adet ders alıyorum. 2007-8 yılıydı sanırım , Londra'ya turist vizesi alıp 1 ay kalmıştım. Hngi bölüm okuduğum daha önce calısıp calısmadığım , ne olarak ve nerede çalıştığımı , ne zaman mezun olacağımı sordu. Son soruya NET 'NEXT YEAR' dedim. vizemi aldım geldim. Herkese bol şans diliyorum. Not ortalaması kesinlik olmayabilir fakat büyük avantaj.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bende 19'unda girdim vize görüşmesine istanbulda ve 11 numaralı bayandan aldım. Benim ds formumun üstteki kutucuğa çizik attı ve mührü bastı.Salı günü vizeye girdim aynı hafta içinde cuma günüde pasaportumu postaneden aldım.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı joseharaso Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen 11 numarada gorusmeye girmissin heralde,aralarinda vize icin en cok zorlayan 11deki bayan,13 numaradaki erkek gorevli zorlamiyor pek,hatta bazen transkripti acmadan bile vize verdigi olmus,buarada 1.30 ve 1.42 ile vize alanlar olmus,not ortalamanin dusuklugunu iyi bir sekilde aciklarsan pek sorun cikarmiyorlarmis,ayrica muhendislik ogrencilerine de not konusunda biraz daha esnek davraniyorlar
    evet 11 numaradaki bayandı benim görüştüğü o diğerlerine kıyasla baya zorluyo. arkadaşa da aynı bayan bu öğlen yemeğinde ne yedin diye sormuş mesela. ride nedir diye sorduğunda açıkladım ve like roller coaster dedim bu sefer hiç roller coaster'a bindin mi dedi. o yüzden hiç ayrıntıya girmeden düz cevap verin bişeyler yakaladı mı daha çok soruyo

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar, 4. sınıf olup da vize görüşmesine giderken türkiye'ye döneceğine dair iş başvurusu belgesi hazırlama konusunda endişeli olanlar varsa eğer
    ben görüşmeye giderken herhangi bir belge götürmemiştim bi sorun çıkıp çıkmayacağını merak ediyordum birkaç gündür ama dün pasaportum elime ulaştı hiç bir sorun yok vizeyi aldım.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar, 4. sınıf olup da vize görüşmesine giderken türkiye'ye döneceğine dair iş başvurusu belgesi hazırlama konusunda endişeli olanlar varsa eğer
    ben görüşmeye giderken herhangi bir belge götürmemiştim bi sorun çıkıp çıkmayacağını merak ediyordum birkaç gündür ama dün pasaportum elime ulaştı hiç bir sorun yok vizeyi aldım.
    vize memuru genel not ortalamsına mı bakıyor yoksa son dönem ortalamsınamı bakıyor?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı yasin yusuf cakiroglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vize memuru genel not ortalamsına mı bakıyor yoksa son dönem ortalamsınamı bakıyor?
    bence genel not ortalamasına bakıyor. sonuçta dönemsel not ortalamasının hiç bi anlamı yok önemli olan genel ortalaması. zaten sana ortalaman sorulduğunda geneli söylemen gerekir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben ayın 13 ünde grdim ama hala pasaportumu beklemekteyim geçen senede isime araş kaldım ggaliba iki haftada gelmişti ama bugün 10. iş günü oldu.F-1 vizesine başvurdum 4.sınıfım not ortalamam 2.85 vizeyi aldık daha kendisini göremedik
    Vize görüşmem çok zorlu geçti,beni almamak için en az 10 tane soru sordu hemde çok ciddi biçimde.ama hepsine açık ve net cevap verdim belgeleriyle birlikte.uyuzluğuna geç gönderebilirler diye düşünüyorum

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)