Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ÇOk ACİL YARDIM

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart ÇOk ACİL YARDIM

Arkadaşlar ben işten atlıp başka bi şehirde ve işte çalışıcam fakat konsolosluğu arayıp konuştuğumda vizemin iptal olacağnı ve sınırdışı edileceğimi sölediler.Böyle bişey olabilir mi? olursa çözümü nasıl olur?

Ayrıca seneye buraya üniversite için gelicem bu iptal olayı üniversite olayıma engel olabilir mi? birdaha amerika vizesi alma mı imkansız mı kılar?

Ve vizemin iptal edlip edilmediğini elçilikten yada farklı bi yerden öğrenebilirmiyim?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Hocam danisip sormadan ne ariyorsun elçiliği felan işverenin sponsoruna bildirmedigi sürece bisey olmaz yeni job offerini gönderirsin sponsora bisey olmaz
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

İşten atılma sebebin ciddiyse ve sponsorun bizzat çalışma iznini ve vizeni iptal ettiyse bahsettiğin durumların gerçekleşme ihtimali mümkün.
    Diğer ihtimal çalışma şartlarına uygun olmadığından kovulduğundur,onun içinde arkadaşın dediği gibi sponsoruna yakında yeni iş bilgilerini göndereceğini söylersin sorun kalmaz.

Profesyonel Watçı ByLyric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı SYSOP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşten atılma sebebin ciddiyse ve sponsorun bizzat çalışma iznini ve vizeni iptal ettiyse bahsettiğin durumların gerçekleşme ihtimali mümkün.
    Diğer ihtimal çalışma şartlarına uygun olmadığından kovulduğundur,onun içinde arkadaşın dediği gibi sponsoruna yakında yeni iş bilgilerini göndereceğini söylersin sorun kalmaz.
    Böyle durumlarda şirketinin ve sponsorunun haricinde hiç kimsenin bunu bilmemesi çok daha iyi olur.
    ---wat where amazing happens---http://www.turkishwat.net/image.php?type=sigpic&userid=7507&dateline=1307807  820

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Exclamation

Alıntı ygz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben işten atlıp başka bi şehirde ve işte çalışıcam fakat konsolosluğu arayıp konuştuğumda vizemin iptal olacağnı ve sınırdışı edileceğimi sölediler.Böyle bişey olabilir mi? olursa çözümü nasıl olur?

Ayrıca seneye buraya üniversite için gelicem bu iptal olayı üniversite olayıma engel olabilir mi? birdaha amerika vizesi alma mı imkansız mı kılar?

Ve vizemin iptal edlip edilmediğini elçilikten yada farklı bi yerden öğrenebilirmiyim?
    sen amerikan yasalarini cignemedigin yani is yasalarindan bahsetmiyorum hirsizlik gasp cinsel suclar vs.. bu tur seyleri yapmadigin surece kimse senin vizeni ve calisma iznini iptal edemez. biz suan benzer bi surec yasioruz seninle. isten ayrilmak istedigimizi soyledik supervisorum ilk hafta bos tehtidler savurdu vizeni keserim calisma iznini iptal ederim vs. 2. hafta nereye gidersen git bizim bunu yapmaya hakkimiz yok dedi. simid sirketin meneceri ayni tehditleri savuruyor. 4 gundur calistirmiyorlar. yarin cekip gidecegim baska bi sehre benim sponsorum benim yeni job offerimi kabul etmek zorunda. etmezse dogru gidiosun gocmen burosuna durumu anatiosun buda yuzde 1 ihtimal. sonuc bu kadar kafana taktigina sknti ettigine degmez amerika gorundugu kadar karmasik buyuk korkutucu bi ulke degil. senin haklarin var ve dogru kullanmalaisin.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar öncelikle yardımlarınız için teşekkürler;

Şimdi anlattıklarınızdan anladığım kadarıyla bulduğum işin job offerını sponsorum olan american work adventures şirketine yolladığım zaman kabul etmek zorundalar

Bana iş bulmakla yükümlü olan şirket hcms'nin yapabilceği hiç bir yükümlülük kalmıyor yani onu tamamen aradan çıkartmış we Allahın izniyle o heriflerden kurtulmuş oluyorum

Work and Travel vizesinin work kısmını bulduğum yeni iş ve sponsoruma yolladığım job offerla sürdürmüş oluyorum onlarında vizemi iptal etmesi için bi neden kalmamış oluyor?

Eğer hatam warsa düzeltin bu şekilde programın sonuna kadar usa da kalıp diğer girişlerimde ve başwurularımda da hiç bir sıkıntı yaşmam değil mi?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Vize iptali,İş değiştirme !!!!! ÇOK ACİL KARARIMIZ BU KONUYA BAĞLI !!!!!!!!!

Arkadaşlar öncelikle yardımlarınız için teşekkürler,Diğer konuda söylenenleri son kez toparlamak kendime bir plan açısından herşeyi son kez kesinleştirip işemlere başlamak istiyorum.

Şimdi anlattıklarınızdan anladığım kadarıyla bulduğum işin job offerını sponsorum olan american work adventures şirketine yolladığım zaman kabul etmek zorundalar

Bana iş bulmakla yükümlü olan şirket hcms'nin yapabilceği hiç bir yükümlülük kalmıyor yani onu tamamen aradan çıkartmış we Allahın izniyle o heriflerden kurtulmuş oluyorum

Work and Travel vizesinin work kısmını bulduğum yeni iş ve sponsoruma yolladığım job offerla sürdürmüş oluyorum onlarında vizemi iptal etmesi için bi neden kalmamış oluyor?

Eğer hatam warsa düzeltin bu şekilde programın sonuna kadar usa da kalıp diğer girişlerimde ve başwurularımda da hiç bir sıkıntı yaşmam değil mi?

Ve ayrıca daha önce wat yapmış bu çeşit sorunlarla karşılaşmış arkadaşlarımız tekrar usa'ya girişlerinde vize başvurularında ve watlarında bir problem yaşadılar mı?

Ülkeyi terketme süremiz kesin olarak ne kadar? ve bu süreyi aşarsak neler yaşarız?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı ygz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle yardımlarınız için teşekkürler,Diğer konuda söylenenleri son kez toparlamak kendime bir plan açısından herşeyi son kez kesinleştirip işemlere başlamak istiyorum.

Ve ayrıca daha önce wat yapmış bu çeşit sorunlarla karşılaşmış arkadaşlarımız tekrar usa'ya girişlerinde vize başvurularında ve watlarında bir problem yaşadılar mı?

Ülkeyi terketme süremiz kesin olarak ne kadar? ve bu süreyi aşarsak neler yaşarız?
    Yeni bulduğun işin sözleşmesini sponsoruna gönder, onlarla bir işin kalmıyor artık. Senin tabirinle o koca heriflerden kurtulmuş oluyorsun Vize iptali de çalıştığın için söz konusu değil. İş bulma süresi de sponsorlara göre değişebilir, o konuda tam bilgim yok. Mesela benim sponsorum Ciee, 20 gün süre veriyor. Eğer kurallara uyarsan, iş bulamadığında zamanında ülkeyi terketmek gibi ya da herhangi bir olay yaşamadıysan, bir suç olsun karışmadıysan, uslu uslu oturduysan neden bir dahaki başvurunda problem yaşayasın ki Kolay gelsin, iyi watlar...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)