Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 1.17 not ortalamasıyla Vize

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Post 1.17 not ortalamasıyla Vize

Merhaba arkadaslar
    Marmara Üni. Turizm Rehberligi bölümü 1. sınıf ögrencisiyim ve not ortalamam 1.17 geldi. Vize icin oldukca stres yapmaya basladım. Not ortalamasının bu kadar dusuk olmasının en büyük sebebi full-time calısıyor olmam ve bölümümde belki de okuldaki tek ek kontenjan olmam. Bu yuzden 2 ay gec baslamak zorunda kaldım okula. 1 hafta sonra da vizeler basladı. Üstüne bir de ikinci yabancı dili yanlıslıkla fransıca secince(FF) ilk dönem böyle oldu. İngilizcem upper-intermediate seviyesinde yani iyi. Vize görüsmesinde not ortalamamı etkileyen olumsuzlukları nasıl anlatabilirim sizce ? Aklıma referans mektubu geldi ama pek bakmadıklarını duydum. Lütfen yardımcı olun cok stres yaptım ilk görüsmede almak istiyorum vizeyi. İkinci dönem minimum 1.8 not ortalaması getirecegime inanıyorum. Ayrıca vizelerden sonra transkript alabilir miyim? Finallerin mayıs sonu baslayacagını düsünürsek transkripti almak haziran ortasını bulur rahat o zamana kadar işlerin cogu baslamıs olur. Danısman sirketim vizelerden sonra transkripti alıp göndeririz gibisinden birseyler söyledi.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ingilizcene güvenıyorsan speakıng olarak sorun yok diyorsan iyi bir anlatımla neden bu şekil kötü geldiğini anlat her türlü alırsın Yalanda at fln

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı salih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ingilizcene güvenıyorsan speakıng olarak sorun yok diyorsan iyi bir anlatımla neden bu şekil kötü geldiğini anlat her türlü alırsın Yalanda at fln
    hertürLü aLırsın mı? Full time çaLıştığını söyLersen eğer memur senin paraya ihtiyacın oLduğunu ve okuLa gitmiyecek kadar okuLu saLLamadığını düsünebiLir. Ve amerikaya gittiğinde geri dönmeyeceğini düşünebiLir.. Kardeşim moraLini bozmak gibi oLmasın ama, şahsi görüşüm vize aLma ihtimaLin çok düşük. Ama eğer notLarını yükseLtip haziran gibi girersen vizeye şansın artar ama dediğin gibi geç bir tarih.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı cimbomlu10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hertürLü aLırsın mı? Full time çaLıştığını söyLersen eğer memur senin paraya ihtiyacın oLduğunu ve okuLa gitmiyecek kadar okuLu saLLamadığını düsünebiLir. Ve amerikaya gittiğinde geri dönmeyeceğini düşünebiLir.. Kardeşim moraLini bozmak gibi oLmasın ama, şahsi görüşüm vize aLma ihtimaLin çok düşük. Ama eğer notLarını yükseLtip haziran gibi girersen vizeye şansın artar ama dediğin gibi geç bir tarih.
    Cevabın için sagolasin farklı bı acıdan bakmamı sağladı. Ancak turizm sektöründe oldugum için çalısmamı olumsuz gormeyebilir diye düşünüyorum memur. İnşallah da öyle olur yoksa dediğin gibi vizeyi alma
    İhtimalim çok düşük :/

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba dante, sanirim kismende olsa ayni kaderi paylasiyoruz, benimde gno.m donem itibariyle 1.10u buldu.. bende yatay gecis ogrencisiyim. durumu izah ettikten sonra olay tamamen memurun psikolojisine bagli diye dusunuyorum belki benim tek avantajim 2.kez gidicek olmam. yani olay birazda sans meselesi. ama icini ferah tut artik olacagina varir...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaslar vizelerden sonra transkript alınıp alınamadıgını bilen yok mu? Bilgi yönetim sisteminden her zaman transkript cıkartırılıyor ama finallerden önce işlenmiyor notlar bombos duruyor.

BannedUser
    Guest

Alıntı cimbomlu10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen katılıyorum.

Dante okanın bu yazısına turizm sektorunde calısmamdan dolayı hos gorurler demıssın. Bu tamemen yanlıs. Senin izlemen gereken yol. Okula 2 ay gec basladıgını bildirmen. Baktın ret verdi hemen araya gir ve bu donem notlarının yukselecegını yesil kagıt vermelerini sagla. Transkriptini daha sonra yukseldıkten sonra tekrar gonderecegını belırt.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı dante_93 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar
    Marmara Üni. Turizm Rehberligi bölümü 1. sınıf ögrencisiyim ve not ortalamam 1.17 geldi. Vize icin oldukca stres yapmaya basladım. Not ortalamasının bu kadar dusuk olmasının en büyük sebebi full-time calısıyor olmam ve bölümümde belki de okuldaki tek ek kontenjan olmam. Bu yuzden 2 ay gec baslamak zorunda kaldım okula. 1 hafta sonra da vizeler basladı. Üstüne bir de ikinci yabancı dili yanlıslıkla fransıca secince(FF) ilk dönem böyle oldu. İngilizcem upper-intermediate seviyesinde yani iyi. Vize görüsmesinde not ortalamamı etkileyen olumsuzlukları nasıl anlatabilirim sizce ? Aklıma referans mektubu geldi ama pek bakmadıklarını duydum. Lütfen yardımcı olun cok stres yaptım ilk görüsmede almak istiyorum vizeyi. İkinci dönem minimum 1.8 not ortalaması getirecegime inanıyorum. Ayrıca vizelerden sonra transkript alabilir miyim? Finallerin mayıs sonu baslayacagını düsünürsek transkripti almak haziran ortasını bulur rahat o zamana kadar işlerin cogu baslamıs olur. Danısman sirketim vizelerden sonra transkripti alıp göndeririz gibisinden birseyler söyledi.

almıs mıydın vizeyi kardeş

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)