Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 22 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Travel Planı Tavsiyesi ???

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart Travel Planı Tavsiyesi ???

Teksas > California > Chicago > Newyork > Florida > Turkiye

Merhaba arkadaslar öncelikle herkese iyi bayramlar... Gecen sene Work and travel yapmis ve tadi damaginda kalmis biri olarak birkac sey danismak istiyorum....

Gecen sene yapmis oldugum work and travel programinin biraz plansizliktan biraz maddi imkanlarimdan biraz da okulumun erken baslamasindan dolayi travel kismi istedigim gibi guzel gecmedi.

Sizden travel kismi acisindan fikir almak istiyorum.

Simdi yapmak istedigim travel planini aktarayim.

Gecen yaz calistigim gibi yine teksas ta calisacagim.

Oncelikle bir teksas turu yapip DALLAS a kadar 4 arkadas ile araba kiralayarak gezecegiz. Gecen sene yaptik aynisini zaten.

DALLAS tan Bati tarafina gecip 12-13 gunluk bir sure kalmayi dusunuyorum. bunun 7-8 gunu tur ile geri kalan kisminda ise free takilcam

Daha sonra ordan MIAMI ye gecmeyi dusunuyorum. orda da tahminim 5-6 gun kalirim.MIAMI den NEW YORK a gececegim

Dogu kismina gelince Gectigimiz yaz tura katildim ama bu sene gittigimde tura katilir miyim bilmiyorum. Onu dusunecegim. Orda da sanirim 10 gun civari kalip Turkiye ye donus yapacagim

Boyle bir travel plani var aklimda sizce nasil bir plan siz benim yerimde olsaniz nasil bir plan yaparsiniz....Toplamda 1 aylik bir travel dusunuyorum. Bu sene okuldan mezun olacagim icin sure kisitlamam program suresi ile kisitli....

Butcem ise 2000 dolar(3000 dolar olmali (EDIT)) civari olacak bu tur icin Yanimda da bir miktar goturmek istiyorum bu sene. Fikirlerinizi onerilerinizi, tavsiyelerinizi bekliyorum.Konaklamalar nasil bu sehirlerde. 2000 dolar butce yeter mi?

NOT: Basligin diger arkadaslara da rehber olmasi niteligiyle yazilmistir. Umarim bu soru diger arkadaslara da rehber olur. Alakasiz sorularla konunun dagilmamasi istegiyle Izmir'den selamlar.
    Konu captain89 tarafından (14-11-2012 Saat 02:16 AM ) değiştirilmiştir. Sebep: 3000 dolar duzeltmesi

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı captain89 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar öncelikle herkese iyi bayramlar... Gecen sene Work and travel yapmis ve tadi damaginda kalmis biri olarak birkac sey danismak istiyorum....

Gecen sene yapmis oldugum work and travel programinin biraz plansizliktan biraz maddi imkanlarimdan biraz da okulumun erken baslamasindan dolayi travel kismi istedigim gibi guzel gecmedi.

Sizden travel kismi acisindan fikir almak istiyorum.

Simdi yapmak istedigim travel planini aktarayim.

Gecen yaz calistigim gibi yine teksas ta calisacagim.

Oncelikle bir teksas turu yapip DALLAS a kadar 4 arkadas ile araba kiralayarak gezecegiz. Gecen sene yaptik aynisini zaten.

DALLAS tan Bati tarafina gecip 12-13 gunluk bir sure kalmayi dusunuyorum. bunun 7-8 gunu tur ile geri kalan kisminda ise free takilcam

Daha sonra ordan MIAMI ye gecmeyi dusunuyorum. orda da tahminim 5-6 gun kalirim.MIAMI den NEW YORK a gececegim

Dogu kismina gelince Gectigimiz yaz tura katildim ama bu sene gittigimde tura katilir miyim bilmiyorum. Onu dusunecegim. Orda da sanirim 10 gun civari kalip Turkiye ye donus yapacagim

Boyle bir travel plani var aklimda sizce nasil bir plan siz benim yerimde olsaniz nasil bir plan yaparsiniz....Toplamda 1 aylik bir travel dusunuyorum.

Butcem ise 2000 dolar civari olacak bu tur icin Yanimda da bir miktar goturmek istiyorum bu sene. Fikirlerinizi onerilerinizi, tavsiyelerinizi bekliyorum.Konaklamalar nasil bu sehirlerde. 2000 dolar butce yeter mi?

NOT: Basligin diger arkadaslara da rehber olmasi niteligiyle yazilmistir. Umarim bu soru diger arkadaslara da rehber olur. Alakasiz sorularla konunun dagilmamasi istegiyle Izmir'den selamlar.
    1) 1 ay araba kiralayacak mısın?
    2) Kaç kişi olacak tahminen?
    3) Otelde ne sıklıkta kalacaksın? (2 günde bir, 3 günde bir)
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

1) 1 ay araba kiralayacak mısın?
    2) Kaç kişi olacak tahminen?
    3) Otelde ne sıklıkta kalacaksın? (2 günde bir, 3 günde bir)
    1-) 1 ay surekli olarak degil ama 3-4 gun New york 3-4 gun Bati yakasi 2-3 gun de miami de 3 gunu de teksas da olmak uzere 12-13 gunu araba kiralanaacak
    2-)4 kisi
    3-) Turlar haricinde en ucuz konaklama secenekleri arastirilarak kalinacak. Turlar da bildiginiz gibi 6-7 gunluk turlar ve 200 dolar civari oluyor kisi basi fiyati olarak.....

Tecrübe Puanı
    10

1) Is devam ederken 2 ekstra izin alarak cumartesi ve pazarida ya da yanyana olacak 2 gunu 2 ekstra gun ile baglayarak Dallas gezisini yaparsiniz. (Is bitimine dogru) Gecen sene yaptigin icin masraflari az cok tahmin edersin.

2) Is bitince Las Vegas (3 gece), LA (3 gece), San Diego (2 gece) yapabilirsin. Cok verimli olur o surelerde fakat kismak istersen eger Las Vegas'tan ve LA'den 1'er gun olabilir. Burada eksik San Francisco olur eger tura katilmayip araba kiralarsan. Las Vegas'a 1 gun koyarak ya da icinden 1 gununu Grand Canyon'a verebilirsin.

3) Dogu kisminda sikinti yasayabilirsin. Onerim NY yapip ulkene donmen. Burada tur satin alarak Boston, Philedelphia, Pittsburg, Niagara yapabilirsin. Yok ben daha da gezerim dersen soyle olur. Burada araba kiralamazsin. Turkiye ucak bileti donusunu Miami alirsin. Bati yakasinda en son San Diego'da olacagindan oradan NY tek yon bilet alirsin. Burada NY-Boston ve NJ taraflarini (5 gece) gezersin. Trenle Miami yapar, orayi gezersin (4 gece) ve ucaga atlar eve donersin.

4 kisi olman fena degil ama 6 kisi olsa daha ekonomik olabilirdi. Yukarida toplam 12 gunluk araba kiralarsiniz varsayimi yaptim. (Dallas'i 4 saydim) Diger yerlere arabaya gerek yok. 3. adimda iki secenek var artik orasina sen karar ver. Ben 6 gece Las Vegas, Grand Canyon ve 7 gece San Francisco, LA, San Diego ve ardindan 4 gece NY icin 2.000$ verdim San Diego-NY ucak bileti dahil ve hepsinde araba kiraladik. 2 gunde 1 otelde kaldik. Ekonomik yasadik biraz

NY-Miami tren: 100-150$
    San Diego-NY ucak: 200-250$ arasinda olur.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

1) Is devam ederken 2 ekstra izin alarak cumartesi ve pazarida ya da yanyana olacak 2 gunu 2 ekstra gun ile baglayarak Dallas gezisini yaparsiniz. (Is bitimine dogru) Gecen sene yaptigin icin masraflari az cok tahmin edersin.

2) Is bitince Las Vegas (3 gece), LA (3 gece), San Diego (2 gece) yapabilirsin. Cok verimli olur o surelerde fakat kismak istersen eger Las Vegas'tan ve LA'den 1'er gun olabilir. Burada eksik San Francisco olur eger tura katilmayip araba kiralarsan. Las Vegas'a 1 gun koyarak ya da icinden 1 gununu Grand Canyon'a verebilirsin.

3) Dogu kisminda sikinti yasayabilirsin. Onerim NY yapip ulkene donmen. Burada tur satin alarak Boston, Philedelphia, Pittsburg, Niagara yapabilirsin. Yok ben daha da gezerim dersen soyle olur. Burada araba kiralamazsin. Turkiye ucak bileti donusunu Miami alirsin. Bati yakasinda en son San Diego'da olacagindan oradan NY tek yon bilet alirsin. Burada NY-Boston ve NJ taraflarini (5 gece) gezersin. Trenle Miami yapar, orayi gezersin (4 gece) ve ucaga atlar eve donersin.

