Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 53 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 53 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: restaurant ve hotel işleri ne getirir?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

hostesin erkek versiyonu yani yer gösterici olarak çalışıyorlar host'lar.. Tip 'e gelince onu da garsonlardan alıyorsunuz.. bana söylenen bu şirketten..
    "Happiness Only Real When Shared"
    Electricity Paralyses..!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı fatih26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    komilere de bahşiş var mı?
    Bazi yerlerde garsonlar bahsislerinden bir bolumunu komilere verebilirler ama cokta yaygin degildir...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı apollon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bazi yerlerde garsonlar bahsislerinden bir bolumunu komilere verebilirler ama cokta yaygin degildir...
    bak bu kotu oldu

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Selam. Ben de hostess lik pozisyonuna başvurdum ve bir restoranda hosteslik yapıcam, saatine 8$ dediler ama sizce tip de alabilir miyim? Gerçi sakurek bahsetmiş ama.. Hiç bu görevde çalışan biri oldu mu ?
    Konu elbereth tarafından (13-06-2009 Saat 06:35 PM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Benim de kafama takıldı bir şey; ben istanbul da garsonluk yapıyorum yıllardır. Garsonluk dil gerektirir, şimdi oraya gidince anadil gibi ingilizce konuşmazsak yandık mı yani?
    Ben burada bir Amerikalının Türkçe bilse bile, garsonluk yaptığını hayal bile edemiyorum. Piyasayı iyi bilirim, hiç de rastlamadım yabancı garsona. Yerleri ya mutfak, ya da bar...

Gidip de babalar gibi garsonluk yapıp gelmiş bibi var mıdır aramızda bir açıklasın şartları, neler yaşayabileceğimizi

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

alper arkadaşım siz nereye gidiyorsunuz tam olarak?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

güncel.... kim nereye gitti e kadar kazandı, bi zahmet bilgilendirirseiz süper olur

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

valla ben iki senedir restaurant da calisiorum iki senedirde ayni yere gidiorum bu senede ins. ayni yere gidecegim, sorun yasayanlar oluyor ama ingilizcesi iyi olanlar bu durumu asiyor tabi. Isten ise ne kadar kazandigin degisir bahsisle calisiorsan senin ne kadar iyi bir garson ve mekanin nekadar luks olduguna bakar kazancin.
    LIVE IS LIFE

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

mehmetcetinkaya, hocam peki ne gibi sikintilarla karsilastin? texas da hayat pahali mi? ortam nasil cok turk oluyor mu?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı memetcetinkaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla ben iki senedir restaurant da calisiorum iki senedirde ayni yere gidiorum bu senede ins. ayni yere gidecegim, sorun yasayanlar oluyor ama ingilizcesi iyi olanlar bu durumu asiyor tabi. Isten ise ne kadar kazandigin degisir bahsisle calisiorsan senin ne kadar iyi bir garson ve mekanin nekadar luks olduguna bakar kazancin.
    sen ne kadar kazandın? yani bize fikir vermesi açısından bi ortalama verebilir misin? bi de çalıştıın yerden memnunsan iş yeri bilgilerini paylaşır mısın?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ben texas da galveston die bir adadaydim belki duymussunuzdur 2008 yazinda hurricane vurdu ben dondukten 3 gun sonra, o sene iyi para yapmistim , gecen sene bu hurricane den dolayi ada sular altinda kaldigi icin ada fazla toparlanamamisti ve bu korkudanda fazla turist gelmiordu zaten o yuzden fazla bir para yapamadi herkes turk sayisi heryerde cok bikere bunu aklinizdan cikarin calistiginiz heryerde en az bi 10 turk olacak bizimki baya fazlaydi 20 tane turk vardi , kisacasi diline guveniorsan utangac deilsen vee tabikidee sabirliysan garson olabilirsin yoksa foodrunner yada busboy olursun
    LIVE IS LIFE

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

tamam teşekkür ederim bilgiler için şimdi iş doğru restaurant doğru işvereni bulabilmekte yani en zor kısmında

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

mehmetcetinkaya, sağol bilgiler için. galveston nasıl bir yer sosyal olarak?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

garsonluk işi çalıştığınız yere göre kazancınızı değiştirir. memetcetinkaya'nın da söylediği gibi lüks bi yerde çalışırsanız tipten iyi para yapabilirsiniz. yani hesap ne kadar kabarık olursa tip o kadar fazla olur...

(genellikle)her garsonun masası bellidir. dolayısıyla ilgilendiğiniz müşteri dükkandan ayrılana kadar ondan sadece siz sorumlu olursunuz ve bıraktığı bahşiş size kalır. bu durumda müşteriler yemek boyunca kendileriyle ilgilenecek garsonu tanımak ister. eğer sizi severlerse bırakacakları bahşiş de artar. dolayısıyla müşteriyle iyi ilişki kurmak çok önemli...sohbetinizden hoşlanırlarsa iyi para bırakırlar, hatta sırf bu yüzden dükkana bi dahaki gelişlerinde özellikle sizin masanıza oturmak da isteyebilirler... sohbet konusunda, amerikalıları ve dükkanınızın müşteri profilini tanıdıkça kendinizi geliştirirsiniz. her ne kadar bir amerikalı kadar iyi ingilizce konuşamasanız da watçı olduğunuz için bi takım avantajlara sahipsiniz. öncelikle çok uzak bi ülkeden gelip orada çalışıyo olmanız bile başlı başına bi merak konusu uyandırır bazı amerikalılar için. bunu kullanmak lazım... ülkenizle ilgili bi şeyler öğrenmek isteyen meraklı amerikalılara da denk gelebilirsiniz...onun dışında yaşlı insanların üni öğrencisi olduğunuz için size ayrı bi ilgi gösterdiği de olabilir. çünkü amerikan gençliği arasında üni okumak burdaki kadar yaygın değil...

sonuç olarak garsonluk bireysel bi iştir. ama diğer restoran işlerine göre daha zevklidir. her müşteri yeni bi heycandır

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bi de böyle sağlam garsonluk işlerini bulmanın bi yolu olsa.......

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

oyle bir yol yok,kimse sana guvenipte tanimadan etmeden is vermez sana,isin cok zor yani
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

garsonluk benim icin en gicik is.dokmeden falan tasimak zor yahu.
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

sende bos tabaklari tasirsin,dokecek birseyde olmaz o zaman
    Peki.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bence watcı olup garsonluk çok zor bende restaurantta çalıştıp çok ii ing bilen irlandalılar felan wardı onlar dahi mutfakta çalışıorlardı,sen çok ii olsan bile diğer birçok wat öğrencisinin ing çok iyi olmadğını gören işween güwenip sana garsonluk wermez,bende busene aynı yere gidecğim new jersey de küçük bi şehirdi sea isle city die orda restaurantta çalışmştım mutfakta,tam para kazanılcak bi şehir küçük,para harcıcak pek bi şansın yok sadece dayoffunda atlantic citye felan gidiosun,geçen sene saat ücreti 8$ konaklama 80$ dı,ben haftalık 40-50 saat arası çalıştım,aynı restaurantta sabahları busserlık yaptım ama sabah kahwaltsında bahşiş fazla diil,akşam aldğının üçte biri kadar belki,çünkü menü ucuz oldğundan bahşişde az oluor,20-30$ alıodum,ama labor day de 140$ bahşiş almıştım,busserlara garsonlar werior bahşişi,işwerene mail attım ben bana saat ücreti 9,5$ dedi bu yıl,yeni geleceklere 8,5$ we konaklama haftalık 90$ ama şehir küçük,pek bir eğlence yok bikaç bar war sıkılablirsniz ama ikinci iş bulunabilcek kahwaltı salonları wardı,işweren mail atınca bana ilgilenen arkdaşlara haber weririm isterlerse

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Galveston un sosyal hayati fazla yok guzel bi cevre yaparsan arkadaslarinla eglenirsin iki tane gece kulubu vardi bu hurricane den sonra bi tanesi kapandi acilmadi yani genelde gidenler kufur edior ,gecen sene gidecek arkadaslara solemistim cok beklenti icine girmeyin die sonra bazilari pisman oldu , aslinda bu sana dayanior cevreni kurarsan arkadaslarinla guzel zaman gecirsen mutlu olursun. Ada oldgu icin zaten buyuk deil houstonla arasi 1 saat
    LIVE IS LIFE

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

mehmetcetinkaya, ben bu galveston'u çok beğendim. bakalım uygun işler varsa gitmek istediğim yerlerden biri.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

nasil begendin guzel bisey solemedimki? resimlere falanmi baktin?
    LIVE IS LIFE

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

evett kesinle restaurantta çok iyi bahşiş varmışşş

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks