Sayfa 7 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci ... 34567
Toplam 193 adet sonuctan sayfa basi 181 ile 193 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: WAT Öğrencilerine Harçsız Pasaport

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Bunun için bir ücret veriyormuyuz peki?Onay için

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı erhanozcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunun için bir ücret veriyormuyuz peki?Onay için
    hayır vergi dairesinde herhangi bir ücret ödemiyoruz. onlar sadece bir yazı yazıo muhurluyor onla emniyete gidiyoruz. ordada sadece 50 tl defter parası veriyoruz o kadar...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

çok saol kardeşim.Yarın gideyim ozaman onayı alayım.Benim okul onayı kağıdında 1 yıl istemi belirtilmiş.5 yıl dediğimde yapar umarım =)

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

çok saol kardeşim.Yarın gideyim ozaman onayı alayım.Benim okul onayı kağıdında 1 yıl istemi belirtilmiş.5 yıl dediğimde yapar umarım =)
    valla sansını dene derim ki zaten olay ordaki calısan memurda eger bu işlerden anlıyorsa 1 yıl verebilirim der eger sana sorarsa sen 5 yıl de veya ben her yaz gidicem felan de o yuzden gidip gelmemek için 5 yıl istiyorum felan de... yerse alırsın yemezse yapacak bişi yok 1 yıl...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

aynen öyle =) defter parasınında 50 lira olması çok güzel.bütün pasaport işlemleri 50 lira tutacak resmen =) şaka gibi

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

harçsız pasaportumu salı günü aldım . Okula wat kayıt formuyla beraber dilekçe yazdım öğrenci işlerine teslim ettim iki gün sonra harçsız pasaport yazısını aldım direk vergi dairesindeki müdüre onaylattım ve o belgeyle beraber pasaport başvurusu için gerekli belgeleri ( 2 biyometrik fotoğraf,50tl ziraat bankasına yatırılmış pasaport defter ücretinin makbuzu,büyük sarı zarf , vergi dairesine onaylattığın harçsız pasaport yazısı ve nüfus cüzdanı) tamamlayıp emniyet müdürlüğüne başvurumu yaptım bir hafta içinde 2 yıllık pasaportumu aldım

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Ben bugün ümraniye vergi dairesine gittim ve harçsız pasaport onayını istediğimi söyledim.Orada ki çalışanlar işe bununla rıhtımla alakası olan vergi dairesinin ilgilendiğini söylediler ve nitekim onay alamadım.Bostancı rıhtım vergi dairesini aradım ve durumu anlattım.Sen gel biz sana bir kağıt çıkartıyoruz ve onayını buradan veriyoruz dedi.Bende yarın sabah bostancıya gidiyorum.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Mutlu son demek istiyorum.Bostancı vergi dairesine gitmeden calkan arkadaşımın tavsiyesiyle Topkapı vergi dairesine gittim ve onayımı aldım (1 yıllık verebiliyormuş ancak çünkü okul onayında 1 yıl yazıyor).Darısı diğer watçı arkadaşlarıma nasip olsun

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Mutlu son demek istiyorum.Bostancı vergi dairesine gitmeden calkan arkadaşımın tavsiyesiyle Topkapı vergi dairesine gittim ve onayımı aldım (1 yıllık verebiliyormuş ancak çünkü okul onayında 1 yıl yazıyor).Darısı diğer watçı arkadaşlarıma nasip olsun
    hayırlı olsun bakalım. ilk adımı atmışsın. 1 yıl da olsa almak güzel bir duygu...
    benim okuldan aldıgım kagıttada 1 yıl yazıyordu şans işi herhalde kimine oluyor kimine olmuyor...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

amerika için en az 1 yıllık pasaport olması gerektiği söyleniyo aynı şekilde başka ülkeler için de en az 6 ay geçerliliği olan pasaportun olması zorunluluğu var peki bu ülkeye giriş tarihinden itibaren amerika için 1 yıl diğer ülkeler için 6 ay mı onu çok merak etmişimdir bi türlü öğrenemedim ben 2 yıllık aldım pasaport süresinin bitimine 5 ay kala en az 6 ay geçerliliği olan pasaportu şart koşan bi ülkeye giriş yapabilirmiyim ??

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Lost35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    amerika için en az 1 yıllık pasaport olması gerektiği söyleniyo aynı şekilde başka ülkeler için de en az 6 ay geçerliliği olan pasaportun olması zorunluluğu var peki bu ülkeye giriş tarihinden itibaren amerika için 1 yıl diğer ülkeler için 6 ay mı onu çok merak etmişimdir bi türlü öğrenemedim ben 2 yıllık aldım pasaport süresinin bitimine 5 ay kala en az 6 ay geçerliliği olan pasaportu şart koşan bi ülkeye giriş yapabilirmiyim ??
    benim bildiğim şöyle amerika konsolosgu diyorki vize tarihinin bitiminden sonra 6 ay daha süresi olması lazım pasaportunun diğer ulkeler hakkında bilgim yok ama vize almaya konsolosluga gidiyorsan pasaport surenin en az 6 ay olması lazım...
    ben böyle okumustum yanlış nakletmemişimdir umarım...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ozaman benim kafama bir şey takıldı.Vize bitiş tarihi muhtemelen eylül sonu olacak.Peki ben 2011 aralık alınca pasaportum geçerli olmaz mı ?arada 6 ay olmuyor 3 ay oluyor çünkü

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ozaman benim kafama bir şey takıldı.Vize bitiş tarihi muhtemelen eylül sonu olacak.Peki ben 2011 aralık alınca pasaportum geçerli olmaz mı ?arada 6 ay olmuyor 3 ay oluyor çünkü
    aynı seyi ilk yıl bende düşündüm senin gibi ama gittim konsolosluga hiç laafı felan gecmedi ama orda bir kagıt vermişlerdi orda öle yazıyordu...
    ha bu arada ben 1 yıllıgına gittiğim için bitişten sonra 6 ay daha surem olması gerekiyormuş wat için ise konsolosluga gittiginde en az 6 ay suresi olması gerekiyormus....

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)

Bookmarks