Sayfa 12 Toplam 13 Sayfadan BirinciBirinci ... 28910111213 SonuncuSonuncu
Toplam 369 adet sonuctan sayfa basi 331 ile 360 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2011 Pembe Kağıt Sorunu !!

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

60 gun oldu iş ve wat programı iptal oldu...Tüm zararım haram olsun US@

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı cmcfb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    60 gun oldu iş ve wat programı iptal oldu...Tüm zararım haram olsun US@
    ben programı iptal etmedim yani daha doğrusu şirketten prayı geri almadım senye gidicem tabi seneye de vize çıkmayabilir kader kısmet artık bundan sonrası

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

dün iki numara farkı ile bir numara açıklandı.vazgeçecekken umutlandım.bir hafta daha bekleyeceğim.planladığım iş iptal oldu ama danışşman firmama bana başka iş bakmalarını söyledim.bir buçuk iki ay da olsa çalışmak ve paranın hakkını çıkaracak kadar gezmek istiyorum.açıkçası 850 lira zarara uğramamk da(iadedeki kesintilerden dolayı) halen gitmemi motive eden sebepler arasında.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ben de tamamen iptal etmedim,sadece uçak paramı geri aldım.Seneye tekrardan başvurmak için program ücretimi geri almadım.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

seneye ocak ayında vizedeyim

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı watkenaydu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya eğer kasımda açıklanırsa geçerliliği varmış bi daha vizeye girmemiz gerekmiyomuş! inş öle olur la

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hahahaha koptum

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı asdfghj Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya eğer kasımda açıklanırsa geçerliliği varmış bi daha vizeye girmemiz gerekmiyomuş! inş öle olur la
    olm süper bir olay. inş kasımda açıklanır

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende seneye erteledim Ocak ayında hepberaber vizedeyiz

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

"açıklanmıştır umarım " diye kontrol ettiğim listeyi "inş daha açıklanmamıştır" diye kontrol edeceğim 40 yıl düşünsem aklıma gelmezdi

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

liste artık ayda 1 güncelleniyo heralde

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kötü bir haberim var benim sonuç bu hafta açıklanıyomuş liste hala güncellenmemiş ama bizim şirketi aramışlar bana hala gidermisin diyolar 1 ay kalmış okulun açılmasına ilginç durum küfür etmememk için kendimi zor tuttum

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

arkadaşlar bende 2012 sezonu için wata katılmayı düşünüyorum erkek arkadaşımla birlikte ama sizlerin yasılarını okuduktan sonra baya umudum kırıldı malum erkek arkadaşımın ismi ahmet ve büyük ihtimal pembe kağıt alcak
    ben bi soru sorcaktım arkadaşlar sizlere eğer bi sakıncası yoksa isim soyisim şeklinde adlarınızı yazarmısınız yani acaba sizlerin soyadlarıda adlarınız gibi yaygın
    bi taaa konunun başında amerikadaki suçlu insanların aranması için yazılı olan siteleri araştırdınız mı erkek arkadaşımın ismi suçlu listelerinde çıkmıyo ama amerikada yaşayan 8 tane adaşı var
    beni bilgilendirip güzel tavsiyeleriniz varsa çok sevinirim

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

öncelikle şunu söyleyeyim.isim ve soyismin ile name checke kalma arasında bir bağlantı olduğunu düşünmüyorum.mesele tamamen vize görüşmesi sırasındaki 20-30 saniyelik muhabbette.hiçbir araştırm tarama yapmanıza gerek yok.vizeyi hemen alma ihtimaliniz genelde yüksektir ama garantiye almak istiyorsanız en geç nisan başında vize görüşmesine gidin.ben waT süreci hüsranla sonuçlanmış biri olarak bunu bilirim bunu söylerim.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

teşekür ederim

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı yagmuradam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle şunu söyleyeyim.isim ve soyismin ile name checke kalma arasında bir bağlantı olduğunu düşünmüyorum.mesele tamamen vize görüşmesi sırasındaki 20-30 saniyelik muhabbette.hiçbir araştırm tarama yapmanıza gerek yok.vizeyi hemen alma ihtimaliniz genelde yüksektir ama garantiye almak istiyorsanız en geç nisan başında vize görüşmesine gidin.ben waT süreci hüsranla sonuçlanmış biri olarak bunu bilirim bunu söylerim.
    Maalesef dediklerin doğru değil. Benimle aynı isme sahip 2 kişi daha biliyorum sürece takılan. Evet vize görevlisi şüpheli bir durum görürse ayrıyetten soruşturma talep edebilir. Ama isminiz Amerikanın "kırmızı" listesindeyse vize başvurunuz sırasında görevlinin yapabilecegi hiçbir şey yok.

@cerenahmet

İsminin yaygın olması tabi ki bir dezavantaj. Ama bu takılacağı anlamına gelmez. Umarım ismi listede değildir. Bol şanslar.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

@Reoffender
    cevabın için teşekür edrim umarım takılmamayız en azından soyadımız yaygın değilmiş konuştum bugün firmayla:/ ama firmalarada güvenemedim tam bu konuda elimden geldince erken vize kapısındayım

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

aylardır kontrol etmediğim listede numaram açıklandı. 13 mayısta girdim 26 temmuzda açıklandı. bu saatten sonra ne işe yarar ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

seneye gitmeyi düşünüyosan bu çıkan vize işine yararmı?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı cerenahmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    seneye gitmeyi düşünüyosan bu çıkan vize işine yararmı?
    ben konsolosluğa ds ve sevisimi yenileyip seneye için basmalarını önereceğim

ama elbette işe yarar. sonuçta pasaportumu gönderip vizemi bastıracağım ama gitmeyeceğim. adam orada görecek bu adama vize verilmiş ama gitmememiş diye. ki banada soracak neden gitmedin diye. bende gereken açıklamayı yapacağım. yani her harükarda işime yarar.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

ben konsolosluğa ds ve sevisimi yenileyip seneye için basmalarını önereceğim

ama elbette işe yarar. sonuçta pasaportumu gönderip vizemi bastıracağım ama gitmeyeceğim. adam orada görecek bu adama vize verilmiş ama gitmememiş diye. ki banada soracak neden gitmedin diye. bende gereken açıklamayı yapacağım. yani her harükarda işime yarar.

uamarım tekrar tekrar soruşturmaya almazlar

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

dostlar ben de vize mi bastırdım ama gitmedim,2016 ya kadar geçerli vize bastılar.Yani seneye tekrardan vize görüşmesine gitmeyeceğim çünkü vize alındı sonuçta.Kafanız rahat olsun seneye vize görüşmesinde görevliye ne diyeceğim tarzındaki sorular ortadan kalkıyor

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı fatih1453 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostlar ben de vize mi bastırdım ama gitmedim,2016 ya kadar geçerli vize bastılar.Yani seneye tekrardan vize görüşmesine gitmeyeceğim çünkü vize alındı sonuçta.Kafanız rahat olsun seneye vize görüşmesinde görevliye ne diyeceğim tarzındaki sorular ortadan kalkıyor
    dostum biraz daha açabilir misin bu konuyu. çünkü ds 2019un süresi dolu yine de vize basarlar mı ?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

vizeyi bastırdım 3 aylık bastılar ne şanssız adamım

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Thumbs down !!

Öncelikle Merhabalar;

2010 Haziran ayında WAT programı için başvurdum mülakat cok iyi geçmişti fakat isim soruşturması nedeniyle o lanet kağıdı verdiler neyse dedim, tam olarak 6 ay sonra kasımda cıktı!! tabi benm okulda başladığı için gitmek flan yalan oldu (bu arada pasaportu gönderdim yeni ds fln istediler )...Neyse dedim bu yıl okulum bittiği için dil okuluna gidiyim dedim bugün tekrar güzel bir mülakat geçirdim ama yine o lanet kağıt tam 9 ay önce açıklanması önemli fln değil gene soruşturmaya girdim 26 eylülde kursum başlıyor..Çok korkuyorum tekrar bir 6 ay sürer mi diye bu konuda hiç tecrübeli bir arkadaş var mı ??

Geçen seferkinden tek farkı ds formunu bana vermedi geri ona 22nov2010 açıklanma tarihini yazdı ve bişeyler yazdı üstüne okuyamadım merak etme bu kadar uzun sürmez dedi acaba sizce bunun bir yardımı olur mu ?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben 18 mayısta gırdım 8 agustosta acıklandı vızeyı bastırdım ama gıdemedım dogal olarak... seneye ocak subat ayında vızeye gırıp işimi sağlama alıcam

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben 18 mayısta gırdım 8 agustosta acıklandı vızeyı bastırdım ama gıdemedım dogal olarak... seneye ocak subat ayında vızeye gırıp işimi sağlama alıcam
    arkadaşım ocak şubat vize görüşmesine giriliyor mu ? job fair fuarları genelde şubat sonu oluyoriş tam belli olmadan vize alınıyor mu ?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben 6 haziranda başvurmuştum 20 eylül oldu hala çıkmadı.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

o zaman seneye vize görüşmesine gerek yok vize basılı gelmişse. aynı tip vizeye yeniden basvuracaksan aradan 1 sene geçmediyse normal wat basvurunu şirketine yaparsın. ds gelince de randevu ücretini yatırırsın butun vize evraklarını da bir zarfa koyup konsolosluga kargo ile gönderiyorsun. sonra da onlar sana pasaportuna yeni vizeyi basıp geri gönderiyorlar. yani istanbul veya ankarada oturmuyorsan birde o git gel masrafından kurtulursun.

ben 2009 da vizeyi almak için yalnızca pasaportumu gönderdim onlarda vize basıp geri gönderdi.

2008 de görusmeye girmiştim.

2011 de gelmek için de yeniden görusmeye girdim aradan 2 sene geçti diye. ama belki evrakları göndersem basarlardı yine vizeyi de tam bilmiyorum 2 sene geçince nasıl bir politika izlerler
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı kayhan86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o zaman seneye vize görüşmesine gerek yok vize basılı gelmişse. aynı tip vizeye yeniden basvuracaksan aradan 1 sene geçmediyse normal wat basvurunu şirketine yaparsın. ds gelince de randevu ücretini yatırırsın butun vize evraklarını da bir zarfa koyup konsolosluga kargo ile gönderiyorsun. sonra da onlar sana pasaportuna yeni vizeyi basıp geri gönderiyorlar. yani istanbul veya ankarada oturmuyorsan birde o git gel masrafından kurtulursun.

ben 2009 da vizeyi almak için yalnızca pasaportumu gönderdim onlarda vize basıp geri gönderdi.

2008 de görusmeye girmiştim.

2011 de gelmek için de yeniden görusmeye girdim aradan 2 sene geçti diye. ama belki evrakları göndersem basarlardı yine vizeyi de tam bilmiyorum 2 sene geçince nasıl bir politika izlerler
    bu olay son sınıflar için de geçerli mi hocam?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)