Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ocean City, New Jersey

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Post Ocean City, New Jersey

Merhabalar,
    Şu anda Ocean City'deyim ve gelecek senelerde burayı düşünenler için yararlı olur düşüncesiyle açtım bu konuyu.
    Burası yaklaşık bir Karadeniz şehri gibi. Sık sık yağmur yağıyor ve en fazla 35 derece oluyor. Rüzgar kuvvetli ve geceleri ılık. Okyanus kıyısında.
    Tam bir tatil şehri, hatta daha doğrusu kasabası. Çünkü Türkiye ile karşılaştırdığımızda İstanbul'un herhangi bir semtinden daha küçük. Köy demeye de dilim varmadığı için kasabaya daha çok benzetiyorum. Hiçbir sosyal hayat yok. Sadece denize girme ve Boardwalk isimli alanda yürüme şansı var. Alışveriş için çok pahalı bir şehir, bunun sebebi de tatil odaklı bir şehir olması. Ev alışverişini yapabileceğiniz sadece 1 yer var, Migros tarzı bir yer olan Superfresh. Bir de Wawa var ama o biraz daha pahalı ve küçük bir yer.
    Daha çok yaşlıların ve ailelerin tercih ettiği bir yer. Bana sorarsanız Amerika'da olduğumu hiç hissetmiyorum, zira ha buraya gelmişim ha Türkiye'de bir kasabaya gitmişim... Kıyafet alışverişi için neredeyse hiçbir uygun yer yok. Sahil kenarı çok pahalı ve biraz daha içerilerde çok kısıtlı alışveriş imkanı var. Örneğin yoğunluk Quicksilver, Billabong tarzı daha çok aktif deniz hayatına yönelik markalarda.
    Kalacak yerlerde tatil şehri olduğu için pahalı. En ucuzu haftalık 90 dolardan başlıyor ve tamamen şansınıza bağlı olarak 2 kişide kalabilirsiniz 9 kişide. Verilen maaşlar da çok düşük. Şehirde genel olarak hiçbir Amerikalı'nın çalışmayacağı işleri Work and Travel öğrencileri yapıyorlar. Örneğin ben (vergiler filan çıktıktan sonra) saatlik 6.5 dolar kazanıyorum ve bu hesapla haftada sadece 3 gün sırf kalacak yer kiramı çıkartmak için çalışıyorum. (İkinci iş arandığı takdirde bulunuyor fakat çok yorucu olabiliyor. Örneğin işlerinizden birisi güneş altında çalışılan bir işse (eğlence parkı gibi) diğer işinize enerjiniz kalmayabilir. ) Amerikada kimse bu paraya çalışmaz. Çalışan yok mu; evet var fakat en büyükleri 18 yaşında olan lise öğrencileri. Takdir edersiniz ki onlardan da ne dil ne de kültür öğrenilmiyor.
    Sadece 1 tane Mc Donalds var ve Burger King yok.
    Şehir içerisinde alkol satılmıyor.
    Amerika'dan soğumak ve yaşamak için çalışmak yerine çalışmak için yaşamak isteyenlere tavsiye ederim fakat genel tavsiyem bu şehirden uzak durmanız.
    Gözüme çarpan ayrıntıları tekrar paylaşacağım.
    Saygılar.
    Konu gls tarafından (23-07-2011 Saat 04:45 PM ) değiştirilmiştir.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

malesef herkesde bu yanlis dusunce var .. bizzat amerikali universite ogrencileri benim calisitigim yerin yaninda saati 8 dolardan calisiyorlar.. bazilari 8.5 dolardan.. vergi orani %30 bu vergi ciktiginda ellerine 5.5 , - 6 dolar geciyor.. saatte ve haftada max. 40 saat calistiriliolar.. amerikalilarin yapmayacagi amelelikleri yapiyoruz soylemleri yanlis.. amerikali arkadaslarim benim kazandigim parayi kiskaniyorlar.. alkol zaten sehir icinde diledigin yerlerde satilmaz.. liquor store lar olur oralardan alman gerekir 21 yasini doldurduysan.. amerikanin dogu kiyisinda ozellikle tatil bolgeleri ocean city md, ocean city nj , atlantic city , virginia beach vb. buralarda kiralar oldukca yuksek olur.. ben maryland de hic de turistik olmayan biryerde kaliyorum. 1 yillik leasing yaptim. 3 aylik yapinca cok daha yuksek olur fiyat. 1 yillik yapmamiza ragmen haftada 90 dolar oduyorum.. malesef wat a gelen kisiler daha once gitmis ve efsaneler anlatan arkadaslarina ve tek ayak ustunde yalan solemekte usta olan sirket elemanlarina inanip , farkli beklentilerle geliyorlar, sorun bu..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bende aynı sebepten ötürü tarafsız bir gözle gördüklerimi aktarmak istedim. Hiç bir beklentim ve çıkarım olmaksızın gelecek senelerde gidecek olanlara biraz da olsun aydınlatmak amacıyla.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Ben özetlemeyi beğendim.
    Gitmeyi düşündüğüm çoğu şehir hakkında bu kadar ayrıntılı bilgi maalesef ki yok.
    Ha şehir tarihleri,kültürel zenginlikleri,parkları,fotoğrafları vs bulmak mümkün ancak kimse alışveriş imkanları bu,konaklama bu,hava şartları,çalışma şartları bu diye ayrıntılı pek yazmıyor yada ben bulamıyorum
    Eline sağlık hocam

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

gitmeyi düşündüğüm yerler arasındaydı.aydınlattıgın için çok sağol.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı gls Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    Şu anda Ocean City'deyim ve gelecek senelerde burayı düşünenler için yararlı olur düşüncesiyle açtım bu konuyu.
    Burası yaklaşık bir Karadeniz şehri gibi. Sık sık yağmur yağıyor ve en fazla 35 derece oluyor. Rüzgar kuvvetli ve geceleri ılık. Okyanus kıyısında.
    Tam bir tatil şehri, hatta daha doğrusu kasabası. Çünkü Türkiye ile karşılaştırdığımızda İstanbul'un herhangi bir semtinden daha küçük. Köy demeye de dilim varmadığı için kasabaya daha çok benzetiyorum. Hiçbir sosyal hayat yok. Sadece denize girme ve Boardwalk isimli alanda yürüme şansı var. Alışveriş için çok pahalı bir şehir, bunun sebebi de tatil odaklı bir şehir olması. Ev alışverişini yapabileceğiniz sadece 1 yer var, Migros tarzı bir yer olan Superfresh. Bir de Wawa var ama o biraz daha pahalı ve küçük bir yer.
    Daha çok yaşlıların ve ailelerin tercih ettiği bir yer. Bana sorarsanız Amerika'da olduğumu hiç hissetmiyorum, zira ha buraya gelmişim ha Türkiye'de bir kasabaya gitmişim... Kıyafet alışverişi için neredeyse hiçbir uygun yer yok. Sahil kenarı çok pahalı ve biraz daha içerilerde çok kısıtlı alışveriş imkanı var. Örneğin yoğunluk Quicksilver, Billabong tarzı daha çok aktif deniz hayatına yönelik markalarda.
    Kalacak yerlerde tatil şehri olduğu için pahalı. En ucuzu haftalık 90 dolardan başlıyor ve tamamen şansınıza bağlı olarak 2 kişide kalabilirsiniz 9 kişide. Verilen maaşlar da çok düşük. Şehirde genel olarak hiçbir Amerikalı'nın çalışmayacağı işleri Work and Travel öğrencileri yapıyorlar. Örneğin ben (vergiler filan çıktıktan sonra) saatlik 6.5 dolar kazanıyorum ve bu hesapla haftada sadece 3 gün sırf kalacak yer kiramı çıkartmak için çalışıyorum. (İkinci iş arandığı takdirde bulunuyor fakat çok yorucu olabiliyor. Örneğin işlerinizden birisi güneş altında çalışılan bir işse (eğlence parkı gibi) diğer işinize enerjiniz kalmayabilir. ) Amerikada kimse bu paraya çalışmaz. Çalışan yok mu; evet var fakat en büyükleri 18 yaşında olan lise öğrencileri. Takdir edersiniz ki onlardan da ne dil ne de kültür öğrenilmiyor.
    Sadece 1 tane Mc Donalds var ve Burger King yok.
    Şehir içerisinde alkol satılmıyor.
    Amerika'dan soğumak ve yaşamak için çalışmak yerine çalışmak için yaşamak isteyenlere tavsiye ederim fakat genel tavsiyem bu şehirden uzak durmanız.
    Gözüme çarpan ayrıntıları tekrar paylaşacağım.
    Saygılar.
    orada bulunmuş biri olarak ocean cityde 2. bir iş bulma imkanımız nasıl ?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

böyle bir konu varmış zaten oradan yararlandım

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

bende geçtiğimiz yaz orda çalışmış biri olarak şiddetle tavsiye etmiyorum ocean city,NJ yi ama Maryland deki ocean city le kimse karıştırması genelde bilineni marylanddeki

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bu sene gidecek olan var mı?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)