Merhaba Arkadaşlar ben bir konuya değinmek istiyorum. Düşündümde work and travel programına katılan öğrenciler belli ülkelerden ( rusya,ukrayna,polonya,sırbistan,hırvatistan,makedo nya,gana,nijerya,Türkiye,gürcistan,belarus,moldova )
başka ülkelerde vardır tabi ama kafama takılan neden work and travel a bu ülkelerden çok öğrenci gönderiliyor ?
Neden Yanı başımızdaki Yunanistan work and travel diye bir programı ülkesinde kabul etmiyor Yada italya,Belçika,Hollanda,Almanya,Fransa,Japonya,İng iltere....
Herşeyin cevabı çok basit işte Amerikan emperyalizminin kölesi haline gelmiş ülkelerden birisi olaraktan Türkiye'yi bu programı kabul ettiği için kınıyorum. Bir sürü öğrenciyi yalanlar dolanlar ile orada köle gibi çalıştırdılar. Bizlere anlatılmayan o kadar çok kötü yanı varki bu programın. Zaten work and travel diye bir program var tamam iyi güzel siz bu programa katılmak istiyorsunuz fakat size sunulan bir sözleşme var şirketinizle sizin aranızda ah işte o zaman jeton düşmedi neden bu şirketler 30 'a yakın maddeyi size imzalatıyorlar ? ? ?
Çünkü her durumda siz haklı olsanız bile oraya imza attığınız için onlar haklı oluyorlar. Türkiye'nin bu programı biran önce iptal etmesini istiyorum. Gidecek olan hevesli arkadaşlarım sizlere sesleniyorum vazgeçin bu sevdadan zaten 3000 dolar civarı para harcıyorsunuz bu programa katılmak için gidin o para ile tatil yapın güzel ülkemin güzel köşelerinde. Amerikaya çalışmak için kesinlikle gitmeyin. Bir zamanlar bu amerika zencileri köle olarak çalıştırıyordu şimdide work and travel programı adı altında bizleri.....