Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: E2 vizesi yani yatirimci vizesi nasil alinir???

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Standart E2 vizesi yani yatirimci vizesi nasil alinir???

Meraba , bu foruma yaklasik 6 yildir uyeyim bu surec icinde 5 kere J1 vizesi aldim ve 4 kere wat ile amerikaya gittim , sirada e2 oldugunu dusunuorum ama buzamana kadar e2 ile ilgili hic konusulmadigini gordum ve bu konuda bilgiye ihtiyacim var bole bi surecten gecmis biri yada bole birini taniyan arkadaslar yardimci olursa sevinirim
    LIVE IS LIFE

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

kardesim yatirimci vizesi almak icin min 50 bin dolarlik sermaye gostereceksin hatta daha fazlasi daha iyi olur..sen amerikada en az 2 sube , bunlara ait depolar , kira kontratlari yer icin , bu isletmelerin icin muhasebeci gostermen gerekiyor. sana ilk basta 2 ya da 5 yillik vize veriyorlar. 5 sene araliksiz amerikada yatrimci vizesiyle kalip herhangi bir suca bulasmazsn ve isletmelerini hala koruyosan ya da buyultmussen green card a basvurma hakkin oluyor eger dedigim sartlar varsa green cardi veriyorlar cogunlukla.. bu vizeyi almak kolay degil zorluyorlar seni sen tum sartlari saglayip , belgelerini avukta veriyorsun o ayarliyor senin isini. avukata da gidiyor yani 3-5 bin kadar.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

eyaletten eyalete değişiyor her eyalet kendine göre bir miktar istiyor kimisi hesapta 50bin, 70bin isterken kimisi 300 bin isteyebiliyor. bu arada ben de konuyla ilgili araştırma yapmıştım ama 2 şube olayını önceden hiç duymadım hatta pitsburg da arkadaşım öğrenci vizesiyle okuyordu ve aynı onun gibi öğrenci olan arkadaşları pizzacı dükkanı açtılar ve tek şube. e-2 vizesiyle toplam dükkanı 20-25 bin e mal etmişler ama yatırım tutarı olarak 70 bin göstermişler sanırım bunlar kişi başı maliyet.tabii şuan pitsburg için konuşuyorum kişi başı 70bin gibi bir miktar göstermek gerekiyor bankada e-2 için. bunun dışında bazı eyaletlerde 50bin olduğunu duydum. tabii ben abd içinden prosedürle ilgili bilgi veriyorum ama tr den bu durum nasıl oluyor pek bilgim yok ama çok bir fark olacağını zannetmiyorum. önemli olan şey açtığın dükkanda en az bir abd vatandaşı ve ya gc sahibini istihdam etmen.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ozgursum marty tskler cvplar icin peki benim durumum simdi biraz karisik ben son gittigimde bi clubda djlik yaptim partiler duzenledik 4 yildir ayni yere gittigim icin ve cevreyi cok ii bildigim icin ii para yaptim beraber calistigim dier bi dj arkadasim ( amerikali kendisi) bana beraber bi club acma teklifi iletti simdi sizce bu is icin nasil bi vize almam gerekiyor e2 mi yine , ve hesapta yine 70bin fln mi gostermem gerekior cunku benden istedigi sadece kucuk bir miktar kendisinin bikac yeri var club acilmaya uygun sizce nasil bi islem yurutebilirim bunun icin
    LIVE IS LIFE

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ben iki sube olayini kucuk isletme acilma olayina gore verdim orta buyuklukte acarsaniz tek isletme yeterli.. bu arada en garanti yol ogrenci vizesiyle gitmek dil okulundayken orada e2 vizesine avukat araciligiyla basvurmak.. eger ki red alirsan f1 li olarak devam edersin yasmaya vizeni alirsan dil okuluna para kaptirmaya son verirsin.. bu arada ogrenci vizesi olan kisiler isyeri acabiliyor bunu da soyleyim..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

F1 vizesiyle biyer acabiliormuyuz? ben f1 ile calisamioruz diye biliyordum. bende turist vizesi alip onla gitmeyi dusunuordum sonra onu e2 ye cevirebiliorsam cevirip olmuorsa ogrenci vizesine cevirmeyi dusunuordum sence hangisi daha mantikli ?
    LIVE IS LIFE

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Eyaletten eyalete değişen bir yapısı var arkadaşların dediği gibi. 50-100 bin dolar arası yatırımı konsolosluğa kabul ettirmen gerekiyor. Bunun dışında alacağın vize 5 yıllık olacak.. Süre bitiminde bir 5 yıllık uzatma hakkına daha sahipsin. 10 sene sonunda şirketinin o günkü ekonomik yapısına göre GC aşamasına kadar gitme durumu var. Ayrıca tüm bunların olabilmesi için şirketin en az %50 sine sahip olman gerekir. (3 ortaklı bir durumda planlar suya düşer)

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

peki bende bir soru sorayım arkadaşlar j-1 lı iken açamıyormuyuz mesela internship le abd deyiz e-2 vizesine başvuramazmıyız?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

simdi sirket kurmakla club acmak arasinda baya bi fark var sirket kurmak 50-100 bin gerektirir ama kucuk bi club acmak icin bukadar paranin gerektigini dusunmuyorum buna nasil karar veriorlar buna , ve konsolosluga burda gidioruz demi cunku okudugum yerlerde genelde amerikada avukat tutup hallediorlarmis simdi ben turkiyedyken bu isi nasil halledebilirim bole bole bisey dusunuorum bukadar param var vizemi istiorum diyecegim bana ne soracaklar?
    LIVE IS LIFE

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

peki bende isi biraz daha farkli boyuta sokuyorum nette bi yerde rastlamistim belkide bu siteydi tam hatirlamiyorum ama internle uj toys isine gitmis bir eleman ve 7-8 ayin sonunda kendi sirketimi kurdum demisti bu nasil oluyor? yani mall de stand kiraliyarakta belli kosullari yerinde getirip bu vizeyi mi almis acaba?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

kardesim ayni firmada bende calistim da olay aynen dedigin gibi oncelikle j1 dan f1 a gecis yapacaksin cunku j1 ile srket acamazsin. sonra kiosk kiraliyorlar sirket aaciyorlar sirket acmak denileni cok buyultmeyin internetten aciyorsunuz sirketi o kadar kolay sonra alisveris merkezine gidip arayi bastirdiginizda 1 aylik pesin kiosku kiralayiosun ne satacaksan onu al ve sat bu kadar kolay is yapmak.. bu arada bir not f1 yani ogrenci vizesiyle sirket kurabilir ve isveren olarak calisabilirsin amerikada..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardesim ayni firmada bende calistim da olay aynen dedigin gibi oncelikle j1 dan f1 a gecis yapacaksin cunku j1 ile srket acamazsin. sonra kiosk kiraliyorlar sirket aaciyorlar sirket acmak denileni cok buyultmeyin internetten aciyorsunuz sirketi o kadar kolay sonra alisveris merkezine gidip arayi bastirdiginizda 1 aylik pesin kiosku kiralayiosun ne satacaksan onu al ve sat bu kadar kolay is yapmak.. bu arada bir not f1 yani ogrenci vizesiyle sirket kurabilir ve isveren olarak calisabilirsin amerikada..
    bu iyimiş ya peki yine e-2 vizesinin şartları yerine getiriliyormu 100 bin dolar nakit fln gibi? ayrıca aylık kiosk fiyatları ne kadar oluyor bir bilgin varmı?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

e 2 vizesi icin 50 bin dolar civari para yeterli ya da maryland de benim arkadasim su sekilde aldi e 2 vizesini 2 tane kiosk kiraladi yine mall icinde 2 tane depo kiraladi muhasebeci tuttu kendine ayrica bankada 10 bin dolar da nakiti kalmisti bunu da yeni acacagi kiosk icin sermaye diye gosterdi.. kiosk kiralari alisveris merkezine gore ve alisveris merkezi icindeki konumuna gore degisir ama genelde 2 bin dolar civarinda olur

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

aylık 2bin fena değilmiş ama dediğin gibi alışveriş merkezine göre değişir bakalım artık bu da bir fikir olarak yer etsin kafamızda böyle bir olay da varmış demek

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

internette gezinirken gördüm belki şu haber işinize yarar şirket kurmayı düşünüyorsanız
    Amerikan Türk Ticaret Odası (ATCOM) açıklamsı ;
    http://ekonomi.milliyet.com.tr/turk-...70/default.htm

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

cok saol ama bu milyar dolarlari olan buyuk firmalar icin kucuk yatirimcilar bzim icin deil
    LIVE IS LIFE

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart yatırımcı vizesi.

merhaba arkadaşlar. ben daha önce dil okulu aracılığı ile 6 ay dallasta kaldım. şimdi türkiyedeyim. ama tekrar gidip yatırımcı vizesi almak istiyorum. şartlar nelerdir? nasıl bir yol izlemeliyim? ayrıca her eyalette yatırımcı vizesi almak için farklı limitler var. texsas için bu limit ne kadardır? bu konuda bana yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Bir de, örneğin 40 000 dolarlık bir işyerini daha yüksek bir fiyatta gösterebilme şansımız varmıdır acaba?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Merhaba,

E2 vizesi ile ugrasan uyelerin durumu nedir acaba?
    ozellikle memetcetinkaya, deneyimlerinizi paylasirsaniz cok sevinirim.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Gençler merhaba konuyu biraz hortlatmış gibi oldum ama E2 vizesi hakkında bilgi toplayan arkadaşlar bi sonuca varabildniz mi?
    “Dünya bir kitap gibidir ve gezmeyenler onun sadece bir sayfasını okurlar” -- St. Augustine

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba arkadaslar ben eylul ayinda amerikada olacagim gorusmeye gidiyorum bir is yeri ile merak ettigim konu amerikadan e2 ye basvurdugunuzda 2 senelik veriyorlarmis sanirim daha sonra uzatma oluyormus 2 sene sonra fakat soyle birsey duydum ne kadar dogrudur bilmem ama 2 sene aldiktan sonra turkiyeye ziyarete geldik diyelim tekrar amerikaya donuste sikinti cikiyormus donememe durumu oluyoemus hatta bazilari turkiyede tekrae kinsolisluktan vize basvurusu yapman gerek dedi abd ye girebilmem icin bu dogrumu acaba

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)