Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 46 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 46 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 18 Mart 2011 vize görüşmesi (İstanbul)

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Exclamation

Arkadaşlar merhaba. Benim vize randevum 24 Mart'ta. Ben son sınıf öğrencisiyim arkadaşlar.ABD'den döneceğime dair formalite bir çalışma sözleşmesi bulamadım.:S Daha doğrusu yasal görünmüyor.Okuldan bir sonrAki yıla ait dersleri alacağıma dair bir belge almam imkansız; çünkü bizim edebiyat faKÜLtesi aktif sisteme dayalı.

Sizce ALES başvurusu yaptığım belge(OSYM) bir kanıt olabilir mi ? Ya da başka fikri olan ?

lÜTFEN deneyimlilerden tavsiye bekliyorum.

BannedUser
    Guest

Alıntı il gelato Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. Benim vize randevum 24 Mart'ta. Ben son sınıf öğrencisiyim arkadaşlar.ABD'den döneceğime dair formalite bir çalışma sözleşmesi bulamadım.:S Daha doğrusu yasal görünmüyor.Okuldan bir sonrAki yıla ait dersleri alacağıma dair bir belge almam imkansız; çünkü bizim edebiyat faKÜLtesi aktif sisteme dayalı.

Sizce ALES başvurusu yaptığım belge(OSYM) bir kanıt olabilir mi ? Ya da başka fikri olan ?

lÜTFEN deneyimlilerden tavsiye bekliyorum.
    İyide senin boyle bır belge goturme zorunlulugun yok kı. Ortalaman 2nın uzerındeyse eger. Sana soracagı donunce ne yapacaksın sorusuna guzel bır cevap hazırlarsan da yeterlı olacaktır.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyide senin boyle bır belge goturme zorunlulugun yok kı. Ortalaman 2nın uzerındeyse eger. Sana soracagı donunce ne yapacaksın sorusuna guzel bır cevap hazırlarsan da yeterlı olacaktır.
    Öncelikle teşekkürler cevapladığınız için. Ben 4.sınıflar için vizede zorladıklarını DUYDUM. Eğer okul uzayacaksa bunun için okuldan alınmış belge; okul uzamayacaksa döndüğümde herhangi bir yerde calisacağima dair bir sözleşme istiyorlar evraklar arasında. Ben bu belgeyi alamıyorum. Umarım dediğiniz gibidir.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

arkadaşlar bende dün aldım gerçekten heycan yapmaya gerek çok basit sorulardı
    Hangi ünv de okuyorsun,nereye gideceksin , ne iş yapacaksın ,sabah kahvaltı yaptın mı hepsi bu kadar 3 kişi almamıştı o zaman a kadar ama hakkediyorlardı adam
    where are you going to go usa ? diyor kız no diyor ya niçin vize alıyorsun diyor yine no diyor

BannedUser
    Guest

Alıntı akkadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende dün aldım gerçekten heycan yapmaya gerek çok basit sorulardı
    Hangi ünv de okuyorsun,nereye gideceksin , ne iş yapacaksın ,sabah kahvaltı yaptın mı hepsi bu kadar 3 kişi almamıştı o zaman a kadar ama hakkediyorlardı adam
    where are you going to go usa ? diyor kız no diyor ya niçin vize alıyorsun diyor yine no diyor
    hayırlı olsun. ya aslında bende bılmıyorum ıng ama gorusmeye gıderken en azından calısıyorum 4 senedır bu bu sekılde oldu bilmemek ayıp degil ama oraya gıdıp sorulan sorulara yes no dıye cevap verınce komık duruma dusmek kotu. en azından gorusmeye gırmeden bıraz calısmak gerek zaten sorular belli

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ya tabi hocam ayıp değilde dediğin gibi insan bi çalışırdı en azından

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben de aldım vizeyi hemen bugün gönderdiler hiç heyecan yapıcak bişey yokmuş çok basitti ve kısaydı zaten ama orda tanıştığım bi kızın dekontunda surettir yazıyor diye o anda vermediler vizeyi.Pasaportunu geri verdiler ve yeşil bi kağıt verdiler ona sanırım dekontun orjinalini göndermesini istiyorlar.
    Hi'dan gelen who'ya gider.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

18 martta benimde görüşmem vardı..kolay bi şekilde vizeyi aldım,bugunde kargodan geldi. arkadaşların heyecan yapmasına hiç gerek yok..öyle diyorum ama bende yapmıştım
    ne okuduğumu,nerde okuduğumu,kaçıncı sınıf olduğumu,nereye gideceğimi ve ne iş yapacağımı sordu..son olarak insan kaçakçılığıyla ilgili broşürü göstererek bunu daha önce gördun mü dedi.bende başta onun insan kaçakçılığı belgesi olduğunu anlamadım,üzerinde amerikan bayrağı gördüğüm için daha önce gittin mi gibi sorduğunu anladım.no dedim o an zaten belgelerimi imzalıyordu..oda soru işaretli bi no dedi.benım kafaya sonradan dank etti onun ınsan kacakcılığı brosuru olduğu.upps cok uzgunum yanlış anlamısım evet daha once onu okumustum dedim.okey,good holiday dedi gönderdi beni.

edit:bu arada 1 tane ret alan gördüm oda hiç bir soruya cevap verememişti.
    Konu OneTouch tarafından (19-03-2011 Saat 11:25 PM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

vize alan arkadaşları tebrik ediyorum darısı başımıza

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Tebrikler arkadaşlar.İnşallah fire veren olmaz,darısı başımıza

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

slmlar arkadaşlar,
    görüşmem 18 mart 9:00 da idi, erkenden gittiğim için daha önce aldılar beni. hiç mi hiç heyecanlı değildim, hatta vermeseler hayırlısı böyleymiş diyecektim o derece. 2 dk da oldu bitti anlamadım bile. asıl sorun şu:

japonya da meydana gelen nükleer santral patlama sonucu radyosyonun amerika kıtasına doğru yol aldığı biliniyor, hala gitmek mantıklı mı diye düşünüyorum. neyse ben ayrıca bi konu açayım bari.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bu arada sadece 2 kişi gördüm sorun yaşayan. birisi sosyal haklardan bahseden yazıyı okudunuz mu sorusuna ısrarla hayır dedi, o da okuman lazım dedi gönderdi.
    bi de bir kızın banka dekontu suretti. onu da gönderdi, ama çıkışta kıza sorduğumda hallettim aldım dedi. benim gördüğüm başka da sorun yoktu.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

mrb arkadaslar, bende 18 mart cuma gunu 11.15te olan randevuma erken gittim ve erken alindim bi problem cikmadi, ama asiri heycanliydim ingilizcemin iyi olmasi ama ortalamamin dusuk olmasi nedeniyle, herkesin korktugu saci olmayan vize gorevlisi bana denk geldi gittim ve cok kisa surdu, nasl oldugumu h.sonu napcagimi, ingilizcemin cok ii old. nerden ogrendigimi ve nerde calisacagimi sordu. gayet hos bir muhabbet oldu, vizemin onaylandigini soleyip barkodla upsye yolladi.ben acikcasi heycanimdan dolayi pek etrafi izleyemedim oyuzden red alan goremedm. herkese basarilar arkadaslar, ben cok stres yaptm ama inanin oyle bir durum soz konusu degil, sartlari saglayin hicbir skntiniz olacagini dusunmuyorum.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benim pasaportum bugün geldi viizeyi aldım darısı isteyenerin başına vize görüşmesinde hiç stres yapılıcak bi durum yok ben panik olmadım geyet kolaydı ama fuar için aynı şeyi söyleyemicem fuarda daha çok kasıyolar .

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı afraidofrefuse Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mrb arkadaslar, bende 18 mart cuma gunu 11.15te olan randevuma erken gittim ve erken alindim bi problem cikmadi, ama asiri heycanliydim ingilizcemin iyi olmasi ama ortalamamin dusuk olmasi nedeniyle, herkesin korktugu saci olmayan vize gorevlisi bana denk geldi gittim ve cok kisa surdu, nasl oldugumu h.sonu napcagimi, ingilizcemin cok ii old. nerden ogrendigimi ve nerde calisacagimi sordu. gayet hos bir muhabbet oldu, vizemin onaylandigini soleyip barkodla upsye yolladi.ben acikcasi heycanimdan dolayi pek etrafi izleyemedim oyuzden red alan goremedm. herkese basarilar arkadaslar, ben cok stres yaptm ama inanin oyle bir durum soz konusu degil, sartlari saglayin hicbir skntiniz olacagini dusunmuyorum.
    ortalamam dusuk demissin,kactiki ortalaman?

Profesyonel Watçı ByLyric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı drummer987 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ortalamam dusuk demissin,kactiki ortalaman?
    Ortalaman düşük olsa bile ingilizcen iyiyse veriyolar.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)