Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 60 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Internship dusunenler(2011)

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı marty Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 3 watın sonunda bende internship düşünüyorum ama hangi işi yapacağım konusunda kararsızım bu arada medya mezunuyum sizce alanımda iş bulma şansım var mı?
    Arkadaslar oncelikle uzgunum konuyu acip ilgilenmedigim icin ama pek internete girme sansi bulamiyorum. internship icin gereken parayi toplamaya calisiyorum calisarak, biraz ironik

marty acikcasi medya alaninda cok intern gordum mesela en ilgimi cekeni ama ucretsiz olani, mtv nin stajlari hatta bir an basvursam mi dedim, sabah orda staj yaparim aksam da benzin pompalarim mesela? ama bence araci kurumlardan birine basvur umarim sana uygun bir staj bulacaklardir.

Bu arada internship icin adim atanlar var mi? benim gibi hala sirket secemeyenlerden bahsetmiyorum

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

teşekkürler taltrap. netten biraz araştırdım hatta bi tane buldum ama tabii paid staj aradığım için olmadı. senin dediğin gibi artık firmalara gidecez fiyatlar tuzlu ama yapacak bişey yok. bazı firmalarla iletişime geçtim onlar yok bizde dedi bi firma ise buldu fakat alan tam medya değil en iyisi gidip konuşmak herhalde.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı marty Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkürler taltrap. netten biraz araştırdım hatta bi tane buldum ama tabii paid staj aradığım için olmadı. senin dediğin gibi artık firmalara gidecez fiyatlar tuzlu ama yapacak bişey yok. bazı firmalarla iletişime geçtim onlar yok bizde dedi bi firma ise buldu fakat alan tam medya değil en iyisi gidip konuşmak herhalde.
    cok nadir hic akla gelmeyen alanlarda stajlar cikabiliyor. mesela arkadas tercume alaninda bir staj buldu hic aklinda yokken. forum kurallarini unuttum yazmak yasak mi bilemiyorum ama ben staj icin su ana dek iki tane tatmin edici firmayla gorustum, academix ve united towers. bunlarin disinda tavsiye edeceginiz firmalarla da gorusebilirim.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

bence her sirketle baglanti kur . istedigin ise gore git is cok onemli.. wat gibi 3 ay degil 1 yil calisacaksin ve ikinci is yasal degil.. bu yuzden is secimi cok onemli..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

atlantadaki cnn genel merkezinde intern gordum calisan.. porto rico luymuslar.. internet sitesinden falan irtibat bilgisini bulup kontak kurabilirsiniz... atlanta sehir olarak da fena deil turk restoranlari da var.. yabancilik cekmessiniz. bi deneyin derim. ve genel olarak da bi intern olarak hic bir sart altinda ikinci is bulurum diye guvenip gitmeyin bi yere, illegal oldugu icin kimse yanasmiyo kolay kolay derim... aklinizda bulunsun.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

peki arkadaslar alanin disinda bir ise gidersen vize gorusmesinde bir dezavantaj oluyor mu? gittigim wat sirketleri alanim disinda da isler onerdiler bana kafam karisti benimde.

@DrAcooA tesekkurler bilgi icin arastiracam ama unpaid staj olabilir bahsetigin cunku bir cok medya kurulusuyla temasa gectim unpaid stajlari vardi hatta birisiyle telefon mulakatina fln da girdim ama unpaid oldugunu soylediler.
    Konu marty tarafından (28-11-2011 Saat 05:29 AM ) değiştirilmiştir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

alan dışı staj için önerilen alan hakkında bilgin ve deneyimin olması lazım,mülakatları bi şekilde gecsende senin için orada büyük problem olabilir.(herzaman görülmesede bi arkadasımın işini fesh etmişti karsı taraf)

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

hayırlı olsun taltrap dilediğin gibi bir iş bulup çözüme en kısa zamanda ulaşırsın umarım.
    Somethings never changes..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı aslan48 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    alan dışı staj için önerilen alan hakkında bilgin ve deneyimin olması lazım,mülakatları bi şekilde gecsende senin için orada büyük problem olabilir.(herzaman görülmesede bi arkadasımın işini fesh etmişti karsı taraf)
    3 yaz benzer sektörde abd de çalıştığım için o yönden bir sıkıntı olacağını sanmıyorum olursada tabii işverenle ilgili olur dediğin gibi. ben vize anlamında bir sıkıntı olur mu diye merak ettim?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ya hicbir sknti olmuyor sadece sponsor aramisti bizi bana cv de yazanlari tek tek sormustu okulumu nerde kac yilinda calistigimi ne olarak filan eger yalan bile yaziyorsaniz iyi ezberleyin bilin bunlari sponsor ds belgesini yolladiktan sonra gerisi bos vizedeki kisi sana tecruben var mi filan diye sormaz..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

saolasın ozgursum ozmn kendi alanımda bulamassam belki diğer alanlarıda düşünebilirim.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

slm arkadaşlar sitenin yeni müdavinlerinim bnde yeni kayıt oldum bayadır takip ediyorum ama nedense kayıt olmak yeni geldi aklıma slmlar bütün arkadaşlara.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bnde turizm ve otelcilik okudum bitirdim 28 şubatta tam 1 senem dolacak orada staj amaçlı başvurdum ama bakalıl sponsor mülakatını iş görşmesini ve vizeyi geçebilcek miyim korkuyorumda bakalım ne olcaksa hayırlısı olsun.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

gelişmeleri burayada yazarsan hepimiz bilgileniriz

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

an be an bütün gelişmeleri paylaşacağım ben çektim başkaları çekmesen bilmediğin bi konuda araştırma yapmak çok zor acabalar olmamalı aklımızda uyku girmiyo bazen gözüne madem para harcicaz bu işe riskler göze alacaz ne kadar bilgi o kadar az risk

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

internshipte 9. ayini doldurmus ve burda bi dunya memleketten internship yapan bi dunya insan tanimis, gormus biri olarak sana en buyuk tavsiyem: NE YAP YAP KUZEYE GIT.. Vaktim yok gitmem lazim diye dusunme, bir seneni baglayacaksin.. Biraz daha bekle kuzeye git..! Wyoming, Utah, Montana... Bulursan yeme yaninda yat..!

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Ben Ekim-Kasım gibi İntern. ile gitmeyi planlıyorum,bir şirkete nezaman kayıt yaptırmalıyım ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

danışmanlık firmaları 6 ay önce başvuru yapılması gerektiğini söylüyor..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benim arkadas gitti stajla. south carolina da marriot otelinde calışıyor. mekan süpermiş memnunmuş ama ahım şahım para biriktirmek imkansız diyor. zaten sırf cv ye artı koymak için gitti.isterseniz sorayım hangi şirketle gittiğini ne kadar ödediğini falan

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Aynen hocam.. Ben de misisipideyim, program ucretini zor cikariyorum bu gidisle.. Artim yok belki eksim var hatta... Hani genellemek ne kadar uygun olur bilmem ama marriott a gidip de adam akilli para biriktirebileni gormedim duymadim. Ama hani otelcilik asil meslegi olanlar icin saglam bi etiket olur o ayri..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

mühendis olupta internship yapan var mı arkadaşlar bilgi verebilecek ola varsa çok iyi olur şimdiden teşekkürler.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben birde kredi çekip gideceğim en azından türkiyeye aylık 200$ göndermem gerekiyor.Sanırım o kadar göndermelik para kazanırım heralde

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bu internship le giden arkadaslar hangi bolum mezunu. iktisat mezunu birinin ne tur isler bulma sansi var burdaki sirketler hic bir seyde anlmamiyor en iyi yonlendirecek sizlersiniz?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben turizm mezunuyum.ama iktisat bölümleride gidebilr mi tam bir bilgim yok benimde

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı viking23 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mühendis olupta internship yapan var mı arkadaşlar bilgi verebilecek ola varsa çok iyi olur şimdiden teşekkürler.
    Bu sorunun cevabini ben de merak ediyorum...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Bütün lisans mezunları gidebilir. Ama internship mesleğinizle ilgisi staj programıdır. Bu yüzden çalışma alanınız kesinlikle mezun olduğunuz bölümle alakalı olmalıdır. Ve 2. iş kesinlikle yasaktır yani para biriktimek çok zordur. örneğin iktisat mezunu birisi mutlaka finans kuruluşlarında, bankalarda vb. yerlerde iş bulmalıdır ki bu çok zordur o yüzden iktisat mezunları teknik olarak gidebilseler dahi pratik olarak gidemezler. En çok turizm bölümü mezunlarının gitmesinin nedeni çok kolay iş bulmalarıdır(kolay dediğim yine en az 4 ay sürer iş bulmak) Çünkü turizm mezunlarının gidebilmesi için otel işi olması yeterlidir. Otelde ne iş yapacağı önemli değildir.Bence internship cv nize eğer öğrenebilrseniz ingilizceden başka birşey kazandırmaz ki herkes cv sinde ingilizcesine ileri derecede yazdığı için şirketler genelde daha tecrübelisini tercih ederler.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Arkadaşlar evet duymadığınız görmediğiniz internship vize reddini ben dün almış bulunuyorum hemde 3 kez abd ye wat ile gidip gelmiş biri olarak. Hemde son senemde de gitmiş gelmiş biri olarak. Dün görüşmeye gittim melez saçları toplu gözlüklü bir bayanla görüşmeye başladım daha başta hangi şirkette çalışmaya gidiyorsun dedi şirketin ismini söyledim daha önce böyle bir şirketi duymadım dedi ben ne diyeceğimi bilemedim tabii daha önce böyle bir tepki ne gördüm ne duydum bende şirketin 3 lokasyonda olduğunu ve büyüyen bir firma olduğunu söyledim. Benim alanım medya iletişim sistemleri ve hazırlanan training plan da tamamen bölümümle ilgili kendisine neler yapacağımı hangi departmanlarda çalışacağımı söyledim 3-4 dk sonra tekrar pozisyonunu anlat dedi ve tekrar bu şirketi daha önce duymadım kaç kişi çalışıyor gibi sorular sormaya başladı yaklaşık 7-8 dk süren mülakat sonunda i am sorry dedi ve beyaz kağıdı verdi. Görüşme sırasında daha önce hiç duymadım bu şirketi lafı üzerine biraz takıldım onun dışında gayet akıcı konuştum ve rahattım herşeyi birer birer anlattım bir de intern bitince napıcaksın dedi ondada türkiyeye dönecem önce askerliğimi tamamlayacam sonrada iyi bir işte girip çalışmaya başlayacam bu internship den sonra işimde kolayca promote edeceğime inanıyorum falan dedim acaba buraya mı takıldı diyecem ama en baştan şirketin adına takıldı bi kere. Transcriptimi açtı ama hiç incelemedi. Mezun ek belgeme fln da hiç bakmadı. Sonunda da dediğim gibi i am sorry diyip beyaz kağıdı bana uzattı.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Bende Makine mühendisliği bitiriyorum bu sene watla gidicem ordayken intership ayarlıyabilirmiyim böyle bir imkan varmı?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhabalar. Ben daha once wat ile Brewster,Ma da bulunmustum ve okulumu bitirip askerligi hallettim simdi internship yapmak niyetindeyim. Aslinda bir de hotel ayarladim eski patronlarim araciligiyla ama otel programin gerektiridigi ciro ve calisan sayisini karsilamiyor. Bende ne yapip edip gitmek istiyorum. Ne yapmam gerektigi konusunda ya da bu durumu nasil cozebilecegim konusunda yardimci olan olursa memnun olurum.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Ben de okul öncesi öğretmenliği okuyorum. Bizim bölümümüzde çok farklı eğitim yaklaşımları var. Belki bunlardan birinin uygulandığı Amerika'daki bir okulda staj yapabilirim diye düşünüyorum ama bir işletme bölümü kadar seçeneğim yok tabii ki.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)