4 kisi olman fena degil ama 6 kisi olsa daha ekonomik olabilirdi. Yukarida toplam 12 gunluk araba kiralarsiniz varsayimi yaptim. (Dallas'i 4 saydim) Diger yerlere arabaya gerek yok. 3. adimda iki secenek var artik orasina sen karar ver. Ben 6 gece Las Vegas, Grand Canyon ve 7 gece San Francisco, LA, San Diego ve ardindan 4 gece NY icin 2.000$ verdim San Diego-NY ucak bileti dahil ve hepsinde araba kiraladik. 2 gunde 1 otelde kaldik. Ekonomik yasadik biraz

NY-Miami tren: 100-150$
    San Diego-NY ucak: 200-250$ arasinda olur.

1-) Gecen yaz giderken ucak bileterini inceledigimizde houston austin ve dallas i goz onune aldigimizda Dallas i ucak bileti acisindan en ucuzu olarak gorduk. Dolayisiyla hem tum sehirleri gorerek ve gezerek gittik.Bu yuzden teksas icinde dallas i son durak olarak belirleyip Dallas tan diger eyaletlere gecmeyi dusunuyorum. O yuzden Work kisminda gitmeyi degil de travel kisminda gitmeyi dusunuyorum....

2-) Bati yakasinda cinlilerin duzenledigi bu turlardan birine katilmak hem ekonomik olmasi sebebiyle hem araba kiralamadan daha mantikli oldugu icin, 7 gunluk filan bi tura katilamyi dusunuyorum.

Ama bati yakasinda kafaya gore takilmak istedigimde turlar haricinde araba kiralayarak gitmek istedigim yerleri arastirmam lazim. Araba kiralama konusunda da buyuk arac kiralanip cok konforlu yolculuklar yaptik. Aracla cok rahat oldugu kanisindayim.

Ama tabi dediginiz gibi arac cok da gerekli degilse ona gore kiralanmaz o da guzel olur hani....

3-)Gecen sene o dedigin turu satin almistim. Ayni turu tekrar almak yerine miami veya california turumu uzatirim diye dusunuyorum. Bu sefer ki amacim New yorku bastan sona tura katilmadan meshur yerleri gezmek..

Nj taraflarinda cok gezilcek bi yer oldugunu dusunmuyorum. Oraya gitmeyi dusunmuyorum.

zaten bu rota cok siradisi bir rota. Arkadaslarimin hepsinin bu rotaya uyabilecegini sanmiyorum ama. Maddi acidan cok kisiyi zorlar.Arkdaslarimla uyusamazsak da forumdan arkadaslarla iletisim kurarak ayni tarihlere denk gelen arkadaslarla gezeriz. Sikinti olmaz benim icin. Ben de sirf gezmek icin asiri pinti yasicam bu yaz. Zaten diger basliklardan gordugunuz uzere gecen sene 12 kilo verdim Gezmek benim icin cok daha onemli...Cok kez nutella-icecek ile ogun gecirdim...

Bir de diger dikkat edilecek bir nokta da hangi guzergahlar arasi ucak ile ulasim ekonomik... o tarihleri iyi takip etmek gerekecek.

Ayrica bu plana Chicago yu da bu rotaya katmayi dusunuyorum. Ama nasil bir ulasim agi olusturmam lazim o konuda desteginize ihtiyacim var.... Maddi durum bu sene buyuk ihtimal iyi olacak ve disaridan yemek yemegi azaltcam ve sizin dediginiz gibi de her gun otelde kalmicam...Bu sekilde bu siradisi travel planimi yapicam bu sene cok iddaaliyim bu konuda....

Soyle bir avantajim daha var... Normalde is bitim tarihi 15 eylul du mesela gecen sene, ama is 3 eylul de bitti. yani bu demek oluyor ki neredeyse yasal olarak 1.5 aylik bir travel suremiz olacak....Bu da ayri bi guzellik...

Offf offf cok istekliyim bu sene .....

Bu tarz bi rotayi yapan var mi daha once acaba bi de onu merak ettim simdi...

Tecrübe Puanı
    10

Ben Las Vegas, Grand Canyon, San Francisco, Los Angeles, Sna Diego, Meksika, New York yapmistim ama bu senin dusundugunun yarisi ancak

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Ben Las Vegas, Grand Canyon, San Francisco, Los Angeles, Sna Diego, Meksika, New York yapmistim ama bu senin dusundugunun yarisi ancak
    Dogrudur hocam gecen sene yaptigim hatalar beni bu sene tekrar gitmeye zorluyor desem yalnis olmaz heralde. 1,5 ayda bunlarin hepsini yapmayi dusunuyorum. Insallah yapabilirim.

Peki hocam simdi bu travel planina gore en ekonomik ve mantikli ulasim agi nasil olmali sence....

Dallas-Las Vegas, San Francisco, Los Angeles, San Diego,Chicago, New York, Miami,Turkiye mi yapmaliyim?

Bu guzergahlar arasi ucak biletlerinin fiyatlarini dusundugumuzde mantikli bir secim mi olur?
    Konu captain89 tarafından (31-10-2012 Saat 01:25 AM ) değiştirilmiştir.

Tecrübe Puanı
    10

Donus biletin cok onemli bu planda Miami donus al.

LV, SF, LA, SD kesinlikle araba kirala. Dallas'i gecen yil gezmissin bu yil ekstra kulfet olur bence. Yeni yerler kesfetmeni oneririm Grand Canyon gibi. SD'den Chicago tek yon ucak bileti oradan NY ve Miami tren ile en ekonomik ulasim agi olur.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

2000dolar civarı parayla bu kadar şeyin yapılması bana biraz "imkansız" gözüktü..Her ne kadar 4 kişide olsanız araba kiralama,tur ve ekstra ücretleri 1.5 ay gibi süreye yaymak zor olabilir.Ancak 3000-3200$ civarı bi para gerekli olabilir.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Donus biletin cok onemli bu planda Miami donus al.

LV, SF, LA, SD kesinlikle araba kirala. Dallas'i gecen yil gezmissin bu yil ekstra kulfet olur bence. Yeni yerler kesfetmeni oneririm Grand Canyon gibi. SD'den Chicago tek yon ucak bileti oradan NY ve Miami tren ile en ekonomik ulasim agi olur.

Dallas da en cok gorulmesi gereken kovboy sovlarini bir gun ile kacirmamdan dolayi dallas a kesin gitmem lazim.

Bu arada Chicago New york arasi tren yolculugu mantikli olur mu? Sadece aklima geldi.
    Bu arada oyle bi gaza gelmisim konaklama ile travel kismindaki butun konulari okumusum bastan sona haberim yok....

Alıntı Baro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2000dolar civarı parayla bu kadar şeyin yapılması bana biraz "imkansız" gözüktü..Her ne kadar 4 kişide olsanız araba kiralama,tur ve ekstra ücretleri 1.5 ay gibi süreye yaymak zor olabilir.Ancak 3000-3200$ civarı bi para gerekli olabilir.

Ayirabilecegim butce olarak 2000 civari kestiriyorum ama tabi duruma gore dediginiz gibi, biraz artmasi gerekebilir. Gecen sene gittigimde teknolojik alet filan almistim onlari bu sene almayacagim icin artabilir de yani bilmiyorum su an. Tesekkurler tavsiyeniz icin.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

eger adam gibi gezicem diyorsan bu soyledigin turun bedeli 3000-5000 arasi olur.. benden soylemesi..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eger adam gibi gezicem diyorsan bu soyledigin turun bedeli 3000-5000 arasi olur.. benden soylemesi..

3000 yeter diye tahmin ediyorum. Su an ayrintilari arastirmaktayim. En kotu ihtimal ile chicago bu listeden cikarilabilir.
    Konu captain89 tarafından (31-10-2012 Saat 06:24 PM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

3000 yeter diye tahmin ediyorum. Su an ayrintilari arastirmaktayim. En kotu ihtimal ile chicago bu listeden cikarilabilir.
    Eğer bütçe sınırlıysa Chicago'yu dediğin gibi listeden çıkartabilirsin. Teyzemin Chicago'da yaşamasından dolayı 1 haftamı orada geçirmiştim ve mimari yapılar ve statue leri görmek dışında Chicago'da pek atraksiyon yaşamadım.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı WonderKid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer bütçe sınırlıysa Chicago'yu dediğin gibi listeden çıkartabilirsin. Teyzemin Chicago'da yaşamasından dolayı 1 haftamı orada geçirmiştim ve mimari yapılar ve statue leri görmek dışında Chicago'da pek atraksiyon yaşamadım.
    Tesekkur ederim tavsiye icin.Gozonunde bulunduracagim....
    2013 self WAT katılımcısı olmayi cok istiyordu ama tekrardan full gidiyor. Olaya gel....

