Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 22 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Haftalık Çalışma Saatleri

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Standart Haftalık Çalışma Saatleri

Tecrübeli arkadaşlara sormak istiyorum, gelen iş tekliflerinde çoğunlukla iş saatleri 30-35 saat ücretler ise 7.50$ - 9.00$ arası değişiyor. Şirkettekiler ise iş saatlerinin aslında daha fazla olacağını fakat iş verenlerin saatleri minimumda gösterdiğini söylüyor. Daha önce bu şartlar altında çalışmış arkadaşlar varsa biraz bilgilendirebilir mi ?

Çünkü bu şekilde haftada 1100 $ 'dan fazla para kazanamıyoruz bunun nerede yarısını kiraya diğer kısmınıda vergiye verince bize ne kalır ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Bu program ile zaten kazandığın paranı yeme içme konaklama ulaşım ve az da olsa cep harclığı olarak bakman gerekiyor eğer amacın çok para kazanmaksa yanlış programdasın .. Senin 40 saat çalışıp dışardada rahat bi şekilde kültürel değişim olayını kavraman ve sosyal ortam yapıp bu sayede var olan ingilizceni pratik yapma imkanı bulabileceğin ve bunların hepsini 4 ay boyunca ucuz bi fiyata ( ucuz dediysem normale göre yoksa orta bir fiyat yani bu gerçekleştirebileceğin bir program bu program ayrıca gidiş tarihin iş bitiş tarihin bunların hepsi bu para konusunda belirleyici etken sen geç çıkıcam dersin herkez işi bırakır sana çok saat verirler yadabaşka sebepler olur işçi alır saatlerini düşürür ama ortalama 35-40 her iş sağlar bunu zaten sözleşmede yazar bulduğun işi iyi seçip iyi araştırıp öyle karar vermek en mantıklısı
    What an experience .!!

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Şirket doğru söylemiş minimum yazılır.Genelde minimum 32 saat olur 40 saat çalıştırırlar.Şanslıysan overtime bile yaparsın ama genelde işverenle sorun yaşamadığın müddetçe 32 nin altına düşmez.Saat ücretleride 8 ve üzeri normaldir.9 ve üzeri alırsan iyi sayılır.Zaten 10 dan falza alıyosan düşünmeden yazılmak lazım..Programın geneli için durum böyledir.Çok iyi şartlar görünce bize niye böyle olmuyo demeyin onlar istisnadır.Tek işle durum böyle,para kazanıp iyi tatil yapmak yada alışveriş yapmak istiyosan ya overtime yapacaksın yada 2. iş bulacaksın başka yolu yok.Tek iş anca geçimini sağlar.Yatırdığın parayı kazanmak için evden işe işten eve yaşaman lazım..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

şimdi diyelim ki ikinci işi bulamadık ortalama 9.00 $ dan haftada 40 saat çalışıyorsun 3 100 gün çalışıp 20 gün travel yaptın bu fiyatlara göre sigarası olmayan biri dönüşte kaç para getirebilir?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı skymen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şimdi diyelim ki ikinci işi bulamadık ortalama 9.00 $ dan haftada 40 saat çalışıyorsun 3 100 gün çalışıp 20 gün travel yaptın bu fiyatlara göre sigarası olmayan biri dönüşte kaç para getirebilir?
    bunları mı düşünüyorsun sen hey Allahım kendi giderini bir başkası nasıl hesaplasın ki yani , otur kalem kağıt hesapla ama evdeki hesap 15000 kilometre ilerdeki yerde tutmaz onuda bil )
    What an experience .!!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı ImTaLkative Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bunları mı düşünüyorsun sen hey Allahım kendi giderini bir başkası nasıl hesaplasın ki yani , otur kalem kağıt hesapla ama evdeki hesap 15000 kilometre ilerdeki yerde tutmaz onuda bil )
    kardesim şöyle yapalım istersen sen daha evinden ülkenden ilk defa ayrılıyorsun galiba daha okuldan başka yere gitmediğin için sana öyle gelebilir ben aynı zamanda avrupa birliği vatandaşı ve yurtdışında yaşamış biriyim yani kendi masrafımı giderimi senden iyi bilirim. Lütfen bir yardımcı olacak tavsiyen varsa merak ettiğin seyler için kullan siteyi kimsenin şahsi görüşüne kimsenin ihtiyacı yok ha birde sempatik görünmeye çalışma fazla merakını gider yeterli senin için!!!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

kardesim şöyle yapalım istersen sen daha evinden ülkenden ilk defa ayrılıyorsun galiba daha okuldan başka yere gitmediğin için sana öyle gelebilir ben aynı zamanda avrupa birliği vatandaşı ve yurtdışında yaşamış biriyim yani kendi masrafımı giderimi senden iyi bilirim. Lütfen bir yardımcı olacak tavsiyen varsa merak ettiğin seyler için kullan siteyi kimsenin şahsi görüşüne kimsenin ihtiyacı yok ha birde sempatik görünmeye çalışma fazla merakını gider yeterli senin için!!!
    Bu kadar bilgi sahibiysen sigara içmeyen biri ne kadar para getirir tarzında bir soru zaten komik kaçtığını bilebilirsin yani ayrıca yukarda yazdıkların gerçekten komik bi durum ayrıca evimden ülkemden ilk defa ayrılmak mı fazla büyütmüşsün olayı sen ama neyse tamam deyip geçiyorum .)
    What an experience .!!

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Ortalama 9$ la overtime yapmadan çalışırsan anca geçinirsin.20 gün değil 1 hafta anca tatil yaparsın parayla dönmek istiyosan.Tabi döneceğin para yatırdığının yanında çok az kalacaktır.1000 dolar civarı ile anca dönersin.Herşey düşünülen gibi olmuyor.Arkadaş ortamı oluyor dışarı çıkılıyor haliyle hiç yoktan para harcanılıyor.Tabi tatildeki para harcamayı saymıyorum buna.Çünkü tatil demek sadece otel kiralayıp ordan oraya gezmek demek değil.Yemesi içmesi derken düşünülenin 2 katına çıkıyor masraflar.Çok büyük hayaller kurmamak lazım.Sonra insanın zoruna gider.20 gün tatili anca tüm paranı harcayarak yada arkadaş grubu oluşturup maliyeti azaltarak yapabilirsin.

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Arkadaşlar bu 2. iş veya haftalık çalışma saatlerinde hepinizin es geçtiği veya üzerinde durmayı düşünmediği birşey var.Haftalık 40 saat çalışan birisi haftada 5 gün 8 saat çalışmış olur.Örneğin sabah 9-5 gibi.Artı 2 gün tatil haftada.Takdir edersiniz ki aksam 5 te işten cıkan birisi için neredeyse geriye koca bir gün kalıyor.İster istemez bu vakitte para harcıyorsunuz.

Bu her ülkede ve her insan için gecerlidir.İnsan boş vaktinde para harcar.2. iş size para kazandırdığı gibi günlerinizi doldurup para harcamanızı engeller.Yoksa haftalık 30 saat çalışan biri saatine 15 dolar dahi alsa saatlik 8 dolara haftada 50 saat çalışan birisi ondan daha fazla para biriktirecektir, para harcayacak boş vakit bulamayacağından.

Biri diğerine göre daha rahat bir yaz geçirir o ayrı.Bu sizin ne istediğinize bağlı.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Bu sene WAT işinin bütün ülkelerde çok daha sıkı tutulduğunu söyledi danışmanım ki bence oraya gitmeyi başaran kişi geçen senelerdeki gibi bir işgücü ile karşılaşmayacak bu olayda 2. iş bulma ihtimallerini yükseltir bence tecrübeli arkadaşlar ne dersiniz???

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Arkadaşlar benim bu başlığı açmamdaki amaç daha önce Wat yapmış tecrübeli arkadaşların fikirlerini almaktı bir arkadaşım para kazanmak için yanlış program olduğunu söylemiş sorumla alakası olmasada verdiğin cevap için teşekkürler @ImTaLkative ayrıca @Uğur bilgilendirmeler için teşekkürrler.

Sorumu biraz daha açayım ilk başta 30-35 dedim ama gelen işlerin yarısından fazlasında 30-32 saat danışmanımda ona bakma daha 35-40 saat arası değişir overtime bile alabilirsin o iş verenler garantiye almak için minimumda tutar. Peki ben bu iş vereni tanımam etmem neden güveneyim ? Belki 5 tane işçiye ihtiyacı var overtime vermemek için 10 tane alıcak benide haftada 30 saat çalıştıracak. Bu şekildede kira verdikten sonra vergi vermemem durumumda haftada elime geçicek para 125-150 dolar ben bu paraya Türkiye'de geçinemem oradamı geçineceğim ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Biara piskopatlaşıp haftada 95-100 saat calismistim 2-3 hafta falan saatlik 7.25 den 3 haftada 2000 dolar oldu para tatli geldi ama uyumaya 3-4 saat kaliyodu ondada uyumayip mezarimi hazirlamaya baslamistim bro baktim olmicak haftada 75 saate dusurdum tabi 2 iste calisiyodum off day dede geziyoduk egleniyoduk yani iyi kazanmak icin 2 is sart kaldiki en dusuk ucretle calisiyodum yedim ictim birduru sey aldim hatta kendime bilgisayar topladim burda 6000-7000 tl ye toplicagim bilgisayari orda 2000 dolara topladim (monitor dahil)

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Ama şunu da unutmamalı ki, WAT para kazanmak için değil, yeni kültür öğrenmek, ingilizce geliştirmek ve hayat tecrübesi kazanmak içindir. Tabi ki tek iş yaparsanız iyi para kazanmak zor. Ama 2. işe güvenip de WAT'a gitmemek lazım. 2. iş her zaman garanti olmaz.

Ayrıca menejere güvenme konusunda da haklısın. Ama senin iş sözleşmende ne yazıyorsa yasal olarak onu vermek zorunda. Eğer o saati vermezse sponsor şirketine şikayet edebilirsin. Onlar da menejerinle görüşür.
    ""Let the game begin""

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı Ganyotcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim bu başlığı açmamdaki amaç daha önce Wat yapmış tecrübeli arkadaşların fikirlerini almaktı bir arkadaşım para kazanmak için yanlış program olduğunu söylemiş sorumla alakası olmasada verdiğin cevap için teşekkürler @ImTaLkative ayrıca @Uğur bilgilendirmeler için teşekkürrler.

Sorumu biraz daha açayım ilk başta 30-35 dedim ama gelen işlerin yarısından fazlasında 30-32 saat danışmanımda ona bakma daha 35-40 saat arası değişir overtime bile alabilirsin o iş verenler garantiye almak için minimumda tutar. Peki ben bu iş vereni tanımam etmem neden güveneyim ? Belki 5 tane işçiye ihtiyacı var overtime vermemek için 10 tane alıcak benide haftada 30 saat çalıştıracak. Bu şekildede kira verdikten sonra vergi vermemem durumumda haftada elime geçicek para 125-150 dolar ben bu paraya Türkiye'de geçinemem oradamı geçineceğim ?
    Ben başka bi konuda aynı senin aklındaki durumu örnek vermiştim,2 sene üst üste aynı yere gittim Vail/Colorado Marriott Hotel'e ve haftalık en az 60 saat çalışıyoduk.Hatta bi ara müdür geldi sordu izin kullanmadan çalışmak isteyen varsa listeye adını yazsın onlar 7 gün boyunca çalışacaklar ve turn down servis yapmak isteyen olursa akşam 5-11 arası kalabilir diye.Yani şartlar mükemmeldi.Overtime yapınca saat ücreti oluyodu 15 dolar mükemmel para kazanıyoduk.2012 yazında 3. kez aynı yere gittim,her yıl 15-20 arası housekeeper çalıştıran şirken sadece makedonyadan 20 housekeeper almış.10 tane de sürekli elemanı var,oldu 30 kişi.Ne overtime var ne bişey.Hatta bazı haftalar sınırda çalıştık.32 saat veriyolardı.Tabi diğerleri için süpriz değildi ama bana büyük süpriz oldu.Türkiyede bol bol harcadım telefon aldım gitmeden, kazanacağım paraya güvendim.Baktım olmuyor mecbur 2. iş aradım.Yani 2 yıl gitmiş olduğum bi yerde bile 3. yıl süpriz yaşadım.bunun garantisini kimse veremez.Sen en kötü şarta göre ayarla kendini.Fazla para kazanırsan zaten orda da tatil planı yada alışveriş planı kurarsın.Ama mutlaka en kötüye göre hazırlık yap zararını görmezsin bunun.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

gidip de verilen tüm sözlerin havada kaldığını görmüş,dibi yaşamış bir insan olarak inanma derim,inanıp umutlanma ki gidip çok kazanamayınca çok da üzülme. 7.50 en düşük maaştır daha düşüğünü veremezler zaten yasak.. 8 saatlik olan işlere bak, eğer housekeeping bakıyorsan küçük otellerden kasabalardan uzak dur ki iş sekteye uğrayınca seni harcamasınlar.. ince eleyip seç işini, mümkün mertebe 8 dolarlık iş kabul et

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Bu küçük oteller o kadar mı güvenilmez ?

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Alıntı Ganyotcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu küçük oteller o kadar mı güvenilmez ?
    Bunu belli bir kalıba oturtmak zor ne olacağı belli değil elbet ama küçük otellerde risk kısmen yüksek.Bilindiği gibi amerikada saatlik ücret alınır bu nedenle iş yoksa seni orada boşuna tutmaz managerler.Bu nedenle önemli 2 unsur var yoğunluk ve çalışan eleman sayısı.Büyük oteller daha yoğun olur, yoğun olmasa dahi yapacak iş bulmak daha kolaydır.Bu yüzden riski kısmen daha düşük.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

büyük otel daha az riskli görünüyor genelde.. tabi aksaklık orada da olabilir ama en azından daha güvenilir gibi..elinde iki seçenek olacaksa daha büyük otel tercih etmeye çalış bence..

Profesyonel Watçı ByLyric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15

Güvenilmez derken büyük olan yerler küçük olan yerlere nazaran daha resmi olacaktır tabi ki de
    ---wat where amazing happens---http://www.turkishwat.net/image.php?type=sigpic&userid=7507&dateline=1307807  820

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Arkadaşlar ben 11.70 $ housekeeping işi aldım new yorka yakın bir yermiş fiyat duyduklarıma göre çok çok iyi overtime var diyorlar ve haftalık 35 saat minimum acaba bu işte bi kolpa olma durumu var mı sözleşmeyi imzaladık ki eğer ben oraya gittiğimde sözleşmeden daha az saat çalışma veyahut daha düşük ücret ödeme gibi bir durum söz konusu olur mu?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Arkadaşlar ben 11.70 $ housekeeping işi aldım new yorka yakın bir yermiş fiyat duyduklarıma göre çok çok iyi overtime var diyorlar ve haftalık 35 saat minimum acaba bu işte bi kolpa olma durumu var mı sözleşmeyi imzaladık ki eğer ben oraya gittiğimde sözleşmeden daha az saat çalışma veyahut daha düşük ücret ödeme gibi bir durum söz konusu olur mu?
    1.hangi firma ile gidiyorsun?
    2. gideceğin otelin adı ne?
    3.gideceğin eyaletin vergisi ne kadar?

11.70 $ bana çok garip geldi böyle saat ücreti ilk kez duydum..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Şu konudaki arkadaşla http://www.turkishwat.net/otel-motel...sekeeping.html aynı şehirde birbirine 3 dk yürüme mesefasinde olan iki ayrı otelde çalıştık.O saat ücreti olarak 11.50 ye çalıştı ben 9.8 e.İkimizde houseman olarak çalıştık bu arada.Yani housekeeping işinde de yüksek ücretli işler mevcut.Ancak güvenilir şirketle gitmediğiniz sürece her işte kolpa çıkma ihtimali olur.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)