Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2.defa work and travel

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart 2.defa work and travel

merhaba ,

ben geçen sene amerikaya gitmiştm work and travella.bu sene de gidicem.vize için konsolosluğa gidicekmiyim yoksa ups lemi göndericem belgeleri??

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Sana kalmış dostum. İstediğini yapabilirsin.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

vakit uyku vakti degilmi,ruyanda mi gordun soru sormayi
    Peki.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ayhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sana kalmış dostum. İstediğini yapabilirsin.
    Bildiğim kadarıyla eğer öğrencinin ortalaması iyiyse konsolosluk vize görüşmesine gelmesin diyor.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ortalaman kotuyse de gitmeyebilirsin ancak sirketler gidilmesini oneriyor orda ortalamanin dusuklugunu aciklayabilirsin ve sansini arttirsin diye..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

benim ortalamam 2.80 ayrica gecen sene gittim. Fakat bu sene son sinif oldugum icin sirketim gitmek zorunda oldugumu soyledi fakat benim ilk donemden bi dersim kaldi yani mezun olamiyorum gitmeme genede gerek varmi son sinif oldugum icin gitmek zorundamiyim simdi ? ortalamam 2.80 1 dersim kalmis durumda
    What happens in vegas stays in vegas, until it tries to find its real father

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı Huan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim ortalamam 2.80 ayrica gecen sene gittim. Fakat bu sene son sinif oldugum icin sirketim gitmek zorunda oldugumu soyledi fakat benim ilk donemden bi dersim kaldi yani mezun olamiyorum gitmeme genede gerek varmi son sinif oldugum icin gitmek zorundamiyim simdi ? ortalamam 2.80 1 dersim kalmis durumda
    ilk dönemden tek dersin kaldıysa, ikinci dönemden hiç ders bırakmadığın takdirde bu sene de mezun olabilirsin. konuyla alakası var mı yok mu bilemiyorum ama tek ders sınavı diye bişey var, okulu bu sene bitirme imkanın var
    helecan küpü

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı varyok Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilk dönemden tek dersin kaldıysa, ikinci dönemden hiç ders bırakmadığın takdirde bu sene de mezun olabilirsin. konuyla alakası var mı yok mu bilemiyorum ama tek ders sınavı diye bişey var, okulu bu sene bitirme imkanın var
    yok onu biliyorum zaten onun icin eylul 11 de turkiyeye donecegim de vize de simdi mezun olamiom ya yani donemem gerekli ondan gorusmeye gitmem mi gerekli die sordum

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

heee onu bilemicem hiç. yukarda cevap vermişlerdir heralde sana :P
    helecan küpü

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı Huan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eger ikinci kez katiliyorsan zorunda degilsin sirket yalan soyluyor. ancak son sinif oldugundan gitmen daha iyi olabilir karari sen vericen . ds formun eger bu siralar gelirse gondermeyi denyebilirsin. gecen sene ben ve bir arkadasim da ayni durumdaydik ve arkadasim postayla yolladi vizesini de aldi... hatta biz 5. senenin sonundaydik uzatmayi uzattik yani

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eger ikinci kez katiliyorsan zorunda degilsin sirket yalan soyluyor. ancak son sinif oldugundan gitmen daha iyi olabilir karari sen vericen . ds formun eger bu siralar gelirse gondermeyi denyebilirsin. gecen sene ben ve bir arkadasim da ayni durumdaydik ve arkadasim postayla yolladi vizesini de aldi... hatta biz 5. senenin sonundaydik uzatmayi uzattik yani
    anladim gidersen daha iyi olur diyosun yani o zaman gitmekte fayda var bir problem cikmasin simdi gonderince ds formumun gelmesini bekliyorum zaten gelince aninda gorusmeye gidicegim ds siz gitmek istemiyorum

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

kesinlikle mantikli ds formuyla git.. hatta sunu da yapabilirsin senin ortalamn yuksek cok sorun olmayacaktir ancak gelecek seneye az dersinin kalmasi dezavantajli durum. ds ile gorusmeye gittiginde alirsin buyuk ihtimalle...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kesinlikle mantikli ds formuyla git.. hatta sunu da yapabilirsin senin ortalamn yuksek cok sorun olmayacaktir ancak gelecek seneye az dersinin kalmasi dezavantajli durum. ds ile gorusmeye gittiginde alirsin buyuk ihtimalle...
    simdi endise yaptim gelecek seneye ewt sadece 1 dersin kaliyo onu da eylul 11 de tr ye donup tek ders sinavinda vermeyi dusunuyorum ortalamam yuksek ama sorun cikabilir mi sence gecen sene bi problem cikmamisti

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

muhtemelen cikmaz eger tek dersin degilde 3-5 dersin kalsaydi sana gorusmeye gitme derdim ama simdi gidersen muhtemelen alirsin. ona donuste ne yapacagini anlatirsin ki ortalaman iyi ...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

son bi sey daha soriyim bunu aslinda bi yerde sordum fakat konuyu bulamadim simdi ds le birlikte vize gorusmesine gittik eger olumlu sonuclanirsa aninda pasaport a vize vurup bana veriolarmi pasaport u yoksa beklemem mi gerekiyor yani ups lemi gelio bana tekrar

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

vizeyi alirsan sana ups masasina vermek uzere bir beyaz kart veriyorlar. ups e gidip adresini filan veriyorsun ve birkac gun icinde pasaportun geliyor..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı n3co_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bildiğim kadarıyla eğer öğrencinin ortalaması iyiyse konsolosluk vize görüşmesine gelmesin diyor.
    Hmm onu bilmiyordum. Şimdi benim ortalamam 65-66 civarlarında. Ama bizde sadece başarılı dersler katılıyor ortalamaya. Yani her halükarda geçme notu olan 60'dan yüksek oluyor. Ama alttan bayağı dersim olacak transkripte. 3 dönemden toplam 6-7 ders olacak. Bu konsolos failed'ları görünce şüpheye düşebilir diye ben yine de gideceğim, olur da durumu izah etmemiz gerekebilir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)