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Bana sorarsanız eylenmekten ve içmekten para biriktiremiceksiniz travel yapamazsınız...Zaten öle eylenceksiniz ki travel ne lan diceksiniz aklınıza gelmicek travel

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı inek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana sorarsanız eylenmekten ve içmekten para biriktiremiceksiniz travel yapamazsınız...Zaten öle eylenceksiniz ki travel ne lan diceksiniz aklınıza gelmicek travel
    Sadece satin almis oldugum teknolojik aletleri almasam 1000 dolarla donuyordum.25 gun de travel yaptim.Bu traveli yapmak zor degil emin ol......
    2013 self WAT katılımcısı olmayi cok istiyordu ama tekrardan full gidiyor. Olaya gel....

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Sadece satin almis oldugum teknolojik aletleri almasam 1000 dolarla donuyordum.25 gun de travel yaptim.Bu traveli yapmak zor degil emin ol......
    Hergün ama hergün içkiye ve eylenmeye para harcadığım için param yetmedi.Ama muhtaçta kalmadım..Ben travel hayalini kurmak için vakit bulamadım sana öle diyim Ayda 800 dolarda para kazandım bunuda söliyimde çünkü en önemli kısmı bu.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben san dıego los angeles las vegas sanfransısco gezisini 12 gün lük süre zarfında 1500 dolara tamamladım. araba kıralamıstık 4 kişi ve las vegasta arkadasımızın evınde kaldıgımız ıcın konaklamaya para vermemıstık. los angeles ta konaklama gunluk 80 dolardı 1 oda. adam başı 20 dolara gelmişti yani.
    san fransisco da oda günlük 120$ dı. otellerin isimlerini hatırlayamadım hesap yaparken aklında bulunsun diye yazıyorum dostum.

san fransisco da 3 gün Los Angelesta 4 gün Las Vegas ta 3 gün kaldık. arabayı da 12 yada 13 günlük 800$ a kiralamıştık. 2011 model Ford fusion.
    hepimiz ortalama 1500$ civarlarında harcamıştık.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı oguzerdem1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben san dıego los angeles las vegas sanfransısco gezisini 12 gün lük süre zarfında 1500 dolara tamamladım. araba kıralamıstık 4 kişi ve las vegasta arkadasımızın evınde kaldıgımız ıcın konaklamaya para vermemıstık. los angeles ta konaklama gunluk 80 dolardı 1 oda. adam başı 20 dolara gelmişti yani.
    san fransisco da oda günlük 120$ dı. otellerin isimlerini hatırlayamadım hesap yaparken aklında bulunsun diye yazıyorum dostum.

san fransisco da 3 gün Los Angelesta 4 gün Las Vegas ta 3 gün kaldık. arabayı da 12 yada 13 günlük 800$ a kiralamıştık. 2011 model Ford fusion.
    hepimiz ortalama 1500$ civarlarında harcamıştık.
    Tesekkur ederim hocam tavsiyelerin icin... 1500 dolar baya patlamis size yaw.Ben bu yakadaki gezimin bir kismini tur ile gezmeyi dusunuyorum.Baya hesapli oluyor. 4 kisi dedim ama o 4 kisiyi bulamazsam tum amerika gezimi couchsurfing ile de yapabilirim.Simdilik oyle dusunuyorum.

Bir de bu otel meselesinde online rezervasyon yapinca baya bi indirim oluyor. Onlari da takip edecem. Bakalim ya yapariz bisiler...Arabayi cok uygun fiyata kiralamissiniz yalniz kuponla filan mi kiraladiniz.

Profesyonel Watçı ByLyric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15

Araba fiyatları yerine göre değişiyor.
    ---wat where amazing happens---http://www.turkishwat.net/image.php?type=sigpic&userid=7507&dateline=1307807  820

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

araba kiralama olayina ben dahil olmadim aa san diegoda en az 10 farkli yeri dolasti arkadaslar bi sekilde iyi bi fiyata getirmislerdi arabayi. tanidik filan da yoktu arada bende anlamadim ama daha dusuk model daha eski bi arabayi daha uyguna kiralamanda mumkun olabiliyor

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Arkadaslar öncelikle meraba.Benim iş kesimim 15 eylülde dönüş ucak biletinide new yorktan alcam sizce nasıl bir travel yapmalıyım , iş kesimimden kaç gün sonra almalıyım bileti?(Alabama orange beach te calıscam bu arada)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)