Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2011 WAT NasiL Gidiyor MiLLet..

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Thumbs down 2011 WAT NasiL Gidiyor MiLLet..

SeLam arkadasLar.. 2011 watiyLa iLgiLi neLer umdunuz neLer buLdunuz.. Hos daha watin bitmesine baya vakit var daha ama oLsun.. MeseLa buraya boLe caLismaya mi geLdik okadar para odeyip onu cikartmaya caLisioruz ben bidaha geLmem buraya diyen cok kisi gordum Gerek bu sene gerek gecen sene.. Ama haLinden son derece memnun adamLarda gordum Yada USA de isi patLayanLar, sirket magdurLari, yasanan maceraLar egLenceLer veya aksiLikLeriyLe nasiL bir WAT geciriyorsunuz??

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart :(

ben amerikaya gidemeden magdur oldum.danışmanlık şirketim ortada yok kalakaldım öylee

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

geleli 13 gun oldu, is badlangicimdan dolayi gec katildim. Ilk geldigimde kalacak yerim falan hazir degildi. Biraz sansliydim cok sukur, beni karsilayacak birilerini buldum, evinde kaldim, daha sonra isyerinde calisan bir amerikali, arabasiyla her yere goturdu beni, ne kadar amerikali gorduysem yardimci oldular. Hatta bana calisanlardan biri bisiklet bile verdi, tertemiz bisiklet. Giderken ne yapiyim dedim, ihtiyaci olan birilerine ver dedi ilk 3 gun zor gecti ama evimi ayarladiktan sonra alistim buralara. Ise gelince, satis gorevlisiyim, birebir musterilerle muattapim, watin dil olarak en cok zorlayici islerden biri. Ne kadar ingilizceme guvendiysem de, birebir tezgahtarlik olayi bambaska. Ama zamanla alistim, suan cok sukur super her sey. Tek handikapim tek basimayim, hic turk yok, birkac turk arkadas gordum sadece, o da sosyal guvenlik numarasi alirken. Turkce muhabbet edicek birilerini mutlaka ariyor insan. ilk baslarda birkac defa geri donmeyi dusunmedim deil . Bir yandan da diyorum gelmeseydim napicaktim, insanin hayatina boyle bir firsat kac kere geciyor.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

axiboy nerde ne satisi yapiyorsun?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

marlyland rockville county'de twinbrook shopping centerda flynn ohara uniforma magazasinda calisiyorum. Okul uniformalari satiyoruz. Tezgahtarlik

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

eveeeet sevgili dostlar amerikaya geleli 20-25gün felan oldu başımdan geçenleri nasıl anlatsam nerden başlasam bilmiyorum. Herkes gibi bende büyük umutlarla gelip hayal kırıklığı yaşadım. Sanırım bu watın olmazsa olmazı herkesin geçirdiği bir evre olsa gerek =) biz çalışıcağımız yeri merkezi bir yerde beklerken bizi teee şehir dışındaki bir yere verdiler olsun dedik bir hal çaresi bulunur dedik daha sonra eve gittik evde de bir hayal kırıklığı yaşadık.Biz dayalı döşeli ev beklerken sadece 4 duvar vee 1damdan oluşan birşeyle karşılaştık neyse dedik en azından klimamız var =)) iş kıyafetlerimizi aldık çalışmaya başladık zamanla işi ve evi kabullendik içimize sinmeye başladı. İş arkadaşlarım,şeflerim hepsi çok iyi. Çevre edindik. Şuan herşey yolunda mutluyum huzurluyum. Tek sorunumuz ulaşım. Benzin ucuz olduğu için herkesin şahsi arabası var toplu taşıma adına bişey yok buda haliyle bizim için büyük sorun teşkil ediyo. Diğer yandan araba kiraları çok ucuz aylık 200$a klimalı otomatik bi araba kiralıyabiliyosun.Erkek arkadaşımla araba kiralamayı düşünüyoruz. Edindiğimiz arkadaşlarımızda sağolsunlar istediğimiz heryere bizi götürüyolar.Ulaşım sorununu o şekilde çözdük. İlk pay checklerimizi aldık hatta 2.lerini bile alıcaz. Kazandığımız ilk parayla hemen bilgisayar aldık. Elektronik ürün adına seçenek çok fiyatlar gayet uygun bu yüzden seçim yaparken çok zorlandık. Kısacası buranın düzenine alıştık kendimize görede bir düzen kurduk şuan için herşey yolunda gaaaayet mutlu mesut yaaşıp çalışıyoruz.. =)

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

yazacak cok seyim var ama hic zamanim yok ilk baslarda cok cektim ama simdi baya bi iyiyim tr ye dondugumde herseyi bastan sona yazarim yukardaki hala pesimi birakmis degil

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Bence herkes günlük tutmalı,yatağa girdiğinde extrem durumları yazsa bile yeterli bence sonrasında hatırlamaya değer şeylerin akılda kalacağını sanmıyorum

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Turkısh watın 2011 ılk gıdenı olarak 65. gunumdeyım ıyı basladı ıyı gıdıyor hawuzlu ewde kalıyorum her gun duzenlı olaram mc donaldstan hamburgermı yıyorum guzelde para kazanıyorum haftalık 600 dolar gıbı bırsey 2 işte calısyorum tabı harektlı bır yer florıda destın outletı bol hotelı bol ek iş seceneği bol ne ararsan war burda para bırktırmıcem dıyenler ıcın guzel bır yer ben tam tersıyım ama yınede keyfım yerınde ama sıkıldım artık yaa eylul olsada gıtsem hawasındayım 1 hafta 10 gun new york mıamı turu kenıdmı getırır benı belkı kısacası calısyorum work and work kıwamındayım suan TURKIYEYI COK OZLEDIM HELE YEMEKLERINI OF OFFF pork pork bıktım abı duymaktan gormekten bırde musluman oldunu oğrendıler mı bılerek yedırmeye calısan lawuklar war

he bıde Teröristsiniz siz dıyen 3 5 kısıyle karsılastım yol al dedım gectım forumda yazamıyorum dedıklerımı

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Ben USA'da işi patlayan ve şu an iş arayanlar grubuna gırıyorum sanırım

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

floridada feci ortam yapmıştım pezevenk, çete üyesi arkadaşlarım bile varıd Myrtle Beachtede başladım yavaştan

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

sen o mesajını bir editle de

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende iş ariyorum iki gune bulamazsam turkıyeye donmeek zorunda kalacagım!!

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı zorseven Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen o mesajını bir editle de

yalan değil valla nesini editliym :P

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

merhaba gençler.
    bir de ben anlatayım bari neler geçirdik.
    ilk geldiliğizde dıger bır arkds gbı sehır merkezı denız kenarı beklersen norfolkun agacları ve ormanı arasnda bır otelde calısmaya basladık. barınma olark benım sırketım benı yanls ynlendırdıgı ıcın ılk geldgm gun 150 dolar havaya gıttı. her neyse. sonra (bu arada hosukeeperız) sonra basladık ılk gunler 3-4 oda . oh ıyı dedık. temızledık cıktık. rahattı ıs. ama amerıkan ınsanlarıyla aynı parayı almıyorduk daha azdı. hadı neyse dedık. 1 hafta sonra oda sayısı arttı ve gunde 20 odayı temzılememızı ısteyen bır ısverenımız vardı. ustelık kadın tam bır manyaktı. kafasına gore bagırp cagırıp ardından thank you hunny ddıyen bır psıkopat. ıyı dedık ıdare ederız katlanırz. her neyse bu sefer 20 odayı 8 saatte temızlemızı ıstedıler yapamaynca overtıme oldu ve uyarı aldık. her gun basımıza gelıp you cant make overtıme dıye bagıran bır ısveren sahıbıyız.
    yetıstırmeye calıstık. bır gun cok yorulmusdym artık yorgunluktan odada uyuyaklaldm. uyarı aldm. bır gun de yangın butonuna basayım dedm tabı itfaşye felan geldı kımse kameraya bakma geregı duymadı tabı benm yaptgmı sadece merve dlara ve hasan oda arkdslarım bılıyor. ardından gecen gun yıne uyarı aldm overtıme yapmaktan. odaları bıtıremıyordum arkdslar vucut dayanamıyor bu kadr sınırı ben napaym artk dedm bugun ben gıdyrm eve .. you cant do that. dedı bana. ben de i cant do rooms i dont feel good myself dedm. odada aglamaktan ıyıdır. benm saglıım daha onemlı onlarn odasndan.
    şirketımı aradım yenı bır ıs ıcın hıcbır sekılde yardım etmedı keyfıyetten ayrılıyorsun dedıler yapamazsn dedıler yapamıyorsan Tr ye gerı don dedıler. bugun ızın alıp eeve geldgmde ıs aramaya cıkdım basvuru yaptm bır kac yere ama gerı donceklerını sanmam bızım burda 3 haftadır mc donalds a grmeye calısan cocuklar vardı. ben boyle wat'ın.........
    neyse agzımı bozmuycam . geldghme degıl bu sırketı ve bu ısı sectıgıme lanet olsn. sıretın adını da vereyım: EXPLORE EDU
    AKLI SELIM INSAN BIR MESAJI OKUDUKTAN SONRA O SIRKETIN YZUUNE DAHI BAKMAZ:d DIGER KOLLARI DA VAR BASKA SEHIRLERDE AMAN DIKKAT DERIM. HERSEY POARAYI VERENE KADRMIS.
    SMDI YA IS BULCAM YA TR YE DONUCEM.

TABI BISEY DAHA VAR TR YE GERI DONMEK ISTEMIYRM BURAYA GELMEK ICIN 5 MILYAR DOKTÜM BILETLER DAHIL. VE GERI DONDUGUMDE COK TEPKI ALCAM AILEMDEN.

p.S. BIZE AYNI SEKLDE DAYALI DOSELI BIR EV BEKLERKEN AMERİCAS BEST VALUE NUN IGRENC BIR ODASNA GONDERDILER. SMDI 4 KISI AYNI ODADAYIZ. BEN BOYLE REZILLK GORMEDM . HAYATMDA.
    SOYLEDIKLERI BIR SEY BILE DOGRU CIKMADI.
    USTELIK BSEY DAHA VAR . BIZIM INGILIZCE DE YALAN OLDU. CUNKU OTELDE ADAM GBI ARKDS OLABILCEGMZ KIMSE YK VE WATLA GELEN TUM ARKDSLAR TURK BIZ NASIL INGILIZCE GELISTIRCEZ KI VE ODALARDA KENDI BASIMIZA KALIYORUZ ZATEN 8 SAAT BOYUNCE GERI KALAN ZAMANDA DA GELIYORUZ EVE YORGUNLUKTAN UYUYRZ ASIRI YORUCU BIR IS.

İŞTE BENM WAT HIKAYEM. UNUTTGM BURSEY VARSA EKLERM SAGLICAKLA KALIN.
    C* Ne MutLu TÜRK'üm Diyene C*

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Ben de restaurantta busserlık yaptım. Saatlik ücret aynıydı. İlk haftalar 5 gün iş verince sevinmiştim, ama her gün go home dendiğinden 20 saat anca çalışıyordum, herkes de şaşkınlığını gizleyemiyordu, açıklamaktan yorulmuştum, ben gitmiyorum, menajer yüzünden demekten İlk günler çok rahatken senin gibi her gün yeni iş eklediler, eve kendimi zor atıyordum artık son hafta çekilmez oldu ve yeni iş bulup bıraktım. Sağlığım her şeyden önce gelir ki overtime izin vermiyorlardı ve aldığım para çalışmalarıma değmiyordu. Umarım en kısa zamanda iş bulursun ve eve dönmek zorunda kalmazsın.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

CILLOP gibi gecen sorunsuz bir wat oluyor eylul ortasi kacarim turkiyeme elimde en az 7 8 bin dolarimla"D alisweris yeme icme cabasi

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı Captain91 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de restaurantta busserlık yaptım. Saatlik ücret aynıydı. İlk haftalar 5 gün iş verince sevinmiştim, ama her gün go home dendiğinden 20 saat anca çalışıyordum, herkes de şaşkınlığını gizleyemiyordu, açıklamaktan yorulmuştum, ben gitmiyorum, menajer yüzünden demekten İlk günler çok rahatken senin gibi her gün yeni iş eklediler, eve kendimi zor atıyordum artık son hafta çekilmez oldu ve yeni iş bulup bıraktım. Sağlığım her şeyden önce gelir ki overtime izin vermiyorlardı ve aldığım para çalışmalarıma değmiyordu. Umarım en kısa zamanda iş bulursun ve eve dönmek zorunda kalmazsın.
    hmm sen nerdesn ki. ben su anda bulndgum yerde ıs arıyorum ama bulamıyrm. agustos ortasnda kımse almıyor . ve de kazandgmz anca burda yasamaya yetıyor. hersey yalanmıs aslnda.
    1. ıngılızce yalan oldu.
    2.para bırıktırme
    3. bırıktırgle tr ye donme yada elektronık alet almak
    4. gezmek tozmak yenı yerler gormek
    bunlarn hepsı yalan oldu

bın dolar bıle bırıktıremıcez
    C* Ne MutLu TÜRK'üm Diyene C*

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)