Sayfa 11 Toplam 19 Sayfadan BirinciBirinci ... 789101112131415 ... SonuncuSonuncu
Toplam 551 adet sonuctan sayfa basi 301 ile 330 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tax Refund(Vergi Iadesi)

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bugün benimde taxim gelmiş.taxback.com'dan işlem yapmıştım.belgelerimi 22 şubatta mail olarak yollamıştım.tam 3 ayda elime ulaşmış oluyor sanırım.benden banka bilgilerimi istemişler.özellikle türk lirası hesabı istiyorlar.355 dolardan 265 dolar gönderceklermiş.25 dolarda hesabıma para geçerken keseceklermiş.ben paramı türk lirası değil dolar olarak isteyemiyormuyum acaba.muhtemelen kur farkındanda geçircekler.sonra ihtiyacım olduğunda bozdurur harcarım ben.25 dolardan kurtulma şansım yok değilmi?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

bunu onlara sor istersen.gerekirse dolar hesabi ac git bankadan.olmadi soyle bankaya yatirmasinlar sana elden nakit dolar versinler.sirket araciligiylami basvurmustun yoksa internetten kendi basinammi basvurdun.mail olarak yolladin demissin ama sonucta herkezinki mail olarak gidiyor.
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bunu onlara sor istersen.gerekirse dolar hesabi ac git bankadan.olmadi soyle bankaya yatirmasinlar sana elden nakit dolar versinler.sirket araciligiylami basvurmustun yoksa internetten kendi basinammi basvurdun.mail olarak yolladin demissin ama sonucta herkezinki mail olarak gidiyor.
    canlı bağlantıda sordum türkiyede hesabım olduğu için parayı türk lirası olarak yatırmak zorunda olduklarını söylediler.eğer abdde hesabım olsaymış parayı dolar olarak alabilirmişim.bende mecbur tl hesabımı verdim.ama korkutuğum başıma geldi.kur farkından dolayı 40 tl para taktılar bana. başvurduğum firma taxback.com

355 dolar vergi ödedim.75 dolar servis ücreti olarak aldılar.kaldı 280 dolar.sonrasında 25 dolar hesabıma para geçmek için ücret istediler.kaldı 255 dolar.normalde bugünkü kur 1.56.o hesaba göre benim elime geçmesi gereken para 397 tl.ama bana gönderilen para 347 tl.40 tl kur farkından dolayıda bir güzel geçirdiler.25 dolar servis ücreti olarak alıyorsun hala kur farkından para geçiriyorsun.ayıp taxback ayıp.uzak durun bu firmadan!!!!

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

checkleri bozdurmak icinde para kesiyorlar. 15 dolar her check icin.
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

en karli yontem,irs ye kendin basvurup ceki tr ye gondertmek.Ceki tr ye gonderiyorlarmi bilmiyorum ama en azindan onlarin kestiginden daha az kesilir ya da amerikada hesabiniz varsa hic para kesintisi olmadan direk banka hesabina gider para.Adamlarin isleri bu,bu sekilde kazaniyorlar para.
    Peki.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı realbrutal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    canlı bağlantıda sordum türkiyede hesabım olduğu için parayı türk lirası olarak yatırmak zorunda olduklarını söylediler.eğer abdde hesabım olsaymış parayı dolar olarak alabilirmişim.bende mecbur tl hesabımı verdim.ama korkutuğum başıma geldi.kur farkından dolayı 40 tl para taktılar bana. başvurduğum firma taxback.com

355 dolar vergi ödedim.75 dolar servis ücreti olarak aldılar.kaldı 280 dolar.sonrasında 25 dolar hesabıma para geçmek için ücret istediler.kaldı 255 dolar.normalde bugünkü kur 1.56.o hesaba göre benim elime geçmesi gereken para 397 tl.ama bana gönderilen para 347 tl.40 tl kur farkından dolayıda bir güzel geçirdiler.25 dolar servis ücreti olarak alıyorsun hala kur farkından para geçiriyorsun.ayıp taxback ayıp.uzak durun bu firmadan!!!!
    taxback değil senin bankan geçiriyor o parayı kur farkından

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Bellagio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    taxback değil senin bankan geçiriyor o parayı kur farkından
    benim bankama dolar olarak yatırmadılarki kur farkını benim bankam kar etsin.kullandığım banka hesabı yapıkrediydi.onun kur fiyatları belli.gidip bunu 1.40dan hesaplaması mümkün değil

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

en karli yontem,irs ye kendin basvurup ceki tr ye gondertmek.Ceki tr ye gonderiyorlarmi bilmiyorum ama en azindan onlarin kestiginden daha az kesilir ya da amerikada hesabiniz varsa hic para kesintisi olmadan direk banka hesabina gider para.Adamlarin isleri bu,bu sekilde kazaniyorlar para.
    amerikada başka birinin hesabına yatsa bu para türkiyden burdan nasıl çekebilirz onu

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı maviyeşil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    amerikada başka birinin hesabına yatsa bu para türkiyden burdan nasıl çekebilirz onu
    Amerikadan TR ye para transferi konularina bak.Cevaplari orda bulabilirsin.Birde su var; TR deki dolar hesabinin numarasi verilse TR deki bankaya yatirilabilirmi acaba ? Bundan onceki adim da onemli.IRS ye nasil basvuru yapilacak TR deyken?
    Peki.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

peki vergileri bukadar kisa surede İRS'den almak oluyorsa, peki taxback sirketleri neden 3-5 ay beklememizi istiyor?
    Şirket Seçim Yönergesi

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Bunu bende bilmiyorum acikca ama normalde Amerikada olan sureci anlatayim.Vergi iadeleri baslayincaa,kagitlarini doldurup gonderince eger parani cek olarak almak istiyorsan en fazla 6 hafta bekliyorsun.Eger direk banka hesabina yatirilmasini istiyorsan en fazla 2 hafta suruyor.Farketmiyor Amerikan vatandasi olman,ogrenci olaman ya da yesil kartli olman.Fark sadece doldurdugun kagitlarda.Vergi iadesi yapan sirketlere gelince,bizim burda doldurdugumuz formlardaki bilgilere gore vergi iadesi formlari dolduruluyor.Bu formlar inanin cok zaman alan kagitlar.Kac tane cocugun var,kac iste calistin,ne is yaptin,tipli ismiydi,tip aldinmi vs. birsuru soru.Herhangi bir yanlislik oldugunda kagitlari geri gonderiyorlar.Herkezin kagitlarini yanlis doldurduklarini sanmiyorumki gec gelsin paralar.Bilmiyorum ama belki parayi kendilerinde tutup ondan sonra veriyor olabilirler.Arti kestikleri parada var.
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaslar bu konuya bende bi aciklik getirmek istiyorum. Eger wat tan sonra Tr ye donduyseniz ve vergi iadenizi Tr de alacaksaniz tavsiyem kendi basiniza is yapmaya kalkismayin. ( Benimde 350 dolar parami kesti bir tane Bulgar firmasi) YApmaniz gereken sey basit. Vergi iadesi doneminde( Marttan, Nisan 15 e kadar sanirim) turbotax.com a girip formlari free versiyonda basitce yonlendirmelerle doldurun. En sonunda size ne kadar vergi iadesi almaniz gerektigini soyleyecektir. (state and federal total olarak) Ondan sonra sirketleri arastirmaya baslayin. Cogunun kendi sitesinde calculator lari var. Kiyaslayin sizin rakaminiza ne kadar yakin oldugunu. En yuksek vereni buldugunuzda da arayip konusun. Yalllniizzzz, sakin sormayi ve teyit ettirmeyi unutmayin bu calculator da verdigi rakami. Bu isinde riski sudur: eger size islemler bittiginde dediginden az para verirse itiraz edebileceginiz sanmiyorum. Artik guvenmek zorundasiniz. Bunun icinde internetten o sirket icin daha onceden yapilan yorumlari bulup okumaya calisin. Ben TR de olasm boyle yapardim. Hadi kolay gelsin. Herkese sorunsuz watlar...

