Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: gümrükten geçirdiğiniz mallar

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Standart gümrükten geçirdiğiniz mallar

bu sene herkes giderken bavulla tr ye neler götürebildi yazarsa bu konu altında bizde ona göre davranalım arkadaşlar.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

daha donus yapmadim ama ben 1 laptop kendime aldim... 2 laptop arkadas istiyor kesin gibi 2 telefon almayi planliyorum... arastiriyorum.. .

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

arkadaşlar hiç gözünüz korkmasın. türkiyeye dönmeden internetin altını üstüne getirdik gümrükten nasıl nelerle geçeriz diye ama boşunaymış. 2 görevli sandalyede oturuyordu herkes geçti gitti, kim bilir kimler neler getirdi kimse kimseyi durdurup da eşyalarına bakmadı, rahat olun.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ne alırsan geçirirsin sorun yok ben 8 zippo, 1 ekran kartı, 6 parfum ,annem için sürüyle krem vb , mp3 kişisel hediyelikler , ipod ,4 saat,1 karton sigara getirdim zerre kadarda sorun olmadı bu seferde yaptığım tek şey kıyafetlerin aralarına koymaktı ama zaten açıp bakmamışlar bir daha gidersem full doldurup gelecem

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hiçbir şekilde kimse bakmıyor. birtek uçaktan bavul alım bölümüne geçerken eşyalar xrayden geçiyor o sırada çok abartı birşey görürlerse mesela bi bavul içersinde 25 tane laptop o zaman açıp bakıyorlar ama onun haricinde hiçbir sorun yaşamazsınız. bir bavula 2-3 laptop 8-9 telefon vs koyabilirsiniz bir problem olmaz. yani kısacası istediğiniz gibi doldurun bavulu problem yaşama ihtimaliniz yok.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

oo bu iyiymis yaw

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

acaba protein tozu sokabilirmiyim

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı benalabama Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    acaba protein tozu sokabilirmiyim
    Sokabilirsin benimde var kafamda bu tarz şeyler Tabi abartmamak kaydı ile.Zaten bakmıyorlarmışda yinede tedbiri elden bırakmamak lazım

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

birçok şeyi götürmekte sıkıntı yok. Ancak ben kendi laptop'umu son dönüşümde bavul'a koymuştum. çantayı açıp bakmışlar bir ne ayak bu laptop diye heralde

ama kaybolan bişey yok. içine de not bırakmışlar çantanız açıldı kontrolden geçti diye.

bu gibi durumlarda eğer valizinizin kilidi varsa kırarlar haberiniz olsun
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı cengiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hiçbir şekilde kimse bakmıyor. birtek uçaktan bavul alım bölümüne geçerken eşyalar xrayden geçiyor o sırada çok abartı birşey görürlerse mesela bi bavul içersinde 25 tane laptop o zaman açıp bakıyorlar ama onun haricinde hiçbir sorun yaşamazsınız. bir bavula 2-3 laptop 8-9 telefon vs koyabilirsiniz bir problem olmaz. yani kısacası istediğiniz gibi doldurun bavulu problem yaşama ihtimaliniz yok.

kuzenim 2 sene önce gitmişti, bana gümrükten her elektronik cihazdan 1 tane geçirilebildiğini söyledi eger 2tane varsa bi arkadaşının üzerine kaydettirmişler vs. fln bu nekadar doğrudur?
    yani siz böyle demişsiniz ama hangi gümrüktü bu yerine göre değişebilir mi ?
    bu cihaz kaydı nasıl oluyo bi anlatabilir misin?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Peki arkadaslar bu elektronik urunlerinin kutulari acilmadan getirilemiyor diye bir soylenti dolaniyordu bi ara oyle bisi var mi? kutusunu atcaz mi illa?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

arkadaşlar ben dönerken kimse bakmadı. kutusuyla da beraber getirdim. ama yer çok kaplıyor dersen kutusunu atabilirsin. hiçbir sorun olmaz güvenle getirin. ben giderken de öyle bir söz var bavula bakıp 1 ayakkabıdan fazlasını atıyorlar diye. bizim arkadaş boş bavulla geldi ve doldurup gitti. hiçbir sıkıntı göremedik.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Galiba bu uygulamalar eskidendi,önünü alamadılar serbest bıraktılarbende 2009 ve 2010 yıllarında gümrük diye bişey görmedim.Hatta kendim gidip bizzat gümrükten telefon geçiricem nereye kayıt yaptırmam lazım dedim polis bana güldü kalktı o uygulama dediAynı üründen ticari amaçlı olacağı belli olacak kadar çok getirmedikçe yasaklı olmayan her ürün birden fazla sayıda geçer diye düşünüyorum.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

pasaporta kayıt ettirme diye bişey yok mu yani anlayamadım herşey çok karışık :S
    şimdi ben telefon almak istiyorum diyelim bi tanıdıgım da istiyo iki tane getirebiliyo muyum yani e peki getirilen o telefonlar tr de çalışıyo mu kırdırtmak lazm oluyomuş fln bu konulara hiç aklım ermiyo bi bilgi verebilir misiniz acaba?

sonuçta pasaporta 1tane kayıt ettirilebiliyorsa kayıt ettirilemeyen tel tr de çalışmazsa nasıl olcak :S

zaten yeni yasa çıkmış sanırım getirilen her telefon için 100 tl bayılacakmışız :@ daha ne çıkarıcaklar allah bilir biz ucuza alalım diye yapıorz onlar neyin derdinde

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı deniss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pasaporta kayıt ettirme diye bişey yok mu yani anlayamadım herşey çok karışık :S
    şimdi ben telefon almak istiyorum diyelim bi tanıdıgım da istiyo iki tane getirebiliyo muyum yani e peki getirilen o telefonlar tr de çalışıyo mu kırdırtmak lazm oluyomuş fln bu konulara hiç aklım ermiyo bi bilgi verebilir misiniz acaba?

sonuçta pasaporta 1tane kayıt ettirilebiliyorsa kayıt ettirilemeyen tel tr de çalışmazsa nasıl olcak :S

zaten yeni yasa çıkmış sanırım getirilen her telefon için 100 tl bayılacakmışız :@ daha ne çıkarıcaklar allah bilir biz ucuza alalım diye yapıorz onlar neyin derdinde
    Bu sene bakalım ne olacak.Getirilen her telefon için 100 tl alıcaklarmış.Mantıken bunu sağlamak içinde denetimini sık yaparlar.2 Tel getireceksen birini kendine birinide senle beraber gelen bir arkadaşının yada ülkeye girişi yanılmıyorsam 1 ayı geçmemiş bir kişi ve pasaportuyla kayıt yaptırabilirsin.

Açıkcası bu sene dönenleri merak ediyorum bakalım ne gibi zorluklar yaşayacaklar önceki seneler kontrol yok denmiş hep ama bu 100 liralık vergi için kontrol edecekler bekleyip görücez.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende 2 tane laptop 1 tane iphone getirmeyı dusunuyorum sorun olmaz umarım

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı ydemirci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende 2 tane laptop 1 tane iphone getirmeyı dusunuyorum sorun olmaz umarım
    sorun olmaz geçen sene 2 laptop çantamdaydı güvenlikçi 1 tanesini hediye sayıyorum dedi bir şey demedi 1 iphone da sorun çıkmaz zaten

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı earthborn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sorun olmaz geçen sene 2 laptop çantamdaydı güvenlikçi 1 tanesini hediye sayıyorum dedi bir şey demedi 1 iphone da sorun çıkmaz zaten

Her tekno üründen birer tane getirsek problem yaratırmı? Tel>Dslr cam > xbox >ps>ps3>laptop tarzı bi genelleme yaparsak ?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı TheDante Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her tekno üründen birer tane getirsek problem yaratırmı? Tel>Dslr cam > xbox >ps>ps3>laptop tarzı bi genelleme yaparsak ?
    sorun olmaz her üründen 2 tane getirme hakkın var 2.ürünü hediye sayıyorlar tabi çok getiren var ama onlara şanslı diyorum ben mesela bana bakmışlardı

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks