Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Şikayetim Var Kategorisi Hakkında Uyarılar

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Exclamation Şikayetim Var Kategorisi Hakkında Uyarılar

Şikayetim Var kategorisi altına yazılan yazılar rencide edici ve hakaret içerikli olamaz. Mağdur olduğunuzu düşündüğünüz konular için gerekli görüldüğü takdirde kanıt sunmanız ve tüm üyelerle paylaşmanız istenebilir.

Ayrıca "Şikayetim Var" kategorisine mesaj yazan kullanıcıların kimlik bilgilerini Turkishwat yönetimi ile paylaşmaları gerekmektedir. Farklı kullanıcı adı altında, doğru olmayan iletişim bilgileri ile yada farklı bir isim altında paylaşım yapan kullanıcıların açtıkları konular gerçek kimlik bilgileri bildirilene kadar askıya alınacak, bilgilerin paylaşılmaması durumunda forumdan silinecektir.

Herhangi bir durum için bizlerle iletişim kurmak isterseniz
    admin@turkishwat.net e-mail adresine mesajlarınızı iletebilirsiniz.
    admin (at) turkishwat.net

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Şirketlerden mail alıyoruz, bazı mesajların kaldırılması için. Shinoda'nın da belirttiği gibi mesaj içeriklerinizde karalama, haksız yere kötüleme olmasın.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Bazı öğrenciler kişisel meselelerden dolayı firmaları kötüleyebiliyor,
    o yüzden bu tarz mesajlar forumlardan kaldırılıyor

Alıntı gulencelik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    neden onlardan telefon alınca yazılanları kaldırıosnz kı ıyı yazılanlar kadar kotu seylerı yazmak da onemlı

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Burayı okumadan lütfen konu açmayınız!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

work and travel in ben bu kadar lanet bir iş olduğunu bilseydim gelmezdim başta bunu söylemek istiyorum.burdan yapmak isteyen herkesin yapmaması gereken bir deneyim olduğunu düşünüyorum ayrıca eğer hayatınızda hiç aşağılanmadıysanız aşağılanmak istiyorsanız yapabilirsiniz bu programa takılabilirisiniz sizi tutan yok.işinizi seçerken dikkat edin özellikle housekeeper olmamaya dikkat edilmeli cidden tehlikeli bir iş müşterinin biri iftira attığı zaman siz bir hiçsiniz herkesin gözünde çalıştığınız yerde onlar için siz önemli değilsiniz onlara göre siz çalışmak zorunda olan bir hayvansınız afedersiniz ama gerçek bu . lütfen burdan duyuruyorum gidecek olan yada bu programa katılacak olan varsa yapmasın şirketiniz ne kadar iyi olursa olsun burda yapayalnızsınız , elinizden tutacak kimse yok işten atıldığınızda ve her halükarda geçerli bu durum hiç bir şirkete güvenmeyin hepsi yalancı . güzel vaatler verirler ama bi sorun çıkınca kimse kılını kıpırdatmaz ve üzülüyoruz der ancak.onuda biyerleri tutuştuğu için.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Arkadaşlar Work and travel konusunda bir genelleme yapmak çok yanlış. Her ne kadar mutsuz olanlar çoğunlukta olsada işleri yolunda giden bir çok kişi var. Bence öncelikle Work and travel olayının ne olduğunu iyice öğrenmek gerekiyor. Bu olay şirketlerin organize ettiği bir şey değil şirketler size sadece yol gösterir. Siz bu şirketlerin müşterilerisiniz ama size bilmedikleri ve garanti vermedikleri bir ürün satarlar. Biraz Brad Pitt in Snatch filmindeki karavan satıcılarına benzerler. Amerikadaki işvereni Türkiyedeki şirkete şikayet etmek biraz komik. Türkiyedeki şiketin tek yapabileceği sizi teselli etmek. Ayrıca işverenler sizi ülkesinde günlük 2 dolara çalışan ve amerikaya iyi para kazanamaya gelmiş sezonluk işçi olarak algılıyorlar. Work and travel olayının temel mantığı yoğun sezonlarda açığa çıkan ve genelikle Amerikalıların yapmak istemediği işlerdeki vasıfsız işçi ihtiyacını gidermek amacıyla dönemlik yurtdışından sağlıklı ve dönemlik çalışıp ülkesine geri dönecek işçiler bulmaktır. Bunun için en ideal adaylar 3. dünya ülkelerindeki üniversite öğrencileridir. Çünkü genç oldukları için sağlıklılar, okulları devam ettiği için ülkelerine geri dönmeleri gerekiyor ve Amerikaya gitmek bu ülkelerde bir prestij meselesi olarak ele alınıyor. Bütün şirketlerin açık açık söylediği bir şeyler var; wat bir dil öğrenme programı değildir.(sadece konuşabiliyorsanız pratik yapma imaknı bulursunuz), para kazanma programı değildir ve en önemlisi başından sonuna kadar kusursuz organize edilen herşey müşterinin mutluluğuna göre ayarlanmış bir program değildir. Programın adına Work and travel denmesinin nedeni cazip hale getirmek içindir. Programın adını work in America like a slave koysalardı bir çok kişi katılmazdı. Ayrıca programa katılanların neredeyse yarısı hiçbir şekilde gezmeden ülkelerine geri dönüyorlar. Bununla birlikte iyi ingilizce konuşabilen ve iş tecrübesi olan 1% lik bir kesim Amerikada güzel işler bulabiliyorlar, yada haftada 100 saate kadar çalışan başka bir kesim iyi paralar kazanıyorlar, yada ailesinden aldığı 5000 dolarlık harçlıklar süper eğlenen bir kesim diğer gidecek kişilerin kafasını karıştırıyor.ve programı cazip hale getiriyorlar. Sonuç olarak programın ne olduğu bilinsede bilinmesede her sene binlerce üniversite öğrencisi bu programa katılıyor. Her 10 kişiden 9 u gidilmemesi konusunda telkinde bulunsada bu Amerikaya gittim demek bir prestij ve hava atma meselesi olduğu için aklına koyan herkes gidiyor. Sonuçta biz uçakla 2-3 saatte varılan Almanyadan Mercedes arabamızı göstermek içik 48 saat yolculuğa katlanıp arabayla gelen milletiz.
    Bütün bulnarı bilip Amerikaya gitmek ve üstüne şikayette bulunmak biraz saçma.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)