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı thepassenger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bu konuya bende bi aciklik getirmek istiyorum. Eger wat tan sonra Tr ye donduyseniz ve vergi iadenizi Tr de alacaksaniz tavsiyem kendi basiniza is yapmaya kalkismayin. ( Benimde 350 dolar parami kesti bir tane Bulgar firmasi) YApmaniz gereken sey basit. Vergi iadesi doneminde( Marttan, Nisan 15 e kadar sanirim) turbotax.com a girip formlari free versiyonda basitce yonlendirmelerle doldurun. En sonunda size ne kadar vergi iadesi almaniz gerektigini soyleyecektir. (state and federal total olarak) Ondan sonra sirketleri arastirmaya baslayin. Cogunun kendi sitesinde calculator lari var. Kiyaslayin sizin rakaminiza ne kadar yakin oldugunu. En yuksek vereni buldugunuzda da arayip konusun. Yalllniizzzz, sakin sormayi ve teyit ettirmeyi unutmayin bu calculator da verdigi rakami. Bu isinde riski sudur: eger size islemler bittiginde dediginden az para verirse itiraz edebileceginiz sanmiyorum. Artik guvenmek zorundasiniz. Bunun icinde internetten o sirket icin daha onceden yapilan yorumlari bulup okumaya calisin. Ben TR de olasm boyle yapardim. Hadi kolay gelsin. Herkese sorunsuz watlar...
    Ben bu yil ETS ile aldim hicbir problem yasamadim 660$ federal vergim vardi hesabi 900TL = 600$ olarak yatirdilar, state 233$ onun icin hala bekliyorum.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ben bu yil ETS ile aldim hicbir problem yasamadim 660$ federal vergim vardi hesabi 900TL = 600$ olarak yatirdilar, state 233$ onun icin hala bekliyorum.
    Ben 2008 de Ets ile aldim odedegim vergi: federal: 550 state: 280

Aldigim vergi iadesi, federal:260 state:68

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Emin ol kesiyorlar.Ben dedigin gibi yaptim,sordum dediginizden daha az geldi diye,dedi Amerika devleti kesti bizim yapabilecegimiz birsey yok diye.Aslinda sormaya eriniyorum IRS ye,TR de kagitlari netten indirip doldurup gondersek, para TR deki hesaba yatarmi diye.
    Peki.

Tecrübe Puanı
    10

Cok dusuk almissin ya sen. Benden %5 kesinti oldu fakar arkadasim vasitasi ile aldim ben.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Soyguncu gibi gorunuyorlar ama birde su var,Amerika odediginiz verginin tamamini odemiyor.Tamamini alabilmeniz icin evli olmaniz,cocugunuzun felan olmasi lazim."Ne kadar cocuk o kadar daha cok para." Amerikada gecerli birsey.Bizim basbakanin dedigi gibi en az uc cocuk yap,sonra acliktan ol gibi degil.
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Emin ol kesiyorlar.Ben dedigin gibi yaptim,sordum dediginizden daha az geldi diye,dedi Amerika devleti kesti bizim yapabilecegimiz birsey yok diye.Aslinda sormaya eriniyorum IRS ye,TR de kagitlari netten indirip doldurup gondersek, para TR deki hesaba yatarmi diye.
    Tr deki bankalarda iban numarasi kullanmaya basladi bundan sonra gonderebilirler belki. Irs e gidip sormani mutlaka oneririrm azuhazu hic bir sey odemeden butu vergi iade kayitlarini seriyorlar onune gayette kibar davraniyorlar

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

arkadaslar acil sorum var size.

gecen yil benden kesilen Social security ve medicare tax'i sirketim check seklinde bana gonderdi. Adima yazilmis Bank of america Checki.
    simdi soracagim soru su. eger usaya gidemessem, baska birisi benim adima olan check bozdura bilirmi?
    Şirket Seçim Yönergesi

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Soyguncu gibi gorunuyorlar ama birde su var,Amerika odediginiz verginin tamamini odemiyor.Tamamini alabilmeniz icin evli olmaniz,cocugunuzun felan olmasi lazim."Ne kadar cocuk o kadar daha cok para." Amerikada gecerli birsey.Bizim basbakanin dedigi gibi en az uc cocuk yap,sonra acliktan ol gibi degil.
    bu sene evli olarak gonderdim bakalim ne kadar gelicek halen bekliyorum. gelir gelmez yazarim buraya. ama haklisin hersey degisiyor household dedikleri seye gore. adaletli bir sistem bence tr de de boyle yapsalar fakir daha fakir, zenginde daha zengin olmaz.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Roma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar acil sorum var size.

gecen yil benden kesilen Social security ve medicare tax'i sirketim check seklinde bana gonderdi. Adima yazilmis Bank of america Checki.
    simdi soracagim soru su. eger usaya gidemessem, baska birisi benim adima olan check bozdura bilirmi?
    check in arkasina "pay to the order of arkadasinin ismi " yaz sonra da alabilir arkadasin. ikinizde imzalayin ama

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

checkin arkasinda don't write,sign or stamp anyhthing here yaziyor.

mallar'da checki bozdurmak icin makinalar oluyordu, peki ordadami bozduramazlar?
    Şirket Seçim Yönergesi

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Benim bildigim baskasi alamiyor eger senin ismin yaziliysa cekin uzerinde.Otelin muhasebesinde calisan birisine sormustum,ogrencilerin cekleri bir kutunun icindeydi ve gelen kendi cekini aliyordu.Baskasi alirsa ne olur demistim;en fazla senin kac para kazandigini felan ogrenir dedi hic birsekilde baskasi alamaz o cekin parasini dedi.Belki bank of america ya posta atabilirsin.
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

mallar'da checki bozdurmak icin makinalar oluyordu, peki ordadami bozduramazlar?
    hayir bozduramazsin arkadasim, benim check arkasindada dediklerinin aynisi yaziyor su ana kadar kac kere yaptim bu islemi hatirlamiyorum bir kiside cikip demedi neden yazdin buraya diye. bu isin kurali budur, seni tedirgin ediyorsa bunu yapmak gidip hsbc ile konus ya da baska anlasmali bankalar vardir. para keserler ama check inin gidip sen cash alirsin.

Tecrübe Puanı
    10

Ceki bankada bozdurabilirsin, senden baska kimse bozduramaz Sahin!

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Aklima birsey geldi.Bank of America subelerindeki ATM makinalarina ceki verip hesabina para yatirabiliyordun,giseye gitmene gerek kalmiyordu.Bunun aynisi nakit olarak yapilabilirmi bilmiyorum.En iyi yol bankaya posta gondermen,son onlara.
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bu isi tr de yapan banka yok mu hsbc card finans gibi?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

bende simdi biseyi hatirladim, 2008 bizim orda son paychecklerini alamayan watcilar, nakit parayi daha gec donen arkadaslarindan aliyordular, paychecklerini arkadaslarina birakiyordular onlarda kolaylikla bozdura biliyordular. ama bende normal check - paychek degil. BOA'ya mail attim cevap gelmedi.
    Şirket Seçim Yönergesi

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Para kesiyorlar arti bayagi bekletiyorlar.Ziraat bankasi 2 hafta beklemen lazim demisti.Aklima birsey daha geldi.Belki TR deki HSBC hesabina yatirabilirsin o ceki.
    Peki.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

bende simdi biseyi hatirladim, 2008 bizim orda son paychecklerini alamayan watcilar, nakit parayi daha gec donen arkadaslarindan aliyordular, paychecklerini arkadaslarina birakiyordular onlarda kolaylikla bozdura biliyordular. ama bende normal check - paychek degil. BOA'ya mail attim cevap gelmedi.
    Normal cekle paychekteki cek ayni sey.
    Peki.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)