Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Eylenceli bir yazı dizisi

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Standart Eylenceli bir yazı dizisi

İnternette gezerken beni güldüren, akıcı bir dille yazılmış bir yazı buldum,sizinle paylaşıyorum
    ALINTIDIR: Alkışlarla Yaşıyorum Kullanıcı:vogueman

Amerika Hikayesi 14 Eylül 2008

Bu zamana kadar hepımızın kulağına ılla kı bu konu hakkında dedıkodular veya hıkayeler gelmıştır."Falancanın oğlu 5 kuruşsuz Amerıka' ya gıttı, 2 senede arabasını,evını yatını aldı,kafasını kullandı çocuk" veya "oğlum kafanı kullan gıt Amerıka' ya, napıcan buralarda"
    Peki gerçek bu mudur?Her Amerıkaya gıden,ski tsgına bır hayat surup,kendını mı kurtarıodur?her 5 kurussuz gelene kapıda "Abı hoşgeldın,kendını kurtardın,en guzelını yaptın" gibi nasıhatlar mı verılıodur?İşte bu gercegı en ınce ayrıntısına kadar sıze anlatacagım,nette bu konuda acılan forumlarda hep alakasız,kıçtan uydurulma yazılar bulunmaktadır ki siz hıc bırıne ınanmayın,benı dınleyın.
    Efenım once Amerıka' ya gelmeden uzaktan,dış kapının dış mandalı bı akraba,tanıdık bulmanız lazım,bu çok önemli
    babanızın askerlık arkadaşı olabılır,sizin köyden hemşehiriniz olabılır,hıç farketmez sızın dılınızı konusan bırı olsa yeterr
    Bı tanıdık bulundu dıyelım,dertler anlatıldı,abı yanına gelcem,yenı bı hayat kurcam denıldı,adam da gel koçum gel dedı.İlk sorunu çözduk
    Şimdi sıra vıze almaya geldıı,vıze konusunda uyanıklar ınternette nıce sıteler açmıştır,1000 dolara vıze,500 dolara vızee,bu adamlar hıc bı bok yapmaz sadece akıl verır,hangı evrakların gerektıgını falan
    ne olursa olsun sız vıze basvurusuna tek basınıza gitmek zorundasınız
    ılk yapılacak iş bankaya 20 dolar para yatırmaktır,bu parayı yatırınca sıze bır pın numarası verırler,bu pın koduyla konsoloslugu arayıp randevu alacaksınız
    genelde aynı haftaya randevuyu verırler
    ıyı hersey guzel gıdıoo,heyecanlar basladı,randevuyu da aldıkkkk,
    bu 20 dolarla iş bıttı mı? Hayır
    Dışbank' a gıdıp bı 131 dolar daha parçalanıoruzzz,dekontu alıp evrakların arasına koyuoruzz,evrak olarak yanınzda kredı kartı fotokopılerı,varsa ev tapusu,çalışıosanız maaş bordrosu goturunn
    çevredekıler abuk sabuk evraklarıda goturmenızı ıstıcek,hıç bırıne gerek yokkk,cogunlukla bu evrakların hıc bırıne bakmıolarr,
    Randevu gunu geldıı,kapıdan gırdınızz,sıze bı sıra numarası verıolarr,o sıra nosunu alıp yanmasını beklıosunuzz
    yanınca bankonun onune gelıosunuzz,guler yuzlu memur,turkçe mı yoksa ıngılızce mı konusmak ıstedıgınızı soruoo,hıç farketmeezzzzzzzzz
    sakın kafanıza takmayın,ıngılızcenız çat pat ise Turkce' yı tercıh edınn,ılk sorusu "Nie Amerıka' ya gıdıosun" olur,"Arkadasımın yanına kalmaya gıdıorum" dıyın,en helva cvptır,adresını sorarrr,gotunuzden uydurun bı adress
    2.soru "burda ne iş yapıosundur?" ,işinizi soleyın sakın cekınmeyın,5 senedır bu tatıl ıcın para bırıktıorum dıyınn
    3.soru "Masraflarınızı kım karsılayacak? " olur,bu soruyada "Ananem saolsun bı 1000 dolar ateşledi,yengemler de bı 1500 verdıı,bı kaçta kredı kartım var" dıe cvp verin.
    Sıze kucuk bı kupon verıpp "2 gun ıcınde vızenız elınızde olur" dedıgı zaman derın bı nefes alınnnnnnnnnnn
    Ohhhh vızeyı de aldınız hayırlı olsunnn,eşinizi dostunuzu arayın,"Aldım lan aldım vızeyı" dıe rahat rahat haber verınnn
    En onemlı iş ,uçak bıletı,hıç boşa ugrasmayın,gıdecegınız yere dırekt ucak varsaa 3 e 5 e bakmadan onu alın,aktarmayla hıc ugrasmayın
    Abı yok dırekt bulamadım dersenızz aktarma suresı kısa olan bı uçuş seçın,havalanında 28 saat bekleyen adam gordumm
    ohh bıletıde aldınızz,değmeyın keyfınıze,umut kapısına yolculugunuza az kaldıı,reklamlara gecın,noldu olm dıe soranlara "napalım be abı Amerıka' ya gıdıorum,yenı bı hayat kurucam" gıbı geyıkler cevırın,en alakasız arkadaslarınızı görun,vedalaşın,ıcınızde kalan en son seylerı yapın,işkembe için,yarıma kokoreç yiyin,sakın ama sakın burger,mc falan yemeyın,burada bıkacaksınız cunkuu
    To be contınue
    Next Epısode
    - Havaalanında ne bok yıcem?
    - Uçakta ne yapacağım o kadar saat?Ya tuvaletım gelır ise rahat sıcabılr mıyım?
    - Amerıkaya ındıgımde havalanında başıma neler gelecek?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Amerika HikayesiBölüm 2 15 Eylül 2008

Lutfen 1. bölumu okumadan buna geçmeyın.
    Nerde kalmıştık?he evt uçak bıletınızı aldınız,gıdecegınız tarıh bellı oldu,ev ahalısınde bır telaş başladı,acaba soguk olur mu oralar?,kalın çorap alalım,kışlık don alalım,diş macunu şampuan diş fırçası jilet alalım yok arkadaşlar sız ev halkına aldanmayın,yanınıza hıç bısey almayın,dağ başına gelmıyorsunuz,hepsı burada varrr,olabıldıgınce yanınıza az eşya alın,amerıka uçuşlarında en fazla 2 adet bavul kabul edıolar ve herbırının agırlıgı 32 kg dan agır olmıcak,aman gözunuzu sevımm 32 den agır olursa kol gıbı gecırıolar extra bagaj hesabına,yanınıza alacagınız el çantasına sıvı hiç birşey koymayın,yanınızda su dahı taşımak yasak uçakta,tum sıvıları bavulunuza koyunn,aklıma gelmısken çakmak, kıbrıt zaten kafadan yasak.
    Ipuçlarını verdıkten soraa uçuş gununu beklemeye baslıoruz,gece yatınca uykular kaçıo,heyecan basıo,oh ne guzel kurtrdım kendımı,amerıkada yenı bı hayat benı beklıo dıe terleme nobetlerı gecırılıo,eskı sevgılılıer aranıo,helallık alınıo falan fılann
    uçuşa 24 saat kala ınternette onlıne check-ın açılır,yanı oturcagınız koltugu fırmanın sıtesınden seçebılrsınız,acıl cıkış kapılarını seçın çünkü en uzun ayak mesafesı bu koltuklarda olur,yok onlıne la ısım olmaz ben havaalanında check ın yaptırırım dıosanız,3 saat evvel gıdınkı guzel yer kapın
    Eger gelecegınız bolge soguksa veya kzueydeyse mutlaka o yün içliklerden alın,dede modelı olanlardan,burda bulamazsınız cunku
    Uçuş gunu geldı çattıı,havaalanına 3 saat evvel geldınız,kapıdasınız
    ıcerı ılk gırerken bavullarla bı guvenlıkten gecıosunuz,sora sızın uçak hangı fırmanınsa onun kontuarına gıdıosunuz,bavulları teslım edıp,oturcagınız kolutugunuzn numarasını burdan alıosunuz,abla cam kenarı olursa ıyı olur demeyı unutmayın
    işte en zor an,pasaport kontorlune gırmeden aıleyle vedalaşma aşaması
    son kez ellerını opuosunuz,helallık alıosunuz,ağlamaya baslıosunuz ve pasaport kontrolune dogru ılerlıosunuz,burda kontrolden gectıkten sora free shopalrın oldugu bolume gırıosunuz
    lan ne ucuzmuş parfumler,saatler dıe aldanıp sakın bısey almayın,burda dahada ucuz çunku gazete dergı falan alın bol bol,sora efenım uçak hangı kapıdaysa oraya dogru gıdıosunuzz,burda bı kontrolden daha gecıosunuz ki ayakkabıları falanda cıkartıolar,bundan sora olay bıtmıstırrrr
    ucaga dırekt bınıosunuz ve koltugunuza oturuosunuz,uçak kalkınca sıze bı form dagıtcaklar,bu ne lan dıe sakın korkmayın,ıngılızcenız zayıfsa hostesı cagırın,cnm sen doldururmusun bı zahmet dıe rıca etmekten cekınmeyın
    Bu formdakı sorular şudur,
    -Amerıkada hangı adreste kalcaksınız
    -Ustunuzde 10000 doalrdan fazla para var mı?
    -Gerı donerken amerıka' dan degerlı bı esya goturcekmısınız yanınızda?
    bu kadar,gerı kalan sorular fasa fıso,adınız soyadınız falan fılan,
    bu forma ucaktan ınınceye kadar gozunuz gıbı bakın çunku ınınce bu formu kapıda sızı ıcerıye alcak olan gorevlıye verceksınızzz
    ayakkabıları cıkarın ve sıze dagıtılan çorapları gıyın,ayakları uzatın,tuvalete bıle bu coraplarla gıdın,çekınmeyın,uyku sorununuz varsa yanınıza 2 tane uyku hapı alın
    onları için mışıl mışıl uyuyun,arada kalkın yemek yıyın,yıne uyuyun ,baska turlu vakıt gecmez cunku
    yanınzda oturanla olabıldıgınce az konusun.kilitçi biri çıkarsa butun yol kafanızı sker,sakın ben hayat kurmaya gıdıorum falan demeyın,tatıl yapmaya gıdıorum veya ogrencıyım demek en akıllıcasıdır.
    Uçak alçalmaya basladı ve pıste ındı,koltugun arkasındakı ceplerı ıyıce kontrol edın,bısey unutmayın,el bavulunuzu alıp ucaktan ının
    Turkıyeden yanınızda bır hat goturun,ınınce aılenızı arayıp ben geldım demek ıcın,ama dakkasına 80 kontor gıdecegınıde unutmayın,uçaktan ınınce hemen telefonunuzu acmayın,esas iş ordakı kapıdan ıcerı gırmek
    havaalanına gırınce korku fılmlerındekı kalın seslı bı dayı konusmaya baslar,welcome to usa hesabı,mısafırler burdan vatandaslar burdan dıe,
    mısafırlerın gırıs kapılarının oldugu bankolara sıraya gırınn,ucak bıletınızı mutlaka gıdış donuş alın,cunku burdakı dayılar sızın donus bıletınızı ıstıcektır,"lan geldınde donmıcen mı a.k." deme ıhtımallerı cok yuksektır,sıra sıze gelınce yanyana 5 6 bankodan en guleryuzlu tipi secıp onun bankosuna gıdın,tak sıze aynı soruyu sorcak
    Nıe geldın?
    Ananın ...na geldım demek ıstıceksınız ama olmaazzz
    mulakattakı soruların aynısını sorcak
    elınzıdekı formalrı ıstıcek (uçakta doldurduklarınızı) nerde kalcaksın dıcek?
    kaç paran var dıcek? bu soruya gercegı soleyın,1000 dolarım var demek ıdealdır,bı kaçta kredı kartı gosterın,unutmaynkı burda kısme nakıt tasımaz,1000 dolar nakıt cok buyuk paradır
    ne kadar kalcaksın dıe sorcak son soru olarak
    ucagın donusunu 2 ay soraya alın,2 ay kalcam arkadasımda doncem dıyın al buda kapı gıbı donus bıletım dıe gosterınn
    fotonuzu cekcek,parmak ızınızı alcak,Hosgeldın cnm benım,eger tatıl degılde çalışmaya geldıysen ebenın a...nı gorcen gıbı bı gülümsemeyle,WELCOME TO U.S.A dicek

Next Episode
    -"Lan ben nereye geldım ?" sendromu
    -Havalanından cıkınca vay a.k. arabalara bak sendromu
    -Saat farkından dolayı beyın amcklaması
    -İlk gunler.....

Devam edecek....

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Amerika Hikayesi Bölüm 3 17 Eylül 2008

En son havaalanında kalmıştık,girişteki vize memuru "Welcome to U.S.A." dedi,bankodan geçtik,bavullarımızı alacağımız alana geldik.
    Oh ne güzel girişi yaptım,nasıl olsa vizemde 10 senelik,illa ki bir baltaya sap olurum bu süre içinde die düşünmek yanlıştır.
    Pasaportunuzu cebinizden çıkarın,amerika vizesinin basılı olduğu sayfayı açın,orda I-94 kod adlı göt kadar bir kağıt görceksiniz,bu kağıdın üstünde sizin amerikada ne kadar süreyle kalabileceğiniz yazmaktadır.
    Bu tarihi yazan da,az önce kapıda sizi sorguya çeken elemandır,tipinize veya kendi ruh haline göre 3 ay veya 6 ay basabilir.Genelde 6 ay bastıkalrı için sizi boşa kıllandırmaya gerek yok.
    Sonuç olarak sizin vizeniz isterse 100 senelik olsun,Amerika' da en fazla 6 ay süreyle kalabilirsiniz,6 ayın sonunda çıkış yapmak zorundasınız,eğer çıkış yapmazsanız kaçak pozisyonuna düşersiniz.
    İşte dönüş bileti almanızın önemi burda ortaya çıkıyor,2 ay sonraya alınmış olan bileti,giriş yaptıktan sonra,4 ay daha erteletebiliosunuz,bi taşla 2 kuş hesabı,hem kapıda kıllık çıkmıo hem de dönüş biletiniz hazır oluo.
    Amerika vatandaşları hemen girip çat çat bavullarını aldıkları için,siz oraya ulaştığınızda genelde bavulunuz öle sk gibi duruo olur.Bavullarıda aldık,o sırada cep telefonları açılır,sizi karşılayacak olan dış kapının dış mandalı tanıdık aranır,"Abi ben geldim nerdesin?" die ve köyden indim şehire misali çıkışa dogru agır adımlarla yürünür.
    Genelde Türkiye'den gece binilen uçuşlarda 15 saat uçmanıza ragmen,indiğinizde yine gece olur,gündüzdede bu geçerlidir.Kapıda karşılanırsınız,öpüşme koklaşma seansından sonra havaalanından çıkılır.
    Arkadaşlar ilk gunleri,ev kiralamayı,araba almayı,işe girmeyi 4. bölümde anlatcam,şimdi ilk ayak bastıktan sonraki dikkat etmeniz gerekenleri madde madde yazıyorum.
    *-) Türkiye'den getirdiğiniz hattı hemen çıkarın ve kendinize yeni bir yerel hat alın,bu kontorlü hatları benzincide dahi bulmak mümkündür,Türk hattınızla aileye haber vermek istiosanız mesaj çekin veya çağrı yapın onlar arasın,çünkü dakikasının 80 kontorden ücretlendirildiğini unutmayın,yeni aldığınız amerika hattıyla,siz ararsanız ortalama dakikaya 1 dolar,aileniz sizi ararsa dakikaya 10 cent ödersiniz,msg ise genelde 15 centdir.Bu hatları almak beleştir,sadece içine yuklediğiniz para kadar ücret ödersiniz.
    *-)Amerikadaki elektrik akımı 110 volt olduğu için,bir tane converter alın,10 dolara satılan bu aletler,elektronik eşyalarınızın 110 voltta çalışmasını sağlar.(Burda çok rahat bulabilirsiniz)
    *-)Yanınızda nakit para taşımayın,ertesi gün bankaya gidip bir hesap açtırın ve nakidinizi buraya yatırın,atm kartınız 3-4 günde elinize ulaşacaktır,üstünüzde kalan parayı ise 20 dolar veya 10 dolarlardan oluşturun,100 dolarlık banknot kullanmayın,cebinizde taşımayın
    *-)Kimseye kesinlikle çalışmaya geldiğinizi,burda bir hayat kuracağınızı anlatmayın,Türk dahi olsa.
    *-)Tuvaletlerde kıç yıkama musluğu yoktur,sıçtıktan sonra kıçımı nasıl yıkıcam lan die şaşırmayın,tuvalete bie şişe suyla girin veya yanınızda ıslak mendil taşıyın
    *-)Türk ehliyetini 6 ay süreyle burada kullanabilirsiniz ama polisler genelde kıllık çıkarır,trafik kurallarına uyduğunuz sürece kimse sizi durup dururken çevirmez,çevirdi diyelim,sakın arabadan inmeyin (türk işi,hayırdır memur bey hesabı),ellerinizi direksiyona koyun ve bekleyin,uymadığınız trafik kuralını size söylediği zaman,aaaaaa hiç farkında değilim die cvp verin,uyarı alırsınız,dvm edersiniz,yok acelem vardı geçtim kırmızıda derseniz,cart die 350 doları yapıştırır
    *-)Acil durum olmadıkça hastaneye gitmeyin,kapıdan ayak basınca çat die 200 dolar yazarlar,Türkiye'den gelirken tatil sigortası yaptırmayın çünkü burda bi ske yaramıo,kullandığınız antibiyotik veya reçetelı ilaç varsa yanınızda getirin,burda doktor reçetesi olmadan alamazsınız,o doktora da en az 300 dolar verirsiniz
    *-)Sigara içiosanız yanınızda 4 5 karton getirin çünkü Türk sigaralarından sonra buranınkini içince kusmanız gelir
    *-)Alışveriş merkezlerini gezerken,lan ne ucuzmuş die her boka atlamayın,sadece ihtiyacınız olanları alın,dün akşam yazıcı,fotokopi,fax,scanner özellikleri olan brother marka all in one ı ,22 dolara aldım,fiyatları siz kıyaslayın,burda giyim ve elektronik ucuz olduğu için ayak uydurana kadar hiç bişey almayın
    *-)Toprak Toprağı Gurbette Skermis,bu atasözunu de unutmayın

Saygılar Sevgıler Efenım

Dvm Edecek....

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Amerika Hikayesi Bölüm 4 25 Eylül 2008

Nerde Kalmıştık? Genel anlamda uymanız gerek kuralları ve uyarmaları yaptıktan sonra tekrar başınızdan neler geçecek tarzı yazımıza devam ediyoruz.
    Tanıdıklar sizi havaalanından aldı, kısa bir şehir turundan sonra eve geldiniz.Her Türk gencinin yapacağı ilk iş msn'e girmektir, hemen nickler değiştirilir, anlık iletiye @u.s.a. yazılır, ilk önce reklam önemlidir, listenizde olan ama sizin haber vermediğiniz kişilere vitrin yapmak ayrı bir zevktir.(Notebook getirmeyi sakın unutmayın yoksa kafayı yersiniz)
    O gece göze uyku girmez ne de olsa artık hayatınız kurtulmuştur, araba fiyatlarını öğrenince "yok artık anasının gözü" die düşünülür, 1500$'a 2000 model jip, 3000$'a 2002 bir sedan (Türkiye'de ağır abilerin kullandığı, hayvan kadar kasası olanlardan) alabileciğinizi öğrenmek zevkinize zevk katar.
    İlk 3 gün şehir turlarıyla geçer, sokakta yürümek bile bir heyecandır, hamburgerler büyük bir hevesle yenir, kola bütün restaurantlarda limitsiz olduğu için, patlayana kadar içilir.
    İlk bir hafta basurunuz olmasa bile sıçarken kıçınız acır, bu lafımı sakın unutmayın, mutlaka yanınızda kıç kremi getirin (" kıç kremi nedir ya?" demeyin, eczacınıza başvrun) yanmayı tedavi edenlerden.
    Fazla ayrıntıya girmeyelim, esas konuya geçelim.
    Köyden indim şehire tarzı gelen vatandaşlarımızın yapacağı en güzel iş benzicide çalışmak veya bulaşık yıkamaktır, benzincide çalışan adam pompacılık yapmaz, burda herkes kendi benzinini kendisi alır, sizin yapacağınız olay yerleri paspaslamak veya boşalan dolaplara kola doldurmaktır.Bulaşık yıkamak bence en kral iştir, mutfakta yanlız olursunuz, çatt önünüze tabaklar atılır, bi eliniz de pril, bi eliniz de sünger, istediğiniz hayali kurarsınız yıkarken, karışan görüşen olmaz.
    Burda saat başı ücret alırsınız, ortalama saatte 6-7$ gibi bi rakam, bu ücrette size haftalık ödenir.
    Benzinci veya bulaşık işleri için mutlaka referansınız olması gerekli, kapıyı açıp "Selam-ı Aleykum, eleman lazım mı abi?" gibi sorularla iş bulamazsınız.
    Ben herseyin yolunda gittiğini düşünerek yazıyorum bunları, iyi kötü bir işe girdiniz (tanıdığınız sayesinde), yanında kaldığınız adama rahatsızlık verdiğinizi düşünmeye başladınız,ev tutma vakti geldi.
    Öğrenciler için olan göt kadar evler ortalama 400$'ken, hayvan kadar bir evin 600$ olduğunu düşünün.
    Siz büyük evi tutun arkadaşlar,neden mi?
    küçük evde de, büyük evde de, elektrık, su, ınternet, gaz, çöp masrafınız hemen hemen aynı olacaktır (ortalama aylık 200$).Büyük eve oda arkadaşı almanız mümkündür.
    Fuzuli masraf ikiye bölünür aynı zamanda göt kadar eve ödeyeceğiniz kira bedelinden daha az para sizin payınıza düşer.
    İşiniz var, eviniz var, aylık 200$ dolar taksitle arabanızı da aldınız, ne eksik?
    4 ay sonra götünüze tekmeyi vuracaklar, bunu düşünmeye başlayın

Next Episode
    *-Burda kalmak için ne yapacaksınız?
    *-Sosyal güvenlik numaramı almam gerekio, o nedir lan?
    *-Ben çok daraldım, ne bok yicem sendromu

Saygılar, Sevgiler Efenim

Tu Bi Kontinyu.....

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Amerika Hikayesi - Final 02 Ekim 2008

Bu zamana kadar anlattıklarımda her şey yolunda gidiyordu, işe girdiniz, ev tuttunuz falan filan. Zaman su gibi akıp geçmeye başladı, her gün sabah 8, akşam 9 çalışıyorsunuz, ayda cebinize temiz 1000 dolar kalıyor, her şey güllük gülistanlık ama ı-94 belgenizde yazan süre bitince kaçak olacaksınız, ne yapmak lazım? Evlenmek lazım!
    Başka yolu yok, ya Türkiye ' den 50 bin dolar getirip burada bir şirketi devir alacaksınız ya da ske ske evleneceksiniz, final yazım olduğu için fazla uzatmıyorum, sağolsun arkadaşlar bana araba fiyatları veya elektronik eşya fiyatları hakkında çok soru sordular.
    - Ben ot gibi yaşayıp, günde 12 saat çalışıp, 2008 model range rover' a binsem ne olur?
    - Sadece burada kalmak için suratına bakmayacağınız bir karıyla evlenseniz ne olur?
    - Ay da 5000 dolar kazansanız ama eve gelince sizi suratsız bir karı karşılasa ne olur?

Bakın arkadaşlar, hayat burada toz pembe gözüküyor ama şartlar ülkemizle aynı, kaçak işlerde çalışıp ayda 2000 dolar yaparsınız ama bunun 500' ü kiraya, 300'ü elektrik-gaz-suya, 500' ü de sizin şahsi harcamalarınıza gider.
    - Ne kaldı?
    - 700
    Bir sene çalışıp ülkene dönsen ne yazar? 9400 dolarla ne yapabilirsin Türkiye' de?
    Ben ailemin yüzünü göremedikten sonra, arkadaşlarımla vakit geçiremedikten sonra burada 200 dolara notebook alsam ne olur? 3 katlı villada otursam ne olur?
    Umarım yazılarım da ne anlatmak istediğimi idrak edebilmişsinizdir.
    Yok ben illaki geleceğim diyen arkadaşlarıma kapım her zaman açık, gelin, görün, test edip onaylayın

Saygılar, Sevgiler Efenim

Bu yazı alkıslarlayasiyorum'adli siteden alintidir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Paylaştığın sitede okumuştum bu yazı dizisini.
    Faydalı olduğunu düşünüyorum. Teşekkürler..

"Some people feel the rain. Others just get wet"

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

iyi paylaşım

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

gerçekten çok güzel anlatmış kendi memleketimiz cennet bence..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı slytein Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gerçekten çok güzel anlatmış kendi memleketimiz cennet bence..
    bencede çok iyi anlatmıs

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)