\\walla yazilari okuyorm da yazik bize diyorm yaa..tr den ne umitlerle geliyoruz..onumuze gelenlere bakin..o kadar para veriyoruz elde var 0..benim asil amacim ve tek amacim ingilizce idi..ama geldigim yerde bircok turk wr..alabama mobile deyim..kaldigimiz ew 6 kisi 4 u turk karsi dairede 6 kisi wr 6 sida turk manager oldugu icin butun turkleri buraya yigmislar..aslinda keyfimiz ii..ama gel gor ki turkcemi gelistirmekten baska bisi yapmiorm..bazilari borc harc alarak gelmisler orda cikartiriz diye..su an borclu gitmesek yeter diyolar..araba yok gezilecek vakit gecirilecek yerler de uzakta bu yuzden amerikaiy kesif planlari da suya dustu yani su an bi amacim yoq..kimsenin yoq..kazandigimiz paradan birz ulasm kesiliyo(gunluk 5 dolar) biraz vergi aylik 250 de kira gerisi de gecinmeye yetiyo zaten anca..ben halime uzuluyodm ama bu okudklaRMdan sonra herseye ragmen buna da suku diorm..tr de herkes havali havali amerikaya gidiorm der..ama buraya geldm bi baktim milletin kokmus copunu atiyorm..masa temizliyorm patates kizartiyorm falan filan..ben bu abd isini bi luks bi avantaj olarak goruyodm fakat alakasi yoqmus..zaten gitmeden biraz arastirmstm work and travelin travel kismi yalan diolardi dogruymus..senegye gitmeyi dusunenlere onerim tek basiniza yola cikmayinaslinda (bende cikmadim da yer yoq diye benm arkadaslari baska bi yere goturduler sirketin hic bir soyledigi kesin diildr bunu unutmayin saati 8 dolar dediler sozlesmede 7.5 yaziyo havaalani karsilamasi wr dediler ucak biletini gecenin bi yarisina almiislar ark. la beraber olcaksn dediler sadece ucakta beraberdik mc donalds dediler bi baktik sozlesmede wendys yaziyo florida da caliscksiniz dediler bi baktik alabamaya bilet alinmis yani suyunu cikardilar anlayacaginiz )ve digr uyarim her zaman bi b planiniz olsun acikta kalmamak icin..

thx