Work and Travel 2025
Sayfa 10 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci ... 67891011 SonuncuSonuncu
Toplam 318 adet sonuctan sayfa basi 271 ile 300 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2013 Wat Genel Basligi

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

atlantic city 1-2 gun gezmek icin guzel ancak tum yazi gecirmek icin biraz tehlikeli sayilacak bir yer. sacdece kumarhanler bolgesinde takilirsan sorun yok ancak diger kesimlere gittiginde biraz sorun yasamaya basliyorsun. hani harlem diye adi cikmis ya ben harlem de gezdim gece 134. caddeye kadar 1 kiz 2 erkek yuruduk ve hicbisey olmadi. Atlantic city de kumarhaneler bolgesinden 5 dk bile uzaga gitmedik laf atanlar onumuze cikip bizle ugrasanlara baya rastladik. Oteki tarafta isin onemli tabi ama ben o iste daha once calismis kimseyi duymadim eger o is oldukca tatminkar ve guzelse konaklamasi ucuz ve iyiyse gdilebilir , ancak eger siradan 30-40 saat arasi calisma 7-8 doalr arasi maas ve konaklama 75 dolardan pahali ise baska is bak.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

saatlık $8.5 ücreti var konaklama haftalık 75-100 arası ve haftada 35 saat denmiş bana hiç çekici gelmedi

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

bilmiyorum simdi senin sirketinin elinde ne gibi isler var sana uygun. ondan sen bir bak baska is ornekleri de iste birkac tane daha , buraya yazarsan diger seceneklerini de ona gore en iyisini sana soylemeye calisiriz.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ilk gelen buymuş ve geçen sene gönderdiği wat'çıların en memnun kaldığı işmiş tabi ben böyle şeylere kanmıyorum sizin gibi tecrübeli bu işten çıkarı olmayan arkadaşlara sormak en iyisi.Başka iş gelir gelmez sana danışmak isterim teşekkürler

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Bu sene bende gidecegim kısmet olursa .. işlemlere başladım.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba arkadaşlar bende bu yaz gideceğim nasip olursa fakat hala şirket seçemedim armada,eduyork,united towers arasında kaldım 3üde benzer şirketler sanırım var mı bir öneriniz ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Vala benim oldugum yerde ofisi olan bir tek united towerstı.Bundan dolayı bu şirketi sectim sonucta yüz yüze görüsmek bana göre cok önemli.Eger ikamet ettigin yerde 3 sirketin ofiside varsa git konus iş seceneklerine bak.Hangisi kafana uyuyorsa onu seç derim ben..

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı mellody Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar bende bu yaz gideceğim nasip olursa fakat hala şirket seçemedim armada,eduyork,united towers arasında kaldım 3üde benzer şirketler sanırım var mı bir öneriniz ?
    burda kimsenin sana şirket önermesini bekleme ,şirket temsilcileri ya da şirket çalışanları da burada bulunabilir. hepsiyle görüş fiyat al, iş yerleşimi nasıl yapılıyor öğren , hangisi daha çok kafana yatarsa onlarla anlaş derim ben. Yüzyüze görüşme mantığını anlayamıyorum ben ankarada oturuyorum ve ankaradaki ofise kaydolmuştum wat için ve sadece belge vermek için ofise gittim herşeyi telefonda hallettim. Ha aynı şehir ha Türkiye nin öteki ucunda olun , şu anki teknolojik dünya da hala yüzyüze olsunun mantığını anlayamıyorum.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Arkadaşlar pedicap hakkında gelen mail gerçekten ciddi olaylar var. https://mail-attachment.googleuserco...xiCXw&sadssc=1
    Without music, life would be a mistake. Friedrich Nietzsche

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

kardesim sana gelen maili biz nasıl acalım sen detayları burada paylaş mailin neymiş o ciddi olay ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

İnsan ilk defa gidince tedirgin olabiliyor biraz.O yüzden bi muhatab olması karsımda istedigim zaman yüz yüze göresebilecegim biri olması bana daha uygun geldi .Tabi kişiden kişiye göre değisebilir.Bizim okuldada pedicap isinde sıkıntı yasayan ögrencilerin ve meksikaya gidip geri dönemeyen ögrencilerle ilgili bi duyuru yapmıslar.Link;

http://ibs.gantep.edu.tr/duyuru/file...katine4737.pdf

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

gecen sene yasaklandı bircok is . Siz hala kacak sekilde giderim diyorsanız sonuclarina katlanmalisiniz.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Arkadaşlar merhaba bende 2 hafta önce Success şirketiyle wat programına kayıt oldum. Ocean City'ye gitmeyi düşünüyorum ama hala kararsızım para kazanmakta fazla gözüm yok ama doğu tarafları ve eğlenceli bir yer istiyorum. Ocean City hakkında araştırma yaptım sanırım 2 tane Ocean City var ben Maryland dekine gitmeyi düşünüyorum orası için Türkiyenin Antalyası diyolar ve NY, Delaware, pheledephia, Atlantic City'ye yakınlığıda ayrı bi kendine çekiyor daha önce gidenler varsa onlarında önerilerini almak isterim. Gitmeyi düşünenlerde bana özelden mesaj atarsa ve ya doğu taraflarını düşünenlerde var ise onlarda mesaj atarsa çok memnun olurum.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

anıl orada çok türk oluyormuş ingilizceni geliştirmek istiyorsan dezavantaj

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya arkadaşlar American Pool Service Inc. Beltsville MD (kara listede)

ile US service,LLC beltsville aynı şirket mi ? bu işi çok beğenmiştimde

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı McHaleb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anıl orada çok türk oluyormuş ingilizceni geliştirmek istiyorsan dezavantaj
    Evet bende çok fazla türk olduğunu duydum ama sonucta türklerle takılıp takılmamakta sana kalmış tabi çalıştığın şirkette türk olmasıda sorun olur orası ayrı bi konu. Aklınızda hareketli eğlenebileceğimiz gezebileceğimiz diğer eyaletlerede yakın olan bi yer var mı ? Özellikle doğu istiyorum.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Daha once newjersy e gıden varmı bu sene kısmet olursa ben oraya gıdecegım ..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar bende 2 ay önce bir şirkete kayıt oldum. Danışmanım 4-5 hafta önce atacağını söylediği iş listesini atmadı daha. Sürekli arıyorum , gidiyorum yanına hep aynı şeyi söylüyor bu hafta içi atacağım falan filan. Acaba iş listesi gelmiş arkadaşlar varmı yoksa ben mi aceleci davranıyorum?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

her şirketin elinde bazı işler var hepsi şu an belli olmasa da her şirketin işlerinin en azından yarısı bellidir şu an. sana niye atmıyorlar ilginç

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Lifeguardlık İçin Bir Ücret Veya Bir Yere Bir Katılım Bedeli Falan Ödüyormuyuz Arkadaşlar?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Ocean da çok türk var diyen Virginia o zaman istanbul gibidir düşünmek istemiyorum :/

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardesim sana gelen maili biz nasıl acalım sen detayları burada paylaş mailin neymiş o ciddi olay ?
    haklısın dalgınlığıma gelmiş.

https://www.dropbox.com/s/80g0xf5ry7...0730230350.pdf

Kaçak göçek planları olan arkadaşlara burdan gelsin hiç bulaşmayın örneklere bakın. iş ciddi yani çocuk oyuncağı değil.
    Without music, life would be a mistake. Friedrich Nietzsche

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bu sene gidiyorum ben de. İstikamet Leavenworth, Washington

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart iş seçimi

Bu yaz work and travel a gitmeye karar verdim ve eduyork şirketiyle görüştüm okulum 21 haziranda kapanıyor,gidişim geç olcağından şirket havuz programı diye bi olaydan bahsetti.Geç gidenler daha avantajlı oluyormuş.Bu programda işverenle görüşmüyomuşz isteklerimizi belirtiyomuşuz ve işverenin de isteklerine göre sponsor eşleştirme yapıp en uygun yere yolluyormuş.Bu şekilde çok kötü bi yere gidebilr miyim ya da güvenli olur mu ?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı asd Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu yaz work and travel a gitmeye karar verdim ve eduyork şirketiyle görüştüm okulum 21 haziranda kapanıyor,gidişim geç olcağından şirket havuz programı diye bi olaydan bahsetti.Geç gidenler daha avantajlı oluyormuş.Bu programda işverenle görüşmüyomuşz isteklerimizi belirtiyomuşuz ve işverenin de isteklerine göre sponsor eşleştirme yapıp en uygun yere yolluyormuş.Bu şekilde çok kötü bi yere gidebilr miyim ya da güvenli olur mu ?
    Hem daha avantajlı olup hem nasıl kötü ihtimal olabiliyor anlamadım.O an sponsorun elinde nasıl bi iş varsa ona uygun bi yere yerleştirir.Tabi bu olayı Amerikaya gittikten sonra yaparsa farklı eyalete gitmen gerekebilir masrafları sana kalır.Bide işvernenede bağlı biraz.Eğer sen gelmedin diye kıl olursa programın başlamadan bitebilir.Geçen yaz 2 arkadaş işe ardı ardına 2 gün geç kaldı diye müdür iptal ediyodu programlarını.Yani Çocuk oyuncağı değil bu işler.Önceden haber verirsin onlarda ona göre fazladan adam çağırır idare ederler.Hiç haber vermeden geç gitmek olmaz.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

benim eski işverenim 10 hazirandan sonra gelenleri istemiyordu 11 haziranı bile kabul etmiyordu. O yüzden tarih çok önemli aslında. Bir de sponsor bu işleri kendi eşleştirip görüşme ayarlıyor yani istemiyorsan işe gitmeyi kimse o görüşmede zorla yerleştiremez seni. Ancak tarihler ne kadar geç olursa iş bulmanız da o kadar güç olur.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Eduyork ile sene başında konuşmuştum bana da o tarz birşeyden bahsetmişti çok saçma bence

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

şirketlerin tamamında bu sistem var. Her şirket 3 şekilde işe yerleştirir. İlki iş fuarıyla öğrenci yerleştirir işe , ikinci yerleştirme şekli şirketlerin amerikadaki aracılar vasıtasıyla aldıkları işlere yerleştirme şeklidir.Bu aracılar sponsorlar değildir , bazı şahıslar ya da iş bulma siteleri vardır bu şekilde. 3. ve son şekilse sponsorların iş havuzlarında cv ile iş aramadır. Bu saydığım iş bulma yöntemleri tüm firmalar için geçerli.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Arkadaşlar Ben eylül sonu gibi bir şirkete kaydoldum pasaport filan hallettik sınav gibi bişey de olduk yalnız işlerimiz hala gelmedi şirketi arıyorum gelmedi diyorlar fakat burada birsürü kişi şu güün görüşmem var şu gün iş seçicem falan demiş acaba normal mi bu yoksa geç mi kaldı ilk defa katıldığım için pek bilmiyorum bu aralar gelicek diyorlar cevaplarınız bekliyorum .

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı asd Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bilmiyorum ama benım fınal 18 hazıranda bitiyo sorun cıkmayıp gıdersem eger 19 unda gıdıcem 20 ıs bası gıbı bırsey olcak bnım şirket gec bır tarıh dedı işe yerleştirme acısından :S eger senın dedıgın gıbıyse ıyı yanı

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)