Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Araba satın almak???

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Araba satın almak???

Merhabalar ben de bu yaz richmond virginia ya gitmeyi planlıyorum yaşım 20 araba satın alırsam ehliyet sorunu yaşar mıyım?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

merhaba hocam, arama** kısmından bu konuyla ilgili açılmış başlıklardan rahatça bilgi edinebilirsin...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

turkiyede kullandigin ehliyeti amerikada 3 ay kullanabilirsin
    LIVE IS LIFE

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

valla TR ehliyeti için Florida da bana sınırsız kullanırsın dediler

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Sorun yaşamazsın.Ehliyet için 3 ay diyorlar ama ben 4 ay kullandım polis durduruncada bişey demedi.
    ""Let the game begin""

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Ben amerikada bi Türk abiyle tanışmıştım bi outlette telefon aksesuarı satıyodu,oda 15 yıldır Türkiye'deki ehliyetiyle sorun yaşamadan kullandığını söyledi..Her polis durdurduğunda arabayı yeni aldım şimdiye kadar gerek olmuyodu o yüzden çıkarmadım diyerek atlatıyormuş.Tabi yasal olanı 3 ay bunu bilip ona göre davranmakta fayda var

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Abi napmış 15 yıl yaaa!Dünyanın en kolay şeyi amerikada ehliyet almak.
    ""Let the game begin""

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

adamın ingilizcesi yok belki ondandır belki sorun çıkmadığı içindir bilmiyorum..gerçi ing bilmiyoda olsa ing bilen ve Türkçe bilen herhangi birinin yardım etmesine izin veriyolar..muhtemelen gerek duymadığından çıkarmamıştır..Bende 2 gidişimde baya bi araç kiraladım,park cezası bile yedim ama polisle hiç konuşmadım...yani sorun olmadı ehliyet hiç..zaten kurallara uyunca kimse bişey demiyor orda..

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Ya aslında o tamamen şans.Ben gece 2'de yol çizgisine 1 kere değmişim diye durdurulmuştum bu sene.Polise dedim sen sarhoşmusun olayın ne O da bana diyor ben senin sarhoşluğundan şüpheleniyorum Yani biraz şans.ama bişey olmaz yaa.Bizim ehliyetin üstünde de kocaman driving lecience yazıyor.
    ""Let the game begin""

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Vay be,demek bi polise sarhoşmusun diyebildinBen bi kere bi polis arabasının birini arabadan indirdiğine şahit oldum,şahit olduğumu görmesinler diye saklandımTepesinde kocaman cayır cayır dönen 2 disko lambasımıdır nedir ortalığı gündüz gibi yapıyodubana bi polis dur dese kekeme olurdum herhaldeşaka bi yana eğer uzun vadede kalınacaksa 6 ay 1 yıl gibi non driver ID yada ehliyet en iyi çözüm Amerikada.Alkol alırken ikide bir pasaport göstermek can sıkıcı olabilir yada sigara alırken..

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Yaaa polisten korkunca daha çok sıkıştırıyorlar.Onlara söliceksin aklında ne varsa salıyorlar o zaman.Neredeyse hafta 1 kere durdurulduğum için(en az1) Her yöntemi üstlerinde test ettim
    ""Let the game begin""

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı Amadeus35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaaa polisten korkunca daha çok sıkıştırıyorlar.Onlara söliceksin aklında ne varsa salıyorlar o zaman.Neredeyse hafta 1 kere durdurulduğum için(en az1) Her yöntemi üstlerinde test ettim
    İyi cesaret vallaTürkiye'de bile polisle konuşurken bi sorun çıkmasın da konuşma bitsin modundayım Amerika'da bi polise sarhoşmusun dediğimi düşünemiyorum bile

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yani orda 3 ay boyunca tr ehliyetiyle gezebilrim sıkıntı yok diosunuz??

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı northwestern Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yani orda 3 ay boyunca tr ehliyetiyle gezebilrim sıkıntı yok diosunuz??
    yok hocam ya..hiç uğraşma..çünkü başvuru yaptığında sınav oluyosun 1 hafta sonra seni arıyolar direksiyon sınavın oluyor.yani git gel eziyet olur çalıştığın yerin yakınında yoksa..ama hatıra olur Türkiyede hava atarım diyosan olabilir tabiki

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

E ben gittim ehliyeti almaya, araba kiraladim da gittim hatta yol testi yaparlar diye. Ama yol testi yapmadilar, iki saat falan surdu ehliyeti almam. Sonradan dusundum niye yapmadilar yol testi diye.. Butun islemler sirasinda ilk dakkadan itibaren kiraladigim arabanin anahtarlari ortalikta duruyodu.. tezgahin masanin uzerinde falan.. Muhtemelen onu gorup bu eleman kulaniyo zaten gerek yok falan dediler heralde diye tahmin yurutebildim sadece. Ama yani evraklarin tamamsa kapidan girip ehliyetle cikman 2 saat suruyo. Misisipi icin toplam masrafi da 23 dolar. Evraklardaki tek sikinti da dogum belgeni istiyolar ingilizceye cevrilmis olarak. (birth certificate) Bizim turkiyede bi boka yaramaz kimse istemez ama burda baya degerli bi belgeymis. Nufus kayit suretini de cevirttirip dogum belgesi niyetine kullanilabiliyo, ben oyle yaptim. Universiteden ceviri istediler.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı DrAcooA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    E ben gittim ehliyeti almaya, araba kiraladim da gittim hatta yol testi yaparlar diye. Ama yol testi yapmadilar, iki saat falan surdu ehliyeti almam. Sonradan dusundum niye yapmadilar yol testi diye.. Butun islemler sirasinda ilk dakkadan itibaren kiraladigim arabanin anahtarlari ortalikta duruyodu.. tezgahin masanin uzerinde falan.. Muhtemelen onu gorup bu eleman kulaniyo zaten gerek yok falan dediler heralde diye tahmin yurutebildim sadece. Ama yani evraklarin tamamsa kapidan girip ehliyetle cikman 2 saat suruyo. Misisipi icin toplam masrafi da 23 dolar. Evraklardaki tek sikinti da dogum belgeni istiyolar ingilizceye cevrilmis olarak. (birth certificate) Bizim turkiyede bi boka yaramaz kimse istemez ama burda baya degerli bi belgeymis. Nufus kayit suretini de cevirttirip dogum belgesi niyetine kullanilabiliyo, ben oyle yaptim. Universiteden ceviri istediler.
    Pasaportta doğum tarihi yazıyor onu kabul etmiyolar mı?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

sınır 6 ay,şeritten çıkmadan sür polis varsa hız yapma birşey olmaz. Bir de sakın arabada uyuma iki kez üzerimize silah tuttular arbadan çıkarmak için, zaten o anda dilin çözülüyor ing.yi 10 dakikada döktürüyorsun aracın muayenesi dolmamışsa hiçbirşey olmaz, safe drive her polis der.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)