Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: vizem onaylandı ama pasaportum gönderilmiyor

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Standart vizem onaylandı ama pasaportum gönderilmiyor

pazartesı gunu vıze gorusmesıne gırdım ve vızem onaylandı ancak hala pasaportum kargoya teslım edılmemıs.etrafımdakı cogu kısı ertesı gun pasaportunu teslım aldıgını soylemıstı.acaba bı sorun cıkmıs olabılır mı.sımdıden tesekkurler

BannedUser
    Guest

Confirmation numarası ile once UPS i sonra konsolosluk vize bölümünü ara yalnız konsolosluk vize bolumu gunde 2 saat bu sorulara cevap verir saatleri ogren oyle ara..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

aslında 2 ıle 5 ıs gunu ıcınde gonderılecegı soylenıyor bu durumda gelmemıs olmasında bı sorun yok gıbı gorunuyo ama bana gelmemıs olmaması bıraz benım aklımı karıstırdı.pazartesıye kadar beklemeyı dusunuyorum o zaman suresı tam olarak dolmus oluyo eger o zamanda gelmezse dedıgınızı yapcam tesekkurler

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

sakin olalım hocam gelir arada oluyor böyle gecikmeler
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

eger konsolosluktan aranmadıysan bir problem bekleme =), benimde benzer durum olmustu bu sene. 4. vizemi almaya gittim hersey yolundaydı aldım geldim herkesin pasaportu pazartesi ellerine ulastı fakat bana salı gunu bir telefon geldi konsolosluktan tekrardan bir mülakata girdim resmen... ve telefonda söylenilen yeni cevap ta su olmustu "anlattıklarınızı konsolosa ileteceğim vizeyi basıp basmamak onun takdirine kalmıs, bu konuda size geri dönüş yapılmayacak, pasaportunuz en kısa sürede kargoya verilecek ve elinize ulaştığında vize basılıp basılmadıgını o zaman göreceksiniz".. salıdan sonraki ilk perşembe günüydü sanırım pasaport kargoya verilmişti. cuma günü elime geçtiğinde perşembe gününe ait basılmış vizesi ile birlikte rahat bir nefes aldırdı bana. Beni aramalarının gerekçesi de universitede 7. senem olması ve alttan toplamda 8 kadar dersim olmasına ragmen ortalamamın nasıl 2.26 olması? neden sene tekrarı yaptıgım? o süre içerisinde neler yaptıgım? devamsızlıktan dolayı mı sene tekrarı yaptıgım? herseyi degistirmeden dogruca anlattım, planlarımı anlattım, 3 kere wat programına katılarak yeni tecrübeler edindiğim ve son kez katılmak istediğimi vs de söyledim.

Ama durum su ki 17 sinde vizeyi almanın sevincinden dolayı bir kaç gün uçma modu, 20 sinden itibaren evlat acısı gibi koyan geçmek bilmeyen bir kaç gün, 24 ünde şirkete teslim edilen pasaport ve temsilci arkadaşların eline geçen şaka yapılabilite sonucu kandaki adrenalin miktarındaki ani değişimler

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı BurakYILMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eger konsolosluktan aranmadıysan bir problem bekleme =), benimde benzer durum olmustu bu sene. 4. vizemi almaya gittim hersey yolundaydı aldım geldim herkesin pasaportu pazartesi ellerine ulastı fakat bana salı gunu bir telefon geldi konsolosluktan tekrardan bir mülakata girdim resmen... ve telefonda söylenilen yeni cevap ta su olmustu "anlattıklarınızı konsolosa ileteceğim vizeyi basıp basmamak onun takdirine kalmıs, bu konuda size geri dönüş yapılmayacak, pasaportunuz en kısa sürede kargoya verilecek ve elinize ulaştığında vize basılıp basılmadıgını o zaman göreceksiniz".. salıdan sonraki ilk perşembe günüydü sanırım pasaport kargoya verilmişti. cuma günü elime geçtiğinde perşembe gününe ait basılmış vizesi ile birlikte rahat bir nefes aldırdı bana. Beni aramalarının gerekçesi de universitede 7. senem olması ve alttan toplamda 8 kadar dersim olmasına ragmen ortalamamın nasıl 2.26 olması? neden sene tekrarı yaptıgım? o süre içerisinde neler yaptıgım? devamsızlıktan dolayı mı sene tekrarı yaptıgım? herseyi degistirmeden dogruca anlattım, planlarımı anlattım, 3 kere wat programına katılarak yeni tecrübeler edindiğim ve son kez katılmak istediğimi vs de söyledim.

Ama durum su ki 17 sinde vizeyi almanın sevincinden dolayı bir kaç gün uçma modu, 20 sinden itibaren evlat acısı gibi koyan geçmek bilmeyen bir kaç gün, 24 ünde şirkete teslim edilen pasaport ve temsilci arkadaşların eline geçen şaka yapılabilite sonucu kandaki adrenalin miktarındaki ani değişimler
    benım senın kadar karısık durumlarım yok ama acaba ben de aranır mıyım korktum sımdı

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı cuatro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benım senın kadar karısık durumlarım yok ama acaba ben de aranır mıyım korktum sımdı
    eger kıl bir durumun yoksa aranacağını sanmıyorum, ufak bir durum dikkatlerini çektiyse belki incelemeye almıslardır. Eğer ki olurda ararlarsa da senin için örnek olsun diye yazdım zaten yasadıklarımı. Konsoloslugun numarası; Tel : 0(212) 335 90 00, 14:30 ile 16:30 arasında vize departmanına bağlayabiliyorlar. aradıgında seninle ingilizce konusmaya başlıyorlar, naziklik acısından onların Türkçe konusup konusmadıklarını sor ingilizce olarak kabul ederlerse Türkçe devam et, durumunu daha iyi anlatırsın hem takılmazsın cümlelerde. ama benim görüşüm bir kaç gün daha bekle derim en azından salıya kadar. Tabi en önemlisi de sakin olmak. , Sonucta Rusya gibi değiliz giden öğrencilerin cogu programdan ya geri dönmekte yada legal olarak change statüs yapmakta..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı BurakYILMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eger kıl bir durumun yoksa aranacağını sanmıyorum, ufak bir durum dikkatlerini çektiyse belki incelemeye almıslardır. Eğer ki olurda ararlarsa da senin için örnek olsun diye yazdım zaten yasadıklarımı. Konsoloslugun numarası; Tel : 0(212) 335 90 00, 14:30 ile 16:30 arasında vize departmanına bağlayabiliyorlar. aradıgında seninle ingilizce konusmaya başlıyorlar, naziklik acısından onların Türkçe konusup konusmadıklarını sor ingilizce olarak kabul ederlerse Türkçe devam et, durumunu daha iyi anlatırsın hem takılmazsın cümlelerde. ama benim görüşüm bir kaç gün daha bekle derim en azından salıya kadar. Tabi en önemlisi de sakin olmak. , Sonucta Rusya gibi değiliz giden öğrencilerin cogu programdan ya geri dönmekte legal olarak change statüs yapmakta..
    bugun ogrendım kı aslında hıcbır sorun yokmus ups sagolsun kac gundur pasaportum orada bekletılıyormus takıp numarasından cıkmadıgını soyledıgımde yanlıslık olabılecegını soyledıler.pek ıyı seyler duymamıstım zaten bu kargo hakkında haklı cıktı duyduklarım kac gun beklersem artık evde bılmıyorum.bugun gelecegını soyledıler ama bana pek ınandırıcı gelmedı

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)