Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 24 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Larchmont Yacht Club

BannedUser
    Guest

Standart Larchmont Yacht Club

Arkadaslar bu iş kac kisiye sunuldu acaba. Hangi sirketin ayarladıgı umurumda degilde. Benim merak ettigim bu ise totalde kac kisi alınacak benim bildigim en az 6 arkadasa bu isin sunuldugu.

İs hakkında bilgisi olanlar detaylıca yazabilir mi ? Saatlik 15 dolar vermesi ve NY de olması dısında.... bakalım gidecekler ne biliyor. Ya da gitmeyi dusunenler

Konuyu acma nedenimi Sezondan sonra burada yazacagım. Ama kısa ipucu link atıcam ve inceleyin http://www.larchmontyc.org/guests/rules.shtml
    Konu BannedUser tarafından (28-02-2012 Saat 12:55 PM ) değiştirilmiştir.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

burası bilgi paylaşım platformudur bildiklerini paylaşırsın konuşur muhabbet edersin ama ben biliyorum bakalım siz ne biliyorsunuz yazın ben yanlışlarınızı düzeltirim düşüncesi yanlış bir yaklaşımdır
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

BannedUser
    Guest

Gordugun gibi adımın altında sirket temsilcisi yazıyor ben sadece buradan is hakkında gerekli arastırmayı yapın diyerek zaten uzerime dusen gorevi yaptıgımı dusunuyorum. Neyse gene de istedigini yapıp mesajı duzelttim.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

bana bu iş sunuldu şu anda kontenjanındayım bu pazar iş fuarında görüşmesi yapılacak dediler orda işverenle iyice konuşmayı planlıyorum. danışmanım çok fazla bilgi veremedi o da fuarda iyice soruşturmamı önerdi sadece. bana gelen fuar linkinde 1-3 jobs görünüyor. nette fln şirketi çok aradım web sitesini de inceledim ama orada çalışmakla ilgili hiç bilgi yok. sadece fuarda iyice sorguya çekme umudum var umarım tatmin edici güvenilir cevaplar alabilirim. bu arada neleri soruşturmamı önerirsiniz deneyimli değilim önemli noktaları atlamıyım bilgi almaya çalışırken? saatlik ücret 15 dolar min haftalık çalışma saati 32 görünüyor ve bu iş en fazla iki hafta önce eklendi daha önce yoktu.fuar linkindeki açıklamalar şu şekilde işle ilgili:
    Position Offered : Waitstaff

Job Start Dates : 5/1/2012 - 6/30/2012

Job End Dates : 9/1/2012 - 10/1/2012

Minimum Work Period : 3 Months

English Language Level : Advanced

Qualification : Must have a high attention to detail, math/counting skills, and accurate money/cash handling skills. •Must be able to work individually or on a team and at a quick pace. •Must have the ability to read, write, and understand instructions given in the English language. •Must have the ability to understand and respond to verbal instructions given in the English language. •Must have a friendly, positive attitude and be dedicated to customer service. • All employees serve as a representative of our company and must display courtesy, respect, tact, and discretion in all interactions with other employees, management, owners, guests, and members of the local community.

Position Description: Waiter/Waitress employees are required to perform various food and beverage related tasks including: •Taking accurate orders and serving food to guests. This includes being familiar with the entire menu and actively selling/suggesting additional food/drink items. •Placing food items on serving plates or dishes along with required condiments and utensils to present to customers. •Preparing cold drinks, warm drinks, and other non-alcoholic beverages. •Some employees will serve alcoholic beverages and must strictly follow all state and federal laws related to serving alcohol. •Preparing all items quickly and accurately ensuring no waste and in accordance with production and portion requirements and quality standards while maintaining a safe, sanitary work environment. •Handling sales which will include: taking correct orders, entering sales in a cash register, taking money, counting out correct change (coins/bills), giving change (coins/bills) to customers, and completing credit card transactions. •Maintaining and cleaning all Food Service areas according to all county, state, and federal health codes and sanitation procedures including equipment, floors, supply areas, sales areas, and customer areas (tables, chairs, floors, serving lines, condiment stands, etc.). This also includes clearing dishes, trash and other items from tables, sweeping floors, filling condiments, and wiping down tables between guests. •Demonstrate a high level of customer service. Respond to and take appropriate action to resolve concerns and complaints of guests. •Keep supervisor/manager informed of situations relating to facility operation, patron complaints or concerns, accidents, emergency situations, damages, and potential safety hazards. •Attend departmental and team meetings as well as participate in all additional training courses. •Perform all duties in a safe manner. •Employees may be asked to move to different locations or job assignments within the property, as

