Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yurt Disindan Kredi Karti Borcu Odeme

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Yurt Disindan Kredi Karti Borcu Odeme

Arkadaslar her yeri taradim bir cevap bulamadim. Su anda Amerikadayim. Kredi karti borcumu odemem gerek (Garanti MasterCard). Citibank`in internet subesini denedim. Ancak kart numarasini girince kartin tanimsiz oldugunu soyluyor. Yurt disindan kredi karti borcumuzu nasil odeyebiliriz?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

turkiye ye para yollayacaksin ailen senin yerine odeyecek .. ya da parasi olan birisi ailen ya da arkadsin odeyecek yaz sonu sen ona elden vereceksin borcunu.. baska imkani yok..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    turkiye ye para yollayacaksin ailen senin yerine odeyecek .. ya da parasi olan birisi ailen ya da arkadsin odeyecek yaz sonu sen ona elden vereceksin borcunu.. baska imkani yok..
    Arkadaş çoktan halletmiştir işini ama konuya bakan dıger arkadaslar ıcın yazıyorum , soyledıgınızı okuyup bu sekılde oldugunu dusunmelerını ıstemem.

Hangı kredı kartını kullanıyorsunuz kullanın kesınlıkle ınternet bankacılıgı sıfresi alın , ben turkıyede bıle nadır gıderım bankamatıge.

Daha sonra amerıkada kı actırdıgınız banka hesabı uzerınden ya da western unıon vs kendı turk hesabınıza para yollayın. sonra gırın ınternet bankacılıgına dırek borcunuzu odeyın rahatca ıstedıgınız ıslemı yapın.

Yada gıdın benım gıbı hsbc kredı kartı alın gidin orda kı hsbcde dırek bankamatıkten yatırın.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı playmakers Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaş çoktan halletmiştir işini ama konuya bakan dıger arkadaslar ıcın yazıyorum , soyledıgınızı okuyup bu sekılde oldugunu dusunmelerını ıstemem.

Hangı kredı kartını kullanıyorsunuz kullanın kesınlıkle ınternet bankacılıgı sıfresi alın , ben turkıyede bıle nadır gıderım bankamatıge.

Daha sonra amerıkada kı actırdıgınız banka hesabı uzerınden ya da western unıon vs kendı turk hesabınıza para yollayın. sonra gırın ınternet bankacılıgına dırek borcunuzu odeyın rahatca ıstedıgınız ıslemı yapın.

Yada gıdın benım gıbı hsbc kredı kartı alın gidin orda kı hsbcde dırek bankamatıkten yatırın.
    Havale ücreti olarak ne kadar ödediniz internetten para trasnferi yaparken?Ve hangi bankalar arası yaptınız?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Havale ücreti olarak ne kadar ödediniz internetten para trasnferi yaparken?Ve hangi bankalar arası yaptınız?
    kilit soru.!!!!

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

O sekılde yapmadıgım ve amerıkada da gerceklestırmedıgım ıcın cevap veremeyecegım bu soruya.

Ben avrupada turkıyede cıkarmıs oldugum hsbc kredı kartım ve bankamatık kartımı orda para cekerken de turkıyede kı gıbı rahatca kullandım eksta hıcbır ucret yok yanı anlayacagınız.

Şu sekılde olabılır ama ( kendı bankam ıcın konusuyorum ) turkıyeden bırı benım hesabıma para gonderırken bır mıktar kesecektır illa ki. ama hesabımda kı parayı yurtdısın da hıcbır kesıntı olmadan cektım ayrıca kart borcumu da burda nasıl oduyorsam orda kı hsbc bankamatıgınınden de aynı sekılde odedım. Gercı vırgınıa beach de kı hsbc bana bayagı bır uzak kacıyor bu yuzden ınternet bankacılıgı kullanmaya devam ederım.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Pardon ınternet uzerınden sorulmus , euro hesabımdan hıcbır kesıntı olmadan odemıstım ama ıngıltere ıle amerıka da kı sartların aynı olacagını sanmıyorum.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Ben Amerikada bir çok opsiyonu denedim ama yinede bi yol vardır belki daha az para ödememizi sağlan diye sormuştum.Amerikadan Türkiyeye para göndermenin en hızlı yolu Western Union ve Moneygram dır.Bunların transfer ücretleri vardır ve 10 dk içinde gönderdiğiniz para aktif olur alıcı için.Birde kesintisi en az olan bi yol var oda 2 farklı paypal hesabıdır.2010 itibari ile kullandım 600 dolar civarında bi trasnferi 5 dolar ödeyerek 20 günde tamamladım.Şimdi sorabilirsiniz niye iki farklı paypal diye?..Açıklayım.Amerikadan açılan paypal hesabına Amerikan bankalarını ekleyebiliyorsunuz,aynı şekilde Türkiyeden açılan paypal hesabına Türkiye bankalarını ekleyebiliyorsunuz.Ve trasnfer şu şekilde gerçekleşiyor;

1)USA Bank -----> USA paypal
    2)USA paypal ---> Tr paypal
    3)Tr paypal ----> Tr Bankası

şeklinde oluyor.Paypalın güncel politikası nedir bilmiyorum.Takip etmedim ama en hesaplısı buydu.Sorulan sorularda hep karıştırılıyor.Amerikadan Türkiyeye para göndermekle Türkiyeden Amerikaya para gönderme çok farklıdır.Türkiyeden para göndermek çok çok kolaydır.Sadece kur farkı ve küçük bi yurt dışı kullanım kesintisi olur eğer global bi banka değilse.

Birde amerikadaki saving hesabınızdan IBAN numarasına havale yapmanında belli bi ücreti var.Ne kadar havale yaparsan yap (10 - 1000 dolar) bi miktar havale ücreti alıyorlar.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

işte üniversiteli ve play card ım var bu kartların borçlarını amerikadayken nasıl ödeyebilirim? tek seçenek internet bankacılığı mı acaba?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı ivy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    işte üniversiteli ve play card ım var bu kartların borçlarını amerikadayken nasıl ödeyebilirim? tek seçenek internet bankacılığı mı acaba?
    Kredi kartı ödemesi için Tr'de bi tanıdığınıza para yollarsınız o yatırır sizin adınıza.Yada kimseyi karıştırmak istemiyorsanız biraz havale ücretine kıyıp Tr'deki banka hesabınıza para havale edersiniz,gitmedende iki kredi kartınız için otomatik ödeme talimatı verirsiniz bu şekilde ödersiniz.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

ya da imkan varsa gitmeden tüm borcu ödeyin. borç " 0 " olunca ekstre de gelmez. kafa yine rahat tabi orda kullanırsan da gelince gecikme faizi ile beraber ödersin. havale için kesilen paradan daha fazla olabilir

herkes işine nasıl geliyorsa öyle yapsın valla alternatif çok..
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

en hizli ve en ucuz para transferi moneygramdir.. moneygramla birine para yollayin kimligiyle ve islem numarasiyla gitsin alsin.. sonra da bankamatikten yatirsin bunu yapacak bir tanidiginiz vardir elbet.. gerisine kasmayin.. banka havalesi 3-4 gunde hesabiniza girer ve masrafi cok daha fazladir.. paypal en ucuzu ama ugrasilacak sey degil benim icin direk internetten hesabinizdaki paradan turkiyeye para yollayabiliyorsunuz..onlar da 10 dk sonra aliyorlar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)