Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 102 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 90 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Self Yardım

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

evet 750
    475 e falan gördüm bazılarının sitesinde onlara bakıcam işte iş veren farklı sponsor olur derse

BannedUser
    Guest

450 bulursun iste sen ok alda

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

peki bu şirketlere ödediğimiz para dışında extra olarak pasaporta ve vize'ye ($140) ödüyorduk değil mi? başka bir extra var mıydı?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

pasaport defter yenileme(harcsiz) ve vizeye git gel masraflari var.belki hesaba katmamissindir hatirlatim dedim 100 dolar eder galiba..

BannedUser
    Guest

sevis pin ucreti var

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

pin derken?
    birde şöle birşewy yazıyor birinin sitesinde
    SEVIS Ücreti 65 TL (35$) Program ücreti ile birlikte ödenir.
    şimdi progrqam ücretinin içinde mi demek oluyor bu, o parayı öderken onuda ödemiş mi oluyoruz
    yoksa o prot parasını öderken extra 35 dolar mı ödeyeceğiz?

BannedUser
    Guest

extra vereceksin onu sevis 35 dolar 20 dolarda pin vereceksin...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Beyler biri banada yardım edebilir mi? 2 sene once wat yaptm.Bu sene self gıtmek ıstıyorum ama ne yapcagımı nasıl yapcagımı hıc bılmıyorum. biri acil yardım edebilri mi?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı erdal40 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyler biri banada yardım edebilir mi? 2 sene once wat yaptm.Bu sene self gıtmek ıstıyorum ama ne yapcagımı nasıl yapcagımı hıc bılmıyorum. biri acil yardım edebilri mi?
    önceki sene gittiğin yere gideceksen, amerikadaki işverenin özellikle istediği bir sponsor yoksa fiyatı ucuz olan herhangi bir şirketten job offer alıp işverene yolla, o sana doldurup imzalayıp geri göndersin sonra o elindeki job offer'u şirkete ver işlemlerin başlasın ds formunu falan getirtecekler.

BannedUser
    Guest

Once patronuna sor sponsor farkedermisymi etmiyorsa bır sırketle anlas job offer gonder ımzalasın daha detaylı bilgi lazımsa sor burdan yardım ederim.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Once patronuna sor sponsor farkedermisymi etmiyorsa bır sırketle anlas job offer gonder ımzalasın daha detaylı bilgi lazımsa sor burdan yardım ederim.
    Baska bi işte calısmak ıstıyorum ama patron ımzalasn bana j1 alsn yeterli olur dimi.Ya da olmuyorsa ımzalatabılecegım baska ıslerı bulabılecegım bı adres fln var mı?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Patronunla aran o kadar iyiyse senin Amerikaya gitmen için sanki sen onun adına çalışacakmışsın gibi imzalar sonra gider orda başka iş ararsın.Ama aran o kadar iyi değilse senin başka işte çalışman için imza atmaz.Diğer iş seçenekleri için craiglist ten bakabilirsin ama diğer türlü çok zor..

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Baska bi işte calısmak ıstıyorum ama patron ımzalasn bana j1 alsn yeterli olur dimi.Ya da olmuyorsa ımzalatabılecegım baska ıslerı bulabılecegım bı adres fln var mı?
    Patron o iyiliği yaparsa amenna gidersin başka bir iş bulur calışırsın.Başka bir patrondan job offer almak zor.Yinede o gitmiş olduğun kasabadaki diğer hotellerde veya Restaruantlardan mail adresi al.Bir cv doldur fotoğraf falan ben burada calıştım patronum şudur sorabilirsin deyip job offer isteyebilirsin.Neden olmasın

BannedUser
    Guest

Evet eski patronunun imzalaması yeterli arkadasım. Illa o işte calısman gerekmez. Fakat bu yaptıgın yasal olarak suc. Cunku konsolosluk gorusmesınde nerede calısacaksın sorusuna yalan soylemıs olacaksın.

Bu sekilde sana offer ımzalayacak site bulamazsın. Cunku kimse bu riske girmez orada basına bırsey gelse direk sana sponsor olan kişiyi bulurlar..

Bir tavsiye daha bazı sırketler sana bunu biz hallederiz ama self o zaman 500 degilde 700 olur der sakın bu tarz sirketlerin oyununa gelme arkadasım...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Wink

Evet eski patronunun imzalaması yeterli arkadasım. Illa o işte calısman gerekmez. Fakat bu yaptıgın yasal olarak suc. Cunku konsolosluk gorusmesınde nerede calısacaksın sorusuna yalan soylemıs olacaksın.

Bu sekilde sana offer ımzalayacak site bulamazsın. Cunku kimse bu riske girmez orada basına bırsey gelse direk sana sponsor olan kişiyi bulurlar..

Bir tavsiye daha bazı sırketler sana bunu biz hallederiz ama self o zaman 500 degilde 700 olur der sakın bu tarz sirketlerin oyununa gelme arkadasım...
    Eyw arkdasım cok sagolsn.Dun yaptıgım gorusmelerden sonra buyuk olcude full paketle gitmeye karar verdim. yinede cok tesekkurler

BannedUser
    Guest

Full gideceksen benim onerdigim islerede goz atarsın konaklama ve yemekli hepsi haberin olsun..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Full gideceksen benim onerdigim islerede goz atarsın konaklama ve yemekli hepsi haberin olsun..
    Hangileri oldugunu gormedım kardes.onları mesaj olarak yazabılırmsn, hem baslık amacını asmamıs olur.

Profesyonel Watçı ByLyric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15

Makroklima'yi dinleyin beyler.Geçen seneden beri bu sitede beraberiz adam prof.
    ---wat where amazing happens---http://www.turkishwat.net/image.php?type=sigpic&userid=7507&dateline=1307807  820

BannedUser
    Guest

graciass... artık iste buluyorum baksana.. firmalar bile arıyo isi bize versene diye.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba
    ben de şuan bu durumdayım.
    ben chicagoya gıtmek istiyirom ama bir orda iş veran bir sirket bulmadim. orada benim bir arkadaşim var onun yanina gıtmek istiyorum va onun yaninda kalacam.

bir şirketle bu konu da konuşdum sizin dedniz gibi bir başka şehirde bana job offeri kendılari verıyorlar ve bunla ben J1 vıze alıyorum ama aslında oraya gidmiyorum va başka yere gedıyorum ve kendim bir iş bulacam

sizce boyle yaparsam orada bir iş bulsam DS formunda yazan iş değıştıre bılırmıyım?

(yazı da ağer bir yanlışlık olursa ozur dılerim aslında ben azerıyım)

BannedUser
    Guest

Evet sorun olmaz eger gıdecıgın sehırde bır job offer ayarlarsan sorun yok.. Yani Chicago da calısacaksın ama ds de los angeles yazıyo o zaman ssn de sorun yasayabılırsın. Ne kadar fiyat aldın bu tarz self icin

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

vala 750$ cıvarında
    ama chicagoya yakın bir kuçuk şehrirde o iş olacak. 4 saat masafede

bu durumda vize iptal olma ihtimali var mi?

kedndim oraya gidikten sonra iş bulursam onu nsil sponser ile degştire bilririm?
    Konu boeing tarafından (15-02-2012 Saat 02:03 AM ) değiştirilmiştir.

BannedUser
    Guest

sponsor degıstırmene gerek yok boing.... vizen iptal olmaz.. ama eger orada ısın degısırse orada buldugun ısverenıne yenı bır offer doldurtup firmana gonderırsen ıyı olur.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

çok teşekür ederim Makroklima

ama ben hala bir şeyi anlamdim

şimdi siz soyledınız ki bir sorun olmaz ve vize iptal olmaz

ama aşdakı quote de gosterdimde böyle soylemişsıniz:

BannedUser
    Guest

evet dogru. bunu yapman yasal degil. riski almak isteyen sensin tavsiye ettigim bir yontem değil bu sekılde gıtmek ama ılla gıdeceksen en azından oraya gıttıgınde buldugun yerden offer alıp hemen firmana gondermen.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

eger baska sponsor olursa 450 500 dolara goturen yerler var ama ciee olursa en az 750 sanırsam

Evet 750$ dı ama şimdi düşürdüler self ücretini...,Advis(Studyzone) 600$ indirmiş hemde CIEE sponsoru izmirdeki danışmanın söylediği bu...

BannedUser
    Guest

liquid yanlısın var. ciee selfini 600 e vermez. self olup baska sponsorla gidenler icin o.

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Alıntı liquid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet 750$ dı ama şimdi düşürdüler self ücretini...,Advis(Studyzone) 600$ indirmiş hemde CIEE sponsoru izmirdeki danışmanın söylediği bu...
    Henüz dün görüştüm.Self ücret 750 dolar bu şirkette.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben 750$ olan bir şirketle sözleşme imzalamış olabilirim tam hatırlamamakla beraber.
    İlk defa gidecek olmamla beraber orada tanıdık aracılığıyla iş ve kalacak yerimi ayarladım. 450-500$ olan şirketlerden bahsetmişsiniz. Eğer 750$ vereceğim firma ile sözleşme imzaladıysam diğer firma ile anlaşabilir miyim? Bunun yasal bir yükümlülüğü var mıdır yoksa öğrenci tercihini değiştirmiş olarak mı bakılır duruma?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı @xgul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 750$ olan bir şirketle sözleşme imzalamış olabilirim tam hatırlamamakla beraber.
    İlk defa gidecek olmamla beraber orada tanıdık aracılığıyla iş ve kalacak yerimi ayarladım. 450-500$ olan şirketlerden bahsetmişsiniz. Eğer 750$ vereceğim firma ile sözleşme imzaladıysam diğer firma ile anlaşabilir miyim? Bunun yasal bir yükümlülüğü var mıdır yoksa öğrenci tercihini değiştirmiş olarak mı bakılır duruma?
    Sözleşmenin maddelerini bi gözden geçir istersen.Eğer öğrenci kendi isteiğiyle ayrılırsa ön kayıt ücreti kadar kesinti olur gibi bişey varsa attığın imza seni bağlayabilir..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)