Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 36 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2012 alaska

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Standart 2012 alaska

ark lar 2012 de alaskaya gidecekler burda görüşlerini paylaşırsa sewinirim. bide bu işi bilenler bizi güncel bilgileriyle aydınlatırsa şimdiden tşk ler bol yorumlar...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

sizce 2012'de sezon durumu ne olur? Dolar yükseldi ve diğer kötü sezonlarda balıklar toparlandığı için iyi geçecek diyorlar..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bugün bende iki tane wat firmasıyla görüştüm. firma ismi vermeyeceğim ama ikiside sanırım iyi şirketler yani şikayetlerin az olduğu şirketler. ilkinde görüştüğüm kişi kendisi alaska'da çalışmış. bir sene iyi bir sene kötü gider dedi. geçen sene kötüydü ama bu sene iyi olabilir tabii alaska şans işi dedi. diğer firmada 2 yıldır göndermiyormuş alaska'ya. nedenini sorduğumda 2 yıldır gönderdiğimiz öğrenciler perişan oldu o yüzden artık göndermiyoruz dedi. kafam karışık ben tamamen alaska odaklıydım ancak şimdi daha farklı işler düşünüyorum.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı jurishan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bugün bende iki tane wat firmasıyla görüştüm. firma ismi vermeyeceğim ama ikiside sanırım iyi şirketler yani şikayetlerin az olduğu şirketler. ilkinde görüştüğüm kişi kendisi alaska'da çalışmış. bir sene iyi bir sene kötü gider dedi. geçen sene kötüydü ama bu sene iyi olabilir tabii alaska şans işi dedi. diğer firmada 2 yıldır göndermiyormuş alaska'ya. nedenini sorduğumda 2 yıldır gönderdiğimiz öğrenciler perişan oldu o yüzden artık göndermiyoruz dedi. kafam karışık ben tamamen alaska odaklıydım ancak şimdi daha farklı işler düşünüyorum.
    hocam bence yazını riske atma alaska işini askıya al
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı matador_36 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam bence yazını riske atma alaska işini askıya al
    muhtemelen öyle yapacağım. farklı işlere bakıyorum housekeeping'e ve cedaar point'e baktım eğlence parklarını da düşünüyorum. ilk senem olduğu için fazla fazla araştırmaya çalışıyorum işlerin tam olarak ne olduğunu öğrenmeye çalışıyorum. yani oraya para için gitmiyorum ama en azından vereceğim parayı çıkarmak istiyorum üstünede 1000-1500 dolar civarı bir para kalırsa tadından yenmez tabii. neyse araştırmaya devam...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

ilk senede olsa dördüncü senede olsa araştırılmadan gidilmez herşeyi araştırmak lazım
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ayrıca çok mu soğuk kaç derecedir?

BannedUser
    Guest

karadenizin kışı gibi. kar yağmaz ama çok yağmur yağar

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Arkadaşlar Alaska ile ilgili şirketimden gelen e-maili direkt aktarıyorum size:

Work and Travel programında geçmiş senelerde meydana gelen bir takım sıkıntılar üzerine, Amerikan Hükümetinde yetkili program kural koyucusu makamı Department of State (DOS) programda bundan sonraki senelerde öğrencilerin yasayabilecekleri sorunları engelleyebilmek için yeni uygulamalar üzerinde çalışmalara başlamıştır. Geçmiş senelerde yaşanılan sıkıntılara örnek olarak öğrencilerin çalışacağı işin kültürel değişim faaliyetlerine uyacak şekilde olmaması, normalden çok uzun saatler çalıştırılmaları, çalıştıkları ortamın iş güvenliği açısından tehlikeli sayılabilecek bir çevre veya ortamda olması gibi.. sayısını daha da arttırabileceğimiz sıkıntılardan bazılarıdır. Geçtiğimiz senelerde yaşanmış bu sıkıntıların artık yaşanmaması için Department of State, programda yeni düzenlemelere gideceğini daha öncesinden de belirtmişti.

Sponsor kuruluşlardan en son aldığımız bilgiye göre “tehlikeli veya zararlı olabilecek bir iş ortamında çalışılmaması, fabrika işlerine öğrenci yerleştirmelerinin riskli görülmesi, çok uzun saatler çalışma gerektiren işlerin programın en önemli amaçlarından birisi olan kültürel değişim ve Amerikan halkını daha iyi tanıma ve daha fazla iletişimde olmalarına olanak sağlamaması” gibi sebeplerden ötürü, ALASKA BALIK İŞLERİ de Department of State’in inceleme altına aldığı işler arasına girmiş durumda. Department of State Alaska Balık İşlerini Work and Travel Programı kapsamındaki işlerden çıkarıp çıkarmama konusunda henüz bir karar vermiş durumda değil. Bu kararın Şubat ayı sonu veya Mart ayı içerisinde yapacakları toplantıda verilmesi bekleniyor.

Şuan size sunabileceğimiz iş seçenekleri olmasına rağmen, sponsor kuruluşlar Department Of State’in son kararını yazılı olarak vereceği toplantıya kadar Alaska Balık İşleri için yapılan hiçbir başvuruyu almayacaklarını belirtmiş durumdalar. Bu karar sizlerin olduğu kadar, her sene çok sayıda öğrenciyi başarılı bir şekilde bol kazançlı işlere yerleştirmiş şirketimizin de işlerini ve planlamasını etkilemiş durumdadır. Mart ayı içerisinde sponsorumuz CETUSA ile yapmayı planladığımız Alaska’cılara özel iş fuarını da bu sebeple beklemeye almış durumdayız.
    Sponsorlar DOS’un büyük bir ihtimalle ALASKA BALIK İŞLERİNİ yasaklayacağını düşünmektedirler

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

bu yıl wat programına katılacağım başlangıçta firmamla her şekilde alaska için anlaştım ama 3 hafta önce alaska işi konusunda sıkıntılar çıktığını konsolosluğun alaska işlerini askıya almayı düşündüğünü ve bana b planı yapmam gerektiğini söylediler bende alaskadan vazgeçtim ama kesin karar şubat mart ayı gibi çıkar dediler eğer illa ben alaskaya gitcem diyosanız mart ayını bekleyin

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

mart ayını beklersek geç kalmş olmazmıyız

BannedUser
    Guest

Valla ben mayısta lsa beklicem yapacak bişey yok. Forever Alaska

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla ben mayısta lsa beklicem yapacak bişey yok. Forever Alaska

Aynen ben de Alaska için bekleyeceğim Ve umarım her şey istediğimiz gibi olur.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Arkadaşlar Amerika'daki sponsorlara sürekli Alaska işini soruyordum ve bugün aralarından bir tanesi şu linki yollamış. Bir bakın isterseniz

http://www.nytimes.com/2012/02/02/us...ents.html?_r=2

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Alıntı Night terror Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Amerika'daki sponsorlara sürekli Alaska işini soruyordum ve bugün aralarından bir tanesi şu linki yollamış. Bir bakın isterseniz

http://www.nytimes.com/2012/02/02/us...ents.html?_r=2
    CETUSA'nın sponsorluğunun iptali konuşulmuş ancak gerçekten dışişleri bakanlığı WAT'ın kültürel değişim programı olarak kalmasını amaçlayarak bu kararı aldıysa Alaska için olumlu bir haber beklemenin biraz hayalcilik olacağını düşünüyorum. İlgili haberde ucuz işçi statüsü görünümünden kurtulmasından bahsediliyor...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Arkadaşlar Sırbistan'daki bir work and travel şirketinden gelen e-maili yolluyorum:

Hi,

we got the notice from one of the sponsor's company that all Alaska programs are cancelled - that's all for now. We do have a meeting with our Embassy this week, so we might get an update there.

Konsolosluk daha açıklama yapmadığı halde nasıl bu kadar emin konuşuyorlar onu anlamıyorum. Tek bildiğim CIEE isimli sponsor şirket Alaska işini kesin olarak iptal etti. Büyük ihtimalle de bu sponsordan aldığı habere göre bana cevap yazdı..

BannedUser
    Guest

İyide arkadasım o zaman neden Alaskaya gidiyorsun... Sen o imza attığın belgenin ne anlama geldiğimi biliyorsun. Saçmalık bu tamamen ben ancak gülerim bunu sana teklif eden sirkete

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Dİl probleminden dolayı alaskayı istiyorum diğer işlerde dil daha önemli olduğu için alaskayı tercih ettim

BannedUser
    Guest

İlginc yani bilemiyorum... Cukurovadan iki arkadasın kaydını ben aldım Ohio icin sende onlarla giderdin ama saglık olsun umarım pişman olacagın bir imza atmamısındır..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlginc yani bilemiyorum... Cukurovadan iki arkadasın kaydını ben aldım Ohio icin sende onlarla giderdin ama saglık olsun umarım pişman olacagın bir imza atmamısındır..

Beni de ohio'ya gönderir misin Duyduğuma göre kazançı iyimiş

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Umarım 2012 yazı için Alaska iptal edilenler arasında olmaz. Ben de düşünüyordum aslında sürekli geç kalıyorum düşüncesindeyken duyunca şok oldum, ciddi anlamda Alaska'ya ümit bağlamıştım oysa. Seneye son sınıf olacağım kendi harçlığımı çıkarma durumundayım, Alaska olmazsa umarım başka bir çıkar yol bulurum en az Alaska kadar kazandırabilecek!...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

İşverenimden job offer'ım geldi en sonunda!) 9 martta da vize görüşmem var. Umarım bir aksilik çıkmadan vizemi alırım

BannedUser
    Guest

hadi bakalım umarım ds belgen gelir

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

İşverenimden job offer'ım geldi en sonunda!) 9 martta da vize görüşmem var. Umarım bir aksilik çıkmadan vizemi alırım
    Nerede calisacaksiniz? Isinizin sartlari nedir?
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

evet iş ne?Alaska işi mi?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

alaska ayrı bir güzel oluyordur ya into the wild ve the big year filmlerini izledikten sonra alaskaya bakışım değişti

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

BREAK ve UGUR.. Alaska balık fabrikasında çalışacağım. Fabrikanın adı Ekuk Fisheries Dillingham'da küçük bir fabrika. Konaklama,yemek ve ulaşım ücretleri işveren tarafından karşılanıyor. Geçen sene sezon iyi olmadığı için balıkta çalışanlar çok para kazanamadılar. Ama ben mutfakta olduğum için nerdeyse hergün fix olarak 16 saat çalıştım. Ekuk'ta işim bittikten sonra da büyük ihtimalle ocean beauty'ye geçerim.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Bu sene çok fazla öğrenci tercih etmedi galiba Alaska'yı..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben de Alaska'ya gidiyorum bu yaz arkadaşlar. Vizemi aldım geçenlerde. Fabrikanın adı E.C phillips. Biraz araştırdım güzel bir yere benziyor tek turist gelen yer orası hatta Alaska'da haftada 45 dolar kalacak yer pasaı kesiyorlar, yemeği işveren sağlıyor. saatlik ücretim 8 dolar overtime olunca 12 dolar oluyormuş. Acentadaki danışmanım, transfer olmayacaksın 3 ay 15 gün boyunca bu fabrikada çalışacaksın dedi. Sizce bunun bir kesinliği var mıdır? Şu anda uçak bileti arıyorum 990euro önerdi gideceğim acenta biraz pahalı geldi bana, bunu uçak bileti konusunda da yazdım tecrübeli arkadaşların yorumlarını alabilir miyim?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı kzpmaza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de Alaska'ya gidiyorum bu yaz arkadaşlar. Vizemi aldım geçenlerde. Fabrikanın adı E.C phillips. Biraz araştırdım güzel bir yere benziyor tek turist gelen yer orası hatta Alaska'da haftada 45 dolar kalacak yer pasaı kesiyorlar, yemeği işveren sağlıyor. saatlik ücretim 8 dolar overtime olunca 12 dolar oluyormuş. Acentadaki danışmanım, transfer olmayacaksın 3 ay 15 gün boyunca bu fabrikada çalışacaksın dedi. Sizce bunun bir kesinliği var mıdır? Şu anda uçak bileti arıyorum 990euro önerdi gideceğim acenta biraz pahalı geldi bana, bunu uçak bileti konusunda da yazdım tecrübeli arkadaşların yorumlarını alabilir miyim?

Evet, bir fabrikada üç ay boyunca çalışabilirsin bunda bir sıkıntı yok. Ama uçak biletin pahalı geldi bana. Ben İstanbul- Anchorage arasını 790 euro'ya aldım. Sen biraz daha araştır uçak biletini. Farklı acentelere sormakta fayda var diye düşünüyorum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)