Sayfa 11 Toplam 16 Sayfadan BirinciBirinci ... 789101112131415 ... SonuncuSonuncu
Toplam 466 adet sonuctan sayfa basi 301 ile 330 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Passengers OF Name Check :) 2013 Summer..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı canakbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Guvenlik taramasinin asamalari ve bu asamalarin aldigi zamanlar soyledir. Vize
    icin basvuran bir kimse once yaklasik iki hafta interview icin bekler. Elcilik yetkilisi
    vize basvurusu yapan kisinin adini CLASS (Consular Lookout and Support System)
    [18] denilen bir sistemde arastirir ve interview sirasindaki davranislarinizi da
    dikkate alarak guvenlik sorusturulmasi yapilip yapilmayacagina 24 saat icinde
    karar verir. CLASS sistemi bircok kurum tarafindan saglanan ve kisilerin daha
    onceki vize durumlarini, gocmenlik ihlallerini ve guvenlige aykiri davranislarini
    iceren kritik bilgiler icerir.

Elcilik yetkilisi CLASS daki bilgileri kullanarak SAO kararini veremeyecegine karar
    verirse daha ayrintili guvenlik sorusturulmasi yapilmasi icin Washington DC deki
    State Department'a bagli Consular Affairs'e bir yazi ile basvuru yapar. Bu
    basvuruyu alan State Department taramanin cesidine gore FBI, CIA, DEA,
    Department of Commerce, Office of Foreign Asset Control, Interpol gibi ulusal ve
    uluslararsi kurumlardan bir veya birkacindan bilgi bankalarini taramalarini ve 15 is
    gunu veya 3 hafta icine sonuclari bildirmesini ister [13]. Toplanan bilgiler ile SAO
    denilen karar elcilige bir hafta icinde bildirilir. Elcilik daha sonra bir hafta icerisinde
    vizenin kabul edildigini, reddedildigini veya daha fazla bilgi istendigini basvuru
    sahibine bildirir.

alıntı yaptım.

yukarıda yazdığım süreç 2012 öncesiydi ama süreç aynı işliyor sadece zamanları değişti.

ben 127 gündür bekliyorum. status update tarihinin olması çok iyi birşey aslında süresi kontrol edilebilen bir süreç içinde demek dosyanda ilerleme olunca güncelliyorlar.Senin dosyan açık işleniyor 8 mayısda en son ilerleme olmuş tahmin ediyorum EK İDARİ İŞLEM GEREKTİRMEZ İSE kısa süre içinde açıklanackatır birdahaki güncellemede pasaportunu isterler ve issued olur.

ama...

ek idari işlem gerektirirse süresi belli olmayan 1 yıl bile sürebilecek olan benim sürecimin içine girersin buna ek idari işlem diyoruz status update tarihi filan yok SADECE NO STATUS YAZIYOR BAŞKA BİRŞEY YOK.

Biraz uzun oldu alma bilgiler kıymetli bu süreçte insanın içine su
    serpiyor
    kardesim cok tesekkur ederim bilgiler icin daha once bilmiyordum bunlari ,insallah en kisa zamanda aciklanir herkesinki,senin adinada uzuldum 127 gundur beklemek cok zor.

Sence yarin konsoloslugu arayip durumumu anlatmalimiyim tekrardan cunku ucak biletim yandi ve isveren en gec haziran sonuna kadar kabul edecek.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı mtybjk01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardesim cok tesekkur ederim bilgiler icin daha once bilmiyordum bunlari ,insallah en kisa zamanda aciklanir herkesinki,senin adinada uzuldum 127 gundur beklemek cok zor.

Sence yarin konsoloslugu arayip durumumu anlatmalimiyim tekrardan cunku ucak biletim yandi ve isveren en gec haziran sonuna kadar kabul edecek.
    durumunu anlatman sureci degistirmez sadece arayip gelisme varmi yokmu ogrenmelisin

Araştırmacı Watçı Leppävaara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    12

arkadaşlar salı günü kargoyla yolladığım pasaportum elime hala ulaşmadı. ceac deki durumumda da degısıklık yok hala, pasaportu elcılıge gondermeme ragmen. mail gelmeden ptt ye gidip pasaportum geldi mi diye sorsam mı diye düşünmüyor değilim

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Leppävaara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar salı günü kargoyla yolladığım pasaportum elime hala ulaşmadı. ceac deki durumumda da degısıklık yok hala, pasaportu elcılıge gondermeme ragmen. mail gelmeden ptt ye gidip pasaportum geldi mi diye sorsam mı diye düşünmüyor değilim
    kardes ceac da durumun degismeden ve mail vb. gelmeden mi pasaportu yollayabilirsin dediler,bir de ceac deki creatation date ile updated date in nedir merak ettim bende hala bekliyorumda

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bugün değişir büyük ihtimal durumun vize bölümü henüz açılmadı 2.30da açılıyor 4 e kadar. bugün değişmezse yarın değişir bu hafta alırsın pasaportu elini öyle umuyorum

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

kardes ceac da durumun degismeden ve mail vb. gelmeden mi pasaportu yollayabilirsin dediler,bir de ceac deki creatation date ile updated date in nedir merak ettim bende hala bekliyorumda
    creatation date vize başvurusu yaptığın tarihtir genelde soruşturmanın başladığı tarihtir uptadet date ise günceleme yapıldığı son tarih demek

soruşturma bitmeden pasaportu yollayamazsın lepprava ya haber geldi yollayın diye öyle yolladı sen ve ben bekliyoruz daha )

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

creatation date vize başvurusu yaptığın tarihtir genelde soruşturmanın başladığı tarihtir uptadet date ise günceleme yapıldığı son tarih demek

soruşturma bitmeden pasaportu yollayamazsın lepprava ya haber geldi yollayın diye öyle yolladı sen ve ben bekliyoruz daha )
    ee arkadas ceacdaki durumumda degisiklik yok yazmis o zaman nasil pasaportu istediler

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ee arkadas ceacdaki durumumda degisiklik yok yazmis o zaman nasil pasaportu istediler

sitede pasaportunuzu gönderin yazıyor o yüzdn

Tecrübe Puanı
    12

bugün değişir büyük ihtimal durumun vize bölümü henüz açılmadı 2.30da açılıyor 4 e kadar. bugün değişmezse yarın değişir bu hafta alırsın pasaportu elini öyle umuyorum
    dostum ankara'da girmiştim ben vize görüşmesine ankara'da ki elçiğin vize bölünümün saat kaçla kaç arasında çalıştığını biliyor musun ? en geç perşembe günü uçağa binmem lazım da

Tecrübe Puanı
    12

dostum gecen hafta pazartesiyi salıya bağlayan gece 1 de güncellenen listede (islemleri tamamlanan gocmen olmayan vize basvurulari - Amerikan Buyukelciligi Ankara, Turkiye ) takip numaram çıktı bende sabah hemen gönderdim pasaportu . ( tabi öncesinde bi ankaraya gittim elden teslim etmeyi denemek için falan oralara hiç birmiyorum )

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

dostum ankara'da girmiştim ben vize görüşmesine ankara'da ki elçiğin vize bölünümün saat kaçla kaç arasında çalıştığını biliyor musun ? en geç perşembe günü uçağa binmem lazım da
    ya ankara 11-12 arası çalışıyordu galiba.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

yaw konsolosluğu aradım birde azar yedim ya.

defalarca uyarı yaptık.İnternette pending yazıyorsa aramayın dedi.

ne gerizekalı memurlar varya 130 gün olmuş birde mırın kırın yapıyorlar.

Tecrübe Puanı
    12

ya ankara 11-12 arası çalışıyordu galiba.
    dostum desene o zaman bugün de çıkmadı pasaport elçilikten :S arkadaş ne çileymiş yahu,isim soruşturması ayrı dert. soruşturman sonuçlanır pasaportunu gönderirsin beklemen ayrı bi dert. Allah sabır versin hepimize

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

dostum desene o zaman bugün de çıkmadı pasaport elçilikten :S arkadaş ne çileymiş yahu,isim soruşturması ayrı dert. soruşturman sonuçlanır pasaportunu gönderirsin beklemen ayrı bi dert. Allah sabır versin hepimize

inş o sürecide yaşarız bir geçelimde soruşturmayı alıştım beklemeye ben :d

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

inş o sürecide yaşarız bir geçelimde soruşturmayı alıştım beklemeye ben :d
    can napiyon aciklandimi abd de 4 gunum burasi insanin hayalindeki gibi degil yemk sikinti tuvalet sikintii ama birsuru kizlarala takilion en guezel yani bu umarim en kisa zamnda gelirsin

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı kaya0133 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    can napiyon aciklandimi abd de 4 gunum burasi insanin hayalindeki gibi degil yemk sikinti tuvalet sikintii ama birsuru kizlarala takilion en guezel yani bu umarim en kisa zamnda gelirsin
    Ben de 2 arkadaşımdan sürekli bilgileri alıyorum ve epey hevesleniyorum.Bir gidelim de her tuvaletten sonra duş alırız sıkıntı değil.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

kaya vallahi seni gecen seneden beri takip ediyorum yorumlarını konularını falan. O 2 senelik isim sorusturmasının ardından zorlukların ardından sonunda Amerikaya gitmiş biri olarak bu yorumuna bittim valla helal olsun çok cool sun

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Güncelleme geldi ve yine beklemedeyim

Tecrübe Puanı
    12

1 hafta oldu arkadaş pasaportu elçiliğe göndereli anlamıyorum ki ne bu kadar uzun süren ??? ben plan yaptıkça erteletiyor herseferinde bana planlarımı bu ankara daki elçilik illallah ettim yahu yeter artık !!!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

takip numaram 2130 ,şimdiye kadar 2125,2126,2128 açıklanmıstı bana yakın numaralar olarak bugunde 2129 acıklandı ,acaba sıra banamı geliyor arkadaslar ne dersiniz

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

takip numaram 2130 ,şimdiye kadar 2125,2126,2128 açıklanmıstı bana yakın numaralar olarak bugunde 2129 acıklandı ,acaba sıra banamı geliyor arkadaslar ne dersiniz
    Öyle bir durumu bende yaşadım.10-12 gün önce falan benim bir üst numara açıklandı ama ben hala bekliyorum.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

48 gündür hala numaram bile eklenmedi. Bekleyin, siteyi takip edin diyorlar standart olarak

Tecrübe Puanı
    12

Arkadaşlar az önce ceac ı kontrol ettim. status update tarihim 6 june 2013 dü 18 june olmus. Pasaportumu da tam 1 hafta önce göndermiştim elçiliğe vize basılması için ,acaba yarına elime ulaşırmı pasaportum ?

Case Creation Date: 29-Apr-2013
    Status Updated Date: 18-Jun-2013

Your visa case is currently undergoing necessary administrative processing. This processing can take several weeks. Please follow any instructions provided by the Consular Officer at the time of your interview. If further information is needed, you will be contacted. If your visa application is approved, it will be processed and mailed/available within two business days.

For more information, please visit U.S. Embassy Ankara.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Arkadaşlar az önce ceac ı kontrol ettim. status update tarihim 6 june 2013 dü 18 june olmus. Pasaportumu da tam 1 hafta önce göndermiştim elçiliğe vize basılması için ,acaba yarına elime ulaşırmı pasaportum ?

Case Creation Date: 29-Apr-2013
    Status Updated Date: 18-Jun-2013

Your visa case is currently undergoing necessary administrative processing. This processing can take several weeks. Please follow any instructions provided by the Consular Officer at the time of your interview. If further information is needed, you will be contacted. If your visa application is approved, it will be processed and mailed/available within two business days.

For more information, please visit U.S. Embassy Ankara.
    ozelden yazdim dostum

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

kardesim ben senin gecen seneki versiyonun oldum psikolojim bozuj gidemyrm aciklanmadi senden istegim kiymetini bilmen ve keyfini cikarman

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

sira sana gelmiyo ben o yanilgiya subat ayinda takildim

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Gamer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güncelleme geldi ve yine beklemedeyim
    dostum beklemedeyim son haftam artik vazgeciyorum isten kanım cekildi damarlardan yemin ediyorum surec cok yordu beni

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

1 hafta oldu arkadaş pasaportu elçiliğe göndereli anlamıyorum ki ne bu kadar uzun süren ??? ben plan yaptıkça erteletiyor herseferinde bana planlarımı bu ankara daki elçilik illallah ettim yahu yeter artık !!!
    dostum vize basili pasaportu elin almadan plan yapma bunlar boyle

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

dostum beklemedeyim son haftam artik vazgeciyorum isten kanım cekildi damarlardan yemin ediyorum surec cok yordu beni
    #direncanakbay

Şaka bir yana dostum.Haklısın gerçekten ancak bir umut biraz daha sabretmeliyiz.
    Ne söylesek boş.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaslar merhaba.son iki haftadir her gun takip ediyorum yazilarinizi.artik benim de katilmam gerektigini dusundum 18 martta girdim dun 3 ay bitti ve hala aciklanmadi cidden psikoloj bozuldu nasil bir memlekettir bu yaa alt tarafi bi vize verecekler yani.artik pek bir umudum da kalmadi. Cok sacma ve sinir bozucu bir surec umarim bekleyen herkesin bir an once yuzu guler...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 11 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 11 misafir)