Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 45 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: irene kasırgası

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Standart irene kasırgası

Karayipler, Küba ve Dominik Cumhuriyeti'nde etkili olan Irene Kasırgası ABD’ye doğru yaklaşıyor. Kasırga ve sağanak yağışlar nedeniyle Karayipler'de binlerce kişi evlerini terketti.

Küba ve Dominik Cumhuriyeti'nde de zor günler yaşanıyor. Sağanak yağışlar Küba'da nehirlerin taşmasına neden olurken, kasırganın yaklaştığı uyarısı üzerine bazı bölgeler tahliye edildi. Dominik Cumhuriyeti'nde de binlerce kişi evlerinden oldu.

Fırtınada kaybolanlar olduğu ve arama çalışmalarının devam ettiği bildirildi. NASA'nın uzaydan çekilen görüntülerini yayınladığı kasırganın 36 saat içinde ABD'de etkili olması bekleniyor.

Okyanus suyu sıcaklığının 35 dereceye ulaştığı Atlantik'te bu yılın ilk tropikal fırtınası Irene, Porto Riko'nun ardından Bahamalar'da da yıkıma yol açarak ilerliyor.

Şu anda merkez basıncı 950 mb'a inen ve 3. kategoriye yükselen Irene, Bahamalar'da etkili oluyor. Rüzgar hızı 120 mph yaklaşık 200 km/saat'i buldu. Bahamalar'ı geçtikten sonra daha da kuvvetlenerek 4. kategoriye çıkacak olan Irene 250 km rüzgar hızına ulaşacak.

Pazar günü New York ve Washington'a ulaşacak

Florida'yı etkilemesi beklenen ancak daha sonra yönünü kuzeye çeviren kasırga, Florida'nın açıklarından geçerek cumartesi günü Kuzey Carolina'ya ve geçtiğimiz günlerde 5.9'luk depremle sarsılan Virginia Eyaleti'ne ulaşarak şiddetli rüzgar ve kuvvetli yağış bırakacak.

Irene’in Amerika’yı vurmadan önce saatte 178 kilometre hıza ulaşarak yükseleceği tahmin ediliyor. Pazar günü New York ve Washington'a ulaşacak kasırganın hızının 100 km'ye kadar düşmesi bekleniyor.

Irene Kasırgası nedeniyle endişeli bir bekleyişin olduğu ABD'de, Federal Acil Yönetim Dairesi, ülkenin doğu sahillerini alarma geçirdi.

Nükleer santralde acil durum alarmı

ABD'nin Virginia eyaletinde meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremin ardından, Irene Kasırgası'nın ikinci darbeyi vurduğu North Anna nükleer santralinde "acil durum alarmı" verildiği, hasar tespit çalışmalarının yapıldığı bildirildi.

Virginia depreminin ardından elektrik sıkıntısı yaşanan North Anna santralindeki iki reaktörün kapatıldığı belirtildi. Toplam 12 nükleer santral ise beklenmeyen gelişmeler nedeniyle alarm durumuna geçti.

Katrina kasırgası nedeniyle zor günler geçiren ABD'liler beklenen Irene kasırgası nedeniyle endişeli bir bekleyiş var.

Irene kategori 4'e yükselecek

ABD kıyılarına ulaştığında kategori 4'e yükselmesi beklenen Irene'in daha sonra gücünü kaybetmesi bekleniyor. İşte kategorilere göre kasırgaların türleri:

Kategori 1 - Zayıf ağaçlar ve yol işaretlerinde hasara yol açar. Rüzgar hızı 119-153 (km/s) arası değişir. Örnek 1995 Allison ve 1997 Danny kasırgaları.

Kategori 2 - Binalarda çatı ve pencere hasar verir. Rüzgar hızı 154-177 (km/s) arası değişir. Örnek 1998 George, 1998 Bonny Kasırgaları.

Kategori 3 - Binalarda yapısal hasar, zayıf duvarlar yıkılabilir. Büyük ağaçlar ve işaretler devrilir. Rüzgar hızı 178-209 (km/s) arası değişir. Örnek 1995 Roxanne, 1996 Fran Kasırgaları.

Kategori 4 - Perde duvarlarda ciddi hasar yaratır, tüm ağaçlar, işaretler devrilir. Sahilden 10 km içeriye kadar olan yerleşim alanlarının boşaltılması gerekebilir. Rüzgar hızı 210-249 (km/s) arası değişir. Örnek 1995 Luis, 1995 Felix ve Opal Kasırgaları.

Kategori 5 - Hemen tüm evler ve endüsriyel binalarda çatılar çöker, tüm ağaç, işaret ve küçük evlerin tamamen yıkılır. 10-18 km ye kadar yerleşim alanlarının boşaltılması gerekebilir. Rüzgar hızı 250 (km/s)'den fazladır. 1998 Mitch, 1998 Gilbert ve 2005 Katrina kasırgası.

şuanda okyanus üzerinden kategori 3 ile north carolinanın kıyılarına doğru geliyor.endişe içinde beklemedeyiz wat öğrencilerinin neredeyse çoğu tahliye edildi ama biz şaşkınlıkla ve iletişim sorunları yüzünden kaldık ve evlerden dışarı çıkmıycaz umarım hızını düşürür ve herhangi bir zarara yol açmaz..
    secret nerde burda

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

beklıyoruz bakalım,gelsın bi

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Gecen sene aynısı bizdede oldu herkes gitti sadece biz kaldık bisey olmadı iki rüzgar esti o kadar ama güzel aksiyon oluyor
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

geleceği varsa göreceğide var türküz biz arkadaş
    hadi ben türkiyeye kaçıyorum
    yav şaka bir yana pazar günü wash. geliyormuş bende buradayım pazar günüde thy ile istanbula gideceğim eğer bu kasırga gelirse uçuş yatar otel motelde bulamam artık dulles airport alt katta bir yere kıvralacaz

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

burdaki insanlar paniklemiş durumda haliyle daha önce böyle bir durumla karşılaşmadığım için bu panikler ister istemez düşündürüyor.çünkü adamlar her sene bazı dönemlerde yaşarlar bu durumları ve acı geçmişleride mevcuttur.Allah yardımcımız olsun umarım bu paniklermeler boşuna olurda bi sorun çıkmaz.
    secret nerde burda

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

insallah bisey olmaz allahın yardımıyla

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

İnşallah kardeşim.buradan an ve an takip ediyoruz wnct.com Interactive Hurricane Tracker
    secret nerde burda

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

vallaha Allah yardımcımız olsun ilk başta ciddiye almadım ama obamanın konuşmasını okuduktan sonra işler biraz değşti yarın yapa pazar bizi vurmasını bekliyoruz ve bu benim için çok kötü çünkü dediğim gibi tr ye dönecektim pazar günü inş. özellikle carolina ve virginia daki ark iyidir zaten sonra sıra bize geliyor
    ama ne diyelim geleceği varsa göreceği var hala kararlıyım lafımda

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben şuan SC deyim... bir siğara alayım geleyim dedim yürüşüz mesafesinde bir yer... az daha uçuyodum... ama o kadar da etkinliği artacakmış bunun gece 2 den sonra ve sabah saatlerinde... ev hapsi yaşayacagız yarın ve bu gece..inşallah bişey olmaz tüm arkadaşlar iyidir umarım

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ABD?de 65 milyon kişi en büyük kasırgayı bekliyor! GALERİ -HABERTÜRK

uyarilarda var usa deki arkadaslar okuyun bi zahmet...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bizde bu sayede sheratonda hergün temizlediğimiz odalarda konaklıyoruz çok iyi oldu bu durum müşlteride yok mis gbi

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben korkmamya basladım valla,queens ve brooklyn tehlıke bolgelerı olarak gecıyor.bende queensteyım.cıkıyımda bıseyler alayım eve erzak.o degılde eve kapanmak guvenlı mı olacak onu cözemedım ben

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

burayı tün terk etmediğim için pişmanım.yetkililer tahliye edilmek isteyenleri alıyordu.şuanda bulunduğum evin çatısına ağaç devrilmiş durumda.ve sessiz sessiz bekliyorum.yetkililere haber versek diyorum yanında kaldığım manegerim bişi olmaz diyor bekliyelim diyor ve onu dinliyorum bende..şuanda outer banks te etkisini en şiddetli şekilde devam ettiriyor ve sanırım burada 12 saat aynı hızda devam edecek ve kuzeye doğru ilerleyecek
    secret nerde burda

