Selam arkadaşlar. 10 nisanda Ankara'da vize görüşmesine girdim.Öncelikle şunları öylemeliyim. 2. kez gidiyorum ve ortalamam 2.47. Buna rağmen tedirgindim çünkü geçen yıl 2.75 ortalama ile 8 9 dakika mülakat yapmıştık meşhur çekik gözlü Ann Kim hanımla.
Bu sene aynı şekilde gidip sıra aldık ve beklemeye başladık. dikkatimi çeken kaapıdaki Türk görevli benim evraklarımı alırken pasaportumun vize kısmında geçen yılki abd vizemi işaretledi. Sonuç olarak önem veriyolar daha önce vize almışsanız. Sıram çok çabuk geldi. Yaşlı olan görevli ile (kr saçlı tatlı bi amca) konşmaya başladık:
Görevli:G
Ben:B

G: merhaba Mr. Ayhan, nasılsın
B: iyiyim siz,,hoş beşten sonra
G:geçen yılda gitmişsin abd ye
B: evet dells e gitmiştim yine aynı yere gidiyorum.
G:çok güzel, geçen dönem neler yaptın okulda (gpa olarak soruyo)
B: 2.47 ortalama yaptım
G:güzel iş çıkarmışın tebrik ederim zor bi bölümde okuyosun (ekonomi)
B:teşekkrler
G:ne iş yaptın geçen yıl
B: lifeguard dım ama bu sene ride operator olucam çok stresli bi işti cankurtaranlık
G: (gülümseyerek) haklısın öyle olmalı
B: evet farklı bisey denemek istedim
G: ne zaman mezun olucaksın
B: 2010 yazında yani 1 senem daha var
G:çok güzel ne yapıcaksın peki mezun olunca
B: amcamın şirketinde çalısıcam
G: tebrik ederim başarılar (gülerek tekrar)
B: teşekkürler
daha sonra bilgisayara bilgilerimi girfi ve bana dönerek
G: sana vizeni veriyorum geçen yıl olduğu gibi ds formun ve svis belgen gelince pasaportunla bize yolla bizde sana ger gönderelim. Amerikada iyi bir yaz geçrimen dileğiyle (gülümseyerek)
B: teşekkür ederim kolay gelsin

Bu kadar basit işte ve inanın kendi görüşmem dışında gördüğüm bişeyi anlatmak istıyorum. ben beklerken bi çocuk çekik gözlü bayanla 10 dakika konuştu. çocuk hiçbir seyi anlamadı. kadın : bu programa katılman için ingilizcen yeterli değil demeseine rağmen ds ve sevis i gelince göndermesini istedi . Çok ilginçti doğrusu. hiç stres yapmayın arkadaşlar umarım hepiniz alırsınız...Mutlu ve eğlenceli yazlar..