Work and Travel 2025
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bir Work and Travel Hikayesi-2014,Lake George,New York

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

4.BÖLÜM (TRAVEL)

WATçıların en çok merak ettiği kısımdır travel ve düzgün planlayanlar için de en güzel yanıdır.Önce kendi travel hikayemden bahsedim sonra bazı tavsiyelerim olacak.Travel'ı 2 arkadaş yapmaya karar verdik.Herşeyi de adım adım planlamıştık.Ancak bir çok sorunla karşılaştığımız wat yolculuğunda tabiki de travel de sorunlu geçecekti İşlerimiz sona erdikten 1 gün sonra eşyalarımızı toparladık,arkadaşlarımızla vedalaştıktan sonra otobüsle 5 saat gidip New York'a vardık.Günü New York'u gezerek geçirdik ve çok para harcamamak için geceyi Time Square'da geçirdik.Time Square çok görülmesi gereken bir yer mi emin değilim ama etkilenmemek elde değil.Gecenin olmadığı tek yer herhalde çünkü heryer ışıl ışıl ve belediye işçileri ya da inşaat işçileri sabaha kadar çalışıyorlar.Yine çoğu mekan sabaha kadar açık ve sabah olup gün doğduğunda insanların kahvelerini alıp işlerine gitmelerini izlemek gerçekten çok hoş.Time Square ne kadar güvenliyse 30 metre ilerdeki ara sokakta bir o kadar güvensiz orası da ayrı bir çelişki Neyse sabahı orda yaptıktan sonra saat kaçta olduğunu hatırlamıyorum Miami uçağımız vardı.Bir gün önceden eşyalarımızı bıraktığımız port authorityden eşyalarımızı aldıktan sonra havaalanına gittik ve 3-4 saatlik yolculuk sonunda Miami'ye vardık.Bu arada Miami tatilini bir internet sitesinden paket olarak almıştık,ulaşım konaklama herşey dahildi.Havaalanından sonra görüp görülebilecek en güzel otellerden birinde kalmıştık ve gerçekten inanılmazdı.Hayatımda o oteldeki kadar daha rahat bir yatakta ve yastıkta yatmamıştım Ayrıca bir jakuzisi vardı inanılmaz Miami için ayrıntıya girmek istemiyorum çünkü bir bu kadar daha yazmam gerekebilir ama Miami beach ve gece klüpleri inanılmazdı.Gece hayatı olarak kesinlikle aşmış bir memleket İnanılmaz olan bir şey daha var o da çoğu insanın ingilizce bilmiyo olmasıydı.Market işleten adam ingilizce bilmiyo çok şaşırmıştık.Amerikanın 2.resmi dili ispanyolca zaten ve miamide de ağırlıklı olarak ispanyolca konuşuluyo.Neyse 3 gece 4 günlük Miami seyahatinden sonra tekrar New York'a döndük.Bundan sonraki planımız ise daha önceden internet üzerinden parasını ödeyip rezerve ettiğimiz araba ile New Jersey,Ocean City,Atlantic City gibi yerleri gezmek ve New Jerseyde bulunan Amerika'nın en büyük mü emin değilim ama bizim çalıştığımız parktan 10 kat daha büyük olan Six Flags'e gitmekti.New Jersey'de ki Six Flags'i kesinlikle görmelisiniz.Six Flags Great Adventure yazıp youtubedaki videoları izleminizi öneririm Girişi 70-80 dolar olan yere Six Flags çalışanı olduğumuz için beleş girmekte ayrı bi güzel tabi Neyse havaalanına indik ve arabayı almaya gittiğimizde bütün planlarımız alt üst oldu.Çünkü kadın bize rezervasyon yapıldığını ancak paranın ödenmediğini söyledi.İmkansızdı çünkü kredi kartımdan ödemiştim.Amerikadaki en kötü gecemizdi belkide.Kadınla çok tartıştık hatta Türk bi abiye denk geldik bize çok yardımcı oldu sağolsun.Paramızı da arabayı kiraladığımızı düşünerek daha önceden ona göre harcamıştık.Akşam 10'da indiğimiz havaalanından tekrar para ödeyerek sabah 5te araba kiralayarak ayrıldık.Ocean City'de Türkiye'den arkadaşlarımız vardı ve onların yanına gittik.Arabayla 5-6 saat yol çekmiştik.Sabah 10'da arkadaşlarımıza varıp öğlen 12'de arkadaşlarımızla birlikte tekrar New Jersey'e gelmek için yola çıktık.Hayatımızda yaptığımız en saçma şeylerden biriydi Haritadan bakarsanız anlarsınız demek istediğimi.O gün yorgunluğa rağmen güzeldi Six Flags inanılmaz eğlenceliydi.Gece tekrar Ocean City'e geri dönüp arkadaşlarımızı bırakıp geceyi orda geçirdikten sonra New York'a geri dönecektik.Bundan sonrası tam bir muammaydı ve paramız çok az kalmıştı.Türkiye'ye dönmemize daha 4 gün vardı.Paramız da sadece ya konaklamamıza ya karnımızı doyurmaya yetecek kadardı ama arkadaşımın aklına birden philadelphia'da yaşayan bir arkadaşı geldi ve onu aradı.Aslında New York'a giderken uğramaktı niyetimiz ama birden kalmaya karar verdik onun evinde ve paramız cebimizde kalmıştı Bahaneyle philadelphia'yı da gezdik ve 2 gün kaldıktan sonra New York'a geri döndük.Türkiye'ye dönmemize 1 gün vardı ve geceyi dışarda geçirmeyi düşünüyoduk çünkü paramız kalmamıştı Yine şanslıydık sanırım çinli arkadaşlarımız vardı onlarla konuşurken durumumuzu anlattık.Onlarda Çin mahallesinde bir tanıdıklarının motel gibi bir yer var orda kaldıklarını söylediler.Çok ucuza bize de ayarlayacaklarını söylediler ve New York'a gidip Çin mahallesine gittik.Hayatımda gördüğüm en kötü yerdir muhtemelen sakın yolunuz düşmesim ama konaklama ucuz tabi.O gün de geceye kadar New York'u çok güzel bir şekilde gezdik.Empire State inanılmazdı.1 gece de Çin mahallesinde kaldıktan sonra ertesi gün italya aktarmalı olarak Türkiye'ye döndük.Amerika'ya giderken uçakta su istemeye bile çekiniyodum.Dönüşte ise bira şarap ne bulduysam içtim İstanbul'a indiğimde hissettiğim duygu ise inanılmazdı
    Konu rapsolut tarafından (27-04-2016 Saat 01:56 AM ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)