Sayfa 10 Toplam 20 Sayfadan BirinciBirinci ... 67891011121314 ... SonuncuSonuncu
Toplam 574 adet sonuctan sayfa basi 271 ile 300 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: giderken ne götürülür

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı girl_interrupted Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rakı götürebilir miyiz acıba? )
    amerikada olmadığını düşünüyosun demi rakının

öyle bir var ki hemde tr dekinden daha ucuz belkide

arama motoruna "yeni rakı usa" yaz bak ne çıkıyor. nerelerde bulabileceğin bile var google map yardımıyla

ama illa buradan göturucem diyosan da göturebilirsin ama 10 şişe değil tabi. freeshoptan alırsan 2 şişe 70 lik veya 1 şişe 100lük.

2 şişe de önceden valize atarsın 4 şişe götürürsün işte
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Ben evi götüreceğim gibi geliyor. özellikle kozmetik vs den bavul kapanmayacak

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı anita_tennant Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben evi götüreceğim gibi geliyor. özellikle kozmetik vs den bavul kapanmayacak
    kozmetiği parfümü falan fazla götürme orada victoria secret denen bir gerçek var ve harika ürünler var. çok ucuz değil tabi ama ucuz olan bir çok ürünüde yok değil.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Ben götürdüklerimi geri getirmeyi düşünmüyorum zaten

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

dediğinizden hiçbirşey anlamadım , şimdi belgelerini yanıma alıyım mı almıyım mı ?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı sametnba12 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dediğinizden hiçbirşey anlamadım , şimdi belgelerini yanıma alıyım mı almıyım mı ?
    belgelerini yanına almana gerek yok.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

arkadaslar 2gün sonra uçuyorum önceden sormuştum ama cevabını alamadım.saç spreyi götürülür mü giderken? normal valize koydum ama sorun çıkar mı?eger çıkarsa bütün yiyecekleri de görürler hepsi güme gitmesin.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı smilepls Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar 2gün sonra uçuyorum önceden sormuştum ama cevabını alamadım.saç spreyi götürülür mü giderken? normal valize koydum ama sorun çıkar mı?eger çıkarsa bütün yiyecekleri de görürler hepsi güme gitmesin.
    zaten sprey den önce sorun çıkarsa yiyecekten çıkar

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

yahu yiyecek dediysek makarna çorba PİSKEVÜt falan

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı smilepls Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yahu yiyecek dediysek makarna çorba PİSKEVÜt falan
    hmm ok o zaman.. sanmıyorum 1-2 kutu sprey'den birşey olacağını yaw..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar bir yazı da benden gelsin o zaman. lütfen övünme olarak algılanmasın ama doğu ve batı avrupa interrail yapmış, 12 ülke gezmiş, otoparklarda uyumuş, parasını çaldırıp 1 ay boyunca pilaki yeyip bağırsakları bozmuş biri olarak sizlere birkaç tavsiyem olcak. ileride döndükten sonra "ah ulan şöyle olsaydı" dememeniz için biraz daha alpinist yaklaşın bence wat macerasına. alpinist nickli arkadaşın ismine tezat yazılarını üzülerek okudum çekincelerinize tabi ki saygı duyuyorum, onlara laf etmek haddim olamaz. ama burda çarşaftan, sucuğa; şemsiyeden mantıya bi ton tuhaf şey gördüm. tamam bunlar orada özlemini çekeceğimiz, bizi mutlu edecek şeylerdir. ama unutmayın ki orada yaşadığınız noksanlıklar, bulamadığınız özlediğiniz şeyler, asıl dönünce güzel anılar olarak kalıcaktır. bir de araştırma yapmanızı öneriyorm, mesela wisconsin'e gidecek arkadaşın süt ürünleri alması kadar saçma bişey olamaz, wisconsin oranın Ezine'sidir. peynire boğulabilirsiniz isterseniz.yanınıza alınması gereken en önemli şeylere gelirsek, benim aklımdan şunlar geçiyor:

-- çanta kilidi
    -- isviçre çakısı (bunu ordan alın sahte olanları baya ucuza gelir)
    -- el feneri
    -- biber gazı (biraz abartı olabilir ama sayesinde az kurtarmadık kaseyi)
    -- bir not defteri ve kalem: adresler, advisor şirketlerin numaraları vs.
    -- kurutulmuş gıdalar (kesinlikle katılıyorum bunu yazan arkadaşlara)
    -- termos

bunlar gibi daha çok şey var, biraz abartmış olabilirim ama bunları genel bir wat macerası için değil, aramızdan çıkması muhtemel şanssız arkadaşlar için yazıyorum, yazıya başladığımdaki gaz şu an gitmiş durumda devamını aklıma geldikçe yazarım

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı mcbk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bir yazı da benden gelsin o zaman. lütfen övünme olarak algılanmasın ama doğu ve batı avrupa interrail yapmış, 12 ülke gezmiş, otoparklarda uyumuş, parasını çaldırıp 1 ay boyunca pilaki yeyip bağırsakları bozmuş biri olarak sizlere birkaç tavsiyem olcak. ileride döndükten sonra "ah ulan şöyle olsaydı" dememeniz için biraz daha alpinist yaklaşın bence wat macerasına. alpinist nickli arkadaşın ismine tezat yazılarını üzülerek okudum çekincelerinize tabi ki saygı duyuyorum, onlara laf etmek haddim olamaz. ama burda çarşaftan, sucuğa; şemsiyeden mantıya bi ton tuhaf şey gördüm. tamam bunlar orada özlemini çekeceğimiz, bizi mutlu edecek şeylerdir. ama unutmayın ki orada yaşadığınız noksanlıklar, bulamadığınız özlediğiniz şeyler, asıl dönünce güzel anılar olarak kalıcaktır. bir de araştırma yapmanızı öneriyorm, mesela wisconsin'e gidecek arkadaşın süt ürünleri alması kadar saçma bişey olamaz, wisconsin oranın Ezine'sidir. peynire boğulabilirsiniz isterseniz.yanınıza alınması gereken en önemli şeylere gelirsek, benim aklımdan şunlar geçiyor:

-- çanta kilidi
    -- isviçre çakısı (bunu ordan alın sahte olanları baya ucuza gelir)
    -- el feneri
    -- biber gazı (biraz abartı olabilir ama sayesinde az kurtarmadık kaseyi)
    -- bir not defteri ve kalem: adresler, advisor şirketlerin numaraları vs.
    -- kurutulmuş gıdalar (kesinlikle katılıyorum bunu yazan arkadaşlara)
    -- termos

bunlar gibi daha çok şey var, biraz abartmış olabilirim ama bunları genel bir wat macerası için değil, aramızdan çıkması muhtemel şanssız arkadaşlar için yazıyorum, yazıya başladığımdaki gaz şu an gitmiş durumda devamını aklıma geldikçe yazarım
    ewt hocam haklısın bunlarda alınmalı ama termos wat için pek önemli değil bence ne gibi bir yararı oldu size
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bir de aklıma gelmişken belli başlı konularda şu ilaçları çıkarmayın aklınızdan, tıpçı kız arkadaş + hastalık hastası biri olarak baya bi kariyer yaptım bu konuda

kas ağrıları: voltaren krem, etol fort tablet
    uçuk: zovirax
    ishal ve mide bulantısı: reflor (aman yarabbi mucize ilaç)
    antibiyotik: üst solunum yollarıysa augmentin, genel sorunsa tetradox ya da croxilex
    reflü: rennie, talcid

ha bir de yukarıda bir arkadaş belirtmiş ortak banyo kullanımından bulaşan şeyler çok oluyor diye. çok doğru bir bilgi, ama baktınız ilaç alacak durumda diilsiniz, cildinizi yakmayacak kadar sıcak suyu sorunlu bölgenize 2 şer saniyelikten 15-20 şer kere tuttuğunuzda savunma hücreleriniz oraya hücum edecektir. ayrıca disposable diye tabir edilen kullan at ürünler kullanın derim, kaptığınız organizmayı tekrar tekrar bulaştırmayın kendinize.

not: ne boş konuştm lan

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı matador_36 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ewt hocam haklısın bunlarda alınmalı ama termos wat için pek önemli değil bence ne gibi bir yararı oldu size

hocam her yer aynı türkiye gibi nasıl ankaranın suyu pisken eskişehirin suyu içiliyorsa orda da aynı olay çıkabilir. hem sıcak havalarda tansiyon dengesi çok önemli bir TANG'in nasıl hayat kurtarabildiğini bilseniz şaşırırdınız. artık travel kısmına geldiğinizde başınız döndü, gözünüz karardı diyelim elektrolit içeren bir sıvı hayat kurtarıcı olacaktır. şok geçirme kısmına geldikten sonra gidip oranın sağlık kuruluşlarına yüzlerce dolar ödemekten iyidir diye düşünüyorum.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı mcbk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam her yer aynı türkiye gibi nasıl ankaranın suyu pisken eskişehirin suyu içiliyorsa orda da aynı olay çıkabilir. hem sıcak havalarda tansiyon dengesi çok önemli bir TANG'in nasıl hayat kurtarabildiğini bilseniz şaşırırdınız. artık travel kısmına geldiğinizde başınız döndü, gözünüz karardı diyelim elektrolit içeren bir sıvı hayat kurtarıcı olacaktır. şok geçirme kısmına geldikten sonra gidip oranın sağlık kuruluşlarına yüzlerce dolar ödemekten iyidir diye düşünüyorum.
    interrailde lazım olabilir ama bence wat için gereksiz amerikanın en sıcak yeri texas 3 ay kaldım ben bi süre sonra insan sıcaktan fenalık geçiriyor ama heryerde klimalı dükkanlar va ıce boxlar var yani sorun olmuyor
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

gıderken kendınızı goturmeyın benım gıbı bılmem kız arkdsından ayrıldın bu oldu su oldu basına bu gelmıs su gelmıs hepsı Turkıyede kalsın gerısı herkese ıyı watlar :d

Sokrates'e birisi için, seyahat onu hiç değiştirmedi, demişler. O da: Çok doğal, çünkü kendisini de beraber götürmüştür, demiş.
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

arkadaş 2007 yılında cevaplamış ama tarih oldu 2011..ben tekrar sormak istiyorum benım elım de hala 1996 yapımı dolarlar var yenı fark ettım..bir sorun olmaz değil mi arkadaşlar orda?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı OneTouch Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaş 2007 yılında cevaplamış ama tarih oldu 2011..ben tekrar sormak istiyorum benım elım de hala 1996 yapımı dolarlar var yenı fark ettım..bir sorun olmaz değil mi arkadaşlar orda?
    olmaz hacı dunyanın hiç bi yerinde tr deki gibi zırt pırt para değişmiyordur heralde. amerikada hiç böyle bişey olduguna sahit olmadım.

yıllar önceki dolarla bugunku dolar aynı

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı kayhan86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    olmaz hacı dunyanın hiç bi yerinde tr deki gibi zırt pırt para değişmiyordur heralde. amerikada hiç böyle bişey olduguna sahit olmadım.

yıllar önceki dolarla bugunku dolar aynı
    hocam doların adı aynıda renkleri bile farklı meretlerin,ondan bi sorayım dedım

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

hocam doların adı aynıda renkleri bile farklı meretlerin,ondan bi sorayım dedım
    yıllar soldurmuştur o parayı belki kabul etmezler sen burada bi git en iyisi döviz burosuna sor veya git direk cool bi şekilde (bütün olan kagıt paraları göstererek "bunları 20 lik 10 luk ve 5 lik olarak bozarmısın canım" de) biri bozmasa öbürü bozar. hem değer kaybetmeden yeni dolarları almış olursun hem de için rahatlar

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

yıllar soldurmuştur o parayı belki kabul etmezler sen burada bi git en iyisi döviz burosuna sor veya git direk cool bi şekilde (bütün olan kagıt paraları göstererek "bunları 20 lik 10 luk ve 5 lik olarak bozarmısın canım" de) biri bozmasa öbürü bozar. hem değer kaybetmeden yeni dolarları almış olursun hem de için rahatlar
    hocam uçmama 10 saat kaldı biraz zor artık para al ver işi
    şimdi bu paralar geçiyor mu geçmiyor mu?
    geçmiyorsa sıçtık zatende genede evdekileri bir haber vereyim oyle bir durum varsa
    şaka maka ama acil bir cevap lazım bana gerçektende

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

hocam uçmama 10 saat kaldı biraz zor artık para al ver işi
    şimdi bu paralar geçiyor mu geçmiyor mu?
    geçmiyorsa sıçtık zatende genede evdekileri bir haber vereyim oyle bir durum varsa
    şaka maka ama acil bir cevap lazım bana gerçektende
    havalimanında sor sende yaw sunun surasında birkaç saat sonra havalimanında olacaksın %99 bir sorun olmaz paraları kullanırsın. havalimanında sor problem olur derse kasadaki adam kredi kartına para yatırır sizinkiler. ordan gidince çekersin en kötü. kredi kartı falan götür yanında tabi... ama ben sanmıyorum ki parayı kabul etmesinler. olan para sahte değilse geçerlidir bence.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

havalimanında sor sende yaw sunun surasında birkaç saat sonra havalimanında olacaksın %99 bir sorun olmaz paraları kullanırsın. havalimanında sor problem olur derse kasadaki adam kredi kartına para yatırır sizinkiler. ordan gidince çekersin en kötü. kredi kartı falan götür yanında tabi... ama ben sanmıyorum ki parayı kabul etmesinler. olan para sahte değilse geçerlidir bence.
    ailecek kredi kartı kullanmıyoruz
    şansıma güvenmek zorunda kalıyorum anlaşılan,gerçi bende öyle bir şans vardır ki %99 ihtimaller bile yıkılır..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

ailecek kredi kartı kullanmıyoruz
    şansıma güvenmek zorunda kalıyorum anlaşılan,gerçi bende öyle bir şans vardır ki %99 ihtimaller bile yıkılır..
    o zaman sen en iyisi havalimanında sor içine kurt düşmesin.. hiç mi normal dolar yok uzerinde hepsi mi eskiden kalma ?

Hem birde madem böyle bişey var neden son dk ya bıraktın ki ?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

o zaman sen en iyisi havalimanında sor içine kurt düşmesin.. hiç mi normal dolar yok uzerinde hepsi mi eskiden kalma ?

Hem birde madem böyle bişey var neden son dk ya bıraktın ki ?
    babamdan yeni teslim aldım paraları..sayarken fark ettim onuda.hepsi eski değil tabi ama sonuç olarak hepsini kullanmak için alıyorum yanıma..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

babamdan yeni teslim aldım paraları..sayarken fark ettim onuda.hepsi eski değil tabi ama sonuç olarak hepsini kullanmak için alıyorum yanıma..
    ne kadar eski ne kadar yeni var ?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ne kadar eski ne kadar yeni var ?
    fifty-fifty sayılır hocam
    ama ne yapıcaz sımdı onemlı olan diğer fiftyi kullanabiliyor muyum..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

fifty-fifty sayılır hocam
    ama ne yapıcaz sımdı onemlı olan diğer fiftyi kullanabiliyor muyum..
    havalimanında sor, sorun çıkar deselerde gittiğinde ilk onları harcamayı dene. olmadı amerikaya gittiğinde git bir bankaya ( bank of america mesela ) anlat durumu değiştirirler büyük ihtimalle. magdur olacagını sanmıyorum bu yuzden.

para paradır..

ben bile tr de hala daha 6 sıfırlı para değiştiriyorum uzun suredir gelmeyen ingiliz misafirler getiriyor napıcaz diye. tr de bile bu işlem oluyosa orada hayli hayli olur ki bence buna gerek kalmadan rahatça harcayabileceksin içini rahat tut..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

havalimanında sor, sorun çıkar deselerde gittiğinde ilk onları harcamayı dene. olmadı amerikaya gittiğinde git bir bankaya ( bank of america mesela ) anlat durumu değiştirirler büyük ihtimalle. magdur olacagını sanmıyorum bu yuzden.

para paradır..

ben bile tr de hala daha 6 sıfırlı para değiştiriyorum uzun suredir gelmeyen ingiliz misafirler getiriyor napıcaz diye. tr de bile bu işlem oluyosa orada hayli hayli olur ki bence buna gerek kalmadan rahatça harcayabileceksin içini rahat tut..
    inşallah hocam,yapıcak bişey yok suan..Cevapların için teşekkür ediyorum ve ben kaçıyorum..1-2 saat uyuyayım en azından..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

inşallah hocam,yapıcak bişey yok suan..Cevapların için teşekkür ediyorum ve ben kaçıyorum..1-2 saat uyuyayım en azından..
    İyi uykular iyi uçuşlar.. sorunsuz geçer wat umarım senin içinde..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks