Sayfa 4 Toplam 13 Sayfadan BirinciBirinci 12345678 ... SonuncuSonuncu
Toplam 384 adet sonuctan sayfa basi 91 ile 120 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mc Donalds İşlerinde Çalışmayı Düşünenler

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ewt felis google earthden bakınca insan gercekten baya bi umutsuzluğa kapılıyor ama yinede oraya gitmeden tam olarak nasıl göründüğünü bilemeyiz dağ başında yerlere gidip çok eğlenen arkadaşlarımda oldu benim herşey biraz şans yani... biz seninle aynı okuldayız galiba hangi bölümdesin sen?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

tebrikler vizeni almissin algeria ucak biletini aldin mi?
    Safinaz...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ewt tevenen vizemi dün aldım sonunda biletide arıyorum bu ara alıcam gibi bişi 754€ a buldum amsterdam-atlanta aktarmalı siz naptnız aldınızmı biletleri?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

16 haziran'da inş. yola çıkıyorum.destin hatta niceville mcDonald's

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba heja arkadaşım.ben de mobile gidecem.spanish fort diye bir yer var orda çalışacam.mcdonals.belki görüşme fırsatımız olur.gidişim temmuzda olur ama dönüşüm biraz geç olacak.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

evet ben de spanish forta gidiyorum vizeyi de aldım görüşürüz tabi güzel olur.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı heja88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet ben de spanish forta gidiyorum vizeyi de aldım görüşürüz tabi güzel olur.
    spanish fortta havalar nasıl benim vize geç verilecek ancak ayın 27 sinde vize çıkar inş...benim spanish fort hafez corp mcdonalds (30892 Jay Dr ) diyor..

neyse hadi temmuz 10 gibi ancak gelirim..bir de
    1-ikinci iş imkanı nasıl bulmak kolay oluyor mu ?
    2-gelirken mobil mi,birmingham mi, atlanta üzerinden mi geleyim.atlanta ucuz geliyor ama acemilik başımı yakmasın

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

de rastic bende Spanish fort mcdonalds'da çalışacağım. Ben ev arkadaşımla birlikte gidiyorum. 18 haziran 03:50 de Ankaradan uçacağız aktarmalı. Ankara-Frankfurt, Frankfurt-Atlanta, Atlanta-Alabama. Biraz dolambaçlı gibi oldu ama en uygun fiyat ve aktarmalarda bekleme süresi bu hattı bulduk spanishforta gidecek diğer arkadaşlarla irtibata geçebilirsek iyi olurdu.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

krdeş ben ikinci iş olarak fast food ları düşünüyorum sence bu mümkün mü öneriyomusun??

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

zebeyr yakuza arkadaslar Mc Donalds ta sanirim siyah pantolon olmasi sart kot olmasi sorun yatari mi?
    Safinaz...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar ben su an mobile de mc donalds ta calisiyorum. mc donalds sadece siyah ayakkabi istiyor. dier herseyi kendi veriyo. pantalon kemer vs. bu arada mobile inanilmaz sikici bi yer. yapicak bisey yok burda. ama ben isime bakarim parami kazanirim son 15 gun herseyi yaparim diosaniz o baska.ben bi hafta icinde new yorka gidicem. mobile bana gore bi yer deil. bi akrabam bana orda is ve kalacak yer bulacak. icinizi karartmayayim ama mc donalds ta simidye kadar over time yapan gormedim. hadi size kolay gelsin

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

dostum zencılerın tavırları cok mu kotu bırde gunde kac saat alıyordun
    Safinaz...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

genelde tum insanlar iyi. ama bazen ozellikle de is yerinde ingilizcen kotuyse ya da yanlis is yaptiysan terslenebiliyosun. adama koyuyo tabi bole seyler.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

millet lousiana da lafayette taraflarında mc de çalışan yada çalışacak olan yok mu???

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben varım nasipse orda çalışacam bakalım 1 temmuzda orda olacağım

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

twenen meraba.. bende 2 haziranda uçağa bnip mobile yoluna çıkıcam, ve planda mc donalds ta çalışacağım gbi gözüküyor.. özel msj atamıyorum, msn: xxx eklermsisin..

FORUMDA MSN PAYLAŞIMI YASAKTIR!
    Konu fOCUS tarafından (07-07-2008 Saat 07:13 PM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Post tevenen e..

Alıntı tevenen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yakuza oncelikle konuyu actigin icin cook tesekkurler
    bende Mc Donalds ta calisicam bu yaz Mobile AL ye gidecem ds2019 bekliyorum ilk once ben ingilizcemi epey ii hale getirmek istiyorum bunu basarabilir miyim
    twenen meraba.. bende 2 haziranda uçağa bnip mobile yoluna çıkıcam, ve planda mc donalds ta çalışacağım gbi gözüküyor.. özel msj atamıyorum, msn: xxx eklermsisin..
    Konu fOCUS tarafından (07-07-2008 Saat 07:14 PM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Exclamation Mobile, mc donalds için yardım lütfen..

Alıntı fritz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar ben su an mobile de mc donalds ta calisiyorum. mc donalds sadece siyah ayakkabi istiyor. dier herseyi kendi veriyo. pantalon kemer vs. bu arada mobile inanilmaz sikici bi yer. yapicak bisey yok burda. ama ben isime bakarim parami kazanirim son 15 gun herseyi yaparim diosaniz o baska.ben bi hafta icinde new yorka gidicem. mobile bana gore bi yer deil. bi akrabam bana orda is ve kalacak yer bulacak. icinizi karartmayayim ama mc donalds ta simidye kadar over time yapan gormedim. hadi size kolay gelsin
    fritz ve tevenen, burdan mail werilmiyor sanırım.. özel e msn lerinizi bırakırsanız çok sevinirim, çünkü panik we endişeliyim..
    -Mobile de kalacağım ama ne kalcak yerim tam olarak belli, ne de çalışacağım mc donalds tam olarak nerede olduğu..

teşekkür ederim..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

portall galiba 2 haziran deilde 2 temmuz demek istemissin. mobile gideceksen buyuk ihtimal Lubo veya George isimli iki insan kilikli serefsizle tanisacaksin demektir. sana tavsiyem yuzunuze ne kadar gulseler bile sakin onlara guvenmeyim. bu arada ben ayrilirken mobile de yer yok diye baska yerlere gonderiyolardi ogrencileri. yani mobile de kalacagin kesin deil. iyi sanslar

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

george die yazılmıyo o şerefsizin adı jarge die yazılıo :P :P

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart 2008 Wat Katılımcısı New Orleans Mcdonalds-ayrıntılı Tüm Gerçekler Başımıza Gelenler.

Yaklaşık on aylık bir sürecin ardından tüm hazırlıklar yapılıyor uçak biletleri alınıyor ve İstanbul dan 17 Haziran, sabah saat 05:35te ayrılıp ilk aktarma durağımız olan Amsterdam havalimanına iniyoruz… her şey gayet güzel ilk kez yurtdışına çıktığımız için heyecan var. Havalananda dışarı çıkamıyoruz yaklaşık 6 saat bekliyoruz. Uyuyoruz uyuyoruz. Çok berbat bir durum söz konusu oluyor. Neden sonra bilmiyorum vakit geliyor ve uçuş için kuyruğa giriyoruz pass-cardlarımızı verip hemen uçağa bineceğimizi düşünüyorken Türk olmanın ayrıcalığını yaşıyor ve görevli tarafından anlaşılması güç saçma sorular karşısında cevap bulmaya çalışıyoruz. Amerika’ya girişten önce son engeli de saçma sorularla uğraşarak geçirdikten sonra aranıyoruz üzerimizde sıvı namına ne varsa alıyorlar tüm deodorant ve parfümlerimizin çöp tenekesine atılışını dehşet içinde izlemek zorunda kalıyoruz. Atlantik okyanusunu geçeceğimiz uçağı görünce heybetinden irkiliyoruz. Yaklaşık 10 saatlik uçuş süresince tam uyumaya başlayacağım derken hostes yiyecek getiriyor. Bitmek bilmeyen yolculuk süresince hayatımın en uzun gününü yaşıyorum, kolumdaki saat gecenin oniksini gösteriyor ama güneş ışıklarını tüm cömertliğini sergileyerek beni aydınlatıyor. Derken saatler karışıyor zaman allak bullak oluyor günü takip edemiyorum. Nihayetinde uluslararası Memphis havalimanına iniyoruz. Uçağı terk edip Amerika girişinde gümrükte pasaportları kontrol ettirmek için misafir (visitor) kuyruğuna giriyoruz. Sol tarafımızdaki Amerikalılar hızlı hızlı ilerlerken biz Türklerin her biri için 10 dakika kontrol, pasaport, i-94 belgesi, fotoğrafçekimi ve bunun yanında mülakat işlemleri sürüyor. Bizleri ilk karşılayan zencilerin iri dudaklarından çıkan kelimelerin 10 yıldır öğrendiğim İngilizceyle uzaktan alakası olmadığını görünce yaşayacaklarımızın ne boyutta olduğunu fark ediyorum.... DEVAMI VAR...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı allegria Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    george die yazılmıyo o şerefsizin adı jarge die yazılıo :P :P
    o jarge 1 haftadir beni ariyo ama zor bulur artik beni aramizda 1500 km war

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı dilci2007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık on aylık bir sürecin ardından tüm hazırlıklar yapılıyor uçak biletleri alınıyor ve İstanbul dan 17 Haziran, sabah saat 05:35te ayrılıp ilk aktarma durağımız olan Amsterdam havalimanına iniyoruz… her şey gayet güzel ilk kez yurtdışına çıktığımız için heyecan var. Havalananda dışarı çıkamıyoruz yaklaşık 6 saat bekliyoruz. Uyuyoruz uyuyoruz. Çok berbat bir durum söz konusu oluyor. Neden sonra bilmiyorum vakit geliyor ve uçuş için kuyruğa giriyoruz pass-cardlarımızı verip hemen uçağa bineceğimizi düşünüyorken Türk olmanın ayrıcalığını yaşıyor ve görevli tarafından anlaşılması güç saçma sorular karşısında cevap bulmaya çalışıyoruz. Amerika’ya girişten önce son engeli de saçma sorularla uğraşarak geçirdikten sonra aranıyoruz üzerimizde sıvı namına ne varsa alıyorlar tüm deodorant ve parfümlerimizin çöp tenekesine atılışını dehşet içinde izlemek zorunda kalıyoruz. Atlantik okyanusunu geçeceğimiz uçağı görünce heybetinden irkiliyoruz. Yaklaşık 10 saatlik uçuş süresince tam uyumaya başlayacağım derken hostes yiyecek getiriyor. Bitmek bilmeyen yolculuk süresince hayatımın en uzun gününü yaşıyorum, kolumdaki saat gecenin oniksini gösteriyor ama güneş ışıklarını tüm cömertliğini sergileyerek beni aydınlatıyor. Derken saatler karışıyor zaman allak bullak oluyor günü takip edemiyorum. Nihayetinde uluslararası Memphis havalimanına iniyoruz. Uçağı terk edip Amerika girişinde gümrükte pasaportları kontrol ettirmek için misafir (visitor) kuyruğuna giriyoruz. Sol tarafımızdaki Amerikalılar hızlı hızlı ilerlerken biz Türklerin her biri için 10 dakika kontrol, pasaport, i-94 belgesi, fotoğrafçekimi ve bunun yanında mülakat işlemleri sürüyor. Bizleri ilk karşılayan zencilerin iri dudaklarından çıkan kelimelerin 10 yıldır öğrendiğim İngilizceyle uzaktan alakası olmadığını görünce yaşayacaklarımızın ne boyutta olduğunu fark ediyorum.... DEVAMI VAR...
    Yani bilemiyorum ne tür beklentilerle Amerikaya gidiyorsunuz ama en ufak şeyleri bile problem etmekte gerçekten çok mahirsiniz.
    Sizin şu yaşadıklarınızı ben yaşasam muhtemelen sıradan bir yolculuk yazar geçerdim.

Bence son derece taraflı bir yazı.Aktarmalı gidiyorsunuz havaalanında 6 saat beklemek sıradışı bir olay değil.Ayrıca gitmeden önce kısa bir araştırma yapsaydınız nelerin götürülmesinin yasak olduğunu öğrenir ve dolayısıyla parfümlerinizin atılışını dehşet(!) içerisinde izlemezdiniz.Bu yasaklar sadece Türkler için değil herkes için geçerli.Amaç güvenlik olunca bence sistemi eleştirmek yerine insanlara yardımcı olmamız lazım.Gittiğiniz ülkede çok değil 7 sene kadar önce uçak kaçırma olayı sonucunda 11 Eylül olayı gerçekleşti ve bunun gibi bir olayın tekrar gerçekleşmemesi için gerekli her türlü önlemi almaya çalışıyorlar ki bence bu da son derece normal.

Resim çekimi,parmak izi gibi olaylar sırf Türkler için geçerli şeyler değil Amerikan vatandaşı olmayan herkes için geçerlidir.Bunları milli mesele haline getirmek abartıya kaçıyor.

Hocam hatırlatmakta fayda var galiba; Ankara'dan otobüsle İstanbul'a gitmiyorsunuz, 10.000 km civarı bir yolculuğa çıkıyorsunuz ve bu yaşadıklarınızın hemen hemen hepsi normal prosedür.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Yazilanlarin ikisi de bana yanli geldi acikcasi. Biri bana kalirsa milli duygular baz alinarak yazilmis ken digeri ise gozunun yagini yiyeyim kivaminda. Cok sukur ben kaymak gibi bir ucak yolculugu yasadim ne karisan oldu ne eden ne transit vize ne baska birsey sansliyim bu konuda. Ama bu sorunlari yasayanlarda oldu irk din dil ayrimi yasayanlarin milli duygularini kabartmak yerine bu sorunun neden yasandigini ve gerekliligini tartismak gerekiyor degilmi. bunun bir ortasi olmak zorunda. Neyse Mc Donalds islerinde calisanlara kolayliklar dilerim teamwork olayina dikkat etmelerini tavsiye ederim selamlar.
    Viva México cabrón

( NY-San Diego-México-LA-FL-Costa Rica-Nic-Hon-El Salvador-Guate-FL-NY )

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    18

Bu sene giden ve gerçekten işsiz, evsiz kalan, büyük sorunlar yaşıyan öğrenci arkadaslara üzüldüm gerçekten. Ama Mcler günde 20 saat açık ve baya iyi iş yapan yerler. Ülkenin ücra bir yerinde değilseniz Mcdeki arkadaşlar umarım saat, iş konusunda yaşamıyordur. Herkese Allah kolaylık versin...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı macgyver Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani bilemiyorum ne tür beklentilerle Amerikaya gidiyorsunuz ama en ufak şeyleri bile problem etmekte gerçekten çok mahirsiniz.
    Sizin şu yaşadıklarınızı ben yaşasam muhtemelen sıradan bir yolculuk yazar geçerdim.

Bence son derece taraflı bir yazı.Aktarmalı gidiyorsunuz havaalanında 6 saat beklemek sıradışı bir olay değil.Ayrıca gitmeden önce kısa bir araştırma yapsaydınız nelerin götürülmesinin yasak olduğunu öğrenir ve dolayısıyla parfümlerinizin atılışını dehşet(!) içerisinde izlemezdiniz.Bu yasaklar sadece Türkler için değil herkes için geçerli.Amaç güvenlik olunca bence sistemi eleştirmek yerine insanlara yardımcı olmamız lazım.Gittiğiniz ülkede çok değil 7 sene kadar önce uçak kaçırma olayı sonucunda 11 Eylül olayı gerçekleşti ve bunun gibi bir olayın tekrar gerçekleşmemesi için gerekli her türlü önlemi almaya çalışıyorlar ki bence bu da son derece normal.

Resim çekimi,parmak izi gibi olaylar sırf Türkler için geçerli şeyler değil Amerikan vatandaşı olmayan herkes için geçerlidir.Bunları milli mesele haline getirmek abartıya kaçıyor.

Hocam hatırlatmakta fayda var galiba; Ankara'dan otobüsle İstanbul'a gitmiyorsunuz, 10.000 km civarı bir yolculuğa çıkıyorsunuz ve bu yaşadıklarınızın hemen hemen hepsi normal prosedür.
    arkadaşım siz hangi şirketin sahibisiniz. amsterdam havalimanında türklere yapılan ayrıcalığı görseydiniz bunları söylemeye yüzünz kızarırdı...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Angry new orleans

Kendilerine Negro (zenci) ifadesini kullanarak çağırmamız mezarımızı kendimiz kazmamız anlamına geldiğini bilerek İstanbul Atatürk havalimanından aldığımız bir paket Negro marka bisküviyi beş kişi avucumuzun içinde saklayarak yemek zorunda kalıyoruz. Sonra Memphisten New Orleans a gitmek için jete binmeye hazırlanıyoruz. Yolculuk 1 saat 20 dakika sürecek ama bana onca yolculuktan sonra sanki Erzurum dan dadaşkente gideceğim dolmuş gibi geliyor. Bu yolculukta hayatım boyunca görebileceğim en güzel gün batımını görüyorum. Bir taraftan bulutların üzerinde batmaya hazırlanan güneşi diğer yandan geceyi aydınlatacak olan ayın doğuşunu izliyorum. New Orleans a iniş için kemerlerimizi bağlamaya başladığımız zaman gecenin karanlığında şehrin ışıkları gözümü alıyor ne kadar mükemmel bir yere geldiğimizi düşünmeye başlıyorum. New Orleans havalimanına indiğimizde artık saatin akşamın dokuzu olduğunu ve bütün Caferlerin ve fast food dükkânlarının kapandığını fark ediyoruz. Açlık ve uykusuzluk bedenlerimizde kol geziyor. Zaman farkı bizi tüketmiş bunu havalimanında koltuklara oturduğumuzda anlıyoruz.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşım siz hangi şirketin sahibisiniz. amsterdam havalimanında türklere yapılan ayrıcalığı görseydiniz bunları söylemeye yüzünz kızarırdı...
    Yazdıklarımın şirketle ya da şirket sahibi olmakla ne alakası var, bu sonuca nerden ulaştın gerçekten merak ediyorum.

En normal şeyleri bile abartarak ilk defa gidecek arkadaşları tedirgin etmenin gereği yok...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Kendilerine Negro (zenci) ifadesini kullanarak çağırmamız mezarımızı kendimiz kazmamız anlamına geldiğini bilerek İstanbul Atatürk havalimanından aldığımız bir paket Negro marka bisküviyi beş kişi avucumuzun içinde saklayarak yemek zorunda kalıyoruz. Sonra Memphisten New Orleans a gitmek için jete binmeye hazırlanıyoruz. Yolculuk 1 saat 20 dakika sürecek ama bana onca yolculuktan sonra sanki Erzurum dan dadaşkente gideceğim dolmuş gibi geliyor. Bu yolculukta hayatım boyunca görebileceğim en güzel gün batımını görüyorum. Bir taraftan bulutların üzerinde batmaya hazırlanan güneşi diğer yandan geceyi aydınlatacak olan ayın doğuşunu izliyorum. New Orleans a iniş için kemerlerimizi bağlamaya başladığımız zaman gecenin karanlığında şehrin ışıkları gözümü alıyor ne kadar mükemmel bir yere geldiğimizi düşünmeye başlıyorum. New Orleans havalimanına indiğimizde artık saatin akşamın dokuzu olduğunu ve bütün Caferlerin ve fast food dükkânlarının kapandığını fark ediyoruz. Açlık ve uykusuzluk bedenlerimizde kol geziyor. Zaman farkı bizi tüketmiş bunu havalimanında koltuklara oturduğumuzda anlıyoruz.

Bu romanın sonunu McDonald's a bağlayacakmısın çok merak ediyorum.
    Turkishwat - WildWood / New Jersey Şubesi

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Lafayette

Planımız geceyi havalimanında geçirip ertesi gün bizi alması gereken süpervizörün gelmesini beklemek oluyor. Saat 09.30 yaklaşık 12 saat bu havalimanında kalmak pek iç açıcı gözükmüyor.
    Havalimanında koltukları karşılıklı koyup aralarına eşyaları yerleştirerek uyumayı planlıyoruz. Koltuğun üzerinde nasıl sızdığımı hatırlamıyorum. O koltuk bir anda hayatım boyunca uyuduğum en rahat yatak oluveriyor. Derken irkilerek uyandığımı hatırlıyorum karşımda ağlayan birini gördüğümde titrediğini fark ediyorum. Klima sanki dondurmuş kızcağızı. Sevgilisiyle motele gitmeye karar veriyorlar. 5 dakika geçmeden geri dönüyorlar ve dışarının daha sıcak olduğunu fark edip bizi de çağırıyorlar. Çıkıyoruz ve dışarıya çıktığımız zaman bir fırına girdiğimizi düşünüyoruz. Bir bank bulup onca klima ve önümüzdeki caddeden geçen arabaların gürültüsüne rağmen uyuyoruz. Her tarafımız tutuluyor. Derken heeeeeyy! Wake up! Diye bir sesle uyanıyoruz. Bankların üzerinde Gözlerimizi açtığımızda karşımızda bir Amerikalı elinde bir fotoğraf makinesi fotoğrafımızı çekiyor. Saate bakıyorum saat 04.00. hala gün doğmamış karanlık. Konuşuyoruz, tanışıyoruz muhabbet ediyoruz… Onunda elinde bavulu olduğunu ve saat 8 de uçağının olduğunu söylüyor bizlere. Saat 7 de bizi kahvaltıya davet ediyor. Kabul ediyoruz sevinç içinde. Havaalanında dizüstü bilgisayarı kucağımızda wireless internet arıyoruz. Nihayet buluyoruz msn de ilk izlenimlerimizi Türkiye’den arkadaşlarla paylaşıyoruz. Sonunda saat 7 oluyor ve Amerikalı ile kahvaltıya gidiyoruz. Cafe de her şeyin Amerikalı dan olduğunu anlıyoruz ve Türk aklı ya ben en pahalısını arkadaşlar da en ucuz kahvaltılıklar alıyorlar. Bütün yiyeceği beş dakika içinde yedikten sonra Amerikalı benim aldığım yiyeceğin domuz eti olduğunu ve iyi kas yaptığını söylüyor bana o an dünyam yıkılıyor. Sonra bizi havaalanından almasını gereken süpervizörün (üst denetçi) gelmesini bekliyoruz. Her geçen dakika daha bir yoruluyor daha bir uykusuzluk bedenimizi esir alıyor. Havaalanında geçen her taksiye sponsorun gönderdiği kişi olduğunu düşünüyor ve bizi alacak umuduyla bakıyoruz ama nafile. Sonunda kırmızı bir araba geliyor bize bakıyor eliyle beş kişi işareti yaparak bizi arabaya çağrıyor. Arabaya biniyoruz, Seviniyoruz. Zenci şoföre derdimizi anlatmaya çalışıyoruz ama onun ne bizden ne de sponsordan haberi olmadığını fark ediyoruz. Sıradan bir taksici olduğunu anlayınca olduğumuz yere geri dönüyor ve beklemeye devam ediyoruz. Anakarayı arıyor bizi alması gereken insanların gelmediğini söylüyoruz. Uzun bekleyişin ardından Daniel adında cimi cinsiyeti belli olmayan biri geliyor ve bizi alıp götürüyor. DS formumuzdaki adresimize geldiğimiz zaman bize ayarlanan Mc’donalds işinin savsata olduğunu oranın kontenjanın dolduğunu New Orleansta çalışamayacağımızı öğreniyor ve bütün hayallerimiz yıkılıyor. Bize neler neler söyleyip kandırıyorlar ve şehrin 200 km batısına Lafayette ye götürüyorlar. Dışarıda sıcaklık 100 fahrenheiti buluyor. Bizi 5 kişi aynı eve yerleştirmelerini istiyoruz ama bize ayıracaklarını söylüyorlar. Orada 5 kişilik bir türk grup daha olduğunu ve bizi onlarla karıştırıp 3 grup yapacaklarını söylüyorlar. Grup 4-4-2 şeklinde olacak ama kimse grubundan ayrılmak istemediği için orada hiç de hoş olmayan durumlar yaşanıyor. En sonunda süpervizör bizlere 5-5 iki grup olabileceğini ama bir grubun şehir dışında çalışmak zorunda kalacağını söylüyor. Bu durumda İngilizcesi iyi olan grup şehir içinde çalışacak. Kimin kalacağına karar veremediğimiz bu durumda türkün Türkten başka dostu olduğu gerçeğinin yalan olduğunu görüyor Anadoludan 14000 km uzakta diğer Türk grupla şehirde kalma savaşına giriyoruz. Kavga başladı başlayacak derken süpervizörler bizleri ayırıyorlar. Sonuç hayatımda ilk defa İngilizce öğretmenliğinde okumanın avantajını görüyorum ve Lafeyette de şehir merkezinde kaldığımızı fark ediyorum. Bu arada hala uykusuz ver yorgunuz. Elime al uçak biletin Türkiye ye dön deseler dönecek gibi hissediyorum kendimi. İçimde en ufak bir istek kalmadığını fark ediyorum.
    Konu dilci2007 tarafından (08-07-2008 Saat 04:17 AM ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 3 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 3 misafir)