Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 46 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Turk kızları

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Standart Turk kızları

Admin Mesajı: Konu, Türk Kızlarının WAT programına olan uygunluğu yada uyum sürecinde yaşanan sorunlardır. Konuyu ısrarla farklı boyutlara taşımak isteyen arkadaşlarımız uyarılmaksızın cezai yaptırımla karşı karşıya kalacaktır.

Sizce turk kizlari work and travel programina uygunmudur? Uygunmudurdan kastim suanki jenerasyon bu programi kaldirmak icin cok ''NARiN'' degilmi? Bu tartismaya , forumdaki diger bi konudan geldik oyuzden , arada gecen muhabbeti size aktariyorum , fikirlerinizi bekliorum

memetcetinkaya:
    cogu kiz arkim bana soruyor , onlara cvp verdigim gibi' WAT TURK KIZLARI ICIN UYGUN BIR PROGRAM DEGILDIR '' bocekten korkuorsan, ailenin tek cocuguysan, hayatinda hicbi zman tek basina biyere gitmediysen, yalniz kalamaiorsan - wat yapmaa)

inqueen;
    yabancı kızların bu tip korkuları yok mu da türk kızlarına özgü bir şey dedin? ayrıca insanına göre değişir bu durum ırkına göre değil

memetcetinkaya:
    lafimin arkasindayim TURK KIZLARINA ozgu birsey bu, diger ulkelerin kizlarida korkarlar ama buna sadece korkarak tepki verirler aglamazlar zirlamazlar annesini babasini erkek arkadasini arayip dert yanmazlar acitasyon yapmazlar , dunyanin hicbir yerinde suanda yetismekte olan turk kiz jenerasyonu kadar , kabiliyetsiz ve simarik baska bi irk yoktur. ( %80 inden bahsediorum )

inqueen ; şu an çok basit bir düşünceye sahip olduğunu farkettim, dahada polemiğe girmicem.

memetcetinkaya:
    yani basit bi dusunce tarzina sahip olmanin kotu bi yani oldugunu dusunmuorum, dusuncesizlerin cogunlukta oldugu bi toplumda . See yaa

makroklima;
    Türk kızlarına göre demek yanlış bence herkese göre bir program bu kim ne amaclıyorsa kim ne istiyorsa onu yapabilir bu programda. Kızlar yapamaz diye bir şey yok.... Giden onlarca kız arkdasım var

cav ; Her ne kadar bu program 'Türk kızlarına Göre Değil' düşüncesinde olsam da bunu bu şekilde söylemek göze batıyor sanırım bu yüzden ben şöyle diyorum

Abd de bulunduğum yıllarda karşılaşmış olduğum Türk kızlarının yüzde 80 ni -ki bana göre sudan sebeplerden dolayı- şikayetciydi, mutsuzdu ve pişmandı.

memetcetinkaya;
    goze batabilir acida gelebilir ama bi gercek var odaa turk kizlarina gore olmadigidir 5 senedir wat a katilan psikoloji bolumunde 50 kisilik sinifin tek erkek ogrencisi olarak mezun olmus bi kisi olarak soluorum bunu.
    LIVE IS LIFE

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

@Mehmetçetinkaya

Öncelikle selamlar dostum

Evet,burada resmen bir tartışma başlatmışsın.Üzerinde düşündüğün konu iyi hoş,ancak burada bir sorun var.Bahsettiğimiz şahıslar türk kızları ve konu türk kızlarının wat programına uygunluğu.Düşüncene olan bütün saygımla,bu konunun bizim değilde,'türk kızları' arasında tartışılması ve konuşulması bence daha uygundur.Senin kendi görüşün,görmüş ve yaşamış olduğun bi takım olaylar sonucunda oluşmuş.Ancak bunu kendine saklaman ve konunun bahsi geçen şahıslar tarafından tarafından karara bağlanmasına izin vermen herkes için en hayırlısıdır.Eminim bunun kritiğini türk kızları zaten kendi aralarında yapıyordur.

Tekrar belirtiyorum,kararına saygılıyım Ama bence bu yol,en iyi yol.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

''Üff snne be slk.s'' bu cümlemsi şey durumu yeterince açıklıyor sanırım.Ayrıca bu şekilde bir genelleme yapmak yanlış.Dediklerinde doğru taraflar da var yanlış taraflar da sonuç olarak orada bir erkek bir kızın poposunu ellese gayet olağan karşılanabilir(arkadaşlar arasında) ama burada öyle bir şey olsa kan çıkar,organ çıkar.Demek istediğim,bu dediğin şey kültür farklılığından ve yetişme tarzından kaynaklanıyor yani burada suçu kızlara atmak doğru olmaz değil mi?Inan bana olay sadece kızlarda bitmiyor maalesef.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

degildir

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bence bunu Türk kızları olarak genellemek çok yanlış. Herkesin yetiştirilme tarzına kişiliğine göre WAt programına uygunluğu tartışılabilir. Ne yazık ki kızların yetiştirilme tarzından dolayı bu problemler kızlarda da daha fazla. Ama bu bir Türk erkeğinin de aynı problemleri yaşamayacağı anlamına gelmez. eminim erkekler açısından da işini beğenmediğinden ya da zorlandığından dolayı geri dönmek isteyenler olmuştur. İlk seferinde tek gitmeye çekinen erkek olabileceği gibi ilk seferinde tek giden kız da olabilir.bu herkesin kişiliğine bağlıdır. Ben bir Türk kızı olarak tek gidiyorum ve bu sürecin tamamının güllük gülistanlık geçmeyeceğinin de farkındayım sonuçta oraya çalışmaya gidiyoruz ve eminim benim gibi düşünen kız arkadaşlarım da vardır.o yüzden bence bu konuda genelleme yapmak doğru değil.naçizane fikirlerim

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

gecen sene ayni evde yasadigim turk kizlari da vardi amerikada. kabul edelim ki diger kizlardan biraz daha narin biraz daha virvir ve sikayetciler ama gitsinler bence biraz hayati zorluklari gorsunler yani

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Work and travel programına Türk kızları katılmasın,onlar uygun değil diyen arkadaşlar için söylüyorum;geçen yaz Alaska'ya gittim hergün 14 saat bazen de 18 saat çalıştım. İki ay boyunca gıkımı çıkarmadan çalıştım hasta olduğum günler bile işe gittim. Birçok erkek arkadaş da ben bu işi yapamayacağım artık,çok üşüyorum diye ağlıyordu. Uzun lafın kısası, work and travel'da cinsiyet ayrımı yoktur! Sadece kişilerin bu programa uygunluğu esas alınacak noktadır.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

ben gördüğümü söyleyim bizim orda sadece 2 tane türk kız vardı birisi 1 ay evle iş haricinde hiçbir yere gitmedi akşamları sevgilisini arayıp ağlayıp durdu bi iş yaptığı yoktu yemeği bile ben yapıyordum hergün sızlanıp duruyordu bölümüde ingilizce güya ama hiç bişey yoktu bir ayda sonra markete fealn gitmeye başladı 3 ay sonra türkiyeye döndü abd den hiçbirşey almadı sadece valizi kırldı bi valiz aldı ve hiçbiryeri gezmedi 3 ay texasda adada yaşadı sonra tr ye döndü yüzünede söyledi verdiğin paraya yazık niye geldin diye yuzde olara bakarsak bence yüzde 75-80 nine uygun değil
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Bence de cogu Turk kizi uygun degil bu programa ama SWT programina katilmalilar diye dusunuyorum.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Tabi ki ilk başta yetiştirilme şartları belirleyici etken olsa da Türk kızlarının narin ve dırdırcı yapısından dolayı WAT'a uygun olmadıklarını düşünüyorum.Özellikle Rus kızlarıyla kıyaslarsak Ruslardaki çalışma azminin yarısı bile şu güne kadar edindiğim WAT tecrübelerinde tanıştığım Türk kızlarında yoktu.Bide Türk kızlarının menejerlere bile dırdırlanmaya çalışması sanki karşısında standart bir Türk erkeği varmış gibi onun başının etini yemeye çalışması olayın ayrı bir boyutu.
    ""Let the game begin""

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ben ileriki 10 yillik surec icin, yurtdisinda bulunmus ozellikle amerikada bulunmus turk erkeginin , bu jenerasyondan bi turk kiziyla evleneceginide dusunmuyorum , sadece wat ile kalmaz yani bu olay )
    LIVE IS LIFE

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Kesinlikle katılıyorum
    ""Let the game begin""

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Elbette aralarında istisnalar çıkacaktır ama.. benim genellike gördüğüm "Türk Kızı"

"Ayy ben şimdi havalimanından nasıl gidicem" dir...

"Oturup ağlamak"tır...

"Etrafa negatif enerji yaymak"tır..

"Konaklamayı beğenmemek"tir...

"Diğer Türk kızları örgütleyip toplu sızlanma ayini yapmak"tır...

"İş yerindeki diğer ülke kızlarına tavır takınmak"tır..

"Manager'e trip atmak"tır..

"Diğer ülke kızlarının kendilerinden az çalıştıklarını iddia etmek"tir..

"Hasetinden çatlamak"tır...

"Dedikodu'nun kralını ayartıp, kraliçe olarak tahta çıkmak"tır..

"Arkadaşlar bakıııııınn.. Ben kültür şoku yaşıyorum. Hepiniz görün" dür..

"Eğlence parkında eğlenememek"tir..

"Her akşam 22.30'da "Ben annemi özledim öff yaaa" dır..

"Hoşlandığı çocuğun ilgisini çekmek için aynı ortamda başkası ile ilgilenmek"tir. (Elin ABD'lisinin de umrunda ya)

"Kızlaaaaar haftaya cuma dayyoff ayarlayın Newyork'a gidecez"dir. Ancak aynı zamanda "Yaaa ben para harcamak istemiyorum"dur..
    vb.. gibi çoğaltılabilir..

Burada kız arkadaşlarımız alınmasın ama sizde oraya gidince bunları çok iyi hatırlayacaksınız. Bu tarz kişilerle aynı ortamda bulunacaksınız. Belki de onlara ayak uyduracaksınız.Bu durum yetiştirilme tarzından felan kaynaklanmıyor. Bizim insanımızın kendisini geliştirememesinden kaynaklanıyor. Ayrıca bu konu sadece Türk kızları ile de sınırlı değil. Erkekler arasında da kızlar kadar olmasa da garip olaylar dönüyor... Selamlar..

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Müthiş açıklamışsın Fiorex
    ""Let the game begin""

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

''yaa ben kizim ilk once benim dusa girmem gerekior''dur
    ''yaa su rus kaltaklara bak nasil dans ediyorlar diyip ,gereken ilgiyi goremeyince ayni tarz dansa 2 hafta sonra baslamaktir''
    ''yaa eglenemiyorum ben burda deyip 7/24 face de takilmaktir''
    ''my manager- bana guzel masa vermek neydi-? hmm seyy table not good , bi yardim et bana guzel section vermior ya nasil soyleyecektim bunu'' kendini dev aynasinda gorup mizmizlanmaktir turk kizi olmak

sahanee ) bence devami gelecektir , belki bu konu sayesinde biraz olsun yagcilik yapmayi birakip ,turk kizlarinin yuzune gercekler vurulurda biseyler degisir ,,
    LIVE IS LIFE

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

aaa serhat senin turkiyede sevgilin yok muydu yaptigin cok ayip diyen kizlarimizi 2 ay sonra neler yaptigini da gorduk bu konulari da atlamamak lazim bence

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Alıntı memetcetinkaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben ileriki 10 yillik surec icin, yurtdisinda bulunmus ozellikle amerikada bulunmus turk erkeginin , bu jenerasyondan bi turk kiziyla evleneceginide dusunmuyorum , sadece wat ile kalmaz yani bu olay )
    Bu sözün bahsettiği genclerden biri olarak aynen katılıyorum hocam

Hemen kısasından bir hadiseyi daha anlatmak isterim.Aynı evde kaldığım Türk kızları bana her gece partilere gidiyorsun bizi hic cağırmıyorsun tarzı şikayette bulunuyorlardı.Mütakip defalarca bulunduğum ortamın onlara uygun olamadığını söylüyordum onlarda yok biz izmir kızıyız ortam nedir biliriz diyorlardı.Bir gün bizim evde düzenlenen partilerden birine katıldı bu gencler gece gayet hoş gır gır şamata giderken alkol tüketimi iyice arttı.Dans eden bizim kızlardan birinin arkasına gecen abd li eleman kesinlikle temas yapmadan ellerini kafasına koyup belini salladı.Bunun üzerine hareket yapılan kız ağlamaya başladı diğer türk kızları da ona destek verince parti apar topar sonlandı.

Onlara cok söyledim sizin Kordon da sınıf arkadaşlarınızla kaynatıp içtiğinize biraverler ortam bilmek değildir diye ama dinletemedim.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı cAv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Hemen kısasından bir hadiseyi daha anlatmak isterim.Aynı evde kaldığım Türk kızları bana her gece partilere gidiyorsun bizi hic cağırmıyorsun tarzı şikayette bulunuyorlardı.Mütakip defalarca bulunduğum ortamın onlara uygun olamadığını söylüyordum onlarda yok biz izmir kızıyız ortam nedir biliriz diyorlardı.Bir gün bizim evde düzenlenen partilerden birine katıldı bu gencler gece gayet hoş gır gır şamata giderken alkol tüketimi iyice arttı.Dans eden bizim kızlardan birinin arkasına gecen abd li eleman kesinlikle temas yapmadan ellerini kafasına koyup belini salladı.Bunun üzerine hareket yapılan kız ağlamaya başladı diğer türk kızları da ona destek verince parti apar topar sonlandı.

Onlara cok söyledim sizin Kordon da sınıf arkadaşlarınızla kaynatıp içtiğinize biraverler ortam bilmek değildir diye ama dinletemedim.
    ahahha super. ama alistiktan sonra da dirty dance yi amerikalilardan gusel yapanlari da var bizim kizlardan

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

amerikada DJlik yapan biri olarak evet katiliorum kizlarlayken oturup dans etmeyip erkekle kosede bas basa kalincada dirty dancer olan arkadaslar cokturr ama buna uyum saglamak en az 2 haftayi buluor
    LIVE IS LIFE

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Wat(Alaska) dahil 6 yıldır edindiğim çeşitli ülkelerdeki tecrübelerime dayanarak söylüyorum ki türk kızlarından çok, türk erkeklerinin; hiç bir milletin gençliğinde olmadığı kadar abukluklarıyla karşılaştım ve çok enteresandır ki bir çok milletin kızlarından da duyduğum türk erkeğiyle ilgili duyumlarım; gerçekten komik ve daha da kötüsü rezildi!

Bu fikri savunan insanlar keşke wat yada olmadı başka aracı programlarla gittikleri yerde kalsalar ve birdahada güzelim ülkemize geri dönüp fazlalık yaratmasalar..

Ve bu fikri savunan türk erkeğinin olası durumu, ancak kıskançlıkla özdeştirilebilir

-ki üstad zamanında da olayı özetlemiş zaten:

''Türk Erkeğinin Dünyanın En Kıskanç Erkeklerinden Biri Olmasının Sebebi; Sevgililerine Değil, Kendilerine Güvenmediklerindendir..''
    -AZİZ NESİN-

Kısaca özet olarak yorumlamak isterim ey sevgili dostlar

EY TÜRK ERKEĞİ

''ÖNÜNDEKİNE DEĞİL, BİRAZ GAYRET ET ve BEYNİNE GÜVEN..!''
    Konu abacio tarafından (15-02-2012 Saat 01:48 AM ) değiştirilmiştir.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı cAv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

sende küfür gibi konuşmuşsun ama

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

bence kızlar hakkında daha fazla konuşmayalım, 'Türk Erkekleri' diye bir konu açabilirler

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı Tim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence kızlar hakkında daha fazla konuşmayalım, 'Türk Erkekleri' diye bir konu açabilirler
    açsınlar valla en azından ne düşündüklerini biliriz.

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Söyleyecekleri bişey olmaz kardeşim.En fazla Rus kızlarının peşinde koşuyor derler.Onlar ilk önce kendilerine baksın bi kendilerini ruslarla kıyaslasın neden koştuğumuzu anlarlar deriz bizde
    ""Let the game begin""

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı Amadeus35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Söyleyecekleri bişey olmaz kardeşim.En fazla Rus kızlarının peşinde koşuyor derler.Onlar ilk önce kendilerine baksın bi kendilerini ruslarla kıyaslasın neden koştuğumuzu anlarlar deriz bizde
    en azından içlerinde kalmamış olur

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı memetcetinkaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gittim, gordum, katiliyorum..!

Zor bilader.. Zorr..!

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Alıntı abacio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Wat(Alaska) dahil 6 yıldır edindiğim çeşitli ülkelerdeki tecrübelerime dayanarak söylüyorum ki türk kızlarından çok, türk erkeklerinin; hiç bir milletin gençliğinde olmadığı kadar abukluklarıyla karşılaştım ve çok enteresandır ki bir çok milletin kızlarından da duyduğum türk erkeğiyle ilgili duyumlarım; gerçekten komik ve daha da kötüsü rezildi!

Bu fikri savunan insanlar keşke wat yada olmadı başka aracı programlarla gittikleri yerde kalsalar ve birdahada güzelim ülkemize geri dönüp fazlalık yaratmasalar..

Ve bu fikri savunan türk erkeğinin olası durumu, ancak kıskançlıkla özdeştirilebilir

-ki üstad zamanında da olayı özetlemiş zaten:

''Türk Erkeğinin Dünyanın En Kıskanç Erkeklerinden Biri Olmasının Sebebi; Sevgililerine Değil, Kendilerine Güvenmediklerindendir..''
    -AZİZ NESİN-

Kısaca özet olarak yorumlamak isterim ey sevgili dostlar

EY TÜRK ERKEĞİ

''ÖNÜNDEKİNE DEĞİL, BİRAZ GAYRET ET ve BEYNİNE GÜVEN..!''
    Kıskançlığa sık sık laf atmışsın açıkcası bunun sebebinin senin y.dışında gördüklerinle türk erkeğine olan kıskançlığının ürünü olduğunu düşünüyorum.

Türk kızlarına yapılan bu eleştirilerin türk erkeğinin belden aşağıya duygularını orada daha rahat tatmin ettiği için olduğunu düşünecek bir beyin yapısına sahip olmana rağmen sana cevap yazacağım.Türk kızlarının havasının nazının tribinin dünyanın hiç bir yerinde çekilemediğini belirtiyorum bu sözümün arkasındayım ayrıca bu sadece benim görüşüme değil bir çok türk kıznın ABD yaşamış olduğu tecrübelere dayanmakta.

Bunun abd de veya türkiyede olmakla alakasıda yok aslına bakarsan çünkü kızlarda erkeklerde türkiyede de aynılar ama y.dışı görenler önlerinde somut örnekler olduğu için durumun garipliğini anlayabiliyor.Bu garipliği kızlarda anlıyor elbette bu yüzden 1-2 aya kalmadan tamamen kişilik değiştirmiz tipler görebiliyoruz.

Burada yazılanlarndan ne anladın bilmiyorum ama saçmalamışsın da.Özellikle son cümlen konu altında yazılanlardan hicbirşey anlamayıp sığ yorumladığının göstergesidir.Son olarak başka milleten kızların türk erkeğini abuk bulduğu gibi birşey söylemişsin bunu genelleme bu senin kendi düşüncen buna karşılık benim şahsi düşüncemde şu olacak

Türk erkeğine bu dünyada bütün milleten kızlar bakar ama Türk kızına türk erkeğinden başka kimse bakmaz.Çünkü başka milleten erkekler o tribi çekecek yapıda değllerdir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Kız dan ziyade olaya insan bazında ve yetiştirilme tarzına bakmak gerek diye düşünüyorum.Şimdi kadınların erkeklerden daha çok problemle karşılaştığı aşikar(Türkiye den bahsediyorum)ama ben pek sanmıyorum ki WAT programına katılabilip böyle çok sıradışı olaylar yaşayan bir kız olsun.El bebek gül bebek büyüyen bir kız orada çalışma ortamını ,yaşamı görünce illaki arıza çıkacaktır sonuçta daha anne baba himayesinden çıkamamıştır.Çok fazla sıkılan,sıkı bir şekilde büyütülmüş bir kız ise orada tasması çözülmüş bir hayvan gibi sağa sola saldıracaktır(yanlış anlamayın lütfen sadece örnek) ama her ne kadar özgür olmaya çalışsa da doğasını inkar edemeyecek, dolayısıyla sizin anlattığınız tarz da olaylar ortaya çıkacak.Eğer Amerikalı da böyle yetişseydi o da ''Türk kızı'' olurdu.Eğer Türk kızı ''Amerikalı'' gibi yetişseydi o da Amerikalı kız olurdu.Biz Türkler olarak kız erkek ayırt etmeden yabancı sevgili olayına zaten bayılırız ama kızlar bu konu da daha hassas olabiliyor.Yani ne öpmeye ne sevmeye geliyor.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

2011 yazını work and travel ile amerikada geçirdik iki kız. Hiçbir problemimiz olmadı ya da biz büyütmedik diyelim, elbette ufak tefek şeyler oldu sonuçta başka bir ülke, başka bir dil, başka bir kültür... Ama hiçbir şekilde üstesinden gelemeyeceğimizi düşünmedik çünkü katıldığımız program ve şartları, sürprizleri belli. Eğer wat yapıyorsan karşına çıkabilecek şeyleri göze almışsın demektir bu yüzden de yakınmak boşuna ve saçma. Şu konuda size katılabilirim, arkadaşlara amerikaya gidelim wat için dediğimde çoğu ''sadece travel olsa olmaz mı ay ben o işlerde çalışamam'' dedi ki bunu diyen erkek arkadaşlarım da yok değil Yani bu işin pek kızı erkeği yok, istek ve heves önemli zaten işini sen seçip detaylarını burada öğreniyorsun orada da karşına farklı bir şey çıkmıyor ki.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Kesinlikle öyle

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)