bu sene şansmıdır? nedir işte bi şanssızlıktır gidiyor... sağ sağlim hayırlısıyla bi gitseydim amerikaya olanı biteni kısaca yazayım...
geçen sene sorunsuz bir şekilde vize almış olmama rağmen bu sene isim soruşturmasına takıldım... neyse 2 hafta gibi kısa sürede açıklandı vizemi aldım... ardından bir baktım ki iş bitiş tarihimle DS tarihim tutmuyor... DS erken bitiyor, danışmana söyledim 2. DS geldi..... ardından 16 haziranda bir mail geldi diyor ki welcome to america lan dur daha gelmedik sevise kayıt olmam gerektiğini söyleyen mail... benm uçak biletim 19 temmuzda 20 gün içinde sevise kayıt olmak gerekiyor..(hop sevis yandı ) iyi güzel danışmana söyledim bu hafta 3. DS geldi.. bugün gittim 3. DS'imi almaya yanımda diğer 2 DS,sevis vb evraklarımıda götürdüm... bakarken bir farkettik ki vizeye giden 1. DS'te vize memurunun imzası tarih ve mühürü yok.. eve gidip pasaportumu aldım.. tüm evrakları vize basılı pasaportumu konsolosluğa tekrar gönderdik(DS'in onaylanması için ) amerikaya gitmeme 2 haftadan az kaldı.. umarım kısa sürede pasaportum ve DS geri döner kazasız belasız giderim...