Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ingilizce pazarlık

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Ingilizce pazarlık

İngilizcede pazarlık nasıl yapılır. Yada indirim nasıl istenir?
    sale,discount ?Günlük kullanımda nasıldır aceba?

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Markete girilir

-Hey how much is that ?
    -10 dollars
    -Cmon thats a lot do somethings
    -excuse me ?
    -i said do sometihings you know ?
    -Excuse me sir but i didnt get it?
    -Ok ok i dont wanna receipt too !
    -???

Hocam şaka bir yana pazarlık durumu pek yok abd de türkiyedeki gibi.Ama outletlerde çalışan başka bir watcıya denk gelirsen onun %30 luk indirimini isteyebilirsin.

BannedUser
    Guest

How much ? 150 box.

Omg very expencive.... I am student mann.. I have 120 box hahaah

2008 Makroklima

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hocam çalıştığınız yerlerde pazarlık yapanlar sık oluyormu bizim kayserili tipi dediğimiz insanlardan var mı çok

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Alıntı furkangel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam çalıştığınız yerlerde pazarlık yapanlar sık oluyormu bizim kayserili tipi dediğimiz insanlardan var mı çok
    Her ne kadar amerika da olsa oranında çingen diye tabir ettiğimiz tipleri oluyor elbet.3 dolarlık malın pazarlığını yapmaya calışan,1 cent para üstü için 5 dk register kağıdının değişmesini bekleyen,kahve parasını fazla bulup çemkirenlerle sıkca karşılaştım.

Bir de parasını naylon şefaf poşette taşıyp tip kutusuna 20 dolar atan kanadalılar vardır ki candır onlar can

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı honour51 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İngilizcede pazarlık nasıl yapılır. Yada indirim nasıl istenir?
    sale,discount ?Günlük kullanımda nasıldır aceba?
    ) bu sene yaptığım pazarlık ev kiralamada..; ev sahibine aşırı güler yüz gösterilir... öğrenci olunduğu ve çok uzaklardan gelindiği anlatılır.. aylık 200dolar kira isteyen ev sahibine güleryüzle c'moon let's make deal hundred and fifty denir.. ev sahibi kabul eder.. hatta o ev sahibi o kadar iyidir ki 1 hafta sonra 2 arabasından birini evine gelen öğrenci misafirinin kullanımına sunar hatta benzin alınca kızar.. arasıra yemekler yapar beraber restoranlara gidilir.. türk restoranına gidildiğinde ev sahibine hesap ödetilmez, kebap ve bilimum lezzetli tatlarla amerikalılar sınanır.. türk kahvesi ve ardından baklavayla zevkin doruklarına ulaşılır.. o ev sahibiyle sürekli iletişim halinde olunur ve bu sene içinde kardeşinin şirketinden job offer ayarlanır... işte pazarlık böyle yapılır... belki çok şanslıydım ama bu da böyle bir hikaye =))))

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Bu şartlarda indirim istemeye gerek var mı?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu şartlarda indirim istemeye gerek var mı?
    şartların böyle gelişeceğini bilseydim.. indirim değil neden bu kadar ucuz diye sorardım =)) 2.5 ay kaldım sadece 2 aylık kira aldılar.. TR'ye dönmeden bana aldıkları hediye verdiğim total kira 300$ vardır herhalde.. taşındıktan sonraki ilk kiramı verdiğim an yarın mangal yapalım dediklerinde bişilerin iyi gideceği belli olmuştu

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

- Hi sir, i have to go to this adress, is it gonna be how much ?
    - 40 $
    - F...k it, i can walk )
    - alright lets 35 box
    - thanx sir

2011 PCB/Florida

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

"do something" çok güldürdü beni

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı Aysin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şartların böyle gelişeceğini bilseydim.. indirim değil neden bu kadar ucuz diye sorardım =)) 2.5 ay kaldım sadece 2 aylık kira aldılar.. TR'ye dönmeden bana aldıkları hediye verdiğim total kira 300$ vardır herhalde.. taşındıktan sonraki ilk kiramı verdiğim an yarın mangal yapalım dediklerinde bişilerin iyi gideceği belli olmuştu
    Mangal mı???Abi ev sahibim bana mangal yapalım desin ben ona 2 kat fazla öderim kirayı sorun değil ya

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı Aysin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ) bu sene yaptığım pazarlık ev kiralamada..; ev sahibine aşırı güler yüz gösterilir... öğrenci olunduğu ve çok uzaklardan gelindiği anlatılır.. aylık 200dolar kira isteyen ev sahibine güleryüzle c'moon let's make deal hundred and fifty denir.. ev sahibi kabul eder.. hatta o ev sahibi o kadar iyidir ki 1 hafta sonra 2 arabasından birini evine gelen öğrenci misafirinin kullanımına sunar hatta benzin alınca kızar.. arasıra yemekler yapar beraber restoranlara gidilir.. türk restoranına gidildiğinde ev sahibine hesap ödetilmez, kebap ve bilimum lezzetli tatlarla amerikalılar sınanır.. türk kahvesi ve ardından baklavayla zevkin doruklarına ulaşılır.. o ev sahibiyle sürekli iletişim halinde olunur ve bu sene içinde kardeşinin şirketinden job offer ayarlanır... işte pazarlık böyle yapılır... belki çok şanslıydım ama bu da böyle bir hikaye =))))
    Belki mi Cidden çok şanslıymışsın Allah tüm Türk Watçılara böyle ev sahipleri iş verenler nasip eylesiiinnnnn

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mangal mı???Abi ev sahibim bana mangal yapalım desin ben ona 2 kat fazla öderim kirayı sorun değil ya
    Valla bu seneki job offer'a free airport pick up provided-housing free fln yazmışlar ama kaç para isterlerse veririm
    her defasında beni evlerine para için almadıklarını söyleyip duruyolardı....
    5 gün tatile çıktıklarında yanlarında beni götürmeyi çok istemişlerdi ama iş yerinden izin alamamıştım.. hatta 1gün izin alıp kız arkadaşımla takılmak için yalan söyledim hastayım diye hasta olmadığımı ispatlamak için iş yerindeki first aid'te ateşimi bile ölçtüler ama 2 saat yalvararakta olsa izni kapmıştım

Alıntı SYSOP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Belki mi Cidden çok şanslıymışsın Allah tüm Türk Watçılara böyle ev sahipleri iş verenler nasip eylesiiinnnnn
    Umarım herkesin watı böyle şanslı geçer....

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

çok şanslıymışsın gerçekten aysin

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

biraz surat sallayıp kararsız kaldığını belli edersen hemen fiyat kırıyolar hani biraz Hintliler biraz uzakdoğulular gibi davranman gerek. Çok fazla laf söylersen onlar 2 katını söylüyor. Bolca istediğin fiyatı söyle, kırık İngilizce konu, kısaca karşıdakini bezdir çok çok çok yararlı oluyor. Bizdeki gibi son bu olur almazsan eyvallah demiyorlar illa satmaya çalışıyorlar. Ev kirası, iş saatleri, ıvır zıvır alışverişlerde çok uyguladık biz bu yöntemi.
    Bindik bi alamete, gediyoz kıyamete

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)