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Off Allah sabir versin umarim iyi olursunuz. Benim de 29unda NYa ucagim vardi da artik ertelemeye calisiyorum. Etkisi ne kadar devam eder acaba?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı DaniFilth06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Off Allah sabir versin umarim iyi olursunuz. Benim de 29unda NYa ucagim vardi da artik ertelemeye calisiyorum. Etkisi ne kadar devam eder acaba?
    kardeşim benimde aynı tarihte uçagım var... takip ediyorum her an ama bi sorun yok gibi şimdilik 27-28 tüm uçuşlar iptal ama pazartesi için kimse bişey demiyor şimdilik

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Expedia'dan almistim biletimi, her gecen dakika ucak fiyatlari firliyor, umarim o kadar fark istemezler :S

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

brooklyn d otel odasında sıkıstık arkadaslar bılgısı olan varsa brooklyn tehlıke bolgesınde mı cunku kaldıgım yerın odasından ozgurluk heykelı ve okyanusu gorebılıyorum.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı Özgün Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    brooklyn d otel odasında sıkıstık arkadaslar bılgısı olan varsa brooklyn tehlıke bolgesınde mı cunku kaldıgım yerın odasından ozgurluk heykelı ve okyanusu gorebılıyorum.
    adam manzaralı odada kalıyor

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı matador_36 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    adam manzaralı odada kalıyor
    uçacaksakta manzaralı uçalım dedik

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

uçacaksakta manzaralı uçalım dedik
    para var huzur var bişey olmaz ya
    Konu matador_36 tarafından (28-08-2011 Saat 01:37 AM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Türkler Irene Kasırgasına karşı | Mynet Haber

queens tehlıke bolgesınde arkadaslar hemde A sevıyesınde.bırkac bölge daha var bakabılırsınız buradanm.bu arada bende queens teyım

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ya korkacak durum yok abartmayin.. disari cikmayin eger ki tek katli evlerde yasiyorsaniz agaclara en uzak konumda durun yeterli.. camlardan da uzak durun . kasirganin etkisi agaclara levhalara ve belki camlara olacaktir.. pencerelerden uzak durmak ve evin etrafindaki agacin eve dusmesini gozonune alarak agacin ters tarafinda oturmak yeterlidir korunmak icin..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

abartmayın,tam turk mantıgı olmus.verıdgım sıtede de öyle dıyorlarmıs abartmayın bıze bsey olmaz dıye.ama ınsallah öyle olur

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Kapıyı pencereyi kitledik oturuyoruz bakalım.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Burdan bakabilirsin Evacuation Zones'a New York City Hurricane Evacuation Zones - Interactive Map - NYTimes.com
    Umarim iyi olursunuz.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

washingtona yaklaştı şu anda aşırı rüzgar ve yağmur var ama evlerde kalınce tehlike yok tek kötü şey herkesin dükkanları boşaltması dükkanların kapalı olacak olması artık yarın sincap avından başka çare kalmıyor (zaten hep niye bu kadar çok sincap var diye düşünüyordum meğer adamlar bu günleri düşünmüş ) şu anda herkes hazır her yer kum torbası sanki biraz abarttılar ama 5 saat sonra 75 mil hızla tam üstümüzden yada biraz doğudan kuzeye doğru geçecek ne kasırgaymış arkadaş 2 gündür bekliyoruz bir türlü gelemedi

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Arkadaşlar dikkatli olun şuradan wnct.com Interactive Hurricane Tracker takip ediyorum ve kasırga burayı terk ediyor gibi sizde sürekli bakın bu siteye ve izleyin.uyarıları gerçekten dikkate alın bugün yaşadık bu kasırgayı evimizin üstünde devrilen ağaç hala duruyor ve halen yaşıyoruz sanırım fırtınaya dönüştü Allah herkesin yardımcısı olsun..
    secret nerde burda

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

mklasl siz rahat olun biz devralıyoruz kasırgayı bizim sıramız

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı mcc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mklasl siz rahat olun biz devralıyoruz kasırgayı bizim sıramız
    abi güldüm buna ama şakası yok abi cidden
    secret nerde burda

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks