Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Alaska 2012 Duyuru

BannedUser
    Guest

Standart Alaska 2012 Duyuru

Alaska veya fabrika islerinde calismayi dusunen ogrenciler! Hayir, beklenen aciklama henuz yapilmadi. Ama aciklama yapilincaya kadar vize basvurusunda bulunacak ogrencileri isleri hala SWT kapsaminda kabul ederek degerlendirebilecegiz! Kisacasi, Alaska'ya gitmek isteyen ogrencileri hemen vize basvurusu yapmaya cagiriyoruz! Siradaki SWT gunlerimiz 28 ve 29 Subat, 9, 16 ve 23 Mart.

Konsolosluk Acıklaması

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Çok güzel de,ola ki bakanlıktan olumsuz bir karar çıktı o zaman da ödenen vize ücreti iptal olmayacak mı?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Vize zaten basıldı gidişte sorun çıkmaz diyelim bu sefer işe yerleştirmeler ne olacak acaba sonuçta çıkacak olumsuz bi yasayla öğrenciler bu işlerde çalıştırılamayacak o saatten sonra sponsor ve şirketlerde farklı işlerinde kalacağını sanmıyorum..Değişik..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alaska veya fabrika islerinde calismayi dusunen ogrenciler! Hayir, beklenen aciklama henuz yapilmadi. Ama aciklama yapilincaya kadar vize basvurusunda bulunacak ogrencileri isleri hala SWT kapsaminda kabul ederek degerlendirebilecegiz! Kisacasi, Alaska'ya gitmek isteyen ogrencileri hemen vize basvurusu yapmaya cagiriyoruz! Siradaki SWT gunlerimiz 28 ve 29 Subat, 9, 16 ve 23 Mart.

Konsolosluk Acıklaması
    Herşey çok güzel de eğer karar açıklanırsa ve Alaska olayı iptal olursa vize görüşmesine giren ve vizeyi alan öğrenciler ne yapacak tekrar vize masrafı mı yapacaklar ? ? Artık bu durumun biran önce açıklığa kavuşmasını umut ediyorum

BannedUser
    Guest

Bakanliktan aldigimiz bilgiye gore Alaska ve fabrika isleri bu yil icinde SWT disinda birakilsa bile, daha oncesinde bu islerde calismak uzere vize alan ogrenciler vizelerini kullanarak bu islerde calisabilecek. Yani simdi vize alirsaniz daha sonra isler SWT disinda birakilsa bile bu yaz bu islerde calisabileceksiniz.

Yeni konsolosluktan alınan bilgi bu.....

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Gerçekten çok güzel bir haber bu)

BannedUser
    Guest

Evet cok sevindim yaa mujdeli haber benden olsun sana cok sıkıntı yapıyordun hadi hayırlı olsun..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet cok sevindim yaa mujdeli haber benden olsun sana cok sıkıntı yapıyordun hadi hayırlı olsun..
    Aynen ya,çok iyi oldu bu haber sağol

BannedUser
    Guest

Umarım vizeleride alır alaskaya gideriz artık.

BannedUser
    Guest

Alaska işleri karar acıklanınca yuksek ihtimal iptal olacak arkadaslar.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Kaynak nedir acaba?
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Karar açık aslında. Yasaklanacak. Bu hemen hemen kesin gibi. Sorgulanması gereken kararın yürürlüğe gireceği Mart ayından önce iş yerleştirmesi ve vizesini alan Alaska'cıların durumu. Bu konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde bir haberi paylaşmıştım. Haberin ilgili bölümünü buraya kopyalıyorum.

But not all of last year's changes have been fully implemented, according to the memo because some students will be "grandfathered" in.
    "While this will mean that some participants are treated differently than others for a brief at time, to do otherwise, however, would create major problems for our embassies and consulates as placements are cancelled — and possibly visas revoked — for students who paid their fees and made their summer plans in good faith...," the memo said.
    Bu durumdan herkes etkilenmeyecek. Hali hazırda vizelerini almış ve güzel bir yaz planı yapmış öğrencilere ayrıcalıklı davranılacak. Bu böyle olmak zorunda aksi halde elçiliklerde durum çok daha karışır (Örn: verilen vizelerin iptal edilmesi gibi). Kısa bir süreliğine ayrıcalık tanınıyor yani..

http://www.turkishwat.net/basinda-wa...e-gidiyor.html

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Peki bu yasa çıktıktan sonra daha önce wat ile gitmiş biri,yani Alaskayı görmüş o şartlarda çalışmış biri,Vizeye başvurabilecek mi?Belki son sene oması nedeniyle '. kez alaskaya gidecek olanlara da vize verebilirler?Çünkü yasada açık var..Bu yasa çıkmadan önce biri tüm parasını yatırmış ona göre hazırlık yapmış (Alaska şartına göre) ve DS-2019 beklerken bu yasa çıkarsa ne olacak?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Ugur bir önceki mesajımda yazıyor işte..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Yok vize aldıktan sonra bu yasa çıkanlar için etkilemiyor diyor..Ama benim merak ettiğim bu yasa çıkma aşamasındayken sadece şirket parasını yatırıp DS-beklerken (henüz vize almamışken) bu yasa çıkarsa,öğrencilere başka iş mi verilecek yoksa bu tarihten önce imzalanmış olan DS-2019 formlarıyla vizeye girebilecekler mi?Aslında bu sorum Alaskaya önceki yıllarda gidip çalışmış öğrenciler için..

BannedUser
    Guest

Yasa cıkarken ds beklıyor ve vızeye gırecekse. ds belgelerine onay verilmeyecek. bu yuzden bu kisiler yeni bir is secmek zorunda kalacaklar. bu yuzden alaska gıdecek arkadasların acele ederek bır an once ds belgelerini getirerek gorusmeye girmeleri gerekmektedir. yalnız bu arkadasların dıkkat etmesi gereken cok onemli bir durum var....

DIKKAT

Bazı sponsorlar ne olursa olsun alaska isleri iptal olması durumunda onceden bile vize alsada sponsorluklarını geri cekecek. bu yuzden onune gelen sırketle bu sene alaska gıdılmemelı ve sırketlerden bununla ılgılı bılgı kesınlıkle alınmalı...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

karar ne zmana çıkar tahminen , job offer ile gidenler içinde geçerli mi ? sponsor çekilirse ne olur , işi ben buldum sonuçta başka bi sponsora geçilebilir mi sonradan ?

BannedUser
    Guest

Sponsor cekilirse DS belgen iptal olur. Baska sponsora Gecilemez. İptal olursa gidemezsin karardan sonra..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)