Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: geovisions vize iptali

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Thumbs down geovisions vize iptali

arkadaşlar , abroad academy adındaki work and travel şirketi , hazirlamiş oldugu fake job offer ile beni usa e gonderdi . şirketin yaptıklarını turkishwat ta anlattıgın için de vizemin iptal edilecegi konusunda tehdit aldım . şimdi de sponsorumdan şöyle bir mail gelmiş.

Dear Salih,

You are in violation of the following program rules and therefore government regulations:

1-You have failed to provide GeoVisions with a verifiable job offer.

You must contact us by Monday, July 25th or the termination process will begin. If you are terminated from the GeoVisions program, we will withdraw our sponsorship for your J-1 Exchange Visitor Visa, cancel your medical insurance, and immediately change your status in the US government database SEVIS (Student and Exchange Visitor Information System) from “Active” to “Terminated”. You will automatically be reported to the US Department of Homeland Security as being in the United States illegally. If you apply for a visa to the United States in the future, this termination will appear in your personal record at the US Embassy in your home country, and it will be difficult for you to obtain another visa.

Sincerely,

ne yapmam gerekiyor fikir verirmisiniz ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

oncelıkle gecmıs olsun kardeş sanırım işveren GeoVisions yanı fake job oldugunu calısmadıgını anlamıs o yuzden ciee ara herseyı acık acık anlat aksı takdırde programını ıptal edeceklerini bildirmisler

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

ciee de geovisions gibi amerika'daki sponsorlardan biri. araman gereken yer ciee değil geovision. hala çalışmıyor musun? çalışıyorsan sponsoruna job offer iletmen gerekiyor ha eğer çalışmıyorsan en azından tanıdık bir işverenden job offer ayarlayıp gönderirsen illegal duruma düşmezsin.
    admin (at) turkishwat.net

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ornegin buraya J-1 ile gelip hic calismazsak bu sorun olur mu? Sadece burda konaklasak ve suremiz bitince ulkeye donsek bir sorun olur mu?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı shinoda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ciee de geovisions gibi amerika'daki sponsorlardan biri. araman gereken yer ciee değil geovision. hala çalışmıyor musun? çalışıyorsan sponsoruna job offer iletmen gerekiyor ha eğer çalışmıyorsan en azından tanıdık bir işverenden job offer ayarlayıp gönderirsen illegal duruma düşmezsin.
    doğru bilgiye ne hacet

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı tolga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ornegin buraya J-1 ile gelip hic calismazsak bu sorun olur mu? Sadece burda konaklasak ve suremiz bitince ulkeye donsek bir sorun olur mu?
    sorun oluyor , sponsorun senin herhangi bir iste calismadigini bildigi anda sana derhal kendisine yollanan is sozlesmesinde yazan ise gitmesini soyluyor diyelim ki bir problem oldu veya o is sahte cikti o zaman onlara bildirmen gerekiyor onlar da sana yeni bir is ayarliyor.. sen ben calismicam dersen onlara onlar da sana good bye diyip programini iptal ederler

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sorun oluyor , sponsorun senin herhangi bir iste calismadigini bildigi anda sana derhal kendisine yollanan is sozlesmesinde yazan ise gitmesini soyluyor diyelim ki bir problem oldu veya o is sahte cikti o zaman onlara bildirmen gerekiyor onlar da sana yeni bir is ayarliyor.. sen ben calismicam dersen onlara onlar da sana good bye diyip programini iptal ederler
    Bana pek sorunmuş gibi gelmedi malesef.
    Şirketin çalışmam için yolladığı yerde calısamıyorum.
    Şirket zaten durumu bildiği halde pek umrunda gibi durmuyor, sponsorun haberi var mmı yok mu onu bende bilmiyorum.
    Kısacası boşta olduğum halde vizemde sorun yok.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı Themis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana pek sorunmuş gibi gelmedi malesef.
    Şirketin çalışmam için yolladığı yerde calısamıyorum.
    Şirket zaten durumu bildiği halde pek umrunda gibi durmuyor, sponsorun haberi var mmı yok mu onu bende bilmiyorum.
    Kısacası boşta olduğum halde vizemde sorun yok.
    sponsorun öğrenirse sorun olur vizesi iptel olan bir kaç kişi olmuştu
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

freeman dostum bende seninle aynı durumdayım fake job offerdan dolayı ciee den mesaj aldım aldıgım mesaj seninki ile aynı ajma 26 temmuza kadar irtibata geçin diyor ve ben 2 haftadır kendi imkanlarımla buldugum bir işte çalışıyorum...onu ispatlamam bir işe yararmı acaba... alaskadayım su an..daha bugun mesaj aldım sponsordan ama pazar gunleri sponswor firma mesai saaati dısında... mmerak ettiğim sen ne yaptın cozdunmu olayı

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

sahte job offer veriosun madem adamla ilgilen ya ne adi insanlar...en azinda su duruma dusurmeseymis...ayni sey bende oldu geovision bnm sponsor...ben self geldigim icin kendi job offerimi yolladim...onuda kabul etmeyip yolladiklari bir belgeyi doldurmami istediler,bende danismana havale ettim..yani en azindan danismanin bunu yapmasi gerek...ve bence geovisions iyi bir sponsor degil...gecmis olsun kardes.. az bisey pesinde kos herhangi bisey olmaz...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı serhatwin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    freeman dostum bende seninle aynı durumdayım fake job offerdan dolayı ciee den mesaj aldım aldıgım mesaj seninki ile aynı ajma 26 temmuza kadar irtibata geçin diyor ve ben 2 haftadır kendi imkanlarımla buldugum bir işte çalışıyorum...onu ispatlamam bir işe yararmı acaba... alaskadayım su an..daha bugun mesaj aldım sponsordan ama pazar gunleri sponswor firma mesai saaati dısında... mmerak ettiğim sen ne yaptın cozdunmu olayı
    tabi faydası olur söyle sponsora kesin
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)