Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 28 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Wisconsin dells 2009 Wilderness golf and resort hotel

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Thumbs down Wisconsin dells 2009 Wilderness golf and resort hotel

Merhaba arkadaslar 2009 da wisconsin dells deydim. wildernessta lifeguard(cankurtaran) olarak çalıştım.
    Herkez sanırım bu cevabı bekliyor: Para kazanamadım.
    2. çok Türk vardı ingilizce konusamadık Türkçemiz ve Azericemiz çok süper gelişti.
    2. iş bulma ayrı bir dert zaten piyasayı çok iyi takip etmen lazım. yani şöyle oda müsteri yogunlugu artıcak şirketler çok yogun olucak siz o anda gidip iş istiyceksiniz. bide wisconsinde Türkleri hiç sevmiolar ve iş vermiolar.
    ama eger ben 1 işle yetinirim haftada 30 saatle yetinirm diosanız eglenmek için güzel biyer tabi tek giderseniz hiç eglenemessiniz. oda ayrı.
    eglence parkları su parkları çok ve orda işçi olalara 1 kere giriş ücretsiz. ama ben fazla eglenemedimde istedigim parayı kazanamadım 2. işi bulamadım
    ingilizceyi kendi çabalarımla geliştirdim Türkler saolsun bide azerilere Türkçe ögretiyoruz oda ayrı bi dert.
    Wisconsin dells maceram böyleydi tavsiye etmem
    nere tavsiye edersin derseniz : Virginiaolabilir arkadaslarım ordaydı işten atılmışlar başka iş bulmuslar ve 2. işide bulmuslar iş sıkıntısı yok eglence zaten sahil oldugu için her türlü fena .
    Ben seneye Virginia veya california düşÃ¼nüyorum
    ama kesinlikle wisconsin dellesin yanından bidaha geçmem .. . sorularınız olursa byouz35 @ gmail.com
    Konu byouz tarafından (15-12-2009 Saat 12:55 AM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Sevgili byouz,

Bazı sıkıntılar çekmişsin ve bu sıkıntıların vermiş olduğu hayal kırıklıklarıyla cümlelerini buraya dökmüşsün. Fakat kendince yorumladığın ve yanlış olan, birçok öğrenciyi yanlış yönlendirebilecek cümleler kullanmışsın. Örneğin 2009 sezonunda Virginia sahillerinden kastın ünlü Virginia Beach ise buralarda bırak ikinci işi bulmayı ilk işinde problem çıkan öğrenciler dahi mevcuttu. Yalnız arkadaşların biraz şanslı biraz da girişken olmalı ki kendi çabalarıyla farklı bir işe yerleşmişler; ne güzel.

İkincisi, Wisconsin Dells'e 2009 sezonunda giden öğrencilerimiz vardı ki gayet memnun döndüler. İngilizce seviyesi çok ileri olmadığı halde ikinci işini bulan bayan bir öğrencimiz dahi vardı. Bu demek olmuyor ki Wisconsin'de iş olanağı çok, ikinci işi bulma şansı yüksek ya da bu demek olmuyor ki Virginia Beach 2010'da da çok kötü bir sezon geçirecek. Anlatmak istediğim asıl şey kişisel olarak yaşanan bazı şanssızlıkların genele yansıtılmaması gereğidir.

Ayrıca Wisconsin'de Türklere yönelik antipatik bir yaklaşım yoktur.

2010 sezonunda mutlu bir wat geçirmen dileğiyle
    CCN International Education Services - www.ccnedu.com

CCN Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Servisi
    Work and Travel Departmanı

Work and Travel programında bilmeniz gerekenler konusunda makale için tıklayın

Tel: 0212 292 5707
    Fax: 0212 292 5166
    E-mail: info@ccnedu.com

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

wisconsin dellste bir manager türkleri 2. kezsınava soktu dier ırklardam herkezi geçirdi. baska bir meneger türkleri iyi izleyin arkasından çöperi biz topluyoruz dedi.
    tabi bu benm sanssızlıklarım ben sadece bilgilerimi aktardım..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

virginia beach mi allah yazdıysa bozsun

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Bilmiyorum ayni yerde bulunan iki ogrencinin fikri ancak bu kadar farkli olabilir. Turk ve Azerilerin bulundugu dogrudur sonucta isletmelerin neredeyse tamamini work and travel ogrencileri olusturuyor ve ayni tip isletme olduguna gore gitmeden oncede Amerikaya bircok ogrenci gonderen Turkiye ve Azerbaycandan insanin orada olacagini gorebilmen gerekirdi bana kalirsa.
    Konuna yazmamin nedeni Wisconsinde insanlar Turkleri sevmiyor demen.Biliyorum Wilderness bu sezon sorunlu bir parkti.Ama onumuzdeki sene bircok insan wisconsin dellse gidecek ve bu yazdiklarini okuyunca akillarinda soru isareti olusacak. Wisconsin Dellste Turklere karsi herhangi bir irk,dil,din ayrimi ile kesinlikle karsilasmadim.
    2.is konusuna gelince Wildernesstan bazilari calistigim parkin otelinde housekeeper olarak ise basladi bazilari farkli yerlerde calisti. Ben Wisconsin Dells te is begenmezlik yapmadiktan sonra bulamamanin sacmalik oldugu dusuncesindeyim. O kadar fazla bos is vardiki cevremde yorgunluktan calisamaz durumdu oldugumdan calismiyordum.Mcdonaldsda arkadasim gece shifti icin kac kere calismami soyledi birkac gece sadece bir ilan uzerine merak ettigim bir ride da calismak uzere basvurdum ve isveren daha uzun sure calismami istemesine ragmen bir hafta kadar geceleri calistim. Cevremde Turk,Bulgar,Rus her ulkeden ikinci isinde calisan onlarca kisi taniyorum. He diyeceksin belki hangi ayda geldi bunlar basina biri Temmuz basi biri agustos sonu ikiside farkli donemlerde istemeden bana gelen isler aradiktan sonra insanin karsisisna elbet farkli seceneklerde cikar.
    Tamam Wilderness kotu bir isletme sanssiz bir is secmissin.Turk ve Azeri var diyorsun eyvallah ama 2. is ve Wisconsin insani hakkinda yazdiklarin sacmalik
    Konu adros tarafından (14-12-2009 Saat 02:42 AM ) değiştirilmiştir.
    Somethings never changes..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Dostum va'nın da güzel bir yanı yok. Eğlence falan demişsin de Va Beach de gece hayatı mı var :S

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

ben kendi gördüklerimi yazdım arkadaslar herkezin düşÃ¼ncesi farklıdır.
    ayrıca 3 tane mc donalds vardı hepsine hergün iş sorduk ama 1 tanesi geri dönmedi bize gece şifti flnda yoktu

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı byouz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben kendi gördüklerimi yazdım arkadaslar herkezin düşüncesi farklıdır.
    ayrıca 3 tane mc donalds vardı hepsine hergün iş sorduk ama 1 tanesi geri dönmedi bize gece şifti flnda yoktu
    drive through denen diye birsey var mcdonaldsda geceleri 3 taco bellde 2kisi calisiyordu sabah shiftine kadar

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

herkes kendı tecrubesını yasıyor bunu sakın unutmayın
    wisconsin dellse 2 kere gıttım ıkısınden de cok memnundum ve ıyıde para kazandım super eglendım ıngılızcem cok gelıstı 25 eyalet 32 sehır gezdım
    dellste 2 ıs aramanın yolunu da bılmek lazım orda bı ofıs var oraya gıdıyon ama ıs bası 25 dolar verıyon adam sana dırek 2 ıs buluyor
    ben sabah 8 aksam 9 calısıyordum sonra o adam bana geldı bı ıs var yaparmısın dedı gece 12 de baslayacak sabah 6 da bıtıcektı ben yapmadım eglenmeme zaman kalsın dıye orda ıstersen 2 ıs cok kolay bulunur
    bız gıttıgımızde orda turklerı cok sevıyorlardı hatta bızım parkın managerı seneye herkesı turklerden alsak ne yapsak dedıler bulgarlardan nefret edıyorlardı ama gıden turkler turkıyeyı temsıl ettıklerını unuttukları ıcın demekkı artık sevmıyorlar

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı adros Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    drive through denen diye birsey var mcdonaldsda geceleri 3 taco bellde 2kisi calisiyordu sabah shiftine kadar
    arkadasın wi dells te mc donalds gece 2 den sonra kapanıodu.
    sadece downtoown daki açık oluodu. ondada Bi türk çalışıodu sürekli iş sorduk ama yoktu.

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı amerikan eagle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    wisconsin dellse 2 kere gıttım ıkısınden de cok memnundum ve ıyıde para kazandım super eglendım ıngılızcem cok gelıstı 25 eyalet 32 sehır gezdım
    dellste 2 ıs aramanın yolunu da bılmek lazım orda bı ofıs var oraya gıdıyon ama ıs bası 25 dolar verıyon adam sana dırek 2 ıs buluyor
    ben sabah 8 aksam 9 calısıyordum sonra o adam bana geldı bı ıs var yaparmısın dedı gece 12 de baslayacak sabah 6 da bıtıcektı ben yapmadım eglenmeme zaman kalsın dıye orda ıstersen 2 ıs cok kolay bulunur
    bız gıttıgımızde orda turklerı cok sevıyorlardı hatta bızım parkın managerı seneye herkesı turklerden alsak ne yapsak dedıler bulgarlardan nefret edıyorlardı ama gıden turkler turkıyeyı temsıl ettıklerını unuttukları ıcın demekkı artık sevmıyorlar

sen nerede çalışmıstın?

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

ben hem wilderness ta da mt olympusta da calıstım onemlı olan nerde calısıtıgım degıl onemlı olan senın basarındır ılk sene herkes 40 saat calısırken ben 60 ıkıncı sene 90-110 saat arası calısıyordum bu tamamen senın elınde
    ıkıncı ıs bulmak gercekten cok kolay ama bunun mantıgını bılmek nasıl yapıldıgını bılmek gerekır

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben bu yaz delsste noah s arkta çalıştım lifeguard olarak genelde saatinin azlığından şikayet edenler tembelliğinden yatanlardı yani 2. iş arayana iş vardı evet türkler baya çoktu orda azerilerde sokakta yürürken merhaba hacı diye selam veriyorduk mesela haftada 50-60 saat civarı çalışıyordum çok para kazanmadım ama ihtiyaçlarımı karşılamaya alışveriş gezme vs. şeylere yetti param...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

wisconsin dells Turkcenizi daha da iyilestirmek icin bire bir arkadaslar :P

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bilmiyorum ayni yerde bulunan iki ogrencinin fikri ancak bu kadar farkli olabilir. Turk ve Azerilerin bulundugu dogrudur sonucta isletmelerin neredeyse tamamini work and travel ogrencileri olusturuyor ve ayni tip isletme olduguna gore gitmeden oncede Amerikaya bircok ogrenci gonderen Turkiye ve Azerbaycandan insanin orada olacagini gorebilmen gerekirdi bana kalirsa.
    Konuna yazmamin nedeni Wisconsinde insanlar Turkleri sevmiyor demen.Biliyorum Wilderness bu sezon sorunlu bir parkti.Ama onumuzdeki sene bircok insan wisconsin dellse gidecek ve bu yazdiklarini okuyunca akillarinda soru isareti olusacak. Wisconsin Dellste Turklere karsi herhangi bir irk,dil,din ayrimi ile kesinlikle karsilasmadim.
    2.is konusuna gelince Wildernesstan bazilari calistigim parkin otelinde housekeeper olarak ise basladi bazilari farkli yerlerde calisti. Ben Wisconsin Dells te is begenmezlik yapmadiktan sonra bulamamanin sacmalik oldugu dusuncesindeyim. O kadar fazla bos is vardiki cevremde yorgunluktan calisamaz durumdu oldugumdan calismiyordum.Mcdonaldsda arkadasim gece shifti icin kac kere calismami soyledi birkac gece sadece bir ilan uzerine merak ettigim bir ride da calismak uzere basvurdum ve isveren daha uzun sure calismami istemesine ragmen bir hafta kadar geceleri calistim. Cevremde Turk,Bulgar,Rus her ulkeden ikinci isinde calisan onlarca kisi taniyorum. He diyeceksin belki hangi ayda geldi bunlar basina biri Temmuz basi biri agustos sonu ikiside farkli donemlerde istemeden bana gelen isler aradiktan sonra insanin karsisisna elbet farkli seceneklerde cikar.
    Tamam Wilderness kotu bir isletme sanssiz bir is secmissin.Turk ve Azeri var diyorsun eyvallah ama 2. is ve Wisconsin insani hakkinda yazdiklarin sacmalik
    ben bu yıl wilderness e gitmeyi dusunuyrdum kötü bi işletme demişsn neye göre kötü biraz daha acabilirmsn. wisconsin dells te wildernes dısında önerebilcegn baska bi işletme varmı hausekeepinglik düsünüyrm.

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

be ıkı sene dells gıttım ve wılderness benım ıkıncı ısımdı gercekten eger amacın para kazanmaksa ve tembel bırı degılsen cok ıyı saat alabılıyorsun,gecen sene tavsıye ettgım bır arkadasım her hafta 70 saat ve uzerı alıyormus
    ayrıca orda erken gıdersenız eger ıkıncı ıs cok kolay bulunuyor ve hatta sıze ıkıncı ıs bulan bır kurum bıle mevcut

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı ads.01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben bu yıl wilderness e gitmeyi dusunuyrdum kötü bi işletme demişsn neye göre kötü biraz daha acabilirmsn. wisconsin dells te wildernes dısında önerebilcegn baska bi işletme varmı hausekeepinglik düsünüyrm.
    Nedenini soyle aciklayayim; ben mount olympusta calisiyordum cok calismak istemeyen biri olsan dahi minimum 60-65 saat calisiyordun haftada fakat wildernessdaki arkadaslarin aldiklari maksimum haftalik saat ise 30-40 saat arasindaydi. Turklere hakaretmis falan herhangi bir seye tanik olmadim oldugunuda dusunmuyorum. Wildernessdaki sorun muhtemelen bu sene fazla isci alimindan kaynakli oldu cunku bir ilerleyen donemde bir arkadasla konustugumda(Amerikali yaz doneminde Wildernessda calismis ekimde benim calistigim yere geldi) donem basinda kendilerine 60-65 saat vermeyi planladiklarini fakat sonra schedule i duzenlemekte zorluk cektilerini ve mecburen 30-40 saatlerini dustugunu soylemisler.
    Housekeeperlik yapmak istiyorsan bildigimi soyleyeyim.Mount olympusun oteli hotel romeda calisanlar vardi.Overtime ucreti oldugundan ellerinden geldigince 40 saati gecirmiyorlardi 45 en yogun donemde bile 40 saati cok zor gectikleri oldu. Zaman zaman baska otellerde isler buluyorlardi ama american eagle inda dedigi gibi bir is bulma kurumu bile mevcut olan bir yerde is ararsan her turlu ikinci isi bulursun.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

be ıkı sene dells gıttım ve wılderness benım ıkıncı ısımdı gercekten eger amacın para kazanmaksa ve tembel bırı degılsen cok ıyı saat alabılıyorsun,gecen sene tavsıye ettgım bır arkadasım her hafta 70 saat ve uzerı alıyormus
    ayrıca orda erken gıdersenız eger ıkıncı ıs cok kolay bulunuyor ve hatta sıze ıkıncı ıs bulan bır kurum bıle mevcut
    takip ettigm kadrıyla birinci işinizi mt olympus ta yapmıssınz ben birinci işimi wildernes ta ikinci işimi mt olympus ta yapmayı planlıyrm. wildernes ile mt olympus arasındaki mesafe ne kadr ulasım sorun oluyrmu wisconsin ve diger kucuk eyaletler icin ulasım en buyuk sorunlar arsındayms.ulasımımızı bıskletle saglamamız mümkünmüdür.siz nasıl yapıyordunuz. birde 25 dolar karsılıgında ikinci iş bulan bi kişiden bahsetmişsinz onu nasıl bulabilirz.

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

wilderness ıle mt arasını yuruyerek 5 dakıkada gıdebılırsınız,wisconsınde heryere ulasımı bısıklet ıle yapabılırsınız ben araba almıstım 1000 dolara bı jeep almıstım onu kullanıyordum
    25 dolara ıs bulan adamın adı adam muller adresi de 917 bowman road wisconsin dells

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Merhaba arkadaşalar. Bu sene wilderness ta lifeguard olarak çalışıcam ,daha önce bu işi yapan arkadaşlar yüzme ve ingilizce testleriyle ilgili neler söyleyebilirsiniz acaba?? Testlerin zor olduğunu duydum..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

@adros olum git kendi otelinin başlığına yaz

Arkadaşlar sorusu olan varsa cevaplarım, tabii uzun vadede de sorular olacaktır özel mesaj atarlarsa görmem daha kolay olur. 2009 da wildernessda çalıştım.

@politeboy; arkadaşım ingilizce testi diye birşey yok ingilizcene önem verende yok, en fazla adını söylemen yeterli iş için, onun dışında her 10 dakikada bir müşterinin biri gelip sana ..... şuraya nasıl giderim diye soru soracak kibarca nasıl geri çevireceğini bilsen yeterli.
    lifeguardlık sınavına gelince 12 tur yüzdürüyorlar 4 kulaç 4 kurbağlama 4 kurbağlama veya kulaç veya ikisinin karışımı.. yüzdürmeden sonra dalma testleri var 6-7 feetlik biryerde dalıp 5 kilo ağırlıgında birşey çıkarıyosun. tabi bunlar gayet önemsiz, yüzme testini geçersen sorun yok, yüzme testi içinde kızsan biraz töleranslılar, erkeksen(başkalarıda bilgilensin diye söylüyorum) seni yanlış yüzersen uyarıyorlar. misal ben gayet stil yüzdüm ve durmadan yüzdüm 12 tur yerine 10 turu doldurduğumda managerimiz bana sen tamamsın dedi çıktım..
    I have dream about this day boys and its going to be legendary. Together we will own this city, anytime a girl wants to get back at her ex-boyfriends we'll be there, anytime a girl wants to solve her father issues through promiscuty and binge drinking we will be there! Anytime a bachelorette party drives through the city in a limo sticking their heads out sunroof shouting "what's up newyork?" we will be what is UP Newyork!

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

yanlış okumuşum ingilizce test derken lifeguardlık testini kastediyorsun. 3 gün test oluyorsun 25 soruydu sanırım açıkcası derste anlattıklarını soruyorlar, ingilizcen iyiyse cok rahat yaparsın mantık sorusu cünkü hepsi. kopya çekme oluyor fakat önermem, kopya çekmeyi anlatim önce, jeff ve bob armutları(managerlar) cevap anahtarını yemeğe gittiklerinde sınıfta bırakıyor gidersen alırsın. hepimiz kopya çekmistik neredeyse fakat 2 kişi yakalandı ve işlerine son verildi, o yüzden pek tavsiye etmem ingilizcen yeterliyse zor olmayacaktır. zaten bir dergi gibi birşey veriyolar önemli yerleri işaretletiyorlar, ilk günlerde oralarda yapacak pek birşey bulamazsın otur çalış
    I have dream about this day boys and its going to be legendary. Together we will own this city, anytime a girl wants to get back at her ex-boyfriends we'll be there, anytime a girl wants to solve her father issues through promiscuty and binge drinking we will be there! Anytime a bachelorette party drives through the city in a limo sticking their heads out sunroof shouting "what's up newyork?" we will be what is UP Newyork!

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Kortanzz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @adros olum git kendi otelinin başlığına yaz
    .
    gozlerim yasardi seni burada gorunce yardimci olmuyorsun insanlara az cok biliyoruz senin garip hotelini

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

gozlerim yasardi seni burada gorunce yardimci olmuyorsun insanlara az cok biliyoruz senin garip hotelini
    boşluğa düştüm yardım edeyim dedim yeni nesil çaylak wildernesscılara

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Bu başlığı okuyunca şimdiye kadarki bir çok hayalim suya düştü:S Ben Noah's Ark'ta haftada 50 saat çalışmayı umarken sizin çok iş olmuyor demeniz beni biraz endişelendirdi. Aslında ikinci iş düşÃ¼nmüyordum, fakat ben haftada 30-40 saat çalışacaksam Noahs'ta, ikinci bi iş bulup bunu 50-60 yapmak isterim. Çünkü bu seneki global kriz yüzünden saat ücreti çok düşÃ¼k birçok yerin.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

american eagle paylasım ıcın tesekkurler

wi dells de 25 dolar verip 2. iş bulunabilen ofisin adını verebilir misin ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

american eagle adres için tesekkurler "917 bowman road wisconsin dells"

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

2011 wilderness watcilari var mi sezon nasildi??
    ikinci is imkani calisma saatleri vs...????

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)