Work and Travel 2025
Toplam 82 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Xanterra Park&Resort Crater Lake Yardım

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

evet 3 aylik tecrubelerimi yazmak istiyorum

Konuyu actigim zaman burada calismis birisine denk gelmemistim @bellagio biraz bilgi sahibiydi fakat net bilgi yoktu herneyse oregonun medford sehrinde crater lake np da calistim ve izlenimlerimi sizlerle paylasmak istiyorum belki bu isi secmis veya sececek arkadaslara yardimci olur

Park en yakin sehir merkezine 58 mil uzaklikta ve eger kendi arabaniz yoksa park disina cikamazssiniz.hafta da 1 sehir merkezine geziler oluyor ve buna katilabilmeniz icin izin gununuze denk gelmis olmasi lazim aksi takdirde gitmeniz zor.Saatlik ucretim 8.40$ di ve haftalik kimseyi 40 saatin altinda calistirmiyolar eger calistiginiz departmanda is yoksa baska departmanlara saatinizi tamamlamaniz icin gonderiyolar.Ilk gittigim gunlerde bu isi sectigim icin gercekten pisman olmustum cunku hayal ettigim amerika bu degildi.Daha sonra arkadas ortamina girdikce rahatliyosunuz biz turk arkadaslarla ordan calisan birinin arabasini aliyoduk ve izin gunlerimizde sehir merkezine gidebiliyorduk ama herkes bu kadar sansli olmayabilir.
    Ben laundryde calistim ve gercekten isimiz cok basitti para kazanmak cok kolaydi haftada ortalama 45 saat calistim. 3 ayin sonunda 4000$ 4500$ civari kazandim.3 ay boyunca belki fazla bi yer goremiyorsunuz ama edindiginiz turk ve yabanci arkadasliklar gercekten cok degerli.isin hicbir riski yok kovulmak veya atilmak tabiki siz zarar verecek birsey yapmadiysaniz.3 ayin sonunda 12 gunluk gezi sirasinda tum bati yakasini gorme firsatim oldu belki dogu yakasinda olsaydim bu kadar fazla yer goremeyecektim
    benden size tavsiye
    amaciniz sadece para kazanmaksa oneririm ama ben amerikaya gidiyorum hergun eglenicem o mekandan o mekana diyorsaniz tavsiye etmem

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben bu sene lise sonum bi kaç yıl sonra bende wat a katılmak istiyorum. bi kıza önerebileceğiniz bi iş var mı ? çok fazla olmasada orda gezerken harcamak için para biriktirmek istiyorum. şimdiden araştırıyorum deneyimli arkadaşlar fikirlerini paylaşırsa çok sevinirim.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Smile

Alıntı ThunderStorm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet 3 aylik tecrubelerimi yazmak istiyorum

Konuyu actigim zaman burada calismis birisine denk gelmemistim @bellagio biraz bilgi sahibiydi fakat net bilgi yoktu herneyse oregonun medford sehrinde crater lake np da calistim ve izlenimlerimi sizlerle paylasmak istiyorum belki bu isi secmis veya sececek arkadaslara yardimci olur

Park en yakin sehir merkezine 58 mil uzaklikta ve eger kendi arabaniz yoksa park disina cikamazssiniz.hafta da 1 sehir merkezine geziler oluyor ve buna katilabilmeniz icin izin gununuze denk gelmis olmasi lazim aksi takdirde gitmeniz zor.Saatlik ucretim 8.40$ di ve haftalik kimseyi 40 saatin altinda calistirmiyolar eger calistiginiz departmanda is yoksa baska departmanlara saatinizi tamamlamaniz icin gonderiyolar.Ilk gittigim gunlerde bu isi sectigim icin gercekten pisman olmustum cunku hayal ettigim amerika bu degildi.Daha sonra arkadas ortamina girdikce rahatliyosunuz biz turk arkadaslarla ordan calisan birinin arabasini aliyoduk ve izin gunlerimizde sehir merkezine gidebiliyorduk ama herkes bu kadar sansli olmayabilir.
    Ben laundryde calistim ve gercekten isimiz cok basitti para kazanmak cok kolaydi haftada ortalama 45 saat calistim. 3 ayin sonunda 4000$ 4500$ civari kazandim.3 ay boyunca belki fazla bi yer goremiyorsunuz ama edindiginiz turk ve yabanci arkadasliklar gercekten cok degerli.isin hicbir riski yok kovulmak veya atilmak tabiki siz zarar verecek birsey yapmadiysaniz.3 ayin sonunda 12 gunluk gezi sirasinda tum bati yakasini gorme firsatim oldu belki dogu yakasinda olsaydim bu kadar fazla yer goremeyecektim
    benden size tavsiye
    amaciniz sadece para kazanmaksa oneririm ama ben amerikaya gidiyorum hergun eglenicem o mekandan o mekana diyorsaniz tavsiye etmem

cnmm sen iyi kazanmışssın yaa cidden 4bine çıkmış olamazsın mümkün deil bn 3buçuk gibi bişeyde kaldmmmmm!!!!!!!!!!!!! bu arada crater lake ile ilgili bilgi isteyen herkese bilgi verebilirim genel olarak bi kızın gitmesi için uygun bir yer güvenli ben güvenlik açısından hiçbir sorun yaşamadm zaten konaklamayı işveren sağlıyor size gidip çalışmaktan başka birşey düşmüyor yemekler bu konuda açılan ilk yorumda olduğu kadar kötü evet ama amerikanın neresinde bulabilidik ki türk yemekleri gibi lezzetlisini orasıda tartışmalı. Mustafanında dediği gibi ben hergün eğlenicem diosanız biraz sıkıcı gelebilir cünkü şehre gitmek her an mümkün olmuo ama izin günlerinizi yöneticinizden istediğiniz takdirde değiştirebilirsinz bnm çalıştığım muhtemelen oranın enn uyuzz yöneticisydi o bile istediğimde pazartesi ve çarsambaları şehre gidebilmem için izin verdi. aa bi de intet sorunu çözüldü arkadaşlar o günleri görücek kdr şanslıydık :P artık kablosuz bağlantı CL de bile var !! şaka bi yana giden arkadaşlar bilir internet sorunu cidden insanı çileden çıkaracak gibiydi ama nihayet ortadan kalktı.
    Tabi buraya gitmenin gerçek anlamda ne avantajı var derseniz her gün gidip eğlenicem demenizin wat programıyla ztn mümkün olmadığını görüceksiniz. buna hiçbir bütçe dayanmaz imkanı yok .. Biz Crater Lake deyken hemen hergün bi yerlerde bi eğlence vardı amerikalılar eğlenmeyi sevdikleri için partiler çok sık oluodu aralarına girebilrmym fln gibi korkulara sakın kapılmayın çnkü "bu anlamda" fazla sıcak kanlılar eğlence varsa herkes gelsin temel prensipleri sanırm ben dediğim gibi 3bin 500 dolar gibi bi para kazandım 40 saatin altına düsmedik ama çıkmak neredeyse imkansız kesinlikle overtime yasak bunu aklınızda bulundurun. Ben amerikaya dağın başına gittin ne anladın ondan diyenlere şu cevabı veriyorum : Seattle , San Francisco , Los Angeles , Las vegas , new york özelliklede NEW YORK muhteşemdii New yorkta çalışan arkadaşm para kazanamadığı için orası dışında bir yerde görememiş o yüzden ben mutheşem bi şehrin merkesinde kalcm sonrada heryeri gezicm demeyin para kazanıp sonrasında tatilinizi iyi değerlendirmeye bakın

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)