Sayfa 16 Toplam 20 Sayfadan BirinciBirinci ... 6121314151617181920 SonuncuSonuncu
Toplam 574 adet sonuctan sayfa basi 451 ile 480 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: giderken ne götürülür

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

anladım ozgursum bayağa zor bi soru olmuş gideceğimiz eyalet belli değil iken

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Oraya giderken 2 parça kıyafet alsanız size yeter her türlü. Önce gideceğiniz yer kesinleşsin ona göre yaparsınız hazırlığınızı. Zaten orada ucuza o kadar kıyafet görünce herşeyi almak isteyeceksiniz, hemen saldırmayın biraz çevre araştırması yapın. Sonra daha ucuza bulabiliyormuşum diyerek dert yanmayın.

Bavula da bol bol yiyecek doldurduk biz giderken. Hatta 2. sene üzerimizdeki kıyafetten başka bişey almadık. Bavul tamamen yiyecek doluydu

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı solakbeyi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oraya giderken 2 parça kıyafet alsanız size yeter her türlü. Önce gideceğiniz yer kesinleşsin ona göre yaparsınız hazırlığınızı. Zaten orada ucuza o kadar kıyafet görünce herşeyi almak isteyeceksiniz, hemen saldırmayın biraz çevre araştırması yapın. Sonra daha ucuza bulabiliyormuşum diyerek dert yanmayın.

Bavula da bol bol yiyecek doldurduk biz giderken. Hatta 2. sene üzerimizdeki kıyafetten başka bişey almadık. Bavul tamamen yiyecek doluydu
    Zaten kıyafet götürmek kadar saçma bişiy olamaz Boş bavul gidicen yada çok ekonomik olmak istiyorsan kuru baklagil götür orda ye gerçi onlarında hepsi mecvut en iyisi sırt saçtasıyla gitmek

Profesyonel Watçı ByLyric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15

Aynen öyle..Kıyafet almaya gerek yok orda tekstil dünya markaları o kadar ucuz ki..İlk gidişimde türkiye ye dönerken bavulum 30 kg geldiği için türkiyeden aldığım giysileri çöpe atmıştım
    ---wat where amazing happens---http://www.turkishwat.net/image.php?type=sigpic&userid=7507&dateline=1307807  820

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

oradaki sigaralar hem pahalı hem de kalitesiz oluyormuş.buradan 7-8 civarı karton götürsek sıkıntı olur mu?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

vay be 46 sayfayı okudum kafamda hazır bavul artık yorum yapan herkese teşekkür ederim
    Without music, life would be a mistake. Friedrich Nietzsche

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

giderken bavul içinde bavul götürmek mantıklımı arkadaşlar?
    şimdi türk hava yolları 2 tane 23 kiloluk bagaj hakkı veriyor diye söylüyorlar.
    bendede 3 tane bavul var hepsi birbirinin içine girebiliyor iç içe koyup götürsem en içede 2-3 parça eşya koysam nasıl olur acaba sorun çıkarmı ?
    gelirken 2 tane büyük olanları bagaja verrim 23er kilodan, en küçüğüde 8 kilo yanıma alırım. oh mis
    bavul inception gibi oldu ama

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ypabilirsin sdece 23 kiloyu asma yeter. Mantikli bir yol , iki buyuk bi kucuk gotur , benim tavsiyem eger buyuklerden biri ortanca ise , buyuk bir spor cantasi bul , buyuk bavulun icine koydugun herseyi koyabiliyorsun ve sana en az 6-7 kilo kazandirir cunku bos bir bavulun agirligi 6-7 kilo cekiyor .

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı unknown Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oradaki sigaralar hem pahalı hem de kalitesiz oluyormuş.buradan 7-8 civarı karton götürsek sıkıntı olur mu?
    Sigara fiyatları eyaletten eyalete değişiyor. Eğer New York'a gitmeyeceksen sigara fiyatları 5 ila 8 dolar arasında değişiyor genelde. New York'ta 10-15 arasıydı en son. Kalite konusunda da Marlboro'dan şaşma derim.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

1) Konserve yiyecekler alın, ilk günlerinizde restoran bulmak ya da bulduğunuz yerlerde yemek tüketmek çok zor olacak. İlk zamanlarınızda restoranların ağır kokularından dolayı içlerine girmek bile çok zor gelecek size.

2) Çalışacağınız bölgede yakınlarda Ross ve ya Tj-Max olup olmadğını kontrol edin ve muhtemelen çok olucak, eğer varsa çok giysi almayın, özellikle çalışacağınız işte sivil kıyafetle çalışmayacaksanız bir kaç parça yeterli olacaktır. Çünkü bahsettiğim mağazada ünlü markaların (calvin klein, tommy hilfiger, guess, diesel, levis, us polo, nike vb) mağazaların ürünlerini ortlama $10'a bulabileceksiniz ve çok sayıda şey almak isteyeceksiniz. Benim gibi yanınıza aldığınız kıyafetlerin ve orada aldıklarınızın bir kısmını orada bırakıp dönmek zorunda kalmayın

3) Yanınıza bir Translator diğer adıyla Conversation Book alın

kişisel tavsiyem, insanlar iletişime girmekten korkmayın, unutmayın onların anadilleri ingilizce ve sizin ingilizce seviyenizi eleştirmekten çok sizi anlamak için ellerinden geleni yapacaklardır, korkmayın cümle kurun. Yanlış doğru hiç farketmez o an aklınıza gelen kelimeleri arka arkaya grammer'e uymaya zorlamadan sıralayıverin. En olmadı sizi anlamazlarsa 'never mind' der devam edersiniz

Herkese güzel ve eğlenceli bir yaz diliyorum

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

benim tavsiyem de yanınıza hazır corba almanız yonunde olucak , cogu zaman sulu yemek bulmakta zorlanabilirsiniz ve bogazınızdan sulu birsey gecmesini istiyorsanız hemen hazır corbanızı hazırlayabilirsiniz,ayrıca cok fazla kıyafet almayın ya da tamamen eskileriniz goturun ve onları orda bırakıp yenilerini alın ben su an 5 yıl daha alış veriş yapmasam abd den aldıklarım beni idare eder herkese iyi WAT lar dilerim

Acemi Watçı Freak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0

LAke Georgeye Gidiyorum. Neler almalıyım yanıma tam olarak bilemedim. Yardımcı olursanız mutlu olurum )

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

montana billingse gideceğim 1temmuz-30eylül arasında ordayım ekim 18e kadar da travel yapacağım sizce yanıma uzun kollu bişeyler mi almalıyım yoksa yağmur yağmasına karşı ince bir yağmurluk yeterli mi?
    ayrıca kıyafete yaklaşık bi 500dolar kadar para ayırmayı düşünüyorum yanıma aldığım boş bavulu doldurmak için yeterli olur mu? yada o boş bavulu doldurmak için ne kadar para gerekir hatta ordaki ürünlerin fiyatlarının listesine şimdiden ulaşabilseydim çok güzel olurdu cevaplarınız için teşekkür ederim şimdiden.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bi yerde okudum yiyecek alınmıyor yazıyo bazı yerlerde yiyecek götürün diyorlar çıkamadım işin içinden

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Ucaga bindiğinde I-94 kartına yiyecek yok diye işaretlersin cıkısta artık sansına kalmıs acıp bavuluna bakması , ama tabi salam sucuk götürenler bile duymustum da konserve cok sıkıntı yaratmaz sanıyorum

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı marxqman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    montana billingse gideceğim 1temmuz-30eylül arasında ordayım ekim 18e kadar da travel yapacağım sizce yanıma uzun kollu bişeyler mi almalıyım yoksa yağmur yağmasına karşı ince bir yağmurluk yeterli mi?
    ayrıca kıyafete yaklaşık bi 500dolar kadar para ayırmayı düşünüyorum yanıma aldığım boş bavulu doldurmak için yeterli olur mu? yada o boş bavulu doldurmak için ne kadar para gerekir hatta ordaki ürünlerin fiyatlarının listesine şimdiden ulaşabilseydim çok güzel olurdu cevaplarınız için teşekkür ederim şimdiden.
    Simdi sana soyleyecegim , temmuzda belki giymezsin ancak agustos ayinin ortasindan itibaren aksamlari mutlaka uzun kollu giyersin , eylul ayindan itibaren gunduzleri de uzun kollu giymeye baslarsin. gunduzleri bazen tisor bazen ince uzun kollular giyerken aksamlari mutlaka kalin sweat shirt gerekecek. Ben gunduz bile giydigimi hatirliyorum Utah da, orasi daha da kuzeyde. 500 dolar yeterlidir. TJ MAXX , ROSS ve MARSHALLS magazalarindan ya da outlet alisveris merkezlerinden alisveris yap. tisortler 20 dolar civari , gomlekler 20-40 dolar arasi , ayakkabilar 20-50 dolar arasi , kotlar 30-50 dolar arasi olur bunlar Turkiye de bilindik iyi markalarin outlet fiyatlari.
    Alıntı ask45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bi yerde okudum yiyecek alınmıyor yazıyo bazı yerlerde yiyecek götürün diyorlar çıkamadım işin içinden
    Acik yiyecek almazlar , meyve sebze gibi. Ancak konserve labiliyorlar abartmamak kosulu ile , salam sucuk goturenler gumrukten gozden kacanlar. Yyecek goturmeyin , Sadece ucusunuzda aktarma varsa aktarmada yemek icin ve ilk gittiginiz birkac saatte yemek icin biseyler goturun. Amerikada herkes icin yiyecek seyler var , Amerikada yiyecek sey bulamayn dunyanin hicbiryerinde bulamaz. Ondan rahat olun.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

piriş olayını nasıl yapacağız?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı tolgahan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    piriş olayını nasıl yapacağız?
    elektrikçilere amerikada kullanmak için dönüştürücü priz arıyorum de birinde olmazsa diğerinde mutlaka olur. ben 3.50 liraya aldım elektrikçiden ama arkadaşım teknosada bulmuş o da 3.50 liraymış. gerçi daha kompleks olanları da vardı onlar 10 liraydı ki bence gerek yok diğeri de aynı işi görüyo sonuçta

http://www.elektrikmarket.com.tr/ima...apt_7309_1.jpg

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Yanınıza hazır çorba alın. Ama çok abartmayın 5 paket falan yeter bence. Yemek mevzusunu çok kafanıza takmayın zaten işten güçten çok yorulduğunuz için gözünüz ne yediğinizi pek görmüyor. Çok güzel hazır yemekler var, hem ucuz hem pratik hem de bazen baya lezzetli olabiliyor. Yok ben kendim pişiririm illa diyorsanız yanınıza mutlaka her baharattan birer küçük poşet alın. Açık yiyecek koymayın alırlar yazık olur. Yani açıkçası yemek konusunda çok sıkıntı çekmezsiniz, ben de çok sıkıntı yaptım o konuda ama acıkınca ne bulursa yiyor insan.

Kişisel bakım ürünlerinizi mutlaka alın. Lens kullanıyorsanız mutlaka en azından bir tam dolu şişe solüsyon alın. Kalacağınız süre kadar lens almayı unutmayın. Yedek gözlüğünüz varsa mutlaka onu da koyun. 3 ayda ne olacağı belli olmaz gözlüğünüz kırılırsa günler sıkıntılı geçebilir.

Kıyafet olarak erkeklere tavsiyem, dışarıda giymek için 3 tişört 1 gömlekten fazla üst koymayın hatta 2 tişört bile yeter, oradan bir sürü alacaksınız zaten. Bir tane baharlık hırka koyun çok kalın olmasın, Eylül'de New York serin olabiliyor. Mutfakta çalışacaksanız 1 şort, 1 tişört(tişört iş yeri verir muhtemelen ama neyse), 1 de ayakkabı orada işiniz bitince atmak üzere götürün. Leş oluyorlar çünkü.Dışarıda giymelik 1 Kot pantolon, 1 de kapri veya şort koyun. travel kısmında kot giyecekseniz muhtemelen. Bir de gece yatmalık bir şeyler koyun işte.

Ben yanımda çarşafımı götürmüştüm hatta annem zorla koymuştu valize ama çok memnun kaldım tavsiye ederim bir tane çarşaf bir tane yastık kılıfı koymanızı. çok yer kaplamıyor zaten.

Bilgisayarınızı mutlaka alın. Tabi priz dönüştürücüsünü unutmayın. Eğer hemen gittiğim gibi yenisini alacağım bile diyorsanız bilemem tabi.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar ama valiz de dolmuştur zaten. Hadi iyi yolculuklar Benim yerime de gezin.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

laptop götüreceğim.bagajda mı olsun yanımda mı hangisi daha iyi?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Kesinlikle yanina al bagajda kirilma ihtimali yuksek ve kirilirsada havayolu sirketi hicbir sorumluluk kabu etmiyor

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar siz dalgamı geçiyorsunuz bir t-shirtle gelin derken sonucda 4 aylıgına amerikaya yasamaya gidiyorsunuz ne yani her şeyi burda bırakalım amerikada milyoner olucakmıs gibi para kazanacagınızı falan mı zanediyorsunuz gezmeye mi para harcayalım yasamaya mı yoksa türkiyede zaten sahip oldugumuz seyleri bi daha amerikadan almak için para harcıyalım makul olalalım biraz 3-4 aylık yasamaya gidiyosnunz sonucda alacagımız para belli 40 saat çalısacagamız garanti bile olsa saatlik 8$desek 1280 dolar alıcaz bunu bi kısmındanda kira düşücek bi daha düşünün ve ona göre gidin bi tshirtle gitme kadar saçma bişey yok

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

giderken uçak altına vericeğimiz bagaja 100 lük rakı koysak 2 tane veya 1 tane sorunsuz abd ye sokabilirmiyiz ?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı yagiz456 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    giderken uçak altına vericeğimiz bagaja 100 lük rakı koysak 2 tane veya 1 tane sorunsuz abd ye sokabilirmiyiz ?
    Burdan goturmeyi tam bilmiyorymda amerikadan arkadasim ozel bi icki istedi freeshopta satiiyo bagaja guzelce sardim new yortan miamaiye goturdum ucakla ordan turkiye ye hic bir sorun yasamadim

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı damra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burdan goturmeyi tam bilmiyorymda amerikadan arkadasim ozel bi icki istedi freeshopta satiiyo bagaja guzelce sardim new yortan miamaiye goturdum ucakla ordan turkiye ye hic bir sorun yasamadim
    anladım tşkler yinede bana bu olayın tam tersini bilen birisi lazım

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

bi sorun olmaz ama free shoptan al daha hesaplı olur uçağada rahatca koyabilirsin yanında
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

benım götürceğim rakı kıbrıs rakısı o yüzden soruyorum 100 lük rakı 25 tl 2 tane atsam sorun olmaz yani

Acemi Watçı tucem.aydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar daha önceki sayfalarda biber gazı alın diyenler olmuş.Biber gazı gerçekten gerekli mi ve alırsak bavulda kabul ediliyor mu? Birde el çantamıza aktarmalarda yeriz diye poğaça kek falan koyabiliyormuyuz?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

benım götürceğim rakı kıbrıs rakısı o yüzden soruyorum 100 lük rakı 25 tl 2 tane atsam sorun olmaz yani
    merak etme her turlu koyarsin , bir sorun da cikmaz.
    Alıntı tucem.aydin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar daha önceki sayfalarda biber gazı alın diyenler olmuş.Biber gazı gerçekten gerekli mi ve alırsak bavulda kabul ediliyor mu? Birde el çantamıza aktarmalarda yeriz diye poğaça kek falan koyabiliyormuyuz?
    alabilirsin , iyice duzgun sekilde paketlersiniz. Kekleri krakerleri paketli alin. Biber gazini oneren kisi kimmis merak ettim ama sacmalamis. Olabildigince az sey goturun. Ne kadar az , o kadar iyi. Goturdukleriniz de , yaz sonunda kullanip atacaginiz ve geri getirmeyeceginiz seyler olsun. 1 tane bagaj hakkiniz var cogunuzun bunu duzgun kullanin.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı eagle19 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    laptop götüreceğim.bagajda mı olsun yanımda mı hangisi daha iyi?
    Ikisi de olabilir , kirilma gibi bir durum olmaz merak etme , onlarca ucuS gecirdim daha kirilmadi. Tisortlerin ortasina koyarsin bisey olmaz. Donerken el bagajina al cunku agirlik sinirlaman var , bagajini olabildigince hafif tutarsin , ama giderken bavulda gotur.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks