Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 44 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 44 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İberia (Uçuş Firması)

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hepimiz ogrencııyız arkadaslar zorlukların ustesınden gelebılırız eger ortada bı zorluk varsa...:=)

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Fiyatlar çok ucuz fakat kaliitede ona göre deişio galiba napsak ki?
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Iberia ile ilgili ekşisözlükten alıntılar..

**İngilizce anonslara, "ladies and gentlemen..." diye baslayip ispanyolca devam eden hosteslere ve pilotlara sahip havayolu sirketi.

**bazi ucaklarinin koltuk aralari o kadar dardir ki, averajin biraz ustunde boy sahibi kisi bile butun yolculuk boyu ne saga, ne sola donebilir, paketlenmis gibi oturur. yolculari azarlayan hostesleride cabasi. oglen uyumayinca asabilesiyorlar heralde.

**barcelona havaalaninda biletimi check-in edip bagajimi yolladiktan sonra ekranlarda gorunmemesine ragmen ucagin uc saat rotarli oldugunu soyleyip, bir de ustune ustluk 8 kilo fazlalik icin 128 euro para isteyen, sonra da sinir krizi gecirip "bagaji geri getirin, icinden 8 kilo cope atacagim!" diye bogurmeye baslayinca, deli muamelesi yapmaya kalkan xxxxxx sirket.

**kesinlikle uzak durulması gereken şirket. ne kadar bavul kaybettiği bir yana, kendi ülkeleri olan ispanya'ya bile iniş izni alamadığı oluyor bunların. size haber verdikleri zaman ise check-in sırası! bu durumda ab yasalarına göre almanız gereken tazminatı ise asla vermiyorlar.

**türkiye ofislerinde müşteri ilişkileri bölümü yok. sizi ispanya'ya yönlendiriyorlar. ispanya telefon numarası ise çalışmıyor! türkiye ofisine söyleniyor bu telefon çalışmıyor diye, "biz bilmeyiz biz aramıyoruz ki o numarayı" diyorlar. 2 ay içerisinde yollanan onlarca fax ve emaile ise hiçbir cevap verilmiyor.

**her şirket bavul kaybedebilir veya uçuşu iptal olabilir. fakat bu durumlarla karşılaşıldığı zaman en azından iberia kadar büyük olan her şirket size yasayla sabit olan tazminatı verir veya bavulunuzu bulmak için azami çaba gösterir. eğer türkiye'de yaşıyorsanız, bırakın müşteriyle ilgilenmeyi, iberia'ya derdinizi anlatmanın bir yolu bile yok! bavulunuzu kaybedip sizi 10 saat havalimanında beklettikten sonra suratınıza bile bakmayacak kadar sorumsuz görevlilerle karşılaşılmak istenmiyorsa, uzak durulması gereken şirkettir.

**ispanyolların bile güvenmediği, çok fazla sayıda bavul kaybettiği söylenen ispanyol havayollarıdır. arasıra yaptığı kampanyalı biletlerle insanın hiç aklında yokken, seyahate çıkması için gaza getirebilir.

**istanbul-barcelona yolculuğumda hostesin ısrarla ingilizce konuşmayıp beni delicesine eğlendirdiği havayolu şirketi. bahsettiğim hanımefendi colaya buz istiyor musun sorusunu ispanyolca dillendirdiğinden, e ben de ispanyolcaya pek değil hiç hakim olamadığımdan "hö" dercesine bakmıştım zat-ı muhteremin suratına. ama o ne yaptı "bak bu zırtopoz ispanyolca bilmiyor, ben ingilizce kasayım" demedi. aldı sol eline bardağı, sağ eline de maşayla tuttuğu buzu, hebeleee höbeleee hareketleriyle zaten barcelona'ya gitmekte olduğunun farkında olmak suretiynen zevkten salağa dönmüş bana farkettirdi sorusunu. ben de "yes" dedim büyük bir kararlılıkla. hatunun o hareketi gitmiyor gözümün önünden...ve belki de sırf bu yüzden pek seviyorum bu havayolunu. ha derseniz ki hostes üzerinden sevip sevmemenden bize ne bize gerçekleri anlat!! ; o zaman derim ki thy gibi bir havayolu...yani bir yamuğunu görmedim, hosteslerin kimi suratsız,kimi çok şirindi, uçak ne çok konforlu ne çok rahatsızdı, yemek ne çok lezzetli ne de çok iğrençti...

(Tüm yorumlar ekşisözlükten alınmıştır.)

Buda Cengiz Semercioğlu' nun havayolu şirketleri analizi:
    http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/gost...30&yazarid=105
    Cengiz semercioğlu sadece THY daha iyi demiş. Kıyasladığı firmalar İtalya, Fransa ve İspanya'nın 1 numaralı firmaları.. Ona göre bu firmalar thy'ye göre kötüdür, bu sonuçta onun kendi görüşüdür...

Lufthansa ve THY ile gitmek içinse çok para lazım.. O para da yoksa?

İberia... Alitalia... Air France...

Hele hele fiyat 520 € ise...

Ayrıca burda yanlış anlaşılan bir durum var. Ben Washington'a gidiyorum ve uçaktaki tüm ekonomi sınıfı biletleri 503 € değil. Promosyon dahilinde bir kaç kontenjan açmışlar. Yani bu promosyonlardan yararlanamayacak biri aynı uçakla öğrenci bileti 690 €.

Hemen fiyata bakıp kötülemek doğru değil diye düşünüyorum.. (Bunu fiyata bakıp kötü olma ihtimalini düşünenler için yazdım)

Sonuç olarak biletleri aldık ve gidiş tarihimizi bekliyoruz. Uçak iyiyse de kötüyse de gidcez artık..
    Konu maverick tarafından (24-04-2008 Saat 04:33 AM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Hocam internetten satılıyo mu bu bilet??

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar iberia bileti interntte var ama kendi web sitesinde tukçe de değil site.taksim de otobus duraklarının ordakı mc donald'ın yanında bir agenta var ordan bulabılırsınız.bir de istiklal caddesin de galatasaray hanın ıcın de bir tur agentası var ordanda bulabılırısınız.ama her geçen gun o 520 euro yukarı artıyor çunku sayılı bir yer ayırmışlar o fiyattan.reklam yapıyorum sanmayın çok aradım bılet bu iki yerde bulabılmıştım bu fiyata
    Konu krm11 tarafından (24-04-2008 Saat 01:53 PM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bende taksımden aldım bılet..aynı havayolu 1 2 gun sonrakı tarıhlı ucusları 1000€ felan ınceleyın goreceksınız,bu fıyatları kacırmamak lazım arkadaslar ruslar alacagına bızler alalım

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart texas six flage giden arkadaşlar varmı acaba

arkadaşlar ben bu yaz texas six flag te olucam ama henüz bileti almadım acaba texasa bilet alan arkadaşlar varmı veya bu yaz texas six flagda bulunacak olan arkadaşlar varsa tanışalım derim

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bu iberia ucuzmu şimdi??
    sitesinden almaya kalktım 13 milyara ucuş cıkardı bana
    hahahahahahaha denemesi bedeva
    http://www.iberia.com/OneToOne/v3/ob...ANONYMOUS=true

herhalde kampanyalı biletler ya bitti yada sitesinde satılmıyor
    acentelere satıldı..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bencede bende baktım gercekten pahalı gosterıyo kendı sıtesınde arkadaslar bılmyorum artıkın yoksa benmı yanlıs baktım!!!
    anlamadım yanı???

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bilet fiyatları heran degısebılıyor benım aldıgım aynı ucaktakı bılet suan 470 ytl daha pahalı,ucuzken yakalamak gerek

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

10 bin küsür ytl
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

İnternetin altını üstüne getirin ve acentaları arayın. Bir şekilde biletinizi bulursunuz. Önemli bir noktayı gözden kaçırmayın. Eğer ilk defa gidiyorsanız planlarınızda değişiklikler olabilir ve bilet tarihinizle oynamanız gerekebilir. Biletinizi alırken bu konuya dikkat edin yoksa benim gibi 100 euro ceza ödersiniz tarihi değiştirmek için.

Ev arkadaşım 5 dk içinde KLM'den aldığı bileti 2 hafta ileriye erteledi. Ben ise yarım günümü harcayıp bir de üstüne 100 euro para verdim. Lufthansa'dan nefret ediyorum.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı reactor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilet fiyatları heran degısebılıyor benım aldıgım aynı ucaktakı bılet suan 470 ytl daha pahalı,ucuzken yakalamak gerek
    Ben de bileti aldım. 526 € ya. Son 6 bilet kaldığını söylemişti aldığımız acenta. Biz zaten 3'ünü aldık.

Tabi bu washington biletleri için geçerli. Diğer yerler için bilmiyorum durum nedir...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Hayırlı olsun umarım sıtede soylenenler basımıza gelmez:P

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks