Sayfa 5 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345
Toplam 141 adet sonuctan sayfa basi 121 ile 141 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Virginia Beach 2013 Yaz!!!

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı Sayco Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşi alırsak arkadaşımla beraber 11 Haziranda gitmeyi düşünüyoruz.
    Selam Sayco, iki gun once ise giderken yolda gordum seni, sekiyordun. Ne oldu ayagina gecmis olsun ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı Sercan977 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam Sayco, iki gun once ise giderken yolda gordum seni, sekiyordun. Ne oldu ayagina gecmis olsun ?
    Çarşamba günü kiliseyle beach soccer yaptık orda incittim ayağımı ama şimdi iyiyim geçti ya. İştede sıkıntı çıkmadı Allahtan. Daha önceden tanıyıp internetten konuştuğum bir arkadaşımı training amaçlı benim yanıma verdiler sağolsunlar rahattım o yüzden :-) sen nasılsın, napıyorsun ?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı Sayco Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çarşamba günü kiliseyle beach soccer yaptık orda incittim ayağımı ama şimdi iyiyim geçti ya. İştede sıkıntı çıkmadı Allahtan. Daha önceden tanıyıp internetten konuştuğum bir arkadaşımı training amaçlı benim yanıma verdiler sağolsunlar rahattım o yüzden :-) sen nasılsın, napıyorsun ?
    Gecmis olsun, dikkatli ol, beden ile calistigimiz icin bir sonraki olasi sakatliginda mudurlerin 3-5 gun belki 1 hafta izin vermek zorunda kalabilir, kimse sakat eleman calistirmak istemez. Bir suru maddi zararin olur calisamazsan. Bende haftada 6 gun Calisiyorum bu aralar, hic istemememe ragmen, ortantasyonlar dahil toplam 6 gun, bi dusmediler yakamdan. Neyse yavru kurtlar yavas yavas olmaya basladi, yakinda yerimizi onlara birakir kosemize cekiliriz. Kolay gelsin

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Gecmis olsun, dikkatli ol, beden ile calistigimiz icin bir sonraki olasi sakatliginda mudurlerin 3-5 gun belki 1 hafta izin vermek zorunda kalabilir, kimse sakat eleman calistirmak istemez. Bir suru maddi zararin olur calisamazsan. Bende haftada 6 gun Calisiyorum bu aralar, hic istemememe ragmen, ortantasyonlar dahil toplam 6 gun, bi dusmediler yakamdan. Neysep yavru kurtlar yavas yavas olmaya basladi, yakinda yerimizi onlara birakir kosemize cekiliriz. Kolay gelsin
    Sağol. Dikkat edeceğim artık :-) seni çok çalıştırıyorlar ya ama son bir grup kaldı sanırım gelecek olan.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

sercan abi ve suan su yazıyı okuyanlar lütfen bi yardım lütfen
    şeznlong şemsiye işindeyim 1 hafta oldu her yerim yara beri içinde. 55 kilo 1.65 boyunda adamım. işi bırakıcam lütfen bi iş , housekeeping tarzı - yoksa yakın zamanda kararmış bedenimi gönderecekler türkiyeye...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

iş bana çok ağır geldi - bu kadar beklemiyordum bu kadar söylenmemişti :/ . hergun gelip sadece uyuyup sabah kalkıp işe gidiyorum.. ölü gibiyim. orta okul bittiğinden beri her yaz çalışan biriym ilk işimde değil ilk defa böyleyim . ne olur yardım edinnnnnnn

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı msidimi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sercan abi ve suan su yazıyı okuyanlar lütfen bi yardım lütfen
    şeznlong şemsiye işindeyim 1 hafta oldu her yerim yara beri içinde. 55 kilo 1.65 boyunda adamım. işi bırakıcam lütfen bi iş , housekeeping tarzı - yoksa yakın zamanda kararmış bedenimi gönderecekler türkiyeye...
    Selam msdimi, senin adina uzuldum, ne gibi zorlugu var isinin? Sakin isi birakmaya calisma, eger calistigin patronun baska isleri var ise kendini oralara transfer ettirmeye calis, ayni zamanda eger böyle alternatifler yokise bos zamanlarinda is ara, bisiklet kiralamacilarina, pizzacilara, kucuk olcekli otellere basvur, ve eger bu islerden birisi seni ise alir ise yavas calisarak semsiye ve sezlong kiralama isinden kendini kovdurmaya calis, performansin iyi olmaz ise sana yol verebilirler. Ayrica sokakta satis yapan dovmeci, kolyeci vs yerlere de sor is aradigini, ancak ne yaparsan yap baska is bulasiya kadar isi terketme ya da kovulma. Insallah senin icin hersey yolunda gider.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Selam msdimi, senin adina uzuldum, ne gibi zorlugu var isinin? Sakin isi birakmaya calisma, eger calistigin patronun baska isleri var ise kendini oralara transfer ettirmeye calis, ayni zamanda eger böyle alternatifler yokise bos zamanlarinda is ara, bisiklet kiralamacilarina, pizzacilara, kucuk olcekli otellere basvur, ve eger bu islerden birisi seni ise alir ise yavas calisarak semsiye ve sezlong kiralama isinden kendini kovdurmaya calis, performansin iyi olmaz ise sana yol verebilirler. Ayrica sokakta satis yapan dovmeci, kolyeci vs yerlere de sor is aradigini, ancak ne yaparsan yap baska is bulasiya kadar isi terketme ya da kovulma. Insallah senin icin hersey yolunda gider.
    Abi sagolasın ssc geldiğinde dediklerini tek tek yapıcam :/

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı msidimi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi sagolasın ssc geldiğinde dediklerini tek tek yapıcam :/
    Simdiden aramaya basla, Ssn geldiginde sadece onlara evragi getirecegini soylersin, ve bahsettigim is alanlarinin cogu Ssn olayina fazla takilmayacaktir. Yanlis anlama evde oturarak ya da uyuyarak ayagina firsat gelmesini bekliyorsan yaniliyorsun, cik disari, dolas, kapilari cal, Insallah hersey yolunda gider senin icin.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Arkadaslar benim sorunumda tam tersi dün ilk kez ise başladım ssn falan daha gelmedi direk başlattı sagolsun ama aksam vardiyasına verdi 19:00 de başladım 22:45 de eve gidebilirsin dedi. Yani anlamadım yarım saat de mola yap dedi ee oldu sana 2:45 dakika ve haftada 4 gun çalışacağımı söyledi bu nasıl is ya anlamadım 12 saat bile çalışmıyorum yani..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı racaerme Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar benim sorunumda tam tersi dün ilk kez ise başladım ssn falan daha gelmedi direk başlattı sagolsun ama aksam vardiyasına verdi 19:00 de başladım 22:45 de eve gidebilirsin dedi. Yani anlamadım yarım saat de mola yap dedi ee oldu sana 2:45 dakika ve haftada 4 gun çalışacağımı söyledi bu nasıl is ya anlamadım 12 saat bile çalışmıyorum yani..
    Selam Emre, is sozlesmende kac saat yazili olduguna bak, buyuk ihtimal ile 32-40 saat araligi yaziyor olmasi lazim. Ki bu full-time olarak ise alindiginin gostergesidir, 32 saatin altinda calisilan isler part-time olarak gecer. Ilk is olarak dedigim gibi is sozlesmendeki saat araliklarina bak bu bir nevi imza altina alinmis SOZ'dur. Ondan sonra mudurune onunla konusmak istedigini belirt ve haftada 12 saat calisarak konaklama ve yeme icme masraflarini karsilayamayacagini ve daha fazla gun ve saat calismak istedigini belirt. Tum bunlari yaparken sadece uslubuna dikkat et. Anlayisla karsilayacaklarini umuyorum. Eger konusmanin ardindan hala daha hicbir sey duzelmiyor ise sirketinle baglanti kur ve onlarin da mudurn/patronun ile konusmalarini sagla. Baktin tum bu islemlerden herhangi bir gelisme cikmadi ondan sonra ikinci is bakmaya basla. Kohr Bros'ta geceleri calisiyor olacagindan gunduz isi bulman kolay olacaktir diye dusunuyorum. Ikinci is bakar iken pizzacilara, bisiklet kiralamacilarina ve kucuk olcekli otellere bakmani tavsiye ederim, ayrica atlantic caddesinde sabahlari kahvalti hizmeti sunan restoran tarzi yerlede busser ya da diswasher pozisyonlari icin de basvurabilirsin. Gelismeler olursa haber ver, kolay gelsin.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Selam Emre, is sozlesmende kac saat yazili olduguna bak, buyuk ihtimal ile 32-40 saat araligi yaziyor olmasi lazim. Ki bu full-time olarak ise alindiginin gostergesidir, 32 saatin altinda calisilan isler part-time olarak gecer. Ilk is olarak dedigim gibi is sozlesmendeki saat araliklarina bak bu bir nevi imza altina alinmis SOZ'dur. Ondan sonra mudurune onunla konusmak istedigini belirt ve haftada 12 saat calisarak konaklama ve yeme icme masraflarini karsilayamayacagini ve daha fazla gun ve saat calismak istedigini belirt. Tum bunlari yaparken sadece uslubuna dikkat et. Anlayisla karsilayacaklarini umuyorum. Eger konusmanin ardindan hala daha hicbir sey duzelmiyor ise sirketinle baglanti kur ve onlarin da mudurn/patronun ile konusmalarini sagla. Baktin tum bu islemlerden herhangi bir gelisme cikmadi ondan sonra ikinci is bakmaya basla. Kohr Bros'ta geceleri calisiyor olacagindan gunduz isi bulman kolay olacaktir diye dusunuyorum. Ikinci is bakar iken pizzacilara, bisiklet kiralamacilarina ve kucuk olcekli otellere bakmani tavsiye ederim, ayrica atlantic caddesinde sabahlari kahvalti hizmeti sunan restoran tarzi yerlede busser ya da diswasher pozisyonlari icin de basvurabilirsin. Gelismeler olursa haber ver, kolay gelsin.
    Abi cevabın icin sagol bugün gittim iste 7 de bu sefer 17. Caddedekindeydim vardiya lideri artık sevdimi napti 6 saate yakın çalıştırdı ve bu eğitim gibi birşey söyledi şimdilik daha iyi gidiyor ssn bir Alayım 2. İse de bakicam artık. Ama hayatımda ilk kez çalışıyorum baya baya yoruluyorum para kazanmak hic kolay değilmiş, cevap icin tekrar tesekkurler abi.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhabalar arkadaşlar . 17 haziranda virginia beache geldim . 18-19 haziran oryantasyon sonrası 20 haziranda işe başladım. ilk 2 haftada oryantasyon dahil (14 saat ) toplam 54 saatlik pay check aldım. olabildiğine ve diğer housekeeper arkadaşlarıma oranla az.. şirketimle konuştum ve düzeleceğini söyledi . ertesi hafta 34 saat çalıştım düzeldiğini düşündüm. şu an 4. hafta bitmek üzere 3 gün kaldı. bana 3 gün off verdiler bu pazar işe gittim. bana geldiğim günden beri belli bir kat vermediler zaten listede de adım yoktu sonradan eklediler. pazar günü elime bi a4 kağıdı verip her kata gideceğimi bir oda temizleyeceğimi söylediler tabi temizlik arabam vs. yok . neyse tamam dedim başladım haliyle araba olmayınca o katta görevli arkadaşın arabasından eşyaları alıp odaya gidiyorum sürekli ve arada 20 metrelik mesafe var resmen sürekli git gel yavaşlatıyor beni. 4 check out odası sonrasında bana manager gelip eve gitmem gerektiğini söyledi . ben neden diye sorduğumda çok yavaşsın dedi. ben durumu açıkladı arabam yok sürekli kat değiştiriyorum vs. o da bunlar bahane değil dedi. (bu sırada gördüğüm en hızlı kişi 5 check out 1 stay over yapmıştı ) ben de tamam deyip eve gittim. pazartesi izinliydim . salı sabah işe gittim ilk öğrendiğim şey pazar günü herkesin 7 civarı işten çıktığı oldu yani en az 10ar saat.. neyse salı sabah 8de işe başladık 9 oda vermişlerdi 5ini bitirdim . diğer 4ü hala odadan çıkmadığı için temizlik yapamadım ve managera gittim . bana eve gidebileceğimi söyledi . (bu arada saat 10.23 ) ben gitmek istemediğimi belirtmeme rağmen ihtiyaç yok gidebilirsin dedi. işten çıkar çıkmaz danışman şirkete durumu anlatan bir mail attım ilgileneceklerini söylediler. ardından ciee aradım işi değiştirmek istediğimi vs. anlattım ama onlar bana 2. iş bulabileceğimi söyleyip beklememi istediler. şimdi gelelim sorularıma :

birincisi ben 32 saat çalışmam gerekirken çalışmıyorsam 2. iş bulmak zorunda mıyım ? bunu şirketimin ya da ciee nin düzeltmesi gerekmiyor mu ?

ikincisi ben new yorkta iş buldum ve gitmek istiyorum. direk işten çıktığım anda vizem iptal oluyor mu ? ya da vizemin iptal olmaması için nasıl bir yol izlemeliyim ?

gerçekten yardıma ihtiyacım var burada hiç ama hiç mutlu değilim. bu hafta 2 gün daha çalışacam ve sadece 9 saat çalıştım geçtiğimiz 2 günde. para kazanmak tamamen hayal.

(haa ikinci iş bakmadım mı ? elbette baktım ama her yer full . adamlar direk anlıyorlar ve yok gerek yok gerçekten diyip nasihatlara başlıyorlar)

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bız 3 arkadas da senınle aynı durumdayız. ustune bırde sozlesmede 15 eylul ıs bıtım tarıhı yazmasına ragmen ıs yerıne waterpark oldugu ıcın zaten agustos sonunda kapacanacakmıs:S ben sımdı 2. iş bakıyorum napıcagımı bilmiyorum kendımızı bıle zor gecındırıyoruz
    Burçin Erdem

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı burçin erdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bız 3 arkadas da senınle aynı durumdayız. ustune bırde sozlesmede 15 eylul ıs bıtım tarıhı yazmasına ragmen ıs yerıne waterpark oldugu ıcın zaten agustos sonunda kapacanacakmıs:S ben sımdı 2. iş bakıyorum napıcagımı bilmiyorum kendımızı bıle zor gecındırıyoruz
    Umarım bulursunuz ikinci iş. Zor maalesef. Şirketinize bunları söylediniz mi ? söylediğinizde size ne dediler ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

şirket falan artık burda işlemez . zaten onların yuzunden başımıza gelmeyen kalmadı o yuzden kendı basımızın caresıne bakmaya calısıyoruz.
    Burçin Erdem

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Arkadaslar 2. is zor falan degil yani va beach den bahsediyoruz heryer is kaynıyor yeter ki bulmak isteyin çıkıp tek tek heryere sormanız lazım. Ben 2.5 3 saatte buldum 2. İsimi ama ikisini toplayıp 350$ zor görüyorum haftada canım çıkıyor yani.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bende va beach i terk etme yanlısıyım. Bir iş bulsam hiç durmadan çekip gidicem. Allah şirketinde bildiği gibi yapsın.. Hakikaten onlar yüzünden başımıza gelmeyen kalmadı..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Arkadaşlar şuan virginia beach nasıl ? ikinci iş vs. bulabilen var mı ?Şuan Williamsburgdayım, acaip sıkılmış bulunmaktayım ve işimi değiştirmek istiyorum açıkcası ve ikinci iş bulamadım. Arkadaşlarım bu hafta virginia beache gittiler ve çok fazla fırsatın oldugunu söylüyorlar ne derece dogrudur ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

İs kaynıyor valla kardeşim yeter ki çalışmak iste.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı racaerme Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İs kaynıyor valla kardeşim yeter ki çalışmak iste.
    umarım o tarafa gelebilecek bir iş bulabilirim çünkü burası acaip küçük ayda ancak 1000 dolar kazanabiliyorum 300 ü kiraya gidiyor zaten

Ayrıca bende academixle geldim ve bu sene giden arkadaşlarımın hiç biri memnun değil bu firmadan bende dahil.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)