Alıntı mcc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
çok yararlı bilgiler teşekkürler ama benim bir sorum var
bende bi 1300 dolar filan var her ne kadar çok büyük bir para olmasada yanımda taşıyıp risk almak istemiyorum tr bankamatik kartlarımda var ama dolarıda lira ya çevirip zarar etmek istemiyorum şimdi ben dolar hesabına bankamatik kartı veren bir banka bulabilirmiyim ve bulursam bu banka dolar aldığı için alışveriş yaparken hiç zarara girmem değil mi?
dostum parayı yanında götür. ceplerine paylaştır 2-3 e bölsen yeter.
sonra gittiğin zaman da 2-3 gun içinde git bankaya hesap açtır ve yatır parayı. 50-60 dolar kalsın yanında. birde bankamatik kartı iste. zaten banka hesabı lazım olucak. bankamatik kartında gelince her daim o kartı kullanabilirsin zaten her yerde geçerli. burada ki gibi kart almıyoruz nakit ver olayı yok. 40-50 dolar nakit para taşıyarak 4 ayımı geçirdim dolu dolu.hiç sıkıntı yaşamadım. sende yaşamazsın sanmıyorum. bu arada hiç bir kesinti de olmaz. ilk gittiğimde bende parayı üzerimde göturmustum. sonradan da anlattığım gibi yaptım. banka hesabı için SSN gerekebilir. ama sonra getireyim parayı ğzerimde taşımayayım falan dersen yardımcı oluyorlar ama sonradan da eksik olan SSN'yi bildirmen gerek tabi.