Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 44 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 44 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Here is my travel plan ;)

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

bi kere bunlarin hepsini gezeceksen araba kiralicaksin tabiki 4 kisi sekilde araba kiralaman ve bu tura katilman tavsiyemdir.. hem eglence hem de maddiyat acisindan 4 kisi cok idealdir.. genelde en ucuz biletler los angeles da oluyor ama degisir.. diyelimki os angelesa aldin bileti benim tavsiyem su sekilde olur.. los angeles- san diego - grand canyon - las vegas - san francisco- los angeles.. oncelikle san francisco digerlerinden biraz uzak en az 5-6 saatlika raba yolculugu gerekecek ve los angeles san francisco ve los angeles san diego arasindaki yolculugunu mutlaka pasifik coast highway uzerinden yapmalisin.. pasifik kiyisindan mukemmel manzara esliginde gidiyorsun 1-2 saat yolculugun uzar ama kesinlikle deger.. diger bir durum ise eger cok araba yolculugu yapmak istemezsen las vegasta gunubirlik grand canyon turlari oluyor oraya turla gidebilirsin..

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

gezerken ki bavul olayi harbiden olum.. malesef bunlari eger amerikada ucaga bineceginiz yerde yani nyc de bir tanidiginiz var mi o onemli ya da ben para veririm sorun degil derseniz emanetlere birakirsiniz.. eger gunluk 10 dolar civari emanet bulunursa bence verilmesi gereken bir miktar bu nyc de havaalaninda emanetlerin ucretleri ne bilmiorum ama oraya 10-15 dolar civarindaki bir miktarla birakilirsa birakin bence.. ucaklarda zaten bavul icin para odeyeceksiniz.. unutmayin..

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı __Bilal__ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Grand Canyon, Las vegas, Universal Studios hollwood, los angeles, san fransico, bir de san diego sea world olabilir. Bunları turlarla da gezebilirim ama araba kiralayarak gezsem mi daha uygun olur bunu bilmiyorum. Bir de bu turlara konaklama dahil mi?
    kardesim ne yap ne et yanina adam bul ve araba kirala tur tek kalanlar icin son caredir...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Burdan 2 kişi gidiyoruz. Umarım travel planı bizimkiyle uyuşan 1-2 kişi daha bulabiliriz. amerika yurtiçi uçuşlarında bagaj sınırlaması ne kadar peki?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

amerika ici ucuslarda herhangi tum bagajlar ucretli... sadece frontier ve southwest ti galiba bunlarinki bedava bagajlar..frontierde ilk bagaj southwestte iki bagaj ucretsiz.. bilet alirken bunlara da bakmak lazim.. bagaj ucretleri ilk bagaj 25 dolar civari olur iki bagaj 40 dolar olur genelde.. bu arada 2 kisi olmaniz buyuk avantaj en kotu iki kisi cikarsiniz biraz artar ama bu size en fazla 250 - 350 ser dolar fazla para demek.. cok abartmamak lazim gerci iki tane kiz arkadas bulursunuz yaniniza tamam iste
    Konu ozgursum tarafından (30-05-2012 Saat 12:56 AM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Hımm anladım. Ama şimdi ben İndianapolis e gidicem, iş bitti ordan başlıcam gezmeye mecburen geze geze en son New Yorka gelip Türkiye ye dönüş yapıcam işte böyle bi durumda nereye bırakabilirim bavulu hiç bi çare yok gibi dimi :/

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

bavulla beraber gezicen tek tavsiyem su olabilir.. alisverisini en sonra birak travel yaparken alisverisini yap...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

off o da ayrı bi çile,şöyle yollasak direk Türkiye ye sonrada gezsek sırt çantasıyla bitek ohh miss olurdu

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Sadece New York'ta, konaklama dahil, 2 günde 300 $ harcamış birisi olarak, 1000 $ veya 2000$'ın yetebileceğini düşünmüyorum. Turlarla gezersen elbette daha ucuza gelir senin için.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı ogzylmz131 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadece New York'ta, konaklama dahil, 2 günde 300 $ harcamış birisi olarak, 1000 $ veya 2000$'ın yetebileceğini düşünmüyorum. Turlarla gezersen elbette daha ucuza gelir senin için.
    Abartmissin biraz. 300$ cok fazla. 1500$ gezilir tum bati yakasi. Araba kirala, 1 gun hostelde kal diger gun arabada.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı oguzerdem1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vay be harika bir plan gozum kaldi ) dostum ama 2000$ a sen bu geziyi bitir sonra bana haber ver elinden opucem senin
    senin gezinle kesinlikle kiyaslanmaz ama burdada mutevazi bir plan var gecen sene benim 3 arkadasimla yaptigim ve birebir yaptigimiz harcamalar. fikir olabilir sana.
    https://dl.dropbox.com/u/81878222/Harcamalar.xlsx
    Saol kardeşim bi bakıcam zamanım olunca Ama eminim sizinkide güzel geçmiştir

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı __Bilal__ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burdan 2 kişi gidiyoruz. Umarım travel planı bizimkiyle uyuşan 1-2 kişi daha bulabiliriz. amerika yurtiçi uçuşlarında bagaj sınırlaması ne kadar peki?
    Bende bu sene ordayım olm nerde karşılaştık travel planına adam lazım olursa 2 kişide biz varız

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı -Alperen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende bu sene ordayım olm nerde karşılaştık travel planına adam lazım olursa 2 kişide biz varız
    vay alperen ne tesadüf kabul ettim faceden konuşalım

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

adamlara bak ya nerde karsilasiyor ben size sunu soyleyim gecen sene 8 gece 9 gun olarak las vegas- los angeles , san francisco -nyc turu yaptik ve bunu araba kiralayarak 2 kisi seklinde yaptik hergun hotel ya da hostellerin ozel odalarinda kaldik.. gezi sonundaki harcadigimiz para 1750-1800 dolar civariydi.. ucak paralari arabaa kirasi benzin hersey dahil..biraz dikkatli planlanirsa gezi araba filan yatmaya gerek kalmaz ve ole ucuk paralar harcamazsiniz.. ama cok da detayli arastirmazsaniz ciddi parlar odeyebilirsiniz..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)