BannedUser
    Guest

İs posizyonu sadece TR ye mi sunulmus tüm CIEE sponsorlarına mı ????

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

onu bilmiyorum yazan bir yer var mı yoksa sorarak mı öğrenebilirim?

BannedUser
    Guest

Sorarak öğrenirsin yani bu en fazla 3 kısılık posizyon sadece TR icin mi diye sorabilirsin.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

tamamdır sorulucaklar listesine eklendi cevabın ne olması iyi olur sadece tr mi yoksa heryere sunulmuş olması mı daha iyi? bunun dışında neler sormalıyım peki? Housing konusunda sadece assistance denmiş ben oraya gitmeden kalacağım yerin hazır olması konusunda ısrarcı davranabilir miyim yoksa assist durumu bunu kapsamaz mı? 20sinden sonra gideceğim için konaklamamın belirsiz olması beni zora sokabilir çünkü

BannedUser
    Guest

Advance ingilizce, telefonlara direk cevap vermen, kredi kartı makineleri kullanman, bazı bilgisayar programlarını bilmen gerek. Bu tarz işlerde genelde bunu ister.

Ayrıca TR olması tabiki daha ii..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

saydıklarınızla ilgili bir sorunum yok yardımlarınız için sağolun artık görüşmeyi beklemeye kaldı iş. düşünen başka arkadaşlara yardım olması açısından öğrendiğim detayları bildiririm.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

bu işin ikinci kez gidenlerin seçebildiği bir iş olduğunu öğrenebildim sadece bu yüzden fuarda bana son dakikada farklı bir iş dayatıldı. ny planları yaparken nantucketa gider oldum iyi mi kötü mü oldu bilemiyorum artık :S

BannedUser
    Guest

Gecmis olsun dostum. Ben biliyordum demek istemiyorum su dakikadan sonra. Ancak daha oncede dediğim gibi adım sirket temsilcisi olarak değistirildiginden konu hakkında acıklama yapmayacagım soruna glince iyi mi kötü mu...

TABI KI KOTU.... Sende adı gecen sponsorun sayfasını okudun sanırsam orada 2.sene gıdecekler dıye bır ıbare yok. Bende demesini biliyorum elimde saatlik 20 dolarlık is var deyip ya bu ıs ıkıncı sene gidenler icinmis. sana baska ıs ayarladık demeyi. Sen fuardaydın seebel. Soyler misin bana ? kac kisi bu is icin geldi ve baska ise yoneldi ? ve kac kisinin sesi cıktı ya bana bu isi sundunuz ? tahmınim hic biriniz itiraz etmedi. Umarım bu dakikadan sonra soylenenlere dikkat edersiniz.

5 yıldır bu programın ıcındeyım ben cogu sirket sahibinden fazla wat bilgim var. Sana yemin ediyorum burada kimseye yanlı bilgi vermiyorum ben kotuyse kotu iyiyse iyi.
    Konu BannedUser tarafından (05-03-2012 Saat 08:49 AM ) değiştirilmiştir.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun dostum. Ben biliyordum demek istemiyorum su dakikadan sonra. Ancak daha oncede dediğim gibi adım sirket temsilcisi olarak değistirildiginden konu hakkında acıklama yapmayacagım soruna glince iyi mi kötü mu...

TABI KI KOTU.... Sende adı gecen sponsorun sayfasını okudun sanırsam orada 2.sene gıdecekler dıye bır ıbare yok. Bende demesini biliyorum elimde saatlik 20 dolarlık is var deyip ya bu ıs ıkıncı sene gidenler icinmis. sana baska ıs ayarladık demeyi. Sen fuardaydın seebel. Soyler misin bana ? kac kisi bu is icin geldi ve baska ise yoneldi ? ve kac kisinin sesi cıktı ya bana bu isi sundunuz ? tahmınim hic biriniz itiraz etmedi. Umarım bu dakikadan sonra soylenenlere dikkat edersiniz.

5 yıldır bu programın ıcındeyım ben cogu sirket sahibinden fazla wat bilgim var. Sana yemin ediyorum burada kimseye yanlı bilgi vermiyorum ben kotuyse kotu iyiyse iyi.
    Keşke en azından bu işi seçecek olanlara 2. sene gidenler seçebilir kayıt olurken bu işi sunarlarsa bunu sorun deseydin..(ben biliyordum demek istemiyorum dediğin için önceden bildiğini varsaydım Özgür abi)Bence Şirket temsilcisi olsanda yada forumda adın öyle geçsede bu yanlış bişey olmazdı.Yani sen bunu söyleyerek bi şirketi kötülemiş olmazdın..Çoğumuz seçeceğimiz işe göre şirket seçeriz.Yani istediğimiz iş şirkette varsa yazılırız yoksa başka şirketlere sorarız.Ama Advis'in yaptığı sadece müşteri seçmek için olmayacakcak bi işi adaylara sunması olmuş.Ben yazılandan bunu anladım.Şimdi seebell mecbur advis ile devam edecek.Belki istemediği bi iş sunulacak.Eğer önceden bilseydi belki Adviste başka iş araştırırdı zaman kaybetmezdi.Yani bi işin pat diye değişip başka iş sunulması aday için o kadar kolay değil.O kadar araştırma yapılıyor iş ile ilgili,sağa sola umutla mailler atılıyor konaklama aranıyor abartmadan söylüyorum ilk kez gidenlerin tüm zamanı bunlarla geçiyor.Sonra birden iş değişiyor herşeye sıfırdan başla...

BannedUser
    Guest

Ugur soylemek ısterdım ama olay 2. yıl gidenler degil biraz daha dusunulse bu olayın marketing oldugu anlasılır aslında.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Anladığım kadarıyla seebell in ingilizceyle ilgili problemi yok,pos cihazı kullanımınıda biliyor,geriye kalan şeyler zaten daha basit..Buna rağmen işi vermiyorlarsa işle ilgili tecrübe istiyorlardır..

BannedUser
    Guest

Ugur bu iş icin gerekli ozellikler taşınsa bile fuarda kimseye verilmeyecekti. Ben simdi desem ki sana saatlik 20 dolar kazanacaksın ve haftada sadece 30 saat diye gelip kayıt olmaz mısın.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Bende bunu diyorum işte olurum tabiki.Ama işin verilmeyeceğini müşteri çekmek için böyle bişeyin olduğunu başka bi yerden(Turkishwat'tan) öğrenmiş olsam şart koşardım.Sen bunu söyleseydin şirketi kötülemiş olmazdın bence.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı seebell Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu işin ikinci kez gidenlerin seçebildiği bir iş olduğunu öğrenebildim sadece bu yüzden fuarda bana son dakikada farklı bir iş dayatıldı. ny planları yaparken nantucketa gider oldum iyi mi kötü mü oldu bilemiyorum artık :S
    Seebell sen bu iş için mi kayıt olmustun yoksa wat için ingilizcen iyi diye bu pozisyonu mu uygun gördüler ? Bence soru bu olmalı eğer bu iş için kayıt olmadıysan sorun yok.

BannedUser
    Guest

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende bunu diyorum işte olurum tabiki.Ama işin verilmeyeceğini müşteri çekmek için böyle bişeyin olduğunu başka bi yerden(Turkishwat'tan) öğrenmiş olsam şart koşardım.Sen bunu söyleseydin şirketi kötülemiş olmazdın bence.
    Ozelden ben arkadasa bu isin dısında baska is bakmasını B planı yapması gerektiğini zaten soyledim bana sordugu icin.

Bu tür marketing olaylarını cok duyuyorum. Masanın uzerine daha once pay checkler konulup aaa bak burada paycheck var gecen sene bu ıste calısan 8000 dolar kazanmıs sende kazanırsın. Kayıttan 1 hafta sonra aranıp ya bu posizyon dolmus sizi baska güzel ise yerlestırdım diyen de biliyorum.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

aslında ben bu iş için çok da istekli değildim hayalimin işi değildi bu işi görmemiş olsam northern new england tarafındaki bir busser işine yazılmayı planlıyordum. ing dili edb 4. sınıfım ingilizcem iyi diye bir de nyda sıkılmazsın fln diyerek bu işi bana önermişlerdi ve fuarda en iyi görünen işlerden biriydi. bir de 30 hazirana kadar gelişi kabul ediyordu ki ben en çok tarih yüzünden kabul ettim saatlik ücretin yüksekliği yüzünden de değildi tercihim, tabi o bir artıydı ny gibi pahalı bir yer için kolaylık sağlardı yani. 2. gidişi alırım olayı doğru mu yanlış mı ben de emin olamadım tabi şimdi keşke ısrar etseydim itiraz etseydim diye kendi kendime söyleniyorum ama dün o ortamda kuzu kuzu kabullendim ikinci gidişlereymiş diyerek. anladığım kadarıyla benden başka bu işe başvuran yoktu. bana 2. gidenleri gönderiyoruz diyen kişi cieeydendi neden önceden belirtilmedi dediğimdeyse senin trdeki şirketinin hatası bu sana başvurduğunda söylemeliydiler dedi. ben gidip danışmanıma ya bu iş ikinci gidenlereymiş diğer isteklerime beni yazmış mıydın onlara gidemez miyim dediğimdeyse aa yok o işler çoktan dolmuştu cevabını alabildim. bir de beni bol bol gaza getirdiler yeni verilen iş süper diye. yeni iş bana dayatıldı sonuçta bu açıdan kötü bu. fuara gidene dek hep ny araştırdım şöyle yaparım şurda kalırım gibi planları tabi ki yaptım düşündüm ama şimdi kötü bir sürprizle yetersiz saatli bir işe yazıldım. forumda giden arkadaşlardan gördüğüm kadarıyla güzel denmiş ve markette çalışma konusunda da sorun yaşamadık gibi yorumlar bulabildim ama ikinci iş bulma zorunluluğu canımı sıkmıyor değil garantisi olan bir durum değil. bana sunulan alternatifi kabul etmesem ne olurdu diye düşünüyorum da ortada kalma ihtimalim çok yüksekti malum şirketime güvenim pek kalmadı bu saatten sonra. bir de orda iş görüşmesine alınana kadar 4 saat bekledim o kadar bekleyip de eli boş dönmek ağırıma gider diye düşündüm umarım daha çok pişman olmam bu işi aldığım için . şirket değiştirmek de kolay değil tamam onların anlayacağı dilden konuşup zorlayarak birşeyler olurdu belki ama böyle birşeye kalkışsam zaten zor ikna ettiğim ailem hayatta beni başka bir şirkete yazdırmazdı direk iptal olduğuyla kalırdı her şey. onlara sorunlu kısımları yansıtmamak zorundayım yani. pollyannacılık yapmaya çalışıyorum artık dünden beri ama endişeliyim tabi wat hayali kabusa mı dönüşecek diye :S. fuarda bu yıl ortalık çok karıştı ztn iki çocuğa daha başka bir iş dayatıldı myrtle beach işinin işvereni işi vermekten vazgeçtiği için o işe başvurmuş olanlara da hiç bilmedikleri bir işi verdiler. hatta daha önce aziz diye bir arkadaşımız bahsetmişti beni çıkarıp bir çifti yazdılar diye. artık o iş yok oldu yani. anladığım kadarıyla sponsoru ciee olan diğer şirkette de sorun yaşayanlar oldu 3 kişi gidip danışmanlarıyla kavga etti paramızı geri verin bizi kandırdınız diye. epey olaylı sinir bozucu aksak bir iş fuarıydı yani . oniki otuz da gel 15 dk görüşüp gidiceksiniz dediklerine bakıp akşam 5e kadar ordan çıkamamam da tuz biber oldu her şeyin üstüne :S

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ozelden ben arkadasa bu isin dısında baska is bakmasını B planı yapması gerektiğini zaten soyledim bana sordugu icin.

Bu tür marketing olaylarını cok duyuyorum. Masanın uzerine daha once pay checkler konulup aaa bak burada paycheck var gecen sene bu ıste calısan 8000 dolar kazanmıs sende kazanırsın. Kayıttan 1 hafta sonra aranıp ya bu posizyon dolmus sizi baska güzel ise yerlestırdım diyen de biliyorum.
    Sırf öğrenciyi yazdırıp sonra nasılsa bi iş bulup göndeririz diyen bi şirketi kötülesen ne diyebilirki Özgür abi?Ki sen kötülemiyosun sadece uyarıyosun gördüğüm kadarıyla.Daha önceki tecrübelerinden kaynaklı bi temkinli yaklaşıyosun o açık.Benim demek istediğim yine şirketi kötülemeden bu işle ilgili "Arkadaşlar Larchmont Yacht Club işini seçenlerin işlerini iyi araştırmasını,ilk kez gidenlerin mi yoksa daha önce gitmiş olanların mı kabul edileceğini sormalarını tavsiye ediyorum" gibi bi açıklama hiçbir şirketi zora sokmaz..Senide zora sokmaz bence..Neyse olmuş bitmiş bişey daha fazla yazıp yanlış anlaşılmak istemem.

Alıntı seebell Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aslında ben bu iş için çok da istekli değildim hayalimin işi değildi bu işi görmemiş olsam northern new england tarafındaki bir busser işine yazılmayı planlıyordum. ing dili edb 4. sınıfım ingilizcem iyi diye bir de nyda sıkılmazsın fln diyerek bu işi bana önermişlerdi ve fuarda en iyi görünen işlerden biriydi. bir de 30 hazirana kadar gelişi kabul ediyordu ki ben en çok tarih yüzünden kabul ettim saatlik ücretin yüksekliği yüzünden de değildi tercihim, tabi o bir artıydı ny gibi pahalı bir yer için kolaylık sağlardı yani. 2. gidişi alırım olayı doğru mu yanlış mı ben de emin olamadım tabi şimdi keşke ısrar etseydim itiraz etseydim diye kendi kendime söyleniyorum ama dün o ortamda kuzu kuzu kabullendim ikinci gidişlereymiş diyerek. anladığım kadarıyla benden başka bu işe başvuran yoktu. bana 2. gidenleri gönderiyoruz diyen kişi cieeydendi neden önceden belirtilmedi dediğimdeyse senin trdeki şirketinin hatası bu sana başvurduğunda söylemeliydiler dedi. ben gidip danışmanıma ya bu iş ikinci gidenlereymiş diğer isteklerime beni yazmış mıydın onlara gidemez miyim dediğimdeyse aa yok o işler çoktan dolmuştu cevabını alabildim. bir de beni bol bol gaza getirdiler yeni verilen iş süper diye. yeni iş bana dayatıldı sonuçta bu açıdan kötü bu. fuara gidene dek hep ny araştırdım şöyle yaparım şurda kalırım gibi planları tabi ki yaptım düşündüm ama şimdi kötü bir sürprizle yetersiz saatli bir işe yazıldım. forumda giden arkadaşlardan gördüğüm kadarıyla güzel denmiş ve markette çalışma konusunda da sorun yaşamadık gibi yorumlar bulabildim ama ikinci iş bulma zorunluluğu canımı sıkmıyor değil garantisi olan bir durum değil. bana sunulan alternatifi kabul etmesem ne olurdu diye düşünüyorum da ortada kalma ihtimalim çok yüksekti malum şirketime güvenim pek kalmadı bu saatten sonra. bir de orda iş görüşmesine alınana kadar 4 saat bekledim o kadar bekleyip de eli boş dönmek ağırıma gider diye düşündüm umarım daha çok pişman olmam bu işi aldığım için . şirket değiştirmek de kolay değil tamam onların anlayacağı dilden konuşup zorlayarak birşeyler olurdu belki ama böyle birşeye kalkışsam zaten zor ikna ettiğim ailem hayatta beni başka bir şirkete yazdırmazdı direk iptal olduğuyla kalırdı her şey. onlara sorunlu kısımları yansıtmamak zorundayım yani. pollyannacılık yapmaya çalışıyorum artık dünden beri ama endişeliyim tabi wat hayali kabusa mı dönüşecek diye :S. fuarda bu yıl ortalık çok karıştı ztn iki çocuğa daha başka bir iş dayatıldı myrtle beach işinin işvereni işi vermekten vazgeçtiği için o işe başvurmuş olanlara da hiç bilmedikleri bir işi verdiler. hatta daha önce aziz diye bir arkadaşımız bahsetmişti beni çıkarıp bir çifti yazdılar diye. artık o iş yok oldu yani. anladığım kadarıyla sponsoru ciee olan diğer şirkette de sorun yaşayanlar oldu 3 kişi gidip danışmanlarıyla kavga etti paramızı geri verin bizi kandırdınız diye. epey olaylı sinir bozucu aksak bir iş fuarıydı yani . oniki otuz da gel 15 dk görüşüp gidiceksiniz dediklerine bakıp akşam 5e kadar ordan çıkamamam da tuz biber oldu her şeyin üstüne :S
    Bence bu işlere çeki düzen gelmesi lazım.işini çok iyi yapan danışmanlar var fakat bu işi bilmeyen sadece amerikaya öğrenci göndermek sanan danışmanlar da var malesef.Yaşadığın duyguları anlayabiliyorum.İlk yıl Alaska'ya gidecektim herşey hazır vizeye bile gittim (yıl 2009 DS-2019 olmadan başvurmuştum) sonra Alaska'da yanardağ patladı tüm otel işleri iptal..O kadar zaman harcadım ki o iş için..Allahtan DS-2019 gelmemişti başka bi işe rahatça yerleştim.Tabi bunda kimsenin suçu yoktu.Doğal afet neticede ama senin yaşadığında şirket afeti olmuş..Umarım yeni işin kalıcı olur.Aziz'ede o fuara katılana kadar 5 iş değiştittirildi..
    Konu Ugur tarafından (05-03-2012 Saat 04:22 PM ) değiştirilmiştir.

BannedUser
    Guest

Gecmis olsun ne diyeyim seebel ama her turlu yardıma acıgım ben ne ıstersen sor yardım edecegim sana. En azından bu saatten sonra magduriyetine engel olmaya calısayım.

Ugur aynen bu mesajı ozelden bir arkadasa attım 2.sene gidenlere danıs diye ama firma verememis em küm ederek.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

destekleriniz için çok sağolun ama bu işi zaten almış sayıldığımı düşünürsek bu yaz mağdur olmamam için çook şanslı olmam gerek

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

insanların duygularıyla hayalleriyle oynamak ne kadar ayıp birşey. zaten o senin müşterin tamamen sana güveniyor parasını yatırmış senin ağzından çıkacak 2 kelimeye bakıyor. o iş için tecrübe istiyorlar seni bu işe alamayız deseler seebell arkadaşımız olay mı çıkartacak bu işi istiyorum diye. tabiki hayır. peki bu şirketlerdeki zihniyet ne. bunu gerçekten anlamıyorum ben. umarım yazın çok güzel geçer. yoksa bütün vebali şirketinin boynuna!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)