Alıntı Ataraksia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
kendi adıma benim için amerika azami 1 sene kalınabilecek bir ülke..her ne kadar karışıklık içinde olursa olsun türkiye bir başkadır..en azından doğduğun topraklardır..antalya nın çeşme nin miami den tek farkı miami nin amerıka da olmasıdır..biz okumuş beyinler amerika ya kapak atma hayalleriyle coşacağımıza bence okulu bitirip ülkeme nasıl bir an önce faydalı olurumun hesaplarını yapmalıyız.
Merhaba;

Kardeşim iyi demişsin, çeşme şöyle antalya böyle, tek fark miami falan amerikada =)) ya geçelim bunların..bizim insanımız cenneti cehennem yapan cinsten.Amerika kesinlikle bir özgürlük ülkesi, yaşam standartları çok yüksek, mizahları düşünceleri , yaşam tarzları apayrı..Ben ne yapayım çeşme miamiden antalya virginia beach ten güzel olmuş ne yapayım bunu, beraber yaşadığın insanlar iyi olsun güzel olsun, yaşanılırolsun.. Abeci dolu ya. kusura bakma fakat ülkemdeki "birçok" sınıftan insanı beğenmiyorum, utanç duyuyorum onlar ile..onlarında benim hakkımda ne düşündükleri umrumda değil..

geçelim bu ülkeme yararlı olalım falan düşüncelerini, senin artık eskisi gibi sahip çıkabileceğin, çıkarlarını herşeyden önde tutabileceğin ve bırakıp gidemeyeceğin bir ülken kalmadı..

benim düşüncelerim bu yönde.