Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 102 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Self Yardım

BannedUser
    Guest

bir sıkıntı olmaz. vizenin kredi kartı borcu, haciz gibi durumlarla hiç alaksı yok

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

tesekkürler..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bu sene geçen sene çalışıcağım yere self gitmek istiyorum. İşverenle görüştüm bana belgelerini yolla ben hallederim dedi. ucuzunden bir şirkete kaydolmak istiyorum makro bana yazıldığın şirketi özelden yazabilirmisin? ben şirketten job offer alıp işverene mi göndermem gerekiyor? daha sonra ds nin gelmesini bekleyeceğim galiba. Peki tüm bunların olması ne kadar zaman alır aralıkta başvurursam. Çünkü vizeye erken girmek istiyorum zaten son sınıfım birde not ortalamam düsebilir

BannedUser
    Guest

Sirkete basvurduktan sonra 1 ay icinde gelir ama sirkete dersen ki kargo parasini vereyim hizlandirin 10'15 gune gelir ama bu da sana 30'40 liraya malolur. evet yazdiklarin dogru sirketten form alma ds bekleme falan en ucuz sirket su an westline 400 dolar sanirsam icepde 400 dolar arti 250 lira on kayit istiyo. en ucuzu bunlar..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

arkadaş işveren tanıdığım gideceğim yer tanıdık benden 1500 tl istemeleri çok koyuyor ya

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

campus sitesinde 500 dolar diyo ama bakalım konusmaya gitcem

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı watkenaydu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaş işveren tanıdığım gideceğim yer tanıdık benden 1500 tl istemeleri çok koyuyor ya
    1500 de çok be hocam koymayaack gibi değil ki
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

BannedUser
    Guest

iyide 400 dolar 1500 tl yapmaz ki sadece 750-800 arasi bisey yapar neden 1500 lira veriyorsunuz onu anlamadim ben

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyide 400 dolar 1500 tl yapmaz ki sadece 750-800 arasi bisey yapar neden 1500 lira veriyorsunuz onu anlamadim ben
    hocam görüştüğüm firma 800 dolar diyo tahmin edebiliyosundur zaten az çok ama alternatiflere yönelecek gibiyim

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba ben bu sene ilk defa wat yapmayı planlıyorum.new york da bir arkadaş tanıdık bir yer var sen job offer ı hallet dedi ben doldururum dedi.az önce job offerı şirketten almam gerektiğini anladım fakat benim gideceğim yer kafe mi resteurant mı bilmiyorum onların hiç bir sponsorla alakası yoksa sırf benim için bir sponsorla mı anlaşmaları gerekiyor?
    bide ben job offer daki işte çalışmayacağım sponsorlar bunu anlayıp vizeyi iptal edebilirler mi?(çalışacağım iş legal değil)
    cevaplarınız için çok teşekkür ederim...

BannedUser
    Guest

hayir sponsorla sirket anlasiyo sen ucuz bi sirket bul yeter

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

cevap için çok teşekkürler ama ikinci sorum cevapsız kalmış.iş veren sponsora haber vermediği halde yinede benim orada çalışmadığımı anlayıp vize mi iptal edebilirler mi?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

arkadasim iki sekilde olur bu birincisi sirket sikayet eder, ikincisi de sponsor sirketi arayip senin orda olup olmadigini sorar ki bu soyledigim ikinci ihtimal binde bir oluyor ondan icin rahat olsun...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

çok sağolun şirketten kastınız iş veren mi burada anlaşacağım şirket mi?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

benim soyledigim isveren daha iyi olur bu kelime haklisin diger arkadaslar galiba burdaki sirketleri soyluyorlar..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba arkadaşlar,
    2011 yazında cape cod a gittim gene gitmek istiyorum ve geçen seneki patronuma yazdım onun içinde sorun olmadığını belirterek bana bir job offer yolladı ama pdf formatında mail attı. şimdi sorum şu bunun bana aslı gerekirmi acenteye kayıt olurken? bir ikinciside bir job offer a daha ihtiyacım var onu nasıl bulabilirim bir bilginiz var mı ? satanlar var falan diye duymuştum.

BannedUser
    Guest

gerek yok orjinale sana e-mail olarak atar. anlamadım boş offer mı lazım yoksa iş mi lazım.

BannedUser
    Guest

Alıntı ozistan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cevap için çok teşekkürler ama ikinci sorum cevapsız kalmış.iş veren sponsora haber vermediği halde yinede benim orada çalışmadığımı anlayıp vize mi iptal edebilirler mi?
    zaten sen abd gitmeden sponsor orayı arayacak oranın tax id sini kontrol edecek. oranın yetkilisine mail yolu ile ya da telefon acarak seni soracak boyle biri var haberiniz var mı diye. sen oraya gittikten sonra orada calısmazsan sorun değil bu senin kararın ama sponsora normalde bilgi vermen gerek ne olur ne olmaz vermezsen ve basıma bırsey gelmez diyorsan senin bileceğin iş ama bu riskli

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bana bir tane job offer gerekli boş değil dolu olarak eğer tabi böyle bir şey mümkünse?

BannedUser
    Guest

ben atarım en kısa zamanda sana

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

teşekkürler ama yanlız şu an kafam karıştı biraz özür diliyorum tam anlamadım ?

ben net istediğimi yazıyım da. Amerikadan ds formu için kullanabilceğim yani istek yapılmış job offer mı diyim ne diyim bilemedim o lazım ? bana bunu sağlayabilcek misiniz ?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

birinin sana iş mi bulmasını istiyorsun yani?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Simdi biz 2 kisi dusunuyoruz yanlis birimizde job offer var o da bende diger arkadasiminki olmadi gecen sene ki isteki patronun kota dolmus. Bize de bunun icin bir tane job offer lazim cok para vermek istemiyoruz. Gitcegimiz yerde tanidigimiz bildigimiz bir yer job offer olursa iste sikinti yasamayiz ama tabi bunlardan once bize burada ki acentelere ds icin basvurmak icin jof offer lazim ?

BannedUser
    Guest

haa onu ayarlayamam ben ornek ıstıyorsun sandım... sen bir nevi independent offer istiyorsun onu saglayamam dostum fake yapamam yani ama yapacak birilerini bulursun fakat ben yapamam ilkelerime aykırı özur dilerim

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Bu sene geçen seneki gittiğim yere self olarak gitmek istiyorum.
    bir kaç sorum vzr ve maddeler halinde yazacağım.
    1. geçen seneki şirketimle gitmesem, başka şirketle daha ucuz diye anlaşsam olur mu self için? yoksa aynı şirketlemi gitmek zorundayım?
    2. benim geçen seneki çalıştığım yerden isteyeceğim belgeler neler?
    birde vize hariç bütün belgelerin tamamlanması ne kadar sürer tahmini olarak? yetişirmiyim bu seneye?
    3. önerebileceğinz şirket var mı self için.

BannedUser
    Guest

eger gecen seneki sponsrun ciee degilse gidebilirsin. onu aslında gecen sene calıstıgın yere sor deki sizin isin sponsor farkeder mi de.. daha cok erken dur bakalım tabi yetısırsın sana gereken ılk etapta job offer dedıgım gıbı oncelıkle ara ısverene sor sponsor farkeder mi diye

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

geçen seneki sponsorum ciee'di. neden ciee'de olmuyor?

BannedUser
    Guest

ciee ile calısan firmalar genelede kabul etmiyor bir nevi anlasmaları var... nadiren ii bir calısan ıse kabul ediyor dene bakalım bi sansını

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

çalıştığım yerde, türkler hep ciee di ama yabancılar da hem ciee hemde başka sponsorlar vardı.
    hmm.. bi sorayım bakalım.

BannedUser
    Guest

eger baska sponsor olursa 450 500 dolara goturen yerler var ama ciee olursa en az 750 sanırsam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)