Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: armada, abroad, united towers

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart armada, abroad, united towers

arkadaşlar yeni üye oldum siteye. bende seneye wat a katılmak istiyorum ancak internetten biraz araştırma yaptım bu 3 şirket iyi gibi gözüküyor. sanıyorum armada ile united towersın sponsorları aynı diye okudum fakat abroad academynin sponsorunu bilmiyorum aranızda bu 3 şirketten biriyle giden varsa yaşadığınız zorlukları(şirket kaynaklı) anlatırmısınız

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Kardeşim burada görüyoruz ben şuan amerikadayım en iyi şirketle gittim diyen arkadaşlarda sorun yaşıyor.Bu olay tamamen beklentilerinle alakalı tabiki ufak farklılıklar vardır.Ama işin özü şu ki wat la gideceğin işler hangi şirketle gidersen git hemn hemn aynı olacaktır.Ayrıca kesinlikle şirketin önerdiği işi kendin araştır.Anlatılanla gerçekleşen çok farklı olabılıyor..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

aynen ozgunun dedigi gibi ben armadayla geldim cok sukur hic bi skinti cekmedim geldigimde karsilayacak kisiler hazirdi hatta 3 saat sirada bekledim 3 saat beklemisler adamlar ama cikista bikac kisiyle karsilastim onlarda armada ile gelmis ama onlari karsilayacak adam gitmis oyle dolaniyolardi ortalikta ha diger firmalari bilmiyorum ama bayagi madur eden var firmalardan da

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Dostum ben Abroad Academy ile USA dayım su anda. işim cok iyi 2. işde sağladı şirket. bir kaç arkadaşta burda onlar da Abroad'tan gelmiş durumları iyi. Biz sorun yaşamadık hiç onlarla
    Ama sanırım bir kaç bölgede sorun çıkmış fakat ben şirket ile alakalı olduğunu sanmıyorum. Adamlar işten cıktığında uçak biletine kadar her şeyi karşılıyor; yalnız hissetmiyorsun kendini yani, bu önemli benim için ve başka yere transfer ediyorlar.

Ben Abroad'u öneririm dostum.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

sorun yasayanlar sirketini kotuler isleri iyi gidenler de over bu kadar basit.. ama genelleme yapmadan elestirinizi yapin.. ayrica birileri sirketlerin ve sponsorlarin sorumsuzluklari yuzunden issiz kaliyorlarsa sirketin sucu degildir denemez. wat da is bulmak tamamiyle sponsor ve araciligini yapan sirketlere aittir eger ki self katilim olmadiysa..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Şirket bazlı en az sorun yaşayan kişiler verdiğin şirketlerin öğrencileri.. Üçüyle de gidebilirsin. Fakat abroad yeni kuruldu, diğerlerine göre nasıldır bilmem.. Ama şirket seçimi yapacaksan bu üçünden şaşmazsan sorun yok. Gitmek istediğin eyalete göre de hizmetler değişiklik gösteriyor. Örneğin benim şirketim Virginia da yüzlerce öğrencisini bulunduruyor. veya Alaska'da başka bir şirket hakim. Önce nereye gitmek istediğine karar vermelisin..

When you want something in life, you just gotta reach out and grab it.. ~ A.Supertramp.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

artik wat da belirli cok iyi isler var.. bu islerden birini secip ona gore sirketine erken kaydolmalisin.. bu kadar basit.. yoksa sirketlerin birbirinden farklari cok yok bence.. ayni eglence parkina 5 tane farkli sirket yolluyor herkes yanyana calisiyor ne gibi farklilik olabilir.. piyasada gercekten kotunun de kotusu olan 3-4 sirket var onlardan uzak durup ise gore ve iyi bir arastirmayla sirket secilirse sorun cikma..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

aynen.. İş seçimini doğru yaparsan seni sıkacak herhangi bir sorunla karşılaşmazsın. Crestline Hotels gibi sağlam şirketi seçmiş arkadaşlarımın hepsi deli gibi çalışıyor şu an. Ama gördüğün gibi bir çok farklı eyaletten bir çok sorunlar okuyorsun. Bunlar genel itibariyle büyük şirketler değil. Wat şirketi gönderdikten sonra pek iş yapmaz. Evraklarını hazırlar, işini hazırlar, vize görüşmesi, iş görüşmesi, gidiş... bundan sonra koparsın şirketten. Tabii bazı şirketler eyaletlerine göre adamlarını bulunduruyor gittiğin yerde. Konaklamayı da sağlayabilirlerse ne ala. Bunları da yukarıda senin yazdığın şirketler yapıyordur diye düşünüyorum. Araştırmayı sürdür, erken kayıt ol, işini seç ve akışına bırak dostum..
    Konu JazzL tarafından (10-07-2011 Saat 08:20 AM ) değiştirilmiştir.

When you want something in life, you just gotta reach out and grab it.. ~ A.Supertramp.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Thumbs down

Alıntı Özgün Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim burada görüyoruz ben şuan amerikadayım en iyi şirketle gittim diyen arkadaşlarda sorun yaşıyor.Bu olay tamamen beklentilerinle alakalı tabiki ufak farklılıklar vardır.Ama işin özü şu ki wat la gideceğin işler hangi şirketle gidersen git hemn hemn aynı olacaktır.Ayrıca kesinlikle şirketin önerdiği işi kendin araştır.Anlatılanla gerçekleşen çok farklı olabılıyor..
    arkadaslar ,work and travel programý için anlasmýs bulundugum abroad academy þirketi'nýn dolandýrýcýlýktaki adýmlarýný anlatmak istiyorum.

þirketin içerisine girdiginiz andan itibaren sizi karsýlayan insanlarýn guleryuzlu olmasýndan tutun , ikramlarýna kadar gayet guvenýlir bi þirket profili çizmeleriyle basliyor hikaye. vizenizi alýyorsunuz ve amerikaya ucusunuza 2 gun kala size bir mesaj geliyor . mesajýn içeriði þöyle
    "Yavaþ giden yaz sezonu sebebi ile hard rock cafe'deki iþinizin iptal edilmýs oldugunu üzüntüyle dile getiriyoruz
    Albert R...
    Manager
    Hard Rock Hotel San Diego "

Nese diyorsunuz , adamlar zaten guvenýlýr , eksýsozlukteký girdiler mukemmel, cok fazla þuphe duymuyorsunuz . Sonra abroad academy'deki I.Corak isimli babyface i ariyorsunuz . adam hiç sýkýntý yok sýze tam olarak 6 adet iþverenýn ismini yazýyorum su anda . San diegoya gittiginizde hepsine basvurun mutlaka iþiniz hazýr diyor . Sizi de havalýmanýnda birileri karsýlayacak zaten yonlendýrecem arkadslarý size ,hiçbi sýkýntý olmayacak merak etmeyýn diyor .
    ucaga biniyorsunuz , San diego , los angeles , las vegas hayallerý falan derken san Diegoda iniyorsunuz . etrafa bakýyorsunuz hiçkimse yok. aksam saat 22:00 danýsmadan bilgi alýyorsunuz kalacak yer konusunda falan derken . gidip bi hostele yerleþiyorsunuz kendý imkanlarýnýzla.
    1-2 gun geciyor þirket sýzi hiç aramýyor ve þirketý aradýgýnýzda size geri donen adam yok . evet macera San diego sokaklarýnda dolandýrýlmýs 3 arkadsla baslýyor . nese dýyorsunuz bakalým HArd rock cafeye gidelým iþimiz iptal edýlmýs ama yýne de Bi arastýralým durumu . Sponsorumuz Geovision , local þirketimiz Abroad academy ve Kagýdýmýzda iþ olarak busser 3.5$ +tip yazýyor . Manager imiz olarak ta Amanda Roth yazýlmýs. Front desk e gidip Amanda Roth ile grsmek istedýgýmýzý soluyoruz .
    sistemden ariyorlar , fakat amanda roth adýnda bi manager yok . bizi managerýn yanýna goruruyorlar kadýnýn adý Amanda fakat soyadý roth degil . kadýn kagýdýmýza bakýyor burda beným emailým yazýlmýs ama biz hard rock hotel olarak WAT ogrencýlerý ile hiçbi zaman çaliþmadýk . ve hiçbi zaman için calýsanlarýmýza 3.5 dolar + tip per hour vermedýk. mýnýmum wage i (8 dolar)uygularýz . o anda tam olarak dolandýrýldýgýmýzý anladýk ve iþ arayýsýna basladýk . diger 6 iþveren de yalan cýktý. 3 haftadýr San diego'dayýz . HAla iþ bulamadýk . I.corak isimli danýsman dan da cvp yok. donumuz belli degil burda ne yapacagýmýza karar veremedýk . San Diego'da iþ bulurum bizi hemen alýrlar diye gelmenýzý hiç önermýyorum . Pedicap yapabilirsýnýz fakat onun da býcok sýkýntýsý var : iþe baslamadan en az 800 dolar öduyorsunuz . Baska bi iþ bulmak ýmkansýz gibi . basvurmadýgýmýz yer kalmadý. Meksikalýlar cok ucuza calýstýklarý için burda size sýra gelmýyor. Ayrica Turksunuz . Adamlar ister istemez onyargýlý . Evet Hikaye daha bitmedý Bi geliþme olursa Yazarým .

teþekkur ederim

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    artik wat da belirli cok iyi isler var.. bu islerden birini secip ona gore sirketine erken kaydolmalisin.. bu kadar basit.. yoksa sirketlerin birbirinden farklari cok yok bence.. ayni eglence parkina 5 tane farkli sirket yolluyor herkes yanyana calisiyor ne gibi farklilik olabilir.. piyasada gercekten kotunun de kotusu olan 3-4 sirket var onlardan uzak durup ise gore ve iyi bir arastirmayla sirket secilirse sorun cikma..
    belirli çok iyi işler var derken neler onlar biraz açarmısın

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ozgursum'e katılıyorum. Şirketlerin sağladıkları hemen hemen aynı önemli olan sana sunulan danışmanlık hizmeti ve işin tarzı

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

forumda arastir biraz is turlerinde..bir iki gununu ayir illa kafana yatan yorumlari gorursun.. bazi isler vardir sadece bir yil degil her yil giden ogrencilerin tamamina yakinini memnun eder, verilen saatle konaklamayla konaklama ucretiyle isin tarziyla alakali..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

peki bunların amerikadaki sponsorları kimlerdir
    özellikle hitman 4 ten ve mertone dan cevap alırsam iyi olur çünkü anladığım kadarıyla onlar bu şirketlerle gitmişler

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı citizen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki bunların amerikadaki sponsorları kimlerdir
    özellikle hitman 4 ten ve mertone dan cevap alırsam iyi olur çünkü anladığım kadarıyla onlar bu şirketlerle gitmişler
    armada ve ut nin sponsoru ciee. en iyi sponsor olarak bilinir ayrıca amerikada türk çalışanları ve danışmanlarıda var. sorunsuz bi wat düşünüyorsan erken kayıt yaptırıp kendine en uygun işi belirleyip danışmanına hep iyi yanlarını değil bu programın doğasında oluşabilecek aksilikleri ve problemleride sorup ona göre harekete geçmelisin. ama benim sana tavsiyem disiplinli bir şirketle git.Mesela armada fena değil.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

@citizen; Dostum bildiğim kadarıyla sana bilgileri gönderiyorum. Bu şirketler iyi öneririm sana. Şirket şeçiminde araştırıp doğru kararı ver. şirketlerin fake adresleri, birbirlerini karalama çalışmaları vs.. çok sıkıntılı. ki wat bambaşka bir deneyim. Bende sorun yok çok şükür; de bir çok sıkıntılı arkadaşlar ile karşılaşıyorum, geçen sene de WAT ile katıldım ama bu sene ya şirketler çok fazla öğrenci göndermiş ya da ciddi anlamda iş sıkıntısı var bu sene. Geçen sene de geldim Sen kendin en iyi kararı verirsin ama hepsi ile bi git görüş derim kesinlikle.

United Towers: CIEE
    Armada Grandee: CIEE
    Abroad Academy: Geovisions

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

teşekkürler watkenaydu ve mertone
    ama galiba seçimimi sponsoru ciee olanlardan yana kullanıcam çünkü daha sağlam ve güvenilir şirketlere benziyorlar.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

citizen istedigin isi bul once kendinii sirketlere teslim etme ama eger ki istedigin belli is yoksa sponsoru iyi olan firmalar bir adim ondedir..,

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

abroad academy şirketi hakkında baya yazı dolmuş forum galiba tehlikeli şirkete benziyorlar okuduğuma göre. Önceden bi kaç arkadaşım armada grandee ile gitmişti onlar baya memnundu.

Yorum yapan herkese teşekkürler

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Thumbs down

Alıntı citizen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abroad academy şirketi hakkında baya yazı dolmuş forum galiba tehlikeli şirkete benziyorlar okuduğuma göre. Önceden bi kaç arkadaşım armada grandee ile gitmişti onlar baya memnundu.

Yorum yapan herkese teşekkürler
    abroad academy ile geldim iş yok , konaklama yok . evrakta sahtecilik yapmıslar .tavsiye etmiyorum

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Sirket tavisyem USA da rahatlik sitiyorsaniz ve gerceklerle burda yuzlesip o sekilde karar vercekseniz ADVIS ved United TOWERS deneyin.... hata paylari cok dusuk .. yalan veya hayalle is yapilmiyor hem gittim hem de ....

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı kadirgnc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sirket tavisyem USA da rahatlik sitiyorsaniz ve gerceklerle burda yuzlesip o sekilde karar vercekseniz ADVIS ved United TOWERS deneyin.... hata paylari cok dusuk .. yalan veya hayalle is yapilmiyor hem gittim hem de ....
    soyledigin iki sirketle giden ve hayalkirikligina ugrayan onlarca kisi sayarim sana.. ozellikle birtanesine kaydolup da haziran ortasina kadar is bulunmayan 8 kisiyle tanismistim gecen yaz. yine ayni sirketin internhip e yolladigi 4 kisinin 2 tanesi 1 ayin sonunda turkiyeye donmek zorunda kaldi 1 tanesi kovuldu ve amerikada ogrenci statusune zar zor gecti. diger arkadas ise isten kacip su an wissconsin dells de calisiyor.. internship 1 yillik program . bu programda 1. ayin sonunda kovulmalarin olmasi 2 kisinin turkiyeye donmesi cok buyuk bir sey.. uzun lafin kisasi %95 sirket aynidir. % 5 ise berbattir.. is ogrencide bitiyor genel itibariyle..biraz da sans da..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

sakın ama sakın abroad academy ile gelme.Ben bu şirket e güvendim ve cok mağdur oldum.bu şirketle gelen tanıdığım herkes mağdur durumda şu anda.dolandırıldık hepimiz.lütfen cok iyi analiz adin.

Profesyonel Watçı ByLyric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı cisse145 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sakın ama sakın abroad academy ile gelme.Ben bu şirket e güvendim ve cok mağdur oldum.bu şirketle gelen tanıdığım herkes mağdur durumda şu anda.dolandırıldık hepimiz.lütfen cok iyi analiz adin.
    Aynen dostum tamamen haklısın..Şirket seçimi gerçekten çok önemli.Ama bilemiyorsun ki başında tam ne olacağını... :S
    ---wat where amazing happens---http://www.turkishwat.net/image.php?type=sigpic&userid=7507&dateline=1307807  820

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

evet dostum benim şirketim abroad academy fiyasko cıktı.Ama başka insanları bilgilendirmeliyim ki bu tip şeyleri onlarada yapıp insanları kandırmaktan vazgecsinler sadece güvenilir şirketler ortada kalsın.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

united guvenilir ama maalesef cok pahali suan ki fiyatlari 1500 dolar$$